+ All Categories

Date post: 13-Aug-2020
Category:
Upload: others
View: 3 times
Download: 0 times
Share this document with a friend
68
1 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Muntenveiling 395 Kantoor / Office: Rietdijk B.V. Noordeinde 41 2514 GC The Hague The Netherlands NVMH lid NVPH lid Telefoon / Phone connections: Muntenveiling: +31 - (0) 70-364 78 31 Coin auction: Postzegelveiling +31 - (0) 70-364 79 57 Stamp auction: Buiten kantooruren: +31 - (0)6-20 47 95 85 Non office hours: Fax: +31 - (0) 70-363 28 93 Internet / Web connections: Online catalogue & result lists Mail: [email protected] Web: www.rietdijkveilingen.com Bankgegevens / Bank accountnumber: Bank : ING Bank Account: 42 08 75 BIC: INGBNL2A IBAN: NL77INGB0000420875 Veilingzaal / Auction room: Paleiskerk Paleisstraat 8 2514 JA ’s-Gravenhage +31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. * Niet! op het terrein van de veilingzaal Paleiskerk parkeren. * Er is koffie en frisdrank verkrijgbaar gedurende de veilingdag. * Vriendelijk verzoek telefoons tijdens de veiling uit of op stil te zetten. © Rietdijk Postzegel- en Muntveilingen B.V. PTS Lid London
Transcript
Page 1: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  1

Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013

                                    Muntenveiling 395

Kantoor / Office: Rietdijk B.V. Noordeinde 41

2514 GC The Hague The Netherlands NVMH lid NVPH lid

Telefoon / Phone connections: Muntenveiling: +31 - (0) 70-364 78 31

Coin auction: Postzegelveiling +31 - (0) 70-364 79 57

Stamp auction: Buiten kantooruren: +31 - (0)6-20 47 95 85 Non office hours:

Fax: +31 - (0) 70-363 28 93 Internet / Web connections:

Online catalogue & result lists Mail: [email protected]

Web: www.rietdijkveilingen.com

Bankgegevens / Bank accountnumber: Bank : ING Bank Account: 42 08 75 BIC: INGBNL2A IBAN: NL77INGB0000420875

Veilingzaal / Auction room: Paleiskerk Paleisstraat 8

2514 JA ’s-Gravenhage +31 (0) 70 – 364 79 57 (office)

+31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. * Niet! op het terrein van de veilingzaal Paleiskerk parkeren. * Er is koffie en frisdrank verkrijgbaar gedurende de veilingdag. * Vriendelijk verzoek telefoons tijdens de veiling uit of op stil te zetten.

© Rietdijk Postzegel- en Muntveilingen B.V.

PTSLid

London

Page 2: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  2

Kwaliteits- en zeldzaamheidsaanduidingen Proof Proof Een stuk niet voor omloopdoeleinden, maar speciaal voor verzamelaars

geslagen. Veelal met gepolijste stempels en een spiegelend veld. Prooflike Prooflike FDC geslagen met reguliere stempels en spiegeling van het veld. BU Brillant UNC Uncirculated. Gelijkend op Proof, maar zonder de spiegeling van het veld.

FDC Fleur de Coin “Bloem van het stempel”, een munt die nog niet in omloop is geweest,

maar zoals die uit de muntpers is gekomen.

UNC Uncirculated Niet in omloop geweest en vertoont geen sporen van slijtage. Het object is in de staat zoals het tijdens het productieproces is bedoeld.

AU Almost UNC (Papiergeld) met minieme gebreken. Geen vouwen en gaatjes, doch niet geheel perfect, maar wel vrijwel UNC. PR Prachtig Het stuk is slechts even in omloop is geweest en vertoont nog nauwelijks sporen van slijtage. ZFR Zeer Fraai Het stuk is iets langer in omloop geweest en vertoont enkele sporen van slijtage. FR Fraai Het stuk is langere tijd in omloop geweest en vertoont meerdere sporen van slijtage. ZG Zeer Goed Het stuk is veel in omloop geweest en vertoont behoorlijke slijtage plekken. G Goed Het stuk is zeer lang in omloop geweest en vertoont grote plekken

van slijtage. + / - Plus / Min Specifieke kwaliteitsaanduidingen of een stuk:

iets mooier ( aangegeven met “+” ), dan wel iets minder mooi is ( aangegeven met “-“ ), dan wel zich tussen de kwaliteiten bevindt ( / ).

S Schaars Scarce Moeilijk te vinden

R Zeldzaam Rare Weinig stukken bekend

RR Zeer Zeldzaam Very Rare Zeer weinig stukken bekend

RRR Uiterst Zeldzaam Extremely Rare Slechts enkele stukken bekend

U Uniek Unique Unicum

Foto Photo In de fotobijlage opgenomen

 Uw collectie ook professioneel laten veilen?

Neem vrijblijvend contact  met ons op.  Wij zijn u graag van dienst!

070‐364 78 31

Page 3: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  3

Kijkdagen / Viewing

Voorafgaand aan de veiling op ons kantoor / Prior to the auction at our office: Op afspraak / by appointment: 070 - 364 78 31

Donderdag 5 december 2013 van 10.00 – 17.00 uur

Vrijdag 6 december 2013 van 10.00 – 17.00 uur

Maandag 9 december 2013 van 10.00 – 17.00 uur

Dinsdag 10 december 2013 van 10.00 – 17.00 uur

Woensdag 11 december 2013 van 10.00 – 16.00 uur

Voor de veiling aanvang op ons kantoor / Prior to the sessions at our office: Donderdag 12 december 2013 van 9.00 – 11.00 uur

Bereikbaarheid / How to visit us:

Met de auto: / By car: Parkeren kan in de Parkstraat, Paleisstraat, Amaliastraat, Mauritskade, Noordeinde, de directe omgeving van het kantoor en de veilingzaal. Let op: In het centrum van Den Haag is het betaald parkeren. Laden en lossen is mogelijk tot circa een ½ uur na de veilingzittingen. U kunt uw auto tijdens het laden en lossen, op eigen risico voor het kantoor op de stoep plaatsen maar NIET parkeren.

Openbaar vervoer: / Public transport From / Vanaf Den Haag CS

Tram 16 (richting Wateringen)

Tram 17 (richting Statenkwartier)

From / Vanaf Den Haag HS Tram 1 (richting Scheveningen)

 Haltes: / Stops: Kneuterdijk / Buitenhof / Lange Voorhout

KantoorVeilingzaalHaltes

Rietdijk Postzegel- en Muntveilingen B.V. Ons kantoor is gevestigd aan het Noordeinde 41, schuin tegenover het Koninklijk Paleis. Our office is situated across the Royal Palace at Noordeinde 41.

Parkeergarages: / Parkings: Malieveld (bij CS) Heulstraat (Kneuterdijk/Noordeinde) Torenstraat Muzenplein (Fluwenburgwal 54) Spui (Schedeldoekshaven 72) Helicon (Zwarteweg 40)

Page 4: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  4

Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen. - Culemborg, 2006. Bax. De Nederlandse militaire ridderorden en onderscheidingen / W.F. Bax. - Den Haag, 1951. Beeld. De Beeldenaar : tweemaandelijks tijdschrift voor de numismatiek in Nederland en België. BMC. British Museum Catalogue . -, London 1873-1927, 29 volumes, 10,688 pages, 952 plates, 15 maps. v.d. Ch. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent / P.O. van der Chijs, 9 dln. C. Coins of the World / W.D. Craig. Cr. Roman Republican Coinage Vol I-II / M.H. Crawford. - Cambridge 1974 D. De gouden Benelux / A. Delmonte, 1964 De zilveren Benelux / A. Delmonte, 1967, (suplement) 1975 Dav. European Crowns 1484-1800 / Davenport. - Frankfurt, Galesburg, 1961 Dirks Beschrijving der Nederlandse Penningen / J. Dirks, Haarlem, 1889/1894 Dug. Le jeton historique des 17 provinces de Pays Bas / J.F. Dugniolle. – Bruxelles, 1876/1880 Evers Onderscheidingen : Leidraad voor decoraties van het koninkrijk der Nederlanden / mr. C.H. Evers, 2001 Fr. Gold coins of the World : from ancient times to the present / Friedberg. – New York, 2003, 7th edition GH. Les Monnais des Pays Bas, Bourguignons et Espangnols 1434-1713 / H.E. van Gelder, M. Hoc, Amsterdam. - 1960, 1964 (suplement) Hofst. Geschiedenis van de Utrechtse Universiteit in penningen / N.F. Hofstee. - Utrecht, 1986 J. Die Deutsche München seit 1871 / K. Jaeger. – Neuwied/Osnabrück. - 1991 JMP. Jaarboek voor munt- en penningkunde, Amsterdam, 1914-1999 JP. Chris van de Hoef, 1875-1933 Tentoonstellingscatalogus / L.F. Jintes & J.T. Pol-Tyszkiewicz, 1994 KB. Penningen geslagen of gegoten door de Koninklijke Begeer 1880-1975 Kienast. The medals of Karl Goetz / C.W. Kienast.- Artus : Cleveland, 1967 + Suplement 1986 KM. Catalogue of modern world coins / Krause Mishler, 1600- 5e ed. / 1700- 5e ed. / 1800- 7e ed. / 1900- 40e ed. / 2000- 6e ed. KPK. Catalogus der Nederlandse en op Nederland betrekking hebbende gedenkpenningen 1430-1813 / KPK, ‘s-Gravenhage1903/1906, 2 vol. vL. Beschrijving der Nederlandse Historie penningen / G. Van Loon 1723-1731, ’s-Gravenhage, (5 vols.) VvL. Beschrijving der Nederlandse Historie penningen ten vervolge op het werk van mr. G. Van Loon. – ’s-Gravenhage, 1982 Mev. De Nederlandse Bankbiljetten van 1814 tot heden / J. Mevius, F.G. Leliveldt. – Vriezenveen, 1981 MK. Muntkoerier / onder red. van T. Passon. - Omnitrading : Apeldoorn MMW. Orders and decorations of the Netherlands / H.G. Meijer, C.P. Mulder, B.W. Wagenaar, 1984 P. Standard Catalogue of World Papermoney / A. Pick, 1800 / 1900 / Specialized Issues, 1994/1995 Pas. Catalogus van de Nederlandse munten geslagen op naam van Philips de II tot en met de Bataafse republiek 1555-1805 / T. Passon, Muntkoerier, 2010 PW. Handboek Nederlands kopergeld van 1523 – 1797 / D. Purmer, H.J. van der Wiel. – Vriezenveen, 1996, 240 p. PWP. Handboek van de Nederlandse provinciale muntslag 1573-1806 / D. Purmer, H.J. van der Wiel, 2006. 267 p. RIC. The roman Imperial Coinage / H. Mattingly and E.A. Sydenham. - Vol I-X, Londen, 1923 S. Standard Catalogue of Britisch Coins / H.A. Seaby & P.J. Seaby. - London, 2002 37th ed. S&B World War II remembered / C.F. Schwan, J.E. Boling, 1995 Schl. Numismatique de l’Orient latin / G. Schlumberger. - Parijs, 1878. Sear. Roman, Greek, Greek Imperial, Byzantine Coins and their values / D. R. Sear. - London, 1987-2000 Steenb. Schepping in beelden : Niel Steenbergen / W. van der Kam, 1999. Til. Handzame sculptuur : De geschiedenis van de Vereniging voor Penningkunst / Louk Tilanus. - 2000 TMP. Tijdschrift voor munt en Penningkunde / Amsterdam, 1893-1914 T&J Het Noodgeld van Nederland in de tweede Wereldoorlog / A. Toele, H. Jacobi. – Penningkabinet : Leiden, 1996 V. Nederland en Kolonies van 1572-1840 / P. Verkade, Schiedam, 1848 VanH. Atlas der munten van België : van kelten tot heden / H. Vanhoudt. - 2007 Zw. Nederlanse Penningen 1864-1898 / W.K.F. Zwierzina. – Amsterdam, 1902-1905 Koninkrijk Nederland NVMH Muntalmanak van de N.V.M.H. / N.V.M.H, 2013 Sch. Handboek der Nederlandse Munten van 1795-1975 / J. Schulman. – Amsterdam, 1975 Scho. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948 / C. Scholten. – Amsterdam, 1951 Diverse: www.coinarchives.com / A.J. Gatlin, 2013. Veilingcatalogi en opbrengstlijsten uit het archief van Rietdijk.

Page 5: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  5

Veilingindeling 395 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage

12 december 2013 zaal open 12.00 uur Aanvang 13.00 uur

Losse nummers Kavelnummer Antiek 1 - 2 Middeleeuwen en Zuidelijke Nederlanden 3 - 6 Provinciaal 7 - 47 Bataafse Republiek 48 - 51 Franse inlijving 52 - 52 Koninkrijk Nederland 53 - 95 Overzeese Rijksdelen 96 - 135 Enkele & Dubbele Gouden Dukaten 136 - 172 Gouden Vijfjes & Gouden Tientjes 173 - 270 Euro’s 271 - 299 Penningen Nederland 300 - 345 Penningen Nederland Delft 346 - 378 Penningen Hogeschool / Universiteit 379 - 383 Penningen Nederland goud 384 - 412 Penningen Nederland VPK 413 - 482 Munten buitenland 483 - 631 Penningen buitenland 632 - 641 Onderscheidingen 642 - 647 Sieraden 648 - 658 Munten verwerkt in sieraden 659 - 667 Naslagen 668 - 672

Witte mappen Kavelnummer Antiek & Provinciaal 700 - 725 Koninkrijk Nederland & Overzeese Rijksdelen 726 - 742 Penningen Nederland 743 - 748 Gouden munten o.a. Tientjes, en Dukaten 749 - 770 Buitenland 771 - 801 Papiergeld & Literatuur 802 - 809

Albums Kavelnummer Nederland 900 - 923 Buitenland 924 - 953

Dozen Kavelnummer Nederland / buitenland / zilvergeld / antiek / 1001 - 1210 sieraden / literatuur / papiergeld / goud / zilver / partijen/ Euro’s / enz., enz. Na gekomen inzending gouden munten en penningen Losse nummers 1301 - 1325 Witte mappen / Engros / Doosjes 1326 - 1359

Page 6: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  6

   Vocabulaire Nederlands English Deutsch Français

Kwaliteit Quality standards: Qualitäts angaben: Qualité: FDC UNC Stempelglanz Fleur de Coin Prachtig (PR) Extremely fine Vorzüglich Superbe Zeer Fraai (ZFR) Very fine Sehr Schön Très beau Fraai (FR) Fine Schön Beau Zeer Goed (ZG) Fair Sehr gut Très bien Goed (G) Good Gut Bien Metalen: Metals: Metalle: Métal: Brons (AE) Bronze Bronze Bronze Goud (AU) Gold Gold D’or Koper (CU) Copper Kupfer Cuivre Lood (PB) Lead Blei Plomb Platina (PT) Platinum Platin Platine Tin (SN) Tin Zinn Étain Zilver (AR) Silver Silber Argent Zink (ZN) Zinc Zink Zinc Bankbiletten Paper money Banknoten Monnaie de papier Buitenland Foreign countries Ausland Pays étranger Bijna Nearly / Almost Fast Presque Bijv.(oorbeeld) For example Zum Beispiel Par exemple Div. Kwal. Mixed quality Verscheidene Erhaltung Qual. Div. Dozen Boxes Kasten Boîtes Falsificatie Forgery Fälschung Falsification Gedecentreerd Off centre Dezentriert Décentré Gegoten Mouled Gegossen Fondu Geh.(eel) alsvoren Similar lot Gleiches Los Pareil lot Gemonteerd Mounted Eingefasst Monté Gepolijste stempels Proof Polierte Platte Plan poli Geslagen Minted Geprägt Frappè Gladde rand Plain edge Glatter Rand Cordon lisse Gietpenning (GP) Cast medal Gegossener Gedenkmünz Coelé médailles commemorative. Gr.(oot) Formaat Commercial size Gröss Format Grand format Hoofdz.(akelijk) Mostly Meist Pour la plupart Kartelrand Milled edge Gerippter Rand Dentelure Kl.(ein) Formaat Note size Klein Format Petit format Kleur Colour Farbe Couleur Krasjes Scratches Kratzer Ravures Kijkgelegenheid On view (viewing) Besichtigung Exposition Keerzijde (Kz.) Rev(erse) Rückseite Revers (Lichte) rand schade((L)rs.) Minor) rim damage (Leichte) Randfehler (Petits) dégâts à tranche Leuke koop Important lot Bedeutend Los Lot important Misslag Error (mintstrike) Fehler (Münzschlag) Erreur Min.(iem) Little Unbedeutend Petite Muntmeester Mint master Münzmeister Dr. de la monnaie Muntteken Mint mark Münzzeichen Déférent Muntvondst Hoard Fund Trouvaille Naslag Restrike Nachprägung Fausse Naar links (N.l.) To the left nach Links à droite Naar rechts (N.r.) To the right nach Rechts à gauche Onder andere (O.a.) Such as U(nter) A(ndere) Entre autres Opbrengst Result Ergebnis Prix atteint Orders Orders Kaufaufträge Ordres d’achat Oplage Mintage Auflage Tirage Partij Lot Partie (Loss) Parti Penningen Medals Gedenkmünzen Médailles commemorative Randschade Damaged rim Randfehler Dégâ Randschrift Legend Umschrift Légende Tax.(atie) Tax. Estimation Schätzung Estimation Uitgifte Issue Ausgabe Émission Var.(iëteit) Variety Abart Varieté Varia Miscellane Varia Varieté Verzameling Collection Sammlung Collection Voorzijde (Vz.) Obverse Vorderseite Avers Weegschaal Scale Waage Balance Zeldzaam Rare Selten Rare

Page 7: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  7

Losse nummers / Collecties / Inzetten / Contact / Opbrengsten

Losse nummers Voor losse munten en papiergeld is in de veilingcatalogus een taxatie opgenomen. Losse nummers hebben ook een inzet (de startprijs). Onder deze startprijzen wordt niet verkocht. Inzetprijzen zijn afhankelijk van de zeldzaamheid van het object maar vooral ook van de kwaliteit. Globaal bedraagt de startprijs 80% van de aangeven taxatie, voor gouden munten en penningen echter 90% van de taxatie. Wilt u exacte indicatie van startprijs c.q. verwachte opbrengst van een kavel? Neemt u dan contact op met een van onze medewerkers tijdens de kijkdagen, ze staan u graag te woord.

Door het grote aantal schriftelijke biedingen dat wij voorafgaand aan de veilingen op losse nummers ontvangen, veranderen geregeld de startprijzen. Het opnemen van een inzet bij losse nummers is hierdoor geen goede richtlijn voor het doen van biedingen. De startprijzen (inzetten) staan wel op alle kavels. Wij hebben er voor gekozen om taxaties in de veilingcatalogus op te nemen. De uiteindelijke opbrengst kan uiteraard behoorlijk hoger liggen. Op losse nummers is een garantieregeling ten aanzien van echtheid en kwaliteit van toepassing. Kopers kunnen hun aankopen die vallen onder de garantieregeling, tegen kosten, laten keuren door daarvoor aangewezen keurmeesters van de NVMH.

Collecties, samenstellingen, partijen, verzamelingen en dozen Collecties, verzamelingen en partijen zijn eveneens allemaal voorzien van een taxatie afgedrukt in de veilingcatalogus en een inzet (een startprijs, aangegeven op het kavel). Deze startprijs is tegelijkertijd de minimumverkoopprijs. De ervaring heeft geleerd dat de opbrengsten, zeker van verzamelingen, soms beduidend hoger kunnen liggen dan de startprijzen. Op verzamelingen, collecties, partijen, restanten en dozen geldt geen garantieregeling. Samenstellingen en collecties in mappen, albums en dozen worden onder geen beding retour genomen! Hiervoor verwijzen wij naar onze kijkdagen.

Contact tijdens de veilingperiode Tijdens de kijkdagen staan wij u graag te woord met al uw vragen ten aanzien van het materiaal. De veilingdag is voor ons team van medewerkers echter een bijzonder drukke dag. Wij begrijpen uw nieuwsgierigheid of u een kavel wel of niet heeft, maar vragen om uw geduld. Tijdens de veilingzittingen, maar niet voorafgaand kunt u bij de entree van de veilingzaal de resultaten opvragen van reeds geveilde kavels. Informatie over reeds uitgebrachte biedingen wordt niet verstrekt. Controle en publicatie van de opbrengsten De dagen na de veiling controleren wij de resultaten met de door de deurwaarder genoteerde resultaten. Wanneer de veiling plaats heeft op donderdag wordt er op vrijdag gecontroleerd en zullen de resultaten de daaropvolgende maandag op de website worden gepubliceerd.

Opbrengsten Ook na publicatie zijn alle opbrengsten onder voorbehoud van controle en wijzigingen. Na de veiling zijn er kleine correcties en wijzigingen mogelijk. U kunt aan de livestream uitzendingen en gepubliceerde opbrengstlijsten als bieder, koper of inzender dus geen rechten ontlenen.

Page 8: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  8

Bieden A.) Persoonlijk in de veilingzaal Bieden kan met een biednummer in de veilingzaal. Dit nummer kunt u voorafgaande aan de zitting verkrijgen bij de ingang van de veilingzaal. Wij verzoeken u vriendelijk dit nummer bij het verlaten van de veilingzaal weer in te leveren. U krijgt de nota in de veilingzaal waarna de kavels ten kantore kunnen worden afgerekend en afgehaald. U kunt bij ons op kantoor met PIN betalen, wij accepteren echter geen creditcards.

B.) Schriftelijk, door middel van verzending van een biedbriefje Bieden kan ook schriftelijk met het biedformulier uit deze veilingcatalogus. De veilingmeester zal uw bieding voor u uitvoeren als ware u in de zaal, met andere woorden; zo voordelig mogelijk voor u aan te kopen. Bij een gelijkluidend bod heeft de schriftelijke bieding die het eerste bij ons binnen is voorrang. Toezenden kan per post, per fax of via e-mail. Een biedformulier treft u in deze veilingcatalogus maar u kunt het ook downloaden vanaf onze website: www.rietdijkveilingen.com.

C.) Controle en voorbehoud toewijzing Wij mogen iedere veiling een groot aantal schriftelijke biedingen ontvangen. Uiteraard zijn wij daar trots op en zien dat als een blijk van vertrouwen. Wij vragen u uw biedbriefje duidelijk in te vullen en te controleren om vervelende fouten te vermijden. Wij doen dan onze uiterste best uw orders zo secuur en voordelig mogelijk uit te voeren. Wij behouden ons echter altijd het recht voor, een bieding niet uit te voeren; bijvoorbeeld indien een beschrijving van een los nummer in de catalogus niet correct is. Bij gelijkluidende biedingen heeft in de regel het zaalbod voorrang boven een schriftelijk bod, ook al is dat eerder uitgebracht.

D.) Biedstappenschema waarmee de veilingmeester het bod verhoogt: Toewijzing van kavels volgt 1 bod boven tot het dan toe hoogste bod volgens het biedstappenschema.

Van: Tot: Met: - € 20,- € 1,- € 20,- € 50,- € 2,- € 50,- € 100,- € 5,- € 100,- € 400,- € 10,- € 400,- € 1.000,- € 20,- € 1.000,- € 2.000,- € 50,- € 2.000,- € 4.000,- € 100,- € 4.000,- € 10.000,- € 200,- € 10.000,- € 20.000,- € 500,- € 20.000,- - € 1.000,-

Naar eigen inzicht kan de veilingmeester, in incidentele gevallen, in de zaal van dit schema afwijken.

E.) Toewijzing Wij verzoeken u, uw bieding zo tijdig mogelijk te verzenden. Bij het te laat of niet correct ontvangen van uw biedbriefje kan de bieding niet worden uitgevoerd. Bij toewijzing van kavels bij gelijke biedingen heeft de zaal (in principe) voorrang gevolgd door het laagste (schriftelijke) biednummer, doch altijd bepaald door de veilingmeester. Een spoedige inzending van uw schriftelijke biedingen is daarmee ook in uw eigen belang. Biedingen lager dan de inzet (startprijs) zullen geen resultaat genereren en worden door ons terzijde gelegd. Let op: Bij onze veiling is geen sprake van een naverkooplijst. Rietdijk is een echt veilinghuis met originele inzendingen en verkoopt derhalve louter materiaal van derden, de kavels worden dus alleen via de veilingprocedure verkocht.

Page 9: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  9

Informatie over onze service Veilingcommissies. Voor inzendingen berekenen wij in de regel 15% commissie. Voor grote en waardevolle objecten is reductie bespreekbaar! Voor inzendingen met een opbrengst tot € 450,- bedraagt de commissie 20%. Voor grote en bewerkelijke partijen welke in verhouding een lage waarde vertegenwoordigen kan de veilingcommissie variëren tussen 17½% en 20% excl. BTW. (ter plekke te bepalen door de taxateur). Keuringen. Munten die dubieus zijn, of die als ze voorzien zijn van een keurmerk, méér zullen opbrengen, worden door ons voorafgaand aan de veiling aan een erkend expert ter keuring aangeboden. De ons in rekening gebrachte kosten worden aan de inzender doorberekend. Geheimhouding. Over inzenders wordt door ons nimmer informatie aan derden verstrekt. Limietprijzen. Limieten kunnen slechts worden geaccepteerd in zeer bijzondere gevallen en moeten door ons redelijk worden geacht. Mocht de limiet bij verkoop niet bereikt worden dan is 5% van die limiet verschuldigd. Op inzendingen waarop een voorschot is verstrekt kunnen geen limieten worden geaccepteerd. Een veilingopdracht is gedurende zes maanden onherroepelijk, daarna kan zij, tenzij de veiling reeds gepubliceerd is, herroepen worden tegen betaling van kosten en 5% van de gestelde limiet respectievelijk van de verkoopwaarde na taxatie door de veilinghouder, met een minimum van € 100,- per totale inzending. Taxaties. Uw collectie kan op ons kantoor of bij u thuis getaxeerd worden. Op kantoor is de taxatie in de regel gratis. Moet de collectie bij u thuis getaxeerd worden met de intentie deze collectie ter veiling aan te bieden, dan is dit ook kosteloos. Wordt een taxatierapport verlangd of moet de collectie bij u thuis worden getaxeerd dan gelden onderstaande tarieven:

1½% van de getaxeerde waarde met een minimum van € 150,- voor een taxatie bij u thuis; Reiskosten en BTW (over de taxatiekosten) worden extra in rekening gebracht; Bij zeer hoge waarde wordt ons tarief gereduceerd.

NB. taxatiekosten worden gerestitueerd wanneer de verzameling binnen 6 maanden door ons wordt verkocht. Verzekering. Uw inzending is, zolang deze op ons kantoor aanwezig is, tegen brand en inbraak verzekerd. Alle aan ons geadresseerde zendingen zijn, mits aangemeld, automatisch tegen transportschade of verlies verzekerd op de gebruikelijke condities. Hiervoor worden geen extra kosten in rekening gebracht. Verkaveling. Het verkavelen geschiedt op vakkundige wijze die naar onze mening de hoogste opbrengst mag doen verwachten. De veilinghouder houdt zich derhalve het recht voor de verzameling te splitsen of samen te voegen, collecties te comprimeren (boeken met weinig volume) en lege albums, boeken, cassettes of ander materiaal dat geen waarde vertegenwoordigt niet in de veiling op te nemen. Rietdijk houdt zich het recht voor binnen een termijn van 2 weken na de veiling niet verkochte kavels alsnog tegen de inzet toe te slaan. Reclamerecht van kopers en afrekening. Volgens de veilingvoorwaarden hebben de kopers een reclamerecht gedurende 14 dagen na de veiling. Deze termijn kan worden verlengd i.v.m. expertise van bewuste kavels op voorwaarde dat de veilinghouder tevoren op de hoogte is gesteld van keuring. Bij goedkeuring van materiaal zijn de kosten van keuring voor de koper. Bij afkeuring van het materiaal zijn de keurkosten voor de inzender. In verband daarmee vindt afrekening met inzenders als regel vanaf ± 6 weken na de veiling plaats. Keuring van (met name) buitenlands materiaal kan echter (aanmerkelijk) langer duren! Ingevolge de veilingvoorwaarden worden inzendingen pas afgerekend wanneer deze zijn goedgekeurd.

Page 10: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  10

Extra service via onze website www.rietdijkveilingen.com

A) Catalogus bekijken op internet

Op 2 manieren kunt u op onze website onder het hoofdstuk munten en online-veilingcatalogus de veilingcatalogus in zijn geheel terugvinden.

1) PDF-catalogus (de internet versie van de papieren veilingcatalogus)

De veilingcatalogus is beschikbaar als pdf-bestand waarbij door middel van het “klikken” op “foto” bij een los nummer een afbeelding van het bewuste kavel is te zien. Met behulp van de “back” toets op uw browser komt u dan weer in de veilingcatalogus op de plaats waar u was gebleven. Deze foto’s zijn zoals opgenomen in de papieren versie van de veilingcatalogus, maar uiteraard te vergroten!

Link: http://www.rietdijk-veilingen.com/postzegelveilingen-catalogus.php

2) Online veilingcatalogus (de internet-zoek-versie van de veilingcatalogus)

De veilingcatalogus is ook beschikbaar middels een “zoek-balk” op de website. In deze zoekbalk kunt u elke gewenste zoekterm ingeven. De server zoekt dan in de veilingcatalogus naar overeenkomende bestanden en laat u deze zien. Natuurlijk kunt u ook zoeken op kavelnummer. Ook hier kunt u weer doorklikken naar de bijbehorende afdelingen (door te klikken op “foto” of “pdf”). Met behulp van de “back” toets op uw browser komt u dan weer in de veilingcatalogus op de plaats waar u was gebleven.

Link: http://www.rietdijk-veilingen.com/postzegelveilingen-catalogus-online.php

B) Veiling volgen via Internet

Tijdens de veiling kunt u op onze website de veiling “live” volgen via onderstaande link. Deelnemen aan de veiling via deze weg is niet mogelijk, er is ongeveer 30 seconden vertraging op de lijn. Zowel bieders als inzenders kunnen op afstand volgen wat de betreffende kavels (onder voorbehoud van controle en wijzigingen) opbrengen.

Link: http://www.rietdijk-veilingen.com/veilingzaallive.php

Page 11: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  11

Verkoop- en leveringsvoorwaarden Gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissementsrechtbank te ’s-Gravenhage.

’s-Gravenhage, 26 maart 2003, Kamer van Koophandel Haaglanden Nr. 270.90.000.

Algemeen

A) In deze voorwaarden wordt verstaan onder:

Verkoper / Inzender: Degene die de goederen heeft ingebracht ter verkoop of diens lastgever. Koper: Degene aan wie ter veiling de kavel is toegewezen Veilinghouder / Veilingmeester: J.K. Rietdijk Postzegelveilingen B.V. Noordeinde 41 2514 GC 's-Gravenhage

Veiling: Iedere openbare verkoping die door of vanwege de veilinghouder wordt gehouden. B) De veilinghouder is jegens de koper en de verkoper niet gehouden tot andere verplichtingen dan in deze algemene

voorwaarden omschreven.

C) Kosten en commissies, genoemd in deze algemene voorwaarden zijn inclusief BTW.

Betaling en levering

1. De koopprijs is de prijs van iedere kavel verhoogd met 22% opgeld en € 2,- tafelgeld.

2. Na het einde van elke zitting bestaat de gelegenheid om de volledige koopprijs van gekochte kavels te voldoen. Bij volledige en onmiddellijke betaling zal de gekochte kavel ter beschikking worden gesteld aan de koper.

3. Indien de koopprijs niet onmiddellijk en volledig na de zitting wordt voldaan, zal de veilingmeester de koper van de kavel een nota

toezenden welke binnen 10 dagen na afloop van de veiling volledig dient te zijn voldaan. Het kavel kan dan door de koper in ontvangst worden genomen of zal door de veilingmeester voor rekening en risico van de koper aan de koper worden toegezonden.

4. Indien de koper de koopprijs niet tijdig en volledig voldoet, wordt de koper over de koopprijs verplicht tot een rentevergoeding

over het openstaande bedrag. Deze rentevergoeding bedraagt 2% over iedere maand of gedeelte daarvan, berekend over de koopprijs en de reeds verschuldigde rente vergoedingstermijnen.

5. De veilingmeester is gerechtigd om, indien de koper in gebreke blijft om de koopprijs binnen een termijn van 4 weken na afloop van

de veiling te voldoen, de gekochte kavels te her veilen. Alle rechten van de koper vervallen door het in gebreke blijven bij de betaling van de gekochte kavels. Een nadere ingebrekestelling van de koper door de veilingmeester ter zake is onverplicht. Evenmin is het noodzakelijk om ontbinding van de koop te doen vorderen.. In geval de koper in gebreke mocht blijven de goederen te betalen, behoudt de veilinghouder zich het recht voor ten opzichte van de inzender de verkooptransactie te beschouwen als niet te hebben plaats gevonden.

6. Ingeval artikel 5 wordt toegepast blijft de koper verplicht tot vergoeding van alle schaden, kosten en renten welke alle dienen te

worden voldaan binnen 8 dagen na opgave daarvan. Een eventueel voordeel uit meeropbrengst bij her veiling van de kavel blijft uitsluitend en volledig bij de veilingmeester.

7. Eventuele buitengerechtelijke kosten welke voortvloeien uit het niet, niet tijdig of niet volledig betalen door de koper zullen geheel

voor rekening van de koper komen. Ook eventuele terug vorderingskosten, ingeval de koper reeds de beschikkingsmacht over de gekochte kavel heeft, blijven geheel voor rekening van de koper.

8. De koper verkrijgt de eigendom van de gekochte kavel onmiddellijk na volledige en tijdige betaling.

9. Zodra de kavel door de veilingmeester is toegewezen aan een koper, draagt die koper het volledige risico van het kavel.

Kwaliteit en reclames

10. Alle kavels worden verkocht zoals zij ter tafel zijn aangeboden.

Page 12: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  12

11. Munten, voorzien van munthouders of certificaten van erkende keurmeesters van als bonafide bekend staande handelaren, worden als zodanig verkocht.

12. Behoudens van zich in restanten en verzamelingen bevindende munten, garandeert de veilingmeester de echtheid van munten.

13. Indien een gegarandeerde munt blijkens een expertise van een algemeen erkend expert als niet echt wordt gekwalificeerd, kan: tot uiterlijk 14 dagen na afloop van de veiling worden gereclameerd; de gehele kavel wordt alsdan voor de volle koopprijs teruggenomen. Keurkosten worden dan verrekend met de verkoper. De bedoelde termijn kan worden verlengd indien de koper de munten wenst te laten keuren. In dergelijke situaties dient de koper de veilingmeester binnen 5 dagen na afloop van de veiling te informeren onder opgave van de kavels welke ter keuring worden voorgelegd.

14. Keuringen van Nederlands materiaal worden uitsluitend geaccepteerd indien en voor zover zij worden verricht door de NVMH. Ingeval van expertises door andere keurmeesters behoudt de veilingmeester zich het recht voor een contra-expertise te laten verrichten door de NVMH en die keuringsuitslag als bindend te aanvaarden zowel door de koper, verkoper en veilingmeester.

15 a. De kwaliteit der kavels wordt naar beste weten omschreven.

b. Eventuele reclames dienaangaande dienen binnen 14 dagen na afloop van de veiling worden ingediend bij de veilingmeester. c. De onder b. genoemde reclames zullen uitsluitend in behandeling worden genomen indien het kavels betreffen welke in de veilingcatalogus beschreven zijn als losse nummers.

d. Wanneer in de veilingcatalogus staat vermeld merendeels pracht ex., merendeels fraai ex. of merendeels prachtig wordt daaronder verstaan het merendeel van de in de catalogus aangegeven waarde.

e. Voor kwaliteitsomschrijvingen met gebreken zichtbaar of de foto is die foto bepalend en worden reclames dienaangaande niet geaccepteerd. Op verzamelingen en restanten worden reclames niet geaccepteerd. Collecties, mappen, samen stellingen, verzamelingen, partijen, dozen en restanten zijn te allen tijde uitgesloten van elke reclame ten aanzien van de inhoud, staat, kwaliteit en de omschrijving van het kavel.

f. Ingeval van geaccepteerde reclames dienen de kavels in dezelfde staat zoals deze ter veiling zijn aangeboden te worden terug

geleverd. Indien de kavels in een andere, waarde en-of verminderende staat worden terug geleverd, is de veilingmeester gerechtigd de reclame te weigeren.

g. Kavels die ter keuring aan keurmeesters worden voorgelegd worden eerst dan met een verkoper/inzender afgerekend wanneer de keuringsuitslag hiervan van bekend (en positief) is. Ter keuring gestelde kavels ontslaan de koper niet van de betalingsverplichtingen zoals omschreven bij artikel 1 tot en met 9 van deze verkoop- en leveringsvoorwaarden. Alle kosten van de keuringen zijn bij goedkeuring van het kavel voor de koper en bij afkeuring voor de inzender/verkoper van het bewuste kavel.

16 a: De veilinghouder is slechts de organisator van de veiling. Nimmer zal hij of diens bedrijf (vennoten) aansprakelijk zijn of kunnen

kunnen worden gesteld of gehouden voor andere kwesties dan de commissie, welke berekend wordt over de waarde van de transactie. De waardering van de kwaliteit en/of de waarde van de aangeboden kavels is volledig voor rekening en risico van de

inzender/verkoper van het kavel en de koper van het kavel. 16 b: De koper handelt voor eigen rekening en risico. Dwaling aan de zijde van de koper kan nimmer een andere garantie aangaande kwaliteit van de kavels bieden dan in artikel 13, 14 en 15 hiervoor omschreven. 17. Toegang tot en deelname aan de veiling kan door de veilingmeester naar diens eigen inzichten worden geweigerd. 18. Alle kavels worden toegewezen aan de hoogst biedende. 19. De veilingmeester is gerechtigd de toewijzing in afwijking van artikel 18 te onthouden. 20. Iedere deelnemer verklaart bij deelname aan de veiling als koper en/of als verkoper/inzender bekend te zijn met de algemene

voorwaarden van de veilinghouder. Indien de regels der veiling onvoldoende of in het geheel onduidelijk zijn, is de deelnemer gehouden vooraf verduidelijking te vragen en krijgen van de veilinghouder, dan wel af te zien van deelname aan de veiling.

De deelnemer verklaart door de deelname aan de veiling bekend te zijn met de algemene voorwaarden en af te zien van ieder beroep op dwaling ter zake.

        21.     Eenieder handelt op eigen rekening, risico en titel. Elk beroep door een koper op een lastgever  wordt als nietig beschouwd.

Page 13: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  13

Graag uw aandacht!

Meebieden met de veiling. U kunt aan de veiling deelnemen met behulp van een biednummer dat u vanaf 20 minuten voor

aanvang van de zitting bij de administratie in de veilingzaal kunt verkrijgen. U dient zich hiervoor

in te schrijven bij de entree van de veilingzaal. Het biednummer is voor de gehele veiling te

gebruiken. Wanneer u het nummer niet meer nodig heeft, verzoeken wij u dit nummer weer in te

leveren.

Bevestiging van ontvangst Controleer of u bij een bieding via e-mail een ontvangstbevestiging van ons krijgt!

Geen bevestiging wil zeggen dat wij uw bieding (nog) NIET hebben ontvangen. Voor goede

ontvangst van een bieding per fax is het verstandig even NA te bellen en te vragen of een en ander

duidelijke is over gekomen.

Nota van uw aankopen. Kavels worden niet meegenomen naar de veilingzaal maar zijn tijdens de veiling, na toeslag en

uitsluitend met uw nota, ten kantore af te halen. Tijdens de veiling kunt u de nota van uw

aankopen verkrijgen bij de administratie in de veilingzaal. Hiermee kunt u op kantoor de kavels

afrekenen en meenemen.

Veiling live op internet. De veiling is via onze website live te volgen op onderstaande link:

http://www.rietdijk-veilingen.com/veilingzaallive.php

N.B.:

* Alle toeslagen zijn onder voorbehoud van controle en wijzigingen.

* Aan de uitzending kunt u geen rechten ontlenen.

* Het is niet mogelijk live mee te bieden.

* Veilingzaal-live is een service voor schriftelijke bieders en inzenders.

Volgende veiling Tijdens de kijkdagen is er gelegenheid tot het inleveren van materiaal voor de 396e veiling die in

het voorjaar van 2014 zal worden gehouden. Inzendingen worden per heden aangenomen.

b h lk

Page 14: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  14

Aantekeningen

Fotografie Rogier Visser Fotografie Achterlijn1 2492 WS ’s-Gravenhage Tel.: + 31(0) – 70 – 444 70 95 Fac: + 31 (0) – 84 – 226 80 19 E-mail: [email protected]

Drukwerk D.A.B. Drukwerk Advies Bureau Burg. Nederbragtpark 51 2272 BA Voorburg Tel: +31 (0)70 – 321 20 84 Fax: +31 (0)70 – 367 02 83 E-mail: [email protected]

Page 15: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  15

Orderlijst voor de 395e Muntenveiling

Opdracht. Ondergetekende geeft Rietdijk B.V. Den Haag, opdracht om voor hem/haar te trachten zo billijk mogelijk, doch hoogstens tegen de aangegeven maximum toeslagprijzen, de hieronder genoemde kavels te kopen. Extra kosten zullen hiervoor niet in rekening worden gebracht. Ingevolge de verkoopvoorwaarden wordt de toeslagprijs verhoogd met 22 % (incl. BTW) en € 2,- tafelgeld (incl. BTW) voor elke koop.

Order. Please bid on my behalf (up to the limits only if necessary) for the following lots in accordance with your conditions of sale, added with 22 % (incl. VAT) and € 2,- for auctioneers commission and expenses for each lot.

Naam:

Straat:

Postcode: Woonplaats:

E-mail: @

Biednummer:

S.V.P. Vrijlaten t.b.v. adminstratie.

Klantnummer:

Kavel bod kavel bod kavel bod kavel bod

Indien nodig verhoog mijn biedingen met: / If required increase my bids with: 10% 20%

De kavels worden afgehaald. / I will collect the lots at your office.

Verzoeke toezending per post (aangetekend). / I request to send my lots by mail (Registered).

S.V.P. aankruisen wat gewenst is / Please strike the appropriate box / Handtekening z.o.z. / Signature P.T.O.

Bij toeslag onder € Verzending per gewone post voor mijn eigen risico.

Page 16: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

  16

Handtekening / Signature:

Referenties / References:

Page 17: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

Donderdagmiddag 12 december 2013 1ezitting Nr. Taxatie

17

Muntenveiling 395 Veiling zaal Paleiskerk nr. 8 ‘s-Gravenhage

Zaal open 12.00 uur Aanvang 13.00 uur

Antiek 1 Antiek Romeins [97-117 n. Chr.]. AR. Denarius. Vz.: portret van Trajanus naar rechts. Kz.: in toga

geklede figuur, met hoorn en weegschaal met omschrift: "COS. V.P.P.S.P.Q.R.OPTIMO.PRINC." 3,1 gr., ø 19 mm. ZFR-.

28

2 Antiek Romeins [161-180 n. Chr.]. AR. Denarius, Marcus Aurelius. Vz.: portret Marcus Aurelius naar rechts. Kz.: Anonna, godin van de graanvoorziening met graan en pauw naar links. 3,1 gr., ø 17 mm. FR/ZFR.

30

Middeleeuwen en Zuidelijke Nederlanden 3 Gelderland [1423-1473]. AU. Sintjansgulden of Arnoldus goudgulden. Vz.: staande Johannes de

Doper. Kz.: wapen van Gelre omgeven door 4 wapens binnen vierpas. 3,0 gr., ø 24 mm. FR. Foto 200

4 Zuidelijke Nederlanden (Brabant) [1633]. AR. Patagon. Vz.: gekroond kruis van knoestige stokken met gesplitst jaartal. Kz.: wapen van Spanje. 27,43 gr., ø 42 mm. VanH. I443, D.: 293. Slagbarstje. FR .

85

5 Zuidelijke Nederlanden (Brabant) [1664]. AR. ½ Dukaton. Vz.: portret Philips IV. Kz.: gekroond wapen, gehouden door twee aanziende leeuwen. 16,20 gr., ø 37 mm. VanH. I442, D.: 288. ZG.

40

6 Zuidelijke Nederlanden (Brabant) [1651]. AR. Dukaton Antwerpen. Vz.: portret Philips IV. Kz.: gekroond Spaans wapen, gehouden door twee leeuwen. 32,4 gr., ø 42 mm. VanH.: I441, D.: 284. FR-.

65

Gelderland 7 Gelderland [1756]. AR. ½ Duit, zilveren afslag. Vz.: gekroond provinciewapen. Kz.: " D / GEL /

RIAE / 1756". 1,83 gr., ø 18 mm. V.: 20.6. ZFR 40

8 Gelderland [1786]. AE. Duit. Vz.: " *D* / GEL / RIAE / 1786". Kz.: gekroond provinciewapen. 3,33 gr., ø 22 mm. V.: 20.3. ZFR .

14

9 Gelderland [1785]. AR. Pijl- of Bezemstuiver. Vz.: korenaar met "GEL / RIA / 1785". Kz.: pijlenbundel met gesplitste waardeaanduiding. 0,76 gr., ø 16 mm. V.: 17.7. ZFR-.

28

10 Gelderland [1762]. AR. ½ Dukaat. Vz.: ridder met geschouderd zwaard met in de linkerhand een lint verbonden met een gekroond wapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal. 13,8 gr., ø 36 mm. V.: 10.3, D.: 998. ZFR-.

90

11 Gelderland [1647]. AR. Leeuwendaalder. Vz.: geharnaste ridder met sjerp, kijkend over de rechterschouder. Kz.: klimmende leeuw. 26,53 gr., ø 41 mm. D.: 825. Mooi patina, gesnoeid. ZFR-/ZFR.

85

Utrecht 12 Utrecht (provincie) [1784]. AR. Dubbele Wapenstuiver. Vz.: "TRA / IEC / TUM / 1784". Kz.:

gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding. 1,60 gr., ø 20 mm. V.: 115.2. Staat genoemd in Passon, echter Passon geeft geen prijsindicatie. FR/ZFR.

26

Page 18: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

18

13 Utrecht (provincie) [1791]. AR. Dubbele Wapenstuiver. Vz.: "TRA / IEC / TUM / 1791". Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding. 1,60 gr., ø 20 mm. V.: 115.2. Kabelrand. ZFR+.

30

14 Utrecht (provincie) [1759]. AR. Muntmeesterpenning. Vz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal. Kz.: Nederlandse maagd met speer en vrijheidshoed, leunend op een Bijbel op zuil. 2,85 gr., ø 23 mm. V.: 111.6. ZFR-/ZFR.

28

15 Utrecht (provincie)[1642]. AR. Leeuwendaalder. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en lint in de linkerhand verbonden aan een wapen. Kz.: klimmende leeuw. 26,6 gr., ø 42 mm. D.: 844-845. FR.

60

16 Utrecht (provincie) [1683?]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met geschouderd zwaard en provinciewapen met gesplitst jaartal. Kz.: gekroond Generaliteitswapen. 23,36 gr., ø 41 mm. V.: 105.3, D.: 981-981A. Gesnoeid. ZG/FR-.

40

17 Utrecht (provincie) [1680]. AR. Dukaton of Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met sjerp te paard. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee aanziende leeuwen. 32,44 gr., ø 40-42 mm. V.: 100.3, D.: 1031-1031a. Donker patina, volgens inzender afkomstig uit V.O.C. scheepswrak "De Liefde", vergaan in 1712 ter hoogte van de Shetland eilanden. Gesnoeid. FR.

130

18 Utrecht (provincie) [1711]. AR. Dukaton of Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder te paard met op de voorgrond het gekroond provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee aanziende leeuwen. 32,2 gr., ø 42 mm. V.: 100.3, D.: 1031-1031A. Vermoedelijk uit het scheepswrak "De Liefde", iets aangevreten. FR.

80

19 Utrecht (provincie) [1790]. AR. Dukaton of Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder te paard met op de voorgrond het gekroond provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee aanziende leeuwen. 31,8 gr., ø 42 mm. V.: 100.3, D.: 1031. ZFR . Foto

120

20 Utrecht (provincie) [1791]. AR. Dukaton of Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder te paard met op de voorgrond het gekroond provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee aanziende leeuwen. 32,5 gr., ø 42 mm. V.: 100.3, D.: 1031. ZFR . Foto

120

21 Utrecht (provincie) [1750]. AU. Gouden Rijder van 14 Gulden. Vz.: ridder te paard. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding met bovenstaand jaartal. 10,0 gr., ø 28 mm. V.: 99.1, D.: 970. ZFR. Foto

420

22 Utrecht (provincie) [1751]. AU. Gouden Rijder van 14 Gulden. Vz.: ridder te paard. Kz.: gekroond Generaliteitswapen. 10,0 gr., ø 29 mm. V.: 40.4, D.: 782. Gepolijst stempel. Miniem putje boven de "14", slagbarstje achterpoot leeuw, overigens PR. Foto

1000

Holland 23 Holland [1739]. AR. Pijl- of Bezemstuiver. Vz.: "HOL / LAN / DIA / 1739". Kz.: pijlenbundel met

gesplitste waardeaanduiding. 0,73 gr., ø 17 mm. V.: 56.6. ZFR-. 18

24 Holland [1748]. AR. ½ Generaliteitsgulden van X Stuiver. Vz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: Nederlandse maagd met speer en vrijheidshoed, leunend op een Bijbel op zuil. 5,09 gr., ø 28 mm. V.: 53.3, D.: 1198. Gladde rand. ZFR-/ZFR .

46

25 Holland [1749]. AR. ½ Generaliteitsgulden van X Stuiver. Vz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: Nederlandse maagd met speer en vrijheidshoed, leunend op een Bijbel op zuil. 5,09 gr., ø 28 mm. V.: 53.3, D.: 1198. Gladde rand. ZFR-/ZFR . Foto

40

West-Friesland 26 West-Friesland [1739]. AR. Pijl- of Bezemstuiver. Vz.: korenaar met "WEST / FRI / SIAE / 1739".

Kz.: pijlenbundel met gesplitste waardeaanduiding. 0,71 gr., ø 16 mm. V.: 75.3. Pass. 2.46.85. ZFR-.

0

27 West-Friesland [1736]. AR. Scheepjesschelling van 6 Stuiver. Vz.: gekroond wapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: naar rechts zeilend oorlogsschip. 4,83 gr., ø 22 mm. V.: 72.5-6. ZFR-.

34

28 West-Friesland [1751]. AR. Scheepjesschelling van 6 Stuiver. Vz.: gekroond wapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: naar rechts zeilend oorlogsschip. 4,81 gr., ø 22 mm. V.: 72.5-6. FR+/ZFR-.

28

29 West-Friesland [1757]. AR. Scheepjesschelling van 6 Stuiver. Vz.: gekroond provinciewapen. Kz.: naar rechts zeilend oorlogsschip. 4,54 gr., ø 27 mm. V.: 72.5-6. Overslag 1756/57. FR /ZFR-.

30

Page 19: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

19

30 West-Friesland [1763]. AR. 1 Generaliteitsgulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: Nederlandse maagd met speer en vrijheidshoed, leunend op een Bijbel op zuil. 10,54 gr., ø 32 mm. V.: 70.1-2, D.: 1180. ZFR/PR. Foto

40

31 West-Friesland [16??]. AR. Daalder van 30 Stuiver. Vz.: door middel van lint verbonden gekroonde wapens, radiaal geplaatst van Hoorn, Enkhuizen en Medemblik. Kz.: geharnaste ridder met geheven zwaard en provinciewapen. 15,16 gr., ø 35 mm. V.: 67.3-4, D.: 1081-1081A. ZG.

32

32 West-Friesland [1786]. AR. 3 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: Nederlandse maagd met speer en vrijheidshoed, leunend op een Bijbel op zuil. 31,55 gr., ø 42 mm. V.: 69.4, D.: 1147-1147A. Overslag 1763/1764/1786. Iets oliekleurig patina. ZFR-/ZFR. Foto

120

Zeeland 33 Zeeland [1790]. AR. Scheepjesschelling van 6 Stuiver. Vz.: gekroond provinciewapen. Kz.: naar

rechts zeilend oorlogsschip. 4,8 gr., ø 25 mm. Pas. 2.49.93. FR/ZFR. 18

34 Zeeland [1791]. AR. Scheepjesschelling van 6 Stuiver. Vz.: gekroond provinciewapen. Kz.: naar rechts zeilend oorlogsschip. 5,0 gr., ø 25 mm. Pas. 2.49.93. ZFR-.

24

35 Zeeland [1616]. AR. Leeuwendaalder. Vz.: geharnaste ridder met linkerhand op het gevest. Kz.: klimmende leeuw. 25,81 gr., ø 41 mm. V.: 85.2, D.: 957. Krasjes. FR-.

60

36 Zeeland [1687]. AR. Dubbele Daalder van 10 Schelling. Vz.: door een lint verbonden en radiaal staande wapens van Middelburg, Veere, Goes, Tholen, Zierikzee en Vlissingen rond het wapen van de Eerste Edele. Kz.: geharnaste ridder met sjerp en geheven zwaard met provincie wapen. 31,25 gr., ø 42 mm. V.: 90.4, D.: 1074-1074A. FR-.

80

37 Zeeland [1690-1697]. AR. Dubbele Daalder van 10 Schelling 1690. Vz.: door een lint verbonden en radiaal staande wapens van Middelburg, Veere, Goes, Tholen, Zierikzee en Vlissingen rond het wapen van de Eerste Edele. Kz.: geharnaste ridder met geheven zwaard en linkerhand in de zij met provinciewapen. 31,3 gr., ø 43 mm. V.: 90.3, D.: 1085-1085A. Gesnoeid. ZFR-. Toegevoegd Zilveren Dukaat 1697. Vz.: geharnaste ridder met geschouderd zwaard verbonden met lint aan het provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal. 28,0 gr., ø 40 mm. V.: 86.1, D.: 976-978. ZG/FR. (2)

120

38 Zeeland [1769]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met pijlenbundel. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal. 28,2 gr., ø 42 mm. V.: 87.1, D.: 976-976A. Met Romeinse I. FR. Foto

70

39 Zeeland [1791]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met pijlenbundel. Kz.: gekroond Generaliteitswapen. 27,79 gr., ø 41 mm. V.: 87.1, D.: 976-978. ZFR-/ZFR

85

Deventer 40 Deventer [1685]. AR. Rijderschelling van 6 Stuiver. Vz.: gekroond en met palmtakken versierd

wapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: geharnaste ridder te paard. 4,33 gr., ø 27 mm. V.: 851. ZG/FR

22

41 Deventer [1684]. Florijn van 28 Stuiver. Vz.: gekroonde adelaar met gesplitste waardeaanduiding met bovenstaand jaartal. Kz.: gekroond tweekoppige adelaar met borst gedekt door rijksappel. 19,1 gr., ø 39 mm. V.: 154.1, D.: 1111. Met klop "HOL". ZG/FR. Toegevoegd Gelderland Zilveren Dukaat 1707. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en geschouderd zwaard, achter provinciaal schild, met lint verbonden. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal. 27,9 gr., ø 42 mm. V.: 10.1-2, D.: 963-966. Justeerkrassen. FR. (2)

80

Page 20: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

20

Kampen

42 Kampen [1682]. AR. Daalder van 30 Stuiver. Vz.: gekroond stadswapen, gehouden door twee klimmende leeuwen, waardeaanduiding onderstaand. Kz.: geharnaste ridder met geheven zwaard en hand in de zij, staande achter stadswapen. 15,6 gr., ø 36 mm. V.: 163.4, D.: 1094. FR-. Toegevoegd Zwolle [1680-1685]. AR. Florijn van 28 Stuiver. Vz.: gekroond en met krulornamenten versierd stadswapen. Kz.: gekroonde tweekoppige adelaar onder kroon. 15,2 gr., ø 39 mm. V.: 174.4, D.: 1115. Pas. 2.52.88. Met klop pijlenbundel op rijksappel, dubbelkoppige adelaar. Gesnoeid. FR-. (2)

100

Zwolle

43 Zwolle [z.j.] AR. Florijn van 28 Stuiver. Mathias I. Vz.: gekroond stadswapen met krulornamenten. Kz.: gekroonde tweekoppige adelaar met rijksappel en waardeaanduiding "28". 19,5 gr., ø 39 mm. V.: 174.1, D.: 1114. FR. Foto

75

44 Zwolle [1601-1663]. AR. Leeuwendaalder op Generaliteitsmuntvoet. Vz.: geharnaste ridder met sjerp, naar links kijkend, achter wapen. Kz.: klimmende leeuw. V.: 172.3, D.: 867. 26,7 gr., ø 41 mm. Regelmatige slag, donkere aanslag. FR-. Toegevoegd Arendschelling van 6 Stuiver. Vz.: vereenvoudigd gekroond Spaans wapen op kruis van knoestige stokken. Kz.: gekroonde tweekoppige adelaar met op de borst rijksappel. 4,6 gr., ø 29 mm. V.: 176.3. Gesnoeid. ZG. (2)

60

45 Zwolle [1659]. AR. Zilveren dukaat. Vz.: staande ridder met geschouderd zwaard en wapen, met gesplitst jaartal. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met omschrift: "DA.PAC.DOMINE.IN.DIEB.NOSTRIS.". 27,6 gr., ø 41 mm. V.: 171.3, D.: 995, Pas. 2.52.69. Gesnoeid. FR/ZFR.

120

Friesland

46 Friesland [1696]. AR. Generaliteits-Tweegulden. Vz.: gekroond wapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: Nederlandse maagd met speer en vrijheidshoed, leunend op een Bijbel op zuil. 20,9 gr., ø 37 mm. V.: 126.3, D.: 1157. FR-.

60

Groningen

47 Groningen ( Stad en Lande) [1790]. AE. 1 Duit. Vz.: gekroond provinciewapen. Kz.: "GRON / EN / OMMEL / 1771". 3,6 gr., ø 22 mm. V.: 183.4. Groot lettertype met iets originele muntglans. PR-.

18

Bataafse Republiek

48 Bataafse Republiek (Gelderland) [1795]. AR 1 Generaliteitsgulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: Nederlandse maagd met speer en vrijheidshoed, leunend op een Bijbel op zuil. 10,6 gr., ø 31 mm. Sch. 89. FR/ZFR.

36

49 Bataafse Republiek (Utrecht) [1805]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met geschouderd zwaard en in de linkerhand een lint verbonden aan het gekroond provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal. 28,2 gr., ø 40 mm. V.: 106.1, D.: 982. ZFR .

100

50 Bataafse Republiek (Utrecht) [1795]. AR. 3 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: Nederlandse maagd met speer en vrijheidshoed, leunend op een Bijbel op zuil. 31,6 gr., ø 39 mm. V.: 111.1, D.: 1150. FR.

80

51 Bataafse Republiek (Zeeland) [1795]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: staande ridder met geschouderd zwaard en in de linkerhand een lint verbonden aan het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal. 27,5 gr., ø 41 mm. V.: 87.1, D.: 976-978. FR/ZFR-.

100

Franse inlijving

52 Franse inlijving [1813]. AR. 5 Francs. Napoleon Bonaparte. FR. Foto 200

Page 21: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

21

Koninkrijk Nederland 53 ½ Cent 1873 Willem III. Met originele muntglans. PR+. 34

54 ½ Cent 1876, 1877 Willem III. PR. (2) 50

55 1 Cent 1860 Willem III. Met originele muntglans. PR+. 34

56 1 Cent 1900A (Koninkrijk), 1900B (Koningrijk) Wilhelmina. Met originele muntglans. PR+. 30

57 5 Cent 1827U Willem I. Krasje, overigens PR-. 40

58 5 Cent 1876 Willem III. FDC-. 30

59 5 Cent 1876, 1887 Willem III. PR+. (2) 40

60 5 Cent 1909 Wilhelmina. PR+. Foto 50

61 10 Cent 1826U Willem I. ZFR/ZFR+. 25

62 10 Cent 1827U Willem I. PR-. 38

63 10 Cent 1848A Willem II. Punt achter jaartal. Minieme plekjes, overigens PR. 32

64 10 Cent 1885 Willem III. PR+. Foto 38

65 10 Cent 1912, 1913, 1914 Wilhelmina. ZFR /PR-. (3) 30

66 25 Cent 1849 Willem III. PR/FDC. Foto 1000

67 25 Cent 1897 Wilhelmina. PR/FDC. Foto 100

68 25 Cent 1903 Wilhelmina. FDC-. 100

69 ½ Gulden 1857 Willem III. ZFR/PR. Toegevoegd ½ Gulden 1858. PR-. (2) 50

70 ½ Gulden 1904 Wilhelmina. ZFR. 60

71 ½ Gulden 1905 Wilhelmina. PR-. Foto 50

72 1 Gulden 1821U Willem I. ZFR-. Foto 80

73 1 Gulden 1824Ua Willem I. Voorzijde justeerkrasjes, desondanks ZFR/PR. Foto 360

74 1 Gulden 1832 Willem I. ZFR/PR. Foto 400

75 1 Gulden 1854 Willem III. ZFR/PR. 60

76 1 Gulden 1892 Wilhelmina. PR++. Foto 100

77 1 Gulden 1907 Wilhelmina. PR. Foto 80

78 1 Gulden 1944A Wilhelmina. PR-. Foto 60

79 1 Gulden goud 2001 Beatrix. Met randschrift. Prooflike. 330

80 1 Gulden goud 2001 Beatrix. Met randschrift. Prooflike. 330

81 1 Gulden goud 2001 Beatrix. Met randschrift. Prooflike. 330

82 2½ Gulden 1840 Willem I. ZFR. Foto 180

83 2½ Gulden 1840 Willem I. ZFR-/ZFR. 170

84 2½ Gulden 1840 Willem I. FR+/ZFR-. Foto 160

85 2½ Gulden 1840 Willem I. Gepoetst, miniem randtikje. ZFR-. 120

86 2½ Gulden 1845A. Willem II. FR. 22

87 2½ Gulden 1850 Willem III. PR-. 80

88 2½ Gulden 1851A Willem III. PR-. 80

89 2½ Gulden 1855 Willem III. Iets aanslag. PR-. 80

90 2½ Gulden 1898A. Met punt tussen P en Pander. ZFR. Foto 200

91 2½ Gulden 1898 Wilhelmina. Iets krasjes, overigens ZFR. Foto 200

92 2½ Gulden 1940 Wilhelmina. Krasjes. ZFR . 24

93 2½ Gulden 1940 Wilhelmina. ZFR+. 20

94 3 Gulden 1824C Willem I. 32,2 gr. ZFR-. Foto 350

95 Nederland (Proefslagen) [1987]. AR. Proefslag 50 Gulden ter gelegenheid van het 50 jarig huwelijksjubileum van Juliana en Bernhard. Vz.: portret Beatrix. Kz.: dubbelportret Juliana en Bernhard. Niet aangenomen ontwerp van Eric Claus. Zeer schaars. Oplage ca. 100 exemplaren. Foto

600

Page 22: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

22

Overzeese Rijksdelen

Primitief geld 96 Primitief geld. Vermoedelijk FE. Kogelgeld. Bolvormig, met 6 platte of naar binnen gedeukte vlakken

met fantasie slingervormige instempeling. 32,9 gr., ø 21 mm. 18

Nederlands-Indië (Verenigde Oostindische Compagnie) 97 V.O.C. [z.j.]. Djampol. 1,87 gr., ø 11 mm. FR. 28

98 V.O.C. [ca 1674-?]. CU. Duit Ceylon, Negatpatnam. Vz.: verbasterde figuur Kali. Kz.: opschrift in Tamil. 3,39 gr., ø 14 mm. Scho. 1245. FR/ZFR.

28

99 V.O.C. [ca 1602-1641]. CU. 1 Stuiver. Vz.: waardeaanduiding "1/S (S omgedraaid) St (t omgedraaid)" met doornenkroon. Kz.: gelijk de aan voorzijde. 7,52 gr., ø 18 mm. Scho. 1291E. Schaars. FR.

60

100 V.O.C. [z.j. (1642-1675)]. CU. Stuiver. Vz.: waardeaanduiding "1St" binnen bladerkrans. Kz.: gelijk aan de voorzijde, waarbij de "t" is omgekeerd. 14,27 gr., ø 22 mm. Scho. 1290L Groen patina. ZG/FR-.

32

Nederlands-Indië (Bataafse Republiek) 101 Nederlands-Indië (Bataafse Republiek) [1802]. AR. 1 Duit, zilveren afslag N. Wonneman,

muntmeester van Overijssel. Vz.: Generaliteitswapen tussen "5- 1/16-G". Kz.: "* / INDIAE / BATAV / 1802". Scho. 509b. RRR. FR /ZFR-.

250

102 Nederlands-Indië (Bataafse Republiek) [1802]. AR. 1/8 Gulden. Vz.: naar rechts zeilend oorlogsschip. Kz.: wapen met gesplitste waardeaanduiding. 1,3 gr., ø 19 mm. Scho. 496A. Tweede emissie. Schaars. ZFR . Toegevoegd ¼ Gulden 1802. Scho. 492D. Putjes. ZFR-. (2) Foto

55

103 Nederlands-Indië (Bataafse Republiek) [1802]. AR. ½ Gulden. Vz.: naar rechts zeilend oorlogsschip. Kz.: wapen met gesplitste waardeaanduiding. 5,2 gr., ø 27 mm. Scho. 490A. Stempelbreuk. ZFR. Foto

70

104 Nederlands-Indië (Bataafse Republiek) [1802]. AR. 1 Gulden. Vz.: naar rechts zeilend oorlogsschip. Kz.: wapen met gesplitste waardeaanduiding. 10,2 gr., ø 31-32 mm. Scho. 488B. Stempelbreukje. ZFR-. Foto

100

Nederlands-Indië (Koninkrijk) 105 Nederlands-Indië. 1/20 Gulden 1854 Willem III. Ietsje lichte randschade, overigens PR+/UNC-.

Foto 130

106 Nederlands-Indië. 1/10 Gulden 1882 Willem III, 1906 Wilhelmina. PR/UNC. (2) 24

107 Nederlands-Indië. 1/4 Gulden 1854 Willem III. PR+. 32

108 Nederlands-Indië. 1/4 Gulden 1882 Willem III. Krasje. ZFR+/PR-. 28

109 Nederlands-Indië. 1/4 Gulden 1900 Wilhelmina. PR/UNC. 40

110 Nederlands-Indië. 1/4 Gulden 1903 Wilhelmina. PR+. 32

111 Nederlands-Indië. 1 Gulden 1839 Willem I. ZFR+/PR-. 100

112 Nederlands-Indië. 1 Gulden 1839 Willem I. Krasjes, desondanks ZFR-/ZFR. 80

Page 23: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

23

Nederlands-West-Indië 113 Nederlands-West-Indië [1794]. AR. ¼ Gulden. Vz.: Nederlandse maagd met speer, leunend op een

Bijbel op zuil. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding. 2,64 gr., ø 23 mm. Scho. 1355A. ZFR /PR-. Foto

140

Nederlandse Antillen

114 Nederlandse Antillen. 5 Gulden goud 1980 Beatrix. Prooflike. 75

115 Nederlandse Antillen. 10 Gulden goud 1980 Beatrix. Prooflike. 150

116 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. Prooflike. (2) 150

117 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. Prooflike. (2) 150

118 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. UNC. 80

119 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. Prooflike. 75

120 Nederlandse Antillen. 5 Gulden goud 1980 Beatrix. Prooflike. 75

121 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. Prooflike. (2) 150

122 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. Proof. 75

123 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. UNC. 75

124 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. UNC. 75

125 Nederlandse Antillen. 100 Gulden goud 1978 Juliana. Prooflike. 150

126 Nederlandse Antillen. 100 Gulden goud 1978 Juliana. UNC. 150

127 Nederlandse Antillen. 200 Gulden goud 1976 Juliana. Proof. 180

128 Nederlandse Antillen. 200 Gulden goud 1976. Juliana. Proof. 180

129 Nederlandse Antillen. 300 Gulden goud 1980 Juliana. Met muntmeesterteken. Proof. 115

130 Nederlandse Antillen. 300 Gulden goud 1980 Juliana. Met muntmeesterteken. UNC. 110

131 Nederlandse Antillen. 300 Gulden goud 1980 Juliana. Met muntmeesterteken. UNC. 110

132 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 (2), 100 Gulden goud 1978, 300 Gulden goud 1980. Juliana. Proof. (4)

410

Suriname 133 Suriname. 100 Gulden goud 1976. 1 Jaar onafhankelijkheid. Rood goud, slechts 900 exemplaren

geslagen. PR. 150

134 Suriname. 500 Gulden goud 1990. 15 Jaar Staatskundige onafhankelijkheid. Slechts 1250 exemplaren. Proof.

180

135 Suriname. 20 Dollar goud 2008. Olympische Spelen Seoul. Proof. 30

Enkele gouden Dukaten 136 Enkele Dukaat goud 1917, 1921 Wilhelmina. ZFR. (2) 170

137 Enkele Dukaat goud 1923 Wilhelmina. ZFR+. 160

138 Enkele Dukaat goud 1925, 1927 Wilhelmina. ZFR. (2) 170

139 Enkele Dukaat goud 1926 Wilhelmina. ZFR. 100

140 Enkele Dukaat goud 1928, 1937 Wilhelmina. ZFR. (2) 170

141 Enkele Dukaat goud 1960 Juliana. Slechts 3605 exemplaren. PR/UNC. 200

142 Enkele Dukaat goud 1960 Juliana. Slechts 3605 exemplaren. UNC. Foto 200

143 Enkele Dukaat goud 1960 Juliana. Slechts 3605 exemplaren. Prooflike. Foto 200

144 Enkele Dukaat goud 1972 Juliana. 2 Minieme vlekjes. Prooflike. 85

Page 24: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

24

145 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. Muntslag. Prooflike. 85

146 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. Muntslag. Randschade. Prooflike. 85

147 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. Muntslag. Prooflike. (2) 170

148 Enkele Dukaat goud 1975 Juliana. Prooflike. (2) 170

149 Enkele Dukaat goud 1976 Juliana. Prooflike. 85

150 Enkele Dukaat goud 1978 Juliana. Prooflike. (2) 170

151 Enkele Dukaat goud 1985 Beatrix. Proof. 85

152 Enkele Dukaat goud 1985 Beatrix. Proof. (2) 170

153 Enkele Dukaat goud 1985, 1986 Beatrix. Proof. (2) 170

154 Enkele Dukaat goud 1985, 1986 Beatrix. Proof. (2) 170

155 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. 85

156 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. (2) 170

157 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. (2) 170

158 Enkele Dukaat goud 1989 Beatrix. Proof. (2) 170

159 Enkele Dukaat goud 1989, 1990, 1991 Beatrix. Proof. (3) 260

160 Enkele Dukaat goud 1990, 1991, 1992 Beatrix. Proof. (3) 260

161 Enkele Dukaat goud 1992, 1993, 1994 Beatrix. Proof. (3) 260

162 Enkele Dukaat goud 1995, 1996 Beatrix. Proof. (2) 170

163 Enkele Dukaat goud 1997, 1998, 1999 Beatrix. Proof. (3) 260

Dubbele gouden Dukaten 164 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 170

165 Dubbele Dukaat goud 1988, 1989 Beatrix. Proof. (2) 340

166 Dubbele Dukaat goud 1988, 1989 Beatrix. Proof. (2) 340

167 Dubbele Dukaat goud 1989 Beatrix. Proof. 170

168 Dubbele Dukaat goud 1991 Beatrix. Proof. 170

169 Dubbele Dukaat goud 1991, 1992 Beatrix. Proof. (2) 340

170 Dubbele Dukaat goud 1992, 1996 Beatrix. Proof. (2) 340

171 Dubbele Dukaat goud 1996, 1999 Beatrix. Proof. (2) 340

172 Dubbele Dukaat goud 1999, 2000 Beatrix. Proof. (2) 340

Gouden vijfjes 173 5 Gulden goud 1827B Willem I. ZFR. Foto 160

174 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 85

175 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR/ZFR+. 85

176 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 85

177 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 85

178 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR . 85

179 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 85

180 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 85

181 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 85

182 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 85

183 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 85

184 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. FR+/ZFR-. 85

Page 25: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

25

Gouden tientjes 185 10 Gulden goud 1824B Willem I. Krasje. ZFR. Foto 320

186 10 Gulden goud 1825B Willem I. ZFR. Foto 300

187 10 Gulden goud 1825B Willem I. Randkrasjes. ZFR-. Foto 300

188 10 Gulden goud 1825B Willem I. ZFR-. Foto 250

189 10 Gulden goud 1840 Willem I. Miniem randtikje. ZFR/ZFR+. Foto 440

190 10 Gulden goud 1875 Willem III. PR. 150

191 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR+. 150

192 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR+. 150

193 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR . 150

194 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 150

195 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 150

196 10 Gulden goud 1875 Willem III. FR. 150

197 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR/ZFR+. (2) 300

198 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR/ZFR+. (2) 300

199 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR/ZFR+. (2) 300

200 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR+. (2) 300

201 10 Gulden goud 1875, 1876, 1877 Willem III. ZFR-/PR. (3) 450

202 10 Gulden goud 1875, 1876, 1877 Willem III. ZFR. (3) 450

203 10 Gulden goud 1876 Willem III. PR-. 150

204 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR+/PR-. 150

205 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR. 150

206 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR. 150

207 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR. 150

208 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR. 150

209 10 Gulden goud 1876, 1877 Willem III. ZFR+/PR-. (2) 300

210 10 Gulden goud 1876, 1877 Willem III. ZFR/ZFR+. (2) 300

211 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR. 150

212 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR/ZFR+. (2) 300

213 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR/ZFR+. (2) 300

214 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR/ZFR+. (2) 300

215 10 Gulden goud 1879 Willem III. PR-. 150

216 10 Gulden goud 1879 Willem III. ZFR/PR. 150

217 10 Gulden goud 1879/77 Willem III. ZFR. 260

218 10 Gulden goud 1879/77 Willem III. ZFR+. Foto 250

219 10 Gulden goud 1879, 1880, 1885 Willem III. ZFR/PR. (3) 450

220 10 Gulden goud 1880 Willem III. ZFR. 240

221 10 Gulden goud 1880 Willem III. PR-. 220

222 10 Gulden goud 1885 Willem III. PR+/UNC-. 260

223 10 Gulden goud 1885 Willem III. ZFR+/PR-. Foto 260

224 10 Gulden goud 1886 Willem III. ZFR+. 150

225 10 Gulden goud 1886 Willem III. Iets randkrasjes. ZFR. 220

226 10 Gulden goud 1886, 1887 Willem III. ZFR/PR. (2) 300

227 10 Gulden goud 1887 Willem III. PR-. 220

228 10 Gulden goud 1887 Willem III. ZFR+/PR-. 260

229 10 Gulden goud 1888 Willem III. ZFR+/PR-. 260

230 10 Gulden goud 1888 Willem III. ZFR. Foto 260

Page 26: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

26

231 10 Gulden goud 1888 Willem III. Randtikje en iets randkrasjes, overigens ZFR+. Foto 260

232 10 Gulden goud 1888, 1889 Willem III. PR. (2) 300

233 10 Gulden goud 1889 Willem III. PR-. `150

234 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR/PR. 150

235 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR/PR. 150

236 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR/PR. 150

237 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR+. 150

238 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. Lichte randschade, overigens ZFR. 150

239 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR/ZFR+. (2) 300

240 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. Slagvariant kroon linkerzijde los. ZFR.

150

241 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 150

242 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. Overslag? ZFR+. 150

243 10 Gulden goud 1898 Wilhelmina inhuldigingstype. ZFR . Foto 250

244 10 Gulden goud 1898 Wilhelmina inhuldigingstype. ZFR. Foto 250

245 10 Gulden goud 1898 Wilhelmina inhuldigingstype. ZFR. Foto 260

246 10 Gulden goud 1898 Wilhelmina inhuldigingstype. ZFR. Foto 250

247 10 Gulden goud 1898 Wilhelmina inhuldigingstype. ZFR+. Foto 240

248 10 Gulden goud 1898 Wilhelmina inhuldigingstype. Zeer lichte randschade, overigens ZFR . Foto 240

249 10 Gulden goud 1911 Wilhelmina. ZFR+. 150

250 10 Gulden goud 1911 Wilhelmina. ZFR/ZFR+. 150

251 10 Gulden goud 1911, 1912 wilhelmina. ZFR/PR. (2) 300

252 10 Gulden goud 1911, 1912 Wilhelmina. ZFR+. (2) 300

253 10 Gulden goud 1911, 1912 Wilhelmina. ZFR. (2) 300

254 10 Gulden goud 1912, 1913 Wilhelmina. ZFR+. (2) 300

255 10 Gulden goud 1913 Wilhelmina. ZFR+/PR-. 150

256 10 Gulden goud 1913 Wilhelmina. ZFR. 150

257 10 Gulden goud 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 300

258 10 Gulden goud 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 300

259 10 Gulden goud 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 300

260 10 Gulden goud 1917 Wilhelmina. ZFR. 150

261 10 Gulden goud 1917, 1932 Wilhelmina. ZFR+. (2) 300

262 10 Gulden goud 1925 Wilhelmina. ZFR+. 150

263 10 Gulden goud 1925 Wilhelmina. ZFR. 150

264 10 Gulden goud 1925 Wilhelmina. ZFR-. 150

265 10 Gulden goud 1925, 1927 Wilhelmina. ZFR. (2) 300

266 10 Gulden goud 1926 Wilhelmina. ZFR/PR. 150

267 10 Gulden goud 1932 Wilhelmina. ZFR/PR. 150

268 10 Gulden goud 1932, 1933 Wilhelmina. ZFR+/PR-. (2) 300

269 10 Gulden goud 1932, 1933 Wilhelmina. ZFR /PR-. (2) 300

270 10 Gulden goud 1933 Wilhelmina. PR-. 150

Page 27: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

27

Euro’s 271 Nederland Euro's [2002]. 10 Euro goud Beatrix. Huwelijksmunt. Prooflike. 150

272 Nederland Euro's [2002]. 10 Euro goud Beatrix. Huwelijksmunt. Prooflike. 150

273 Nederland Euro's [2002]. 10 Euro goud Beatrix. Huwelijksmunt. Prooflike. 150

274 Nederland Euro's [2003]. 10 Euro goud Beatrix. Van Gogh. Prooflike. 150

275 Nederland Euro s [2003]. 10 Euro goud Beatrix. Van Gogh Tientje. Prooflike. 150

276 Nederland Euro's [2003]. 10 euro goud Beatrix. Van Gogh Tientje. Prooflike. 150

277 Nederland Euro s [2004]. 10 Euro goud Beatrix. Europamunt. Proof. 150

278 Nederland Euro's [2004]. 10 Euro goud Beatrix. Koninkrijksmunt. Proof. 150

279 Nederland Euro's [2004]. 10 Euro goud Beatrix. Koninkrijksmunt. Proof. 150

280 Nederland Euro's [2005]. 10 Euro goud Beatrix. Vredestientje. Proof. 150

281 Nederland Euro's [2005]. 10 Euro goud Beatrix. Vredestientje. Proof. 150

282 Nederland Euro's [2006]. 10 Euro goud Beatrix. Rembrandttientje. Proof. 150

283 Nederland Euro's [2006]. 10 Euro goud Beatrix. Belastingtientje. Proof. 150

284 Nederland Euro's [2007]. 10 Euro goud Beatrix. Michiel de Ruyter. Proof. 150

285 Nederland Euro's [2007]. 10 Euro goud Beatrix. Michiel de Ruyter. Proof. 150

286 Nederland Euro's [2009]. 10 Euro goud Beatrix. Architectuurtientje. Proof. 150

287 Nederland Euro's [2009]. 10 Euro goud Beatrix. Manhattan Tientje. Proof. 150

288 Nederland Euro's [2009]. 10 Euro goud Beatrix. 400 Jaar Nederland-Japan. Proof. 150

289 Nederland Euro's [2009]. 10 Euro goud Beatrix. 400 Jaar Nederland-Japan. Proof. 150

290 Nederland Euro's [2010]. 10 Euro goud Beatrix. Max Havelaar. Proof. 150

291 Nederland Euro's [2010]. 10 Euro goud Beatrix. Nederland Waterland. Proof. 150

292 Nederland Euro's [2011]. 10 Euro goud Beatrix. Schilderkunst. Proof. 150

293 Nederland Euro's [2011]. 10 Euro goud Beatrix. 100 Jaar Muntgebouw. Proof. 150

294 Nederland Euro's [2011]. 10 Euro goud Beatrix. 50 Jaar Wereld Natuur Fonds. Proof. 150

295 Nederland Euro's [2004]. 20 Euro goud Beatrix. Geboortemunt. Proof. 190

296 Nederland Euro's [2004]. 20 Euro goud Beatrix. Geboortemunt. Proof. 190

297 Nederland Euro s [2005]. 20 Euro goud Beatrix. Jubileummunt. Proof. 190

298 Nederland Euro's [2005]. 20 Euro goud Beatrix. Jubileummunt. Proof. 190

299 Nederland Euro s [2004]. 50 Euro goud Beatrix. Geboortemunt. Proof. 300

Ook uw collectie professioneel veilen?

Neemt u vrijblijvend contact met ons op!

Wij zijn u graag van dienst: 070 - 364 78 31.

Page 28: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

28

Penningen Nederland 300 Nederland penningen [1587]. AE. Jeton hongersnood in Artois. Vz.: Spanjaard tussen de honger en

de dood met: "MVLTA SVNT MALA IMPIORVM. Kz.: hoorn des overvloeds: "QUI DNO FIDIT BONITATE EIVS CIRCVM". Geslagen te Dordrecht. 5,13 gr., ø 30 mm. Dugn. 3143. FR-.

25

301 Nederland penningen [1694] (Goes). PB. Armenloodje. Vz.: " / GAST / HUYS". Kz.: onder gans: "GOES / 1694". 13,9 gr., ø 35 mm. FR-/FR.

25

302 Nederland penningen [1831-1837] Koninklijk Huis. AE. Penning ter nagedachtenis aan het overlijden van Frederika van Pruisen door D. van der Kellen. Vz: de Nederlandse maagd in rouw, met lijkbus, geplaatst op een zuil met wapen Nederland. Kz: in een krans van 62 sterren, zijnde het getal der levensjaren van de koningin met 9-regelige tekst. 31,7 gr., ø 40 mm. ZFR. Toegevoegd penning naar aanleiding van de Tiendaagse Veldtocht, de verovering van Hasselt en Leuven door J.P. Schouberg. Vz.: borstbeeld Willem I. Kz.: naakte krijgsman met speer en stedekronen van Hasselt en Leuven. 62,1 gr., ø 47 mm. Dirks 443. ZFR. (2)

48

303 Nederland penningen [1844] Tilburg. AE. Oprichting van de handboogschutterij te Tilburg door Philharmonie. Vz.: lauwering van een schutter door Apollo met op de achtergrond de Grote Kerk. Kz.: omschrift: "HANDBOOGSCHUTTERY TE TILBURG" onder de zinspreuk: "ONOS ALIT ARCUM". Opschrift: "AAN / HAREN / DOORLUCHTIGEN / BESCHERMHEER / Z.M. KONING / WILLEM II / MDCCCXLIV". 88,1 gr., ø 58 mm. Klein tikje op de rand, overigens PR. Foto

45

304 Nederland penningen [1850] literatuur. AE. Dichter Hendrik Tollens Caroluszoon gesigneerd door S.C. Elion. Vz.: portret naar links van de dichter met commandeurskruis. Kz.: gesloten lauwerkrans waarbinnen opschrift: "NEDERLAND / AAN / ZIJNEN GELIEFDEN / VOLKSDICHTER / 24 SEPTEMBER 1850". 72 gr., ø 55 mm. PR. Foto

40

305 Nederland penningen [1874] Utrecht. AE. 400 Jaar Gymnasium door D. van der Kellen en J.P.M. Menger. Vz.: wapen van Utrecht gehouden door twee leeuwen. Kz.: 7-regelige tekst binnen gesloten lauwerkransen en eikentakken. 84 gr., ø 58 mm. Zw. 349. PR-.

40

306 Nederland penningen. [1879] Arnhem. TN. Ter gelegenheid van de Tentoonstelling van Nederlandse en Koloniale Nijverheid te Arnhem gesigneerd door J. de Vries. Vz.: staande stedemaagd, op het tentoonstellingsgebouw wijzende en leunend op het stedelijk wapen. Kz.: omschrift: "TENTOONSTELLING ARNHEM 1879". Opschrift: "VAN / NEDERLANDSCHE EN KOLONIALE / NIJVERHEID." 14,6 gr., ø 34 mm. Zw. 486. In origineel doosje. ZFR.

12

307 Nederland penningen [1883-1933] ANWB. Ronde speld 1883 met wapen en omschrift: "ALGEMEENE WIELRIJDERSBOND". Wapenvormige speld uit 1904, gekroond wapen met gespreide vleugels en opschrift: "KONINKL. NED. / MOTORWIELR. VER./ 1904". Toegevoegd plaquette 1933 met landkaart t Gooi en opschrift: "RONDWANDELING / PROV. / UTRECHT. NW./ 1933". 46 x 67 mm. (3)

14

308 Nederland penningen [1889] transport. AE. 50-Jarig bestaan van de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij gesigneerd door W. Schammer. Vz.: locomotief "Frans Hals". Kz.: lauwertakken met 14 wapens met opschrift: "MDCCCXXXIX / XX SEPTEMBER / MDCCCLXXXIX". 37,6 gr., ø 44 mm. PR .

22

309 Nederland penningen [1898]. AR. Maatschappij tot Redding van Drenkelingen, naar het oorspronkelijke ontwerp van R. Vinkeles en gesneden door J.G. Holtzhey. Penning wordt sinds 1768 uitgereikt aan redders van te water geraakten. Vz.: vrouw in wijde gewaden, de naasteliefde voorstellend, ontfermt zich over een drenkeling, waarbij de dood afgeweerd wordt. Naast de drenkeling op de grond een listeerpijp, flesje alcohol en een tabakspijp welke gebruikt werden om een drenkeling te reanimeren. Omschrift: "REDDITUR HIC ENECTUS AQUIS PATRIAEQUE SUISQEU", ofwel: "TERUGGEGEVEN AAN ZIJN VADERLAND WERD DE IN DE WATEREN BIJKANS GESTORVENE". Kz.: krans van eikenloof met inscriptie: "J. VERBURG / ROTTERDAM / CICICCCCXCVIII". 21,1 gr., ø 36 mm. Uitgereikt 7535 exemplaren. In origineel houten schroefdoosje met barst. Randschade, overigens ZFR . Foto

50

310 Nederland penningen [1909] Koninklijk Huis. AR. Geboortepenning ter gelegenheid van de geboorte van Juliana gesigneerd door J.C. Wienecke. Vz.: portret Wilhelmina en Hendrik onder Oranjeboom binnen vesting met stralenkrans. Kz.: Nederlandse maagd met helm en kind in de armen. 108 gr., ø 65 mm. JMP 1909 pl. VI.5. ZFR . Foto

100

311 Nederland penningen [1909] Koninklijk Huis. AR. Geboortepenning Juliana. Vz.: portret Wilhelmina en Hendrik naar links. Kz.: Nederlandse maagd met helm en leeuw met wolk met diverse cupido s, een baby aanreikend. 19,2 gr., ø 35 mm. FR/FR . Toegevoegd penning 1863. 50 jaar onafhankelijkheid Nederland. (2)

14

Page 29: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

29

312 Nederland penningen [z.j. (ca 1910-1930)]. AR. Prijspenning Oostelijke Politiesportbond, vermoedelijk door Chr. van der Hoef, niet gesigneerd of beschreven in Jintes-Pol. Vz.: licht gestileerd wapen, gehouden door twee klimmende leeuwen. Omschrift: "OOSTELIJKE POLITIESPORTBOND". Kz.: glad met aan de rand eiken- en lauwertakken met inscriptie: "KOGELST.S. / 2e PR.". 27,3 gr., ø 40 mm. Met draagoog. ZFR/PR. Foto

50

313 Nederland penningen [1914] transport. AE. 75-Jarig jubileum Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij door J.C. Wienecke. Vz.: in lendendoeken geklede figuur, draagt rails, omringd door 8 provinciewapens. Kz.: omlijste kaart van Nederland met zichtbaar het spoorwegnetwerk met daarboven: "1839-1914". 146 gr., ø 76 mm. PR-.

22

314 Nederland penningen [1914]. AE. Algemeen Steuncomité door J. C. Wienecke. Vz.: Nederlandse leeuw met geheven zwaard en pijlenbundel. Kz.: palmtak tussen oranjetakken. 10,56 gr., ø 29 mm. Toegevoegd tweede exemplaar 10,51 gr., 29 mm. Beide in origineel doosje van Begeer. ZFR en PR. (2)

22

315 Nederland penningen [1926] sport. AE. Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging uitgevoerd door Koninklijke Begeer. Vz.: beker met bladmotief met omschrift: "BEKER CERCLE DE VOILE DE PARIS" binnen filigrain kader met onderschrift: KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE ZEIL- EN ROEIVEREENIGING 24-8-1926 E.V.D.". Kz.: glad. 120 gr., rechthoekig 59 x 79 mm. Iets poetsrestant, overigens ZFR.

20

316 Nederland penningen [1928] maritiem. AE. Ter gelegenheid van 300 jaar Zilvervloot door J.J. van Goor. Vz.: geharnast borstbeeld van Piet Hein met omschrift: "PIETER PIETERSZ. HEYN LIEUTENANT AMIRAL VAN HOLLANT". Kz.: 8-regelige tekst in Latijn binnen kastje met aan weerszijden en boven- en onderzijde schepen. 64 gr., ø 60 mm. Plekje, toch zeker ZFR.

24

317 Nederland penningen [1933] Koninklijk Huis. AR. 4e Eeuwfeest geboorte Willem van Oranje door L.O. Wenckebach. Vz.: geharnaste figuur, knielend in gebed met omschrift: "MYN SCHILT BETROUWEN SYT GHY O GODT MYN HEER". Kz.: broedende vogel op woelige zee met omschrift. 32,4 gr., ø 40 mm. Met draagoog. ZFR/PR. Toegevoegd tweede exemplaar in brons. (2) Foto

48

318 Nederland penningen [1938]. AE. Handel en industrie gedenkpenning 50 jaar blikfabriek. Vz.: blik met: "AMSTERDAM NV. VEREENIGDE BLIKFABRIEKEN 1888-1938". Kz.: vrouw met blikje met 6 wapenschilden. 26,4 gr., ø 36 mm. PR.

24

319 Nederland penningen [1947] Hilversum. AE. Internationale tentoonstelling schoenmakersambacht Hilversum. Vz.: gekroond wapen gehouden door twee staande leeuwen met onder banderol: "JE MAINTIENDRAI". Licht gestileerd. Kz.: opschrift: "INTERN.TENT. / SCHOENMAKERSAMBACHT / HILVERSUM / 1947". 50 gr., ø 50 mm. ZFR.

20

320 Nederland penningen [1950] Den Haag. AE. Naar aanleiding van het 40-Jarig bestaan van de N.V. Gemeenschappelijk Eigendom Maatschappij van Woon- en Winkelhuizen te s-Gravenhage. Vz.: gebouw. Kz.: 9-regelige tekst, omringd door de wapens van 6 steden, waarbij Den Haag verbonden door een lint. 78,4 gr., ø 60 mm. ZFR/PR.

32

321 Nederland penningen [1953]. AE. Bouwpenning stadhuis Den Haag door L. van der Brugge. Vz.: architect en bouwvakker met bouwsteiger. Kz.: open veld met ooievaar en omschrift. 78 gr., ø 60 mm. ZFR/PR.

16

322 Nederland penningen [1957-1978] Dordrecht. AE. Wapenvormig, punt naar beneden met afgebeeld Willem van Oranje met boograam waardoor de Oude Stadsdoelen zichtbaar, met aan de linker- en rechterzijde de stadswapens zichtbaar van steden waarlangs de autoralley voert met de tekst: "STATENTOCHT 1957 DORDRECHT". 76,3 gr., 55 x 68 mm. Toegevoegd 1973 en 1978. ZFR. (3)

26

323 Nederland penningen [1958] ANWB. AE. 75-Jarig bestaan ANWB door M. Kutterink. Vz.: vrouw met sluier en drie overvliegende vogels, voorstellende toerisme, op globe met opschrift: "SCIENTA MUNDI / ORBI PAX". Kz.: logo ANWB met omschrift: "KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE TOERISTENBOND A.N.W.B. 1883-1958". 162 gr., ø 70 mm. PR.

24

324 Nederland penningen [1961]. FE. Legpenning, presse papier. Vz.: vierkant met kaderrand, veld met 3 lijnen, elkaar kruisend en blokjes. Opschrift: "1961 METAALKUNDE". Kz.: glad, vilt. 342 gr., 75 x 75 mm. ZFR.

32

Page 30: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

30

325 Nederland penningen [1963] . AE. Gietpenning. Geboortepenning gesigneerd door N. Steenbergen. Vz.: kind in de box met een kroontje boven het hoofd. Kz.: "EEN / GEZIN IS ALS / EEN KONINKRIJK: DE MAN IS SCHIJNBAAR / DE KONING. DE VROUW / DE DENKBEELDIGE KONINGIN / * HET KIND / DE HEIMELIJKE MAAR / WERKELIJKE / HEERSER". 150 gr., ø 68 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P6306. Variant: zonder randschrift "Jan Willem Thuring". Onbekend aantal exemplaren, uniek? PR. Foto

200

326 Nederland penningen [1965] . AE. Gietpenning. Driekoningenpenning door N. Steenbergen. Vz.: doop van Christus in de Jordaan in hoogreliëf binnen verdiept veld met randschrift: "DE KONING VAN VREDE IS HOOG VERHEVEN HEEL DE AARDE VERLANGT HEM TE AANSCHOUWEN". Kz.: de aanbidding door de Drie Koningen met Maria en Jozef onder een ster. 384 gr., ø 77 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P6502. Ca. 25 exemplaren. PR.

170

327 Nederland penningen [1972]. AE. Gietpenning. Gedenkpenning Prof. Dr. J.F. Nuboer door N. Steenbergen. Vz.: portret J.F. Nuboer met omschrift: "PROF. DR. J.F. NUBOER HOOGLERAAR IN DE HEELKUNDE 1943-1970.". Kz.: vrouw die het been van een man verzorgt met omschrift: "SALVS POPULI SUPREMA LEX". 368 gr., ø 84 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P7201. Ca 25 exemplaren. PR. Foto

250

328 Nederland penningen [1972] bezetting/bevrijding. AE. Ter herinnering aan K. Doorman en de slag in de Javazee door P. Dom. Vz.: portret schout bij nacht K. Doorman. Kz.: voorsteven vlaggenschip De Ruyter met landkaart Javazee en omschrift: "IK VAL AAN, VOLGT MIJ". 76 gr., ø 60 mm. Begeer 3752. ZFR /PR-.

32

329 Nederland penningen [1973]. AE. Provincie Noord Brabant gesigneerd door N. Steenbergen. Vz.: provinciewapen van Noord Brabant met open veld voor inscriptie. Omschrift: "BRABANT IS MAKEN, MAKEN DAT LEVEN ZICH HECHTEN KAN THUISRAKEN IN DE TIJD". Kz.: de geest van Brabant, voorgesteld door een vogel waarop een figuur zit en omgeven door vier kaders met voorstellingen van Brabantse folklore en oude ambachten. 444 gr., ø 81 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P7302. Ca 50 exemplaren. PR. Foto

200

330 Nederland penningen [1977] . AE. Gietpenning. Abrahampenning gesigneerd door N. Steenbergen. Vz.: Abrahamfiguur met 50 binnen zon boven het hoofd. Kz.: voorstelling van zielen in de schoot van Abraham. 162 gr., ø 48 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P7703. Onbekend aantal exemplaren. PR.

36

331 Nederland penningen [1979 extra penning] VPK. AE. Gietpenning. Vredespenning door N. Steenbergen. Vz.: Daniël in de leeuwenkuil omgeven door bomen. Bovenaan twee wachters. Kz.: Tobias die de gal uit de vis haalt om deze op de ogen van zijn blinde vader Tobith te smeren, waarna deze weer ziet. 374 gr., ø 92 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P7906. Ca 125 exemplaren. Groen patina. PR.

150

332 Nederland penningen [1980]. AE. Gietpenning. Stichting volk en verdediging I door N. Steenbergen. Vz.: de Nederlandse leeuw met kroon, zwaard en pijlenbundel, omgeven door strijders met schildjes. Kz.: aartsengel Michaël die het kwaad, voorgesteld als de draak, verslaat. 580 gr., ø 87 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P8001, echter, de keerzijde laat het omschrift zien van de keerzijde van P8002: "STICHTING MAATSCHAPPIJ EN KRIJGSMACHT". Uniek? PR.

400

333 Nederland penningen [1980] . AE. Gietpenning. Benedictuspenning II door N. Steenbergen. Vz.: Benedictus op troon met staf en boek. Kz.: verdiept rond kader met drie psalmzingende monniken achter een katheder. 130 gr., ø 58 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P8005. Ca. 15 exemplaren. PR.

160

334 Nederland penningen [1985]. AE. Gietpenning. Studiekring Thomas More door N. Steenbergen. Vz.: portret Thomas More. Kz.: Thomas More met staf voor zijn rechters in de vorm van een zetel waarop een bijl staat. 462 gr., ø 87 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P8501. Ca 50 exemplaren. PR.

200

335 Nederland penningen [1985] religie. CU. Penning naar aanleiding van het bezoek van Paus Joannes Paulus II aan Nederland, België en Luxemburg gesigneerd door E. Manfrini. Vz.: wuivende paus met kruisstaf. Kz.: Christus met geheven armen te midden van de 12 discipelen. 45,2 gr., ø 50 mm. In originele verpakking. PR.

18

336 Nederland penningen [1988]. AE. Slagpenning. Stichting Uyttenhooven-Doyenfonds door N. Steenbergen. Vz.: driebladige boom met Bijbelse fragmenten die betrekking hebben op belastingheffing. Kz.: open veld met dubbel omschrift: "CURAVIT UT AEQUIUS DE REBUS FISCALBUS EXISTIMARETUR". 198 gr., ø 80 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P8803. Ca 25 exemplaren. PR.

250

Page 31: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

31

337 Nederland penningen [1989] . AE. Gietpenning. Sluitpenning ambtsketen van de burgemeester van Oosterhout gesigneerd door N. Steenbergen. Vz.: gerechtsdienaren, klagers en beklaagde onder een boom. Kz.: twee tempeliers op een paard. 134 gr., ø 66 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P8905. 6 exemplaren. PR.

170

338 Nederland penningen [1993]. AE. Penning 50 jaar huwelijk door N. Steenbergen. Vz.: twee duiven pikken aan korenaren en druiventros, symbool van het sacrament van de eucharistie. Omschrift: "NIEL V 18 1993 ELSE * ALBO LAPILLO NOTARE DIEM". Kz.: Madonna met kind. 264 gr., ø 68 mm. Cat. Schepping in beelden N. Steenbergen P9303, echter afwijkend van de catalogus; dit exemplaar heeft een omschrift: "DE WIJSHEID HEEFT ZICH EEN HUIS GEBOUWD" en ook Madonna met kind zijn afwijkend. Schitterend groen patina. Uniek? PR.

250

339 Nederland penningen [1998]. AR. 100e Geboortedag M.C. Escher. Vz.: patroon van links naar rechts vliegende insecten en van rechts naar links zwemmende vissen, onderdeel van een van Eschers werken Metamorphose II. Kz.: opschrift: "M.C. ESCHER / 1898-1972 / MCE / 1998". Bruto 118 gr. 925/1000, netto 109 gr., ø 70 mm. Toegevoegd een zelfde exemplaar uitgevoerd in brons. 132 gr., ø 70 mm. PR.

50

340 Nederland penningen [2004]. AE. 250 Jaar fundatie van Renswoude door F. Letterie. Vz.: portret Maria Duyst van Voorhout, stichtster van de fundatie. Kz.: pupil met attributen die verwijzen naar de beroepen waarin de fundatie opleidt. 282 gr., ø 80 mm. Mooi mosgroen patina. Zie ook Beeldenaar van november/december 2005. PR.

50

341 Nederland penningen [z.j.] mijnindustrie. AE. 3 Bedrijfsleiderspenningen mijnen, waarvan 1 vierkant, 1 rond en 1 achthoekig met ingestanst "LV" en verschillende viercijferige nummers. Alle met doorboring. (3)

20

342 Nederland penningen [z.j.]. AE. Draaginsigne met buste Sint Nicolaas en face met staf. Achthoekig met aan de bovenzijde draagoog. 162 gr., 96 x 68 mm. ZFR.

20

343 Nederland penningen [z.j.]. AE. Vermoedelijk door M. Kutterink. Vz.: kogge met bollend zeil naar links met daaronder twee schuddende handen. Kz.: glad. 98 gr., ø 60 mm. PR.

20

344 Nederland penningen [z.j.] maritiem. AE. Maarten Tromp naar ontwerp van I. (Juriaen ) Pool. Vz.: portret van Maarten Tromp met omschrift: "MARTEN HARPERTSEN.TROMP.RIDDER." Kz.: strijdtoneel op zee bij Terheyde met omschrift: "LIEVTENANT.ADMIRAAL.VAN.HOLLAND.VOOR.HET.VAADERLAND.GESNEVVELT.DEN.10.AVGVSTI.ANNO.1643.:" 106,7 gr., ø 66 mm. PR.

38

345 Nederland penningen [z.j.] maritiem. AR. Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut gesigneerd door Hekman. Vz.: portret Juliana naar links. Kz.: omschrift: "KONINKLIJK NEDERLANDS METEOROLOGISCH INSTITUUT". Opschrift: " AAN / H.C. MANTEL / KAPITEIN TER KOOPVAARDIJ / UIT ERKENTELIJKHEID VOOR / BIJZONDERE VERDIENSTEN / OP HET GEBIED VAN DE / MARITIEME METEOROLOGIE / VANWEGE DE KONINGIN". Bruto 60 gr., ø 51 mm. In origineel doosje. PR.

25

Page 32: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

32

Penningen Nederland Delft 346 Nederland penningen [1669] Delft. Messing. Penning kleermakersgilde. Vz.: Madonna met kind

binnen stralenkransen en omschrift: "DE.PENNING.VANT.CLEERMAAKERS.GILDE.". Kz.: gekroonde geopende schaar met gildenummer "52" met omschrift: "GV-IK-BK-MH-1669". 23,27 gr., ø 43 mm. Doorboring, zoals gebruikelijk. De penning der Noord-Nederlandse Ambachtsgilden door dr. D.A. Wittop Koning, Delft 4.1. Dirks CXXXV1. ZFR. Foto

100

347 Nederland penningen [1737] Delft. AR. Eeuwfeest Delftse Schutterij gesigneerd door M. Holtzhey. Vz.: gevleugelde man met baard, lauwerkrans en zeis, gezeten op een wolk. Hiervoor een schutter en vrouw met helm en wapen van Delft. Kz.: 6-regelige tekst onder gekroond wapen. 23,28 gr., ø 39 mm. ZFR . Foto

180

348 Nederland penningen [z.j. (1775)] Delft. AR. Vroedschapspenning Delft gesigneerd door G. van Moelingen. Vz.: gezicht op Delft vanaf De Vliet met stadhuis, Oude Kerk, Nieuwe Kerk en wapen van Delft. Kz.: stadhuis met omschrift: "INVIGILANS.PLURIBUS.UNA.DOMUS." VvL. IX, 634. ZFR. Foto

100

349 Nederland penningen [z.j. (ca 1780)] Delft. AR. Vz.: gekroond wapen van Delft gehouden door twee klimmmende leeuwen. Kz.: stadhuis met omschrift: "INVIGILANS.PLURIBUS.UNA.DOMUS". 18,53 gr., ø 33 mm. Mooi oliekleurig patina. Met draagoog. PR. Foto

120

350 Nederland penningen [1843] Hogeschool Delft. AE. Inwijding Koninklijke Academie ter opleiding van burgerlingen en kweek voor den handel op 4 januari 1843, door Van der Kellen. Vz.: portret Willem II. Kz.: zuil met wapen van Delft met hierop geplaatst olielamp, omringd met attributen betrekking hebbende op handel en scheepvaart. 19,52 gr., ø 36 mm. Dirks 612. PR.

32

351 Nederland penningen [1856] Delft, Utrecht, Den Haag. AR. 100-Jarig bestaan van de stichtingen van de weduwe Reede van Renswoude te Utrecht, s-Gravenhage en Delft. Vz.: borstbeeld en face van de vrouwe van Renswoude en omschrift: "MARIA DUIJST VAN VOORHOUT DOUAIRe VAN RENSWOUDE, GEB 22 JAN 1662 OVERL 26 APRIL 1754". Kz.: in cartouche van lauwertakken het opschrift: "OP HET EERSTE EEUWFEEST DER FUNDATIEN VAN RENSWOUDE GEVIERD TE UTRECHT 23 MEI 1856". Het cartouche wordt omringd door drie putti die ieder een stadswapen dragen van respectievelijk Delft, Utrecht en s-Gravenhage. Rechtonder signatuur D. van der Kellen F. ( 25 september 1804 -30- maart 1879). 128 gr., ø 68 mm. Zeldzaam. ZFR/ZFR . Foto

220

352 Nederland penningen [1863] Delft. AE. Huwelijkspenning zilveren bruiloft. Vz.: 2 middels lint verbonden familiewapens. Kz.: opschrift: "TER ZILVEREN BRUILOFT / VAN / JACOBUS / VAN DER GHIJS / EN / CHRISTINA HENRIETTA MARIA / KESMAN / GEVIERD / TE DELFT / 10 AUGUSTUS / 1863". 21,0 gr., ø 37 mm. Dirks 889. PR.

36

353 Nederland penningen [1877] Hogeschool Delft. CU verguld. 30 Jarig bestaan van sociëteit Phoenix en opening sociëteitsgebouw na de brand door P. Somerwil. Vz.: Phoenix met gespreide vleugels opstijgend uit de vlammen. Kz.: sociëteitsgebouw met in de afsnede: "P. SOMERWIL LEIDEN". 16,1 gr., ø 32 mm. Zw. 430. ZFR/PR.

48

354 Nederland penningen [1878] Delft. AE. 3e Eeuwfeest van het meisjeshuis door Elion. Vz.: vrouwfiguur welke zich ontfermt over 2 vrouwen onder stralenkrans met vredesduif. Kz.: 2 wapens waarin opgenomen de namen van regenten uit 1578 en 1878. Boven wapen van Delft met omschrift. 188 gr., ø 78 mm. ZFR/PR.

48

355 Nederland penningen [1879] Delft. AE. 200 Jaar bestaan van s Rijks Artillerie Inrichtingen door J.P.Menger. Vz.: kazerne in vogelvlucht. met omschrift: "AFFUITMAKERIJ-CONSTRUCTIE-WERKPLAATSEN 1679-1879". Kz.: 2 kanonnen binnen eiken- en lauwerkrans met opschrift: "DELFT / 22 NOVEMBER / 1879". 40,1 gr., ø 45 mm. Zw. 507. In houten doosje. PR.

48

356 Nederland penningen [1879] Delft. AE. 200 Jaar bestaan van s Rijks Artillerie Inrichtingen door J.P.Menger. Vz.: kazerne in vogelvlucht met omschrift: "AFFUITMAKERIJ-CONSTRUCTIE-WERKPLAATSEN 1679-1879". Kz.: 2 kanonnen binnen eiken- en lauwerkrans met opschrift: "DELFT / 22 NOVEMBER / 1879". 41,8 gr., ø 45 mm. Zw. 507. ZFR/PR.

44

357 Nederland penningen [1911] Hogeschool Delft. AE. Nobelprijswinnaar J.D. van der Waals door F.E. Jeltsema. Vz.: portret J. D. van der Waals naar links met omschrift: "PROF X DR J X D X VAN X DER X WAALS X AETATIS X LXXIII." Kz.: druk-volume-temperatuur diagram met formule en omschrift: "NED-BELG-VEREENIGING-DER-PENNING-VRIENDEN". 112 gr., ø 65 mm. ZFR/PR.

50

358 Nederland penningen [1924] Delft. AE. Delftse middenstand door Chr. van der Hoef. Vz.: portret Mercurius naar links met staf. ( Zie JP. 37). Kz.: randversiering met open veld met opschrift: "MIDDENSTANDS- / TENTOONSTELLING / DELFT 1924". 84,5 gr., ø 60 mm. PR.

60

Page 33: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

33

359 Nederland penningen [1933] Delft. AE. 400e Geboortedag Willem van Oranje door M.P.J. Fleur. Vz.: portret Willem van Oranje. Kz.: ontrold perkament met zegels en opschrift: "WIJ HEFFEN HART EN HANDEN VOOR T HEIL DER NEDERLANDEN EN ZWEREN VAST DEN EED: TOT DOODSBEPROEFDE TROUWE, WILHELMUS VAN NASSAUWE, MET U TE STAAN GEREED. DELFT, 17 APRIL 1933". Omschrift: "WILHELMUS VAN NASSOUWE COMMISSIE ANV.DSV.NJV". 26,72 gr., ø 40 mm. PR. Toegevoegd tweede exemplaar. 25,2 gr., ø 40 mm. ZFR. (2)

50

360 Nederland penningen [1934] Delft. AR. Calvé. Vz.: Calvé fabrieken aan het Rijn-Schiekanaal met beeldmerk. Kz.: opschrift: "AANGEBODEN DOOR DE / OLIEFABRIEKEN / CALVE-DELFT". 26,06 gr., ø 40 mm. Toegevoegd een zelfde exemplaar in brons. 26,81 gr., ø 40 mm. Beide niet op naam gesteld. PR-. (2)

60

361 Nederland penningen [1935] Hogeschool Delft. AE. Prof. Jakob Krans door F.E. Jeltsema. Vz.: portret prof. J. Krans naar links met omschrift: "PROF.DR.JAKOB.KRANS.INGENIEUR.AET.LXXIV." Kz.: opschrift: "N.I.S. / 1 X 1914-30 XI 1935 / DE NEDERLANDSCH- / INDISCHE SPOORWEG- / MAATSCHAPPIJ AAN / HAREN AFTREDENDE / VOORZITTER VAN / DEN RAAD VAN / BEHEER" boven lauwertakken. 98 gr., ø 65 mm. Lichte randtikjes, zwakke muntslag, overigens ZFR /PR-.

50

362 Nederland penningen [1946] Delft. Verbronsd ijzer (?). Verwerving stadsrechten 1246-1946. Vz.: gezicht op Delft met gekroond stadswapen. Kz.: Tekst: "DELFT HERDACHT NA ZEVEN EEUWEN DE VERWERVING ZIJNER STADSRECHTEN 1246-1946." 13,8 gr., ø 33 mm. ZFR.

18

363 Nederland penningen [1954-1955] Delft. AE. Taptoe Delft. Vz.: front Nieuwe Kerk met aan linkerzijde "TAPTOE / DELFT" en rechts het wapen van Delft. Kz.: lauwertak met band en jaartal "1954". 24,57 gr., ø 40 mm. PR. Toegevoegd eenzelfde exemplaar met jaartal "1955". PR-. (2)

18

364 Nederland penningen [1958] Hogeschool Delft. AE. Lustrum Delfts studenten corps. Vz.: wapen met 4 velden en omschrift: "LUSTRUM DELFTSCH STUDENTEN CORPS-1958" en "MONTE FICTIE" op gestileerde banderol. Kz.: glad. 64,9 gr., ø 50 mm. PR.

20

20

365 Nederland penningen [1963] Delft. AR. 50 Jaar Nederlandse Kabelfabriek door J. Snoeck. Vz.: kabelslagmachine. Kz.: logo, gietpan en laboratoriumapparatuur. 41,65 gr., ø 40 mm. PR. Toegevoegd tweede exemplaar in brons. 41,87 gr., ø 40 mm. (2)

40

366 Nederland penningen [1963] Delft. AE. 50 Jaar Nederlandse Kabelfabriek door J. Snoeck. Vz.: kabelslagmachine. Kz.: logo, gietpan en laboratoriumapparatuur. 784 gr., ø 110 mm. PR.

36

367 Nederland penningen [1963] Delft. AE. 50 Jaar Nederlandse Kabelfabriek door J. Snoeck. Vz.: kabelslagmachine. Kz.: logo, gietpan en laboratoriumapparatuur. 39,9 gr., ø 40 mm. PR.

16

368 Nederland penningen [1973] Delft. AR. 25e Oude kunst- en antiekbeurs te Delft gesigneerd door W. Vis. Vz.: borstbeeld van Goltzius (numismaat). Kz.: opschrift: "VOOR DE 25E KEER 30 AUG.-19 SEPT. 1973 IN HET MUSEUM HET PRINSENHOF DELFT". Omschrift: "STICHTING OUDE KUNST EN ANTIEKBEURS.". 82,6 gr., ø 60 mm. PR.

36

369 Nederland penningen [1973] Delft. AE. 25e Oude kunst- en antiekbeurs te Delft. Vz.: borstbeeld van Goltzius (numismaat). Kz.: opschrift: "VOOR DE 25E KEER 30 AUG.-19 SEPT. 1973 IN HET MUSEUM HET PRINSENHOF DELFT". Omschrift: "STICHTING OUDE KUNST EN ANTIEKBEURS." 83,3 gr., ø 60 mm. PR.

14

370 Nederland penningen [1974] Delft. AE. Vz.: houtbewerker. Kz.: opschrift: "DIS- / KUSSIE- / DAG-1974- / PRAKTISCH / WERKEN / DELFT". Met in de rand schroefgat en kruisvormige standaard om de penning op te bevestigen. 354 gr., ø 87 mm. PR.

50

371 Nederland penningen [1996] Delft. AE. Lorentzmedaille. Vz.: portret H.A. Lorentz. Kz.: eivormig voorwerp met pijl en "D". Omschrift: "RECIPROCITY 1896-1996 A.T. DE HOOP". 206 gr., ø 67 mm. Uniek? PR.

200

372 Nederland penningen [z.j.] Delft. AR. Erepenning voor de Schutterskoning, mogelijk ontwerp door G. van Loon. Vz.: Delftsche Broederschap der Handbus- schutters, verbeeld als zittende maagd met helm, handbus en wapen van Delft. Kz.: de overwinning met palmtak, dode gans en lauwerkrans. VvL. 121. 12,8 gr., ø 34 mm. ZFR. Foto

80

373 Nederland penningen [z.j.] Delft. AR. Gemeente Delft naar ontwerp van G. van Moelingen. Vz.: gezicht op Delft met boven gekroond wapen, gehouden door twee staande leeuwen. Kz.: stadhuis met omschrift: "INVIGILANS PLURIBUS UNA DOMUS". 20,3 gr., ø 33 mm. Met draagoog en draagspeld. PR.

16

Page 34: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

34

374 Nederland penningen [z.j.] Delft. FE. Delftsche Coöperatieve Winkelvereniging. Vz.: waardeaanduiding "1 C" met omschrift: "DELFTSCHE COOP WINKELVER.". Kz. glad met negatief voorzijde. 0,94 gr., ø 23 mm. Kooij CV 008, nr. 1. FR/ZFR-.

16

375 Nederland penningen [z.j.] Hogeschool Delft. AE Delftsch Studenten Corps. Vz.: in poort staande vrouw onder ster met bol en spiegel op voetstuk. Zowel aan de linker- als aan de rechterzijde diverse wapens met lauwertakken. Kz.: lauwerkrans met leeg veld met gravering: "K.P.R.D. / 16-8-36". 68,8 gr., ø 59 mm. PR.

36

376 Nederland penningen [z.j.] Delft. AR. Gemeentepenning Delft. Vz.: gekroond wapen van Delft gehouden door twee klimmende leeuwen met omschrift: "GEMEENTE DELFT". Kz.: tenaamstelling binnen lauwerkransen. Toegevoegd tweede exemplaar met ingekleurd stadswapen. Bruto 26,37 gr., netto ca 23 gr. ø 30 mm. (2)

20

377 Nederland penningen [z.j.] Delft. AE. Vz.: Nederlandse leeuw met gekruiste geweren en omschrift: "HERINNERING AAN DEN OORLOG 10-14 MEI 1940". Kz.: wapens van Delft en Bergen op Zoom met omschrift: "13E DEPOTBATALJON". 9,43 gr., ø 29 mm. ZFR/PR.

18

378 Nederland penningen [z.j.] Hogeschool Delft. AE. Penning Universiteitsfonds Delft gesigneerd door J. Meijer. Penning verbeeldt het proces van de student die door studie tot de kern doordringt en de opgedane kennis later met de nieuwe inzichten weer teruggeeft aan de maatschappij. Vz.: slakkenhuisvormig weglopende spiraal, niervormig gat en randschrift: "TECHNISCHE UNIVERSITEIT DELFT". Kz.: van de voorzijde doorlopende lijn met randschrift: "UNIVERSITEITSFONDS DELFT". 156 gr., ø 64 mm. Op naam gesteld. Uniek? PR. Foto

100

Penningen Hogeschool / Universiteit 379 Nederland penningen [1736] Hogeschool Utrecht. AR. 1e Eeuwfeest Hogeschool van Utrecht

gesigneerd door M. Holtzhey. Vz.: Utrechtse stedemaagd met bisschopsmijter en staf bij een altaar. Links een viertal vrouwen op een zetel met wapen van Utrecht, voorstellende geneeskunde, rechtsgeleerdheid, godgeleerdheid en wijsbegeerte. Kz.: landschap met de stad Utrecht met stralende zon. Hofst. 3. 60 gr., ø 55 mm. ZFR-.

90

380 Nederland penningen [1977] Hogeschool Utrecht. AE. 100 Jaar tandheelkundig onderwijs door P. Gregoire. Vz.: patiënt in tandartsstoel met omschrift: "100 JAAR TANDHEELKUNDIG ONDERWIJS IN NEDERLAND MCMLXXVII". Kz.: centraal Sol Justitiae met 5 wapens van de universiteiten waar tandheelkunde wordt gedoceerd. 188 gr., ø 64 mm. In cassette. PR.

32

381 Nederland penningen [1970] Universiteit Leiden. AE. 79e Lustrum Leidse Universiteit door W. Vis. Vz.: grootzegel van Leidse Universiteit. Kz.: vignet Wetenschap en Welzijn. 26,28 gr., ø 40 mm. Hofst. 120. PR-.

30

382 Nederland penningen [1850] Universiteit Groningen. AR. Opening nieuwe academiegebouw door D. Van der Kellen. Vz.: front van het academiegebouw met rondschrift: "SPLENDEAT.VSV" en in de afsnede: "ACADEMIAE. GRONINGANAE TEMPLVM." Kz.: binnen lauwertakken en onder stralende zon 8-regelige tekst. 17,2 gr., ø 42 mm. Dirks 711. ZFR . Toegevoegd Leidse Universiteit [1860]. AR. De intrede en huldiging van Frans, hertog van Anjou als hertog van Brabant en Markgraaf van Antwerpen in 1582 door J. P. van der Kellen. Vz.: Frans van Anjou met mantel en veldheerstaf. Kz.: omschrift en op naam stelling van "JACOBA VISSER". 9,3 gr., ø 31 mm. Hofst. 151 Wat randschade, deukjes. FR/ZFR. (2)

48

383 Nederland penningen [1881]. AU. Prijspenning Amsterdamse Hogeschool door J.P. Menger. Vz.: gekroond wapen van Amsterdam, gehouden door twee leeuwen met omschrift: PRAEMIUM.CERTAMINIS.IN.ACADEMIA.AMSTELODAMENSI.INDICTI*". Kz.: een lauwerkrans tussen twee parelcirkels, rijk gedecoreerd met een Bijbel met op de bladzijden Alpha en Omega, een globe, een eskulaapstaf, een met lauwerkrans omgeven perkamentrol, een weegschaal met zwaard. In het midden opschrift: "J.M. JANSE / MEDIOBURGENSI / BOT. ET ZOOL. STUD / CICICCCCLXXXI". Bruto 83 gr., ø 50 mm. Zoals Zwierzina 553, echter Zwierzina maakt geen melding van dit exemplaar in goud. Zwierzina: "TIJDSCHRIFT 1894, BLZ. 27, OP 1881-ZIE ECHTER EEN EX. IN DE VERZ. TEYLER OP DE KZ. DIT OPSCHRIFT VERTOONENDE: "J.M. JANSE / MEDIOBURGENSI / BOT. ET ZOOL. STUD / CICICCCCLXXXI". In origineel doosje. PR . Foto

2400

Page 35: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

35

Penningen Nederland goud 384 Nederland penningen [z.j. (1962)] Koninklijk Huis. AU. 25-Jarig huwelijk Juliana en Bernhard. Vz.:

dubbelportret Juliana en Bernhard naar links met omschrift: "JULIANA EN BERNHARD KONINGIN EN PRINS DER NEDERLANDEN". Kz.: provinciale wapens radiaal rondom kroon. Bruto 8,24 gr. 900/1000, netto 7,41 gr., ø 25 mm. PR.

180

385 Nederland penningen [1963] Koninklijk Huis. AU. 150 Jaar Nederland. Vz.: dubbelportret Willem I en Juliana naar rechts met omschrift: "WILLEM I KONINGIN JULIANA DER NEDERLANDEN". Kz.: gekroond wapen met omschrift: "1813 1963 JE MAINTIENDRAI". Bruto 7,94 gr. 900/1000, netto 7,14 gr., ø 25 mm. ZFR/PR.

180

386 Nederland penningen [1966] Koninklijk Huis. AU. Huwelijkspenning Beatrix en Claus. Vz.: dubbelportret Beatrix en Claus naar links. Kz.: Drakesteijn. Bruto 6,97 gr. 986/1000, netto 6,87 gr., ø 23 mm. Proof.

170

387 Nederland penningen [1967] Koninklijk Huis. AU. Geboortepenning Willem-Alexander. Vz.: Beatrix met kind en omschrift: "EEN NIEUWE TELG, EEN NIEUWE BAND, VERBINDT ORANJE MET NEDERLAND". Kz.: versierd wapen. Bruto 8,21 gr. 900/1000, netto 7,38 gr., ø 25 mm. UNC.

180

388 Nederland penningen [z.j. (1967)] Koninklijk Huis. AU. 3 Generaties Oranje. Vz.: Juliana, Beatrix met baby en omschrift: "KONINGIN JULIANA.PRINSES BEATRIX.PRINS WILLEM-ALEXANDER". Kz.: vogel in vlucht boven water met omschrift: "RUSTIG TEMIDDEN VAN DE WOESTE GOLVEN". Bruto 7,06 gr. 900/1000, netto 6,35 gr., ø 23 mm. PR.

160

389 Nederland penningen [1968] Koninklijk Huis. AU. Geboortepenning Maurits. Vz.: Margriet met kind en omschrift: "OPDAT GIJ KIND DES LICHTS MOOGT ZIJN". Kz.: versierd wapen. Bruto 7,43 gr. 900/1000, netto 6,68 gr., ø 23 mm. UNC.

170

390 Nederland penningen [1968] Koninklijk Huis. AU. 1e Verjaardag Willem-Alexander. Vz.: baby met op de achtergrond Kasteel Drakesteijn met omschrift: "WILLEM ALEXANDER 27 APRIL 1968 EERSTE VERJAARDAG." Kz.: versierd wapen. Bruto 7,39 gr. 900/1000, netto 6,65 gr., ø 23 mm. PR.

170

391 Nederland penningen [1978] Arnhem. AU. 650 Jaar Walburgiskerk te Arnhem. Vz.: kerk met op de achtergrond brug. Kz.: gekroond wapen gehouden door 2 staande leeuwen met waardeaanduiding "100 ARENDDAALDER". Bruto 16,04 gr. 585/1000, netto 9,38 gr., ø 30 mm. PR.

230

392 Nederland penningen [1978] Bemmel. AU. 800 Jaar Bemmel. Vz.: gekroond wapen met waardeaanduiding "EEN BEMMELTJE". Kz.: paard onder palmboom. Bruto 16,15 gr. 585/1000, netto 9,44 gr., ø 30 mm. PR.

230

393 Nederland penningen [1978] Breda. AU. 150 Jaar Koninklijke Militaire Academie te Breda. Vz.: poort KMA met pistool en waardeaanduiding "100 PISTOLETS". Kz.: "MA" gekroond binnen cirkel van diverse logo s van verschillende krijgsmachtonderdelen. Bruto 16,20 gr. 585/1000, netto 9,47 gr., ø 30 mm. PR.

240

394 Nederland penningen [1978] Hellendoorn. AU. 900 Jaar Hellendoorn. Vz.: kerk met omschrift: "HELLENDOORN NEGENHONDERD JAAR 1978". Kz.: wapen op kruis met waardeaanduiding: "100 HELLER". Bruto 16,16 gr. 585/1000, netto 9,45 gr., ø 30 mm. PR.

240

395 Nederland penningen [1978] Helmond. AU. 800 Jaar Helmond. Vz.: helm met waardeaanduiding "100 HELMDAALDERS". Kz.: kasteel van Helmond. Bruto 16,22 gr. 585/1000, netto 9,48 gr., ø 30 mm. PR.

240

396 Nederland penningen [1978] Muiden. AU. 1025 Jaar Muiden. Vz.: kogge naar rechts met waardeaanduiding "100 KOGGEDAALDER". Kz.: wapen van Muiden, gehouden door zeemeermin en zeemeerman met drietand. Bruto 16,09 gr. 585/1000, netto 9,41 gr., ø 30 mm. Toegevoegd 2 exemplaren waarvan 1 in zilver met waardeaanduiding "10 KOGGEDAALDER" en 1 in brons met waardeaanduiding "1 KOGGEDAALDER" uitgevoerd. UNC. (3)

240

397 Nederland penningen [1979]. AU. 150 Jaar Koninklijk Instituut voor de Marine. Vz.: zeilschip. Kz.: gekroond anker binnen versierd kader van ankers met banderol en waardeaanduiding "100 SALUUT". Bruto 16,15 gr. 585/1000, netto 9,44 gr., ø 30 mm. Toegevoegd 2 exemplaren waarvan 1 in zilver met waardeaanduiding "10 SALUUT" en 1 in brons met waardeaanduiding "1 SALUUT" uitgevoerd. UNC. (3)

240

398 Nederland penningen [1979]. AU. 50 Uniedaalders Unie van Utrecht. Vz.: staande leeuw met pijlenbundel en vrijheidshoed. Kz.: gekroond wapen. Bruto 6,72 gr., 900/1000, netto 6,03 gr., ø 22 mm. Proof.

170

Page 36: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

36

399 Nederland penningen [1980] Koninklijk Huis. AU. Inhuldiging Beatrix. Vz.: portret Beatrix naar links. Kz.: gekroond wapen met gesplitste waardeaanduiding, gelijkend op 10 Gulden goud Willem III. Bruto 6,75 gr. 900/1000, netto 6,07 gr., ø 22 mm. Proof.

0150

400 Nederland penningen [1980] Koninklijk Huis. AU. Troonsafstand Juliana. Vz.: portret Juliana naar links. Kz.: gekroond wapen met gesplitste waardeaanduiding, gelijkend op 10 Gulden goud Willem III. Bruto 5,96 gr. 900/1000, netto 5,36 gr., ø 22 mm. UNC.

130

401 Nederland penningen [1980] Koninklijk Huis. AU. Penning naar aanleiding van de inhuldiging Beatrix. Vz.: portret Beatrix naar links. Kz.: gekroond wapen met gesplitste waardeaanduiding "10-G". Bruto 3,51 gr. 585/1000, netto 2,05 gr., ø 21,5 mm Proof.

50

402 Nederland penningen [2001-2004] Koninklijk Huis. AU. Penningen naar aanleiding van de verloving van Willem-Alexander en Maxima, het overlijden van Juliana en het overlijden van Bernhard. Vz.: portret Willem-Alexander en Maxima, portret van Juliana en portret van Bernhard. Kz.: vlaggen, Nieuwe Kerk te Delft, vlag met anjer. Bruto 10,34 gr. 916/100, netto 9,48 gr., ø 21 mm. Proof. (3)

240

403 Nederland penningen [2002-2004] Koninklijk Huis. AU. Overlijden Claus en Bernhard. Vz.: portret Claus, portret Bernhard. Kz.: globe met kroon en gekruiste zwaarden, bloemen en leeuw. Bruto 8 gr. 900/1000, netto 7,02 gr., ø 19 mm. Proof. (2)

180

404 Vaticaan penningen [2004]. AU. Trial Euro uitgifte. Vz.: zittende vrouwfiguur met waardeaanduiding "5". Kz.: wapen Vaticaan. Bruto 3,1 gr. 585/1000, netto 1,81 gr., ø 20 mm. UNC.

45

405 Nederland penningen [z.j. (2012)] Koninklijk Huis. AU. Koninklijk gezin door E. Kloosterman. Vz.: portret Willem-Alexander en Maxima met dochters Kz.: 2 gekroonde wapens, gehouden door 2 leeuwen met omschrift. Bruto 26,67 gr. 585/1000, netto 15,6 gr., ø 38,5 mm. Nummer in de rand "15/30". Proof.

390

406 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AU. Koningschap Willem-Alexander. Vz.: portret Willem I, Willem II, Willem III en Willem-Alexander naar rechts. Kz.: gekroonde wapens door klimmende leeuwen gehouden. Bruto 31,12 gr. 999/1000., ø 38,6 mm. Proof. Foto

780

407 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AU. Koninklijk gezin. Vz.: portretten van Willem-Alexander, Maxima, Amalia, Alexia en Ariane. Kz.: gekroonde wapens door klimmende leeuwen gehouden. Bruto 26,76 gr. 585/1000, netto 15,60 gr., ø 38,6 mm. Proof.

390

408 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AU. Den Haag. Vz.: portret Willem-Alexander binnen kader. Kz.: indeling in 4 kwartieren met tekst: "DEN HAAG STAD VAN GRAVEN, PRINSEN EN KONINGEN" en portretten, centraal gestileerde koningin op troon gezeten. Bruto 26,67 gr. 585/1000, netto 15,60 gr., ø 38,6 mm. Proof.

390

409 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AU. Inhuldiging Juliana. Vz.: portret Juliana naar links. Kz.: Ridderzaal met omschrift: "BIJ DE AANVAARDING VAN HARE REGERING 4 SEPTEMBER 1948". Bruto 6,75 gr. 900/1000, netto 6.07 gr., ø 22 mm. Proof.

150

410 Nederland penningen [z.j.] maritiem. AU. Herdenking Michiel de Ruyter 400e sterfdag. Vz.: portret Michiel de Ruyter. Kz.: naar rechts zeilend oorlogsschip met pijlenbundel op het zeil. Bruto 6,56 gr. 900/1000, netto 5,90 gr., ø 22 mm. In origineel doosje. PR.

150

411 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AU. Vz.: Willem van Oranje met op de achtergrond slot Dillenburg. Kz.: gekroond wapen, levensboom met vogel en omschrift: "JE MAINTIENDRAI.SAEVIS TRANQUILLUS IN UNDIS". Bruto 3,52 gr., 900/1000, netto 3,17 gr., ø 21 m. Proof.

80

412 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AU. Replica 10 Gulden 1818 Willem I. Vz.: portret Willem I. Kz.: gekroond wapen met gesplitste waardeaanduiding. Bruto 3,52 gr. 585/1000, netto 2,05 gr., ø 22 mm. Proof.

50

Page 37: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

37

Nederland penningen Vereniging voor Penningkunst 413 Nederland penningen [1937-1] VPK. AE. Jhr. Mr. B.C. de Jonge, Gouverneur-Generaal van

Nederlands-Indië door L. Wenckebach. Vz.: portret Jhr. Mr. B.C. de Jonge naar rechts. Kz.: wapen met helm, gehouden door leeuw en griffioen. 78 gr., ø 60 mm. PR.

32

414 Nederland penningen [1945] VPK. AE. Herkregen vrijheid gesigneerd door W. Valk. Vz: naakte vrouw met afgeworpen, opbollend kleed, voorstellende bevrijding en het afwerpen van de beknelling. Kz.: opschrift: "1945 / HET JAAR / ONZER / HERKREGEN / VRIJHEID". 93,8 gr., ø 65 mm. PR.

28

415 Nederland penningen [1949-2] VPK. AE. Hulde aan de soldaten in Indonesië door G. Brinkgreve. Vz.: portret generaal Spoor. Kz.: Nederlandse soldaat op wacht met inlanders op de achtergrond met omschrift: "VOOR RECHT EN VEILIGHEID. 77,3 gr., ø 60 mm. PR.

18

416 Nederland penningen [1950-2] VPK. AE. Jubileum van de Vereniging voor Penningkunst door J. Gutterswijk en H. Wetselaar. Vz.: zittend, naakt vrouwfiguur die penning bestudeert. Kz.: embleem VPK met omschrift: "VEREENIGING VOOR PENNINGKUNST 1925-1950". 77,8 gr., ø 60 mm. ZFR/PR.

32

417 Nederland penningen [1950-2] VPK. AE. Jubileum van de Vereniging voor Penningkunst door J. Gutterswijk en H. Wetselaar. Vz.: zittend, naakt vrouwfiguur die penning bestudeert. Kz.: embleem VPK met omschrift: "VEREENIGING VOOR PENNINGKUNST 1925-1950". 78,2 gr., ø 60 mm. PR-.

40

418 Nederland penningen [1965-1] VPK. AE. Hendrick de Keyser gesigneerd door F. Letterie. Gietpenning. Vz.: portret H. de Keyser. Kz.: tuchthuispoort te Amsterdam. 222 gr., ø 63 mm. PR.

36

419 Nederland penningen [1966-1] VPK. AE. 150 Jaar Koninklijk Penningkabinet door E. Claus. Gietpenning. Vz.: bezoekers tentoonstelling "KONINKLIJK PENNINGKABINET 150 JAAR". Kz.: weegschaal, vrouwenportret en ontvoering te paard met jaartal "1966". 172 gr., ø 73 mm. ZFR.

30

420 Nederland penningen [1968-1] VPK. AE. Israël 1948-1968 door Th. van der Pant. Vz.: oude boom met uitlopers. Kz.: Hebreeuwse en Nederlandse tekst. 206 gr., ø 70 mm. Paar plekjes, overigens PR.

24

421 Nederland penningen [1968-1] VPK. AE. Israël 1948-1968 door Th. van der Pant. Vz.: oude boom met uitlopers. Kz.: Hebreeuwse en Nederlandse tekst. 256 gr., ø 70 mm. Iets bruine aanslag. PR.

24

422 Nederland penningen [1968-2] VPK. AE. Herdenking begin 80-jarige oorlog door H. Dannenburg. Gietpenning. Vz.: portret Willem Van Oranje. Kz.: leeuw en panter, voorstellende Nederland en Spanje. 230 gr., ø 60 mm. ZFR/PR.

40

423 Nederland penningen [1969-1] VPK. AE. Zomer door R. Brouwer. Gietpenning. Vz.: moeder met kind. Kz.: in letters en speelse decoratie de zomer verbeeld. 246 gr., ø 63 mm. PR.

28

424 Nederland penningen [1969-1] VPK. AE. Zomer door R. Brouwer. Gietpenning. Vz.: moeder met kind. Kz.: in letters en speelse decoratie de zomer verbeeld. 236 gr., ø 63 mm. PR.

24

425 Nederland penningen [1970] VPK. AE. 150 jaar elektriciteit Ampère door R. Hettema. Slagpenning. Vz.: reeks elektronen en omschrift "150 JAAR ELECTRICITEIT 1970." Hand met "STROOMSTERKTE ANDREMARIE AMPERE." 86 gr., ø 60 mm. ZFR/PR.

22

426 Nederland penningen [1970-2] VPK. AE. Word wat gij zijt gesigneerd door F. DeWitt. Gietpenning. Vz.: portret van de dochter van de beeldhouwer. Kz.: kind op een hobbelpaard met omschrift: "WORD WAT GIJ ZIJT". 70 gr., ø 49 mm. PR.

24

427 Nederland penningen [1970-2] VPK. AE. Word wat gij zijt gesigneerd door F. DeWitt. Gietpenning. Vz.: portret van de dochter van de beeldhouwer. Kz.: kind op een hobbelpaard met omschrift: "WORD WAT GIJ ZIJT". 72 gr., ø 49 mm. PR.

24

428 Nederland penningen [1971-1] VPK. FE. Hoekig en rond door F. Wevers. Vz.: flessen en vaten, hoekig. Kz.: rondingen die aan fruit doen denken. 108 gr., ø 60 mm. Mooi patina. PR.

22

429 Nederland penningen [1971-1] VPK. FE. Hoekig en rond door F. Wevers. Vz.: flessen en vaten, hoekig. Kz.: rondingen die aan fruit doen denken. 110 gr., ø 60 mm. PR.

22

430 Nederland penningen [1972-1]VPK. AE. Maria Montessori door N. Jelles-Schippers. Gietpenning. Vz.: pedagoge met bontstola. Kz.: kind met omschrift: "VIA D AMORE INDICATO DAL". 194 gr., ø 74-78 mm. PR.

22

431 Nederland penningen [1972-1]VPK. AE. Maria Montessori door N. Jelles-Schippers. Gietpenning. Vz.: pedagoge met bontstola. Kz.: kind met omschrift: "VIA D AMORE INDICATO DAL". 224 gr., ø 75-79 mm. Iets groen. ZFR/PR.

18

Page 38: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

38

432 Nederland penningen [1972-2] VPK. AE. Herder met schapen door Chr. Seth-Höfner. Gietpenning. Vz.: kudde schapen met herder. Kz.: grazende schapen. 86 gr., ø 62 mm. PR. Foto

60

433 Nederland penningen [1972-2] VPK. AE. Herder met schapen door Chr. Seth-Höfner. Gietpenning. Vz.: kudde schapen met herder. Kz.: grazende schapen. 94 gr., ø 62 mm. PR.

60

434 Nederland penningen [1973-1] VPK. AE. Vondelparkslaper door J. Horna. Gietpenning. Vz.: slapende jongen. Kz.: uil der wijsheid, wapen van Amsterdam en opschrift: "S.P.Q.A.". 150 gr., ø 70 mm. PR.

24

435 Nederland penningen [1973-1] VPK. AE. Vondelparkslaper door J. Horna. Gietpenning. Vz.: slapende jongen. Kz.: uil der wijsheid, wapen van Amsterdam en opschrift: "S.P.Q.A.". 160 gr., ø 70 mm. PR.

24

436 Nederland penningen [1974-1] VPK. AE. Le couple door F. Bemelmans. Gietpenning. Vz.: man en vrouw in innige omstrengeling. Kz.: labyrinth. 322 gr., ø 73 mm. PR.

40

437 Nederland penningen [1974-1] VPK. AE. Le couple door F. Bemelmans. Gietpenning. Vz.: man en vrouw in innige omstrengeling. Kz.: labyrinth. 312 gr., ø 73 mm. ZFR/PR.

36

438 Nederland penningen [1974-2] VPK. AE. 400 jaar Leidse universiteit door E. van Zanten. Vz.: uil. Kz.: plattegrond stad Leiden met opschrift: "1575 1975". 132 gr., ø 69 mm. Hofst. 111. PR.

34

439 Nederland penningen [1974-2] VPK. AE. 400 jaar Leidse universiteit door E. van Zanten. Vz.: uil. Kz.: plattegrond stad Leiden met opschrift: "1575 1975". 132 gr., ø 69 mm. Hofst. 111. PR.

28

440 Nederland penningen [1975-1] VPK. AR. 50-Jarig jubileum VPK door P. Grégoire. Vz.: strijdwagen naar rechts. Kz.: "L" verwijzend naar het getal 50 met lauwertak en "P K". Naar Romeins idee. 10,49 gr., ø 29 mm. PR.

28

441 Nederland penningen [1975-1] VPK. AR. 50-Jarig jubileum VPK door P. Grégoire. Vz.: strijdwagen naar rechts. Kz.: "L" verwijzend naar het getal 50 met lauwertak en "P K". Naar Romeins idee. 9,92 gr., ø 29 mm. PR.

28

442 Nederland penningen [1976-1] VPK. AE. Alice in Wonderland door M. Letterie. Vz.: konijn met bril. Kz.: fragment jas met horloge en ketting. 542 gr., ø 105 mm. Middenbruin patina. PR. Foto

50

443 Nederland penningen [1976-1] VPK. AE. Alice in Wonderland door M. Letterie. Vz.: konijn met bril. Kz.: fragment jas met horloge en ketting. 522 gr., ø 105 mm. Donker patina. PR.

50

444 Nederland penningen [1976-2] VPK. AE. Naaktstrand door G. Hellegers. Slagpenning. Vz.: eeuwige spel van zon, zee en strand met 3 spelende kinderen. Kz.: moeder en grootmoeder in strandstoel. 142 gr., ø 70 mm. PR.

36

445 Nederland penningen [1976-2] VPK. AE. Naaktstrand door G. Hellegers. Slagpenning. Vz.: eeuwige spel van zon, zee en strand met 3 spelende kinderen. Kz.: moeder en grootmoeder in strandstoel. 140 gr., ø 70 mm. PR.

36

446 Nederland penningen [1977-1] VPK. AE. Zonder titel door G Zijlstra. Gietpenning. Vz.: compositie. Kz.: initialen "G.Z." en het logo van de vereniging. 138 gr., 75 mm. PR.

24

447 Nederland penningen [1977-1] VPK. AE. Zonder titel door G Zijlstra. Gietpenning. Vz.: compositie. Kz.: initialen "G.Z." en het logo van de vereniging. 128 gr., 73 mm. PR.

18

448 Nederland penningen [1978-1] VPK. Messing. Linnaeus door C. Nijland. Gietpenning. Vz.: portret Carl Linnaeus 1707-1778. Kz.: boom "SYSTEMA NATURAE" met wortels waarin verwerkt: "UPPSALA". 228 gr., ø 65 mm. PR.

32

449 Nederland penningen [1978-1] VPK. Messing. Linnaeus door C. Nijland. Gietpenning. Vz.: portret Carl Linnaeus 1707-1778. Kz.: boom "SYSTEMA NATURAE" met wortels waarin verwerkt: "UPPSALA". 224 gr., ø 64 mm. ZFR/PR.

28

450 Nederland penningen [1978-2] VPK. AE. Bertold Brecht door G. Steyn. Gietpenning. Vz.: portret van de schrijver. Kz.: staande figuur "ES GEHT AUCH ANDERS, DOCH SO GEHT ES AUCH".162 gr., ø 60. mm. PR.

26

451 Nederland penningen [1978-2] VPK. AE. Bertold Brecht door G. Steyn. Gietpenning. Vz.: portret van de schrijver. Kz.: staande figuur "ES GEHT AUCH ANDERS, DOCH SO GEHT ES AUCH". 164 gr., ø 60. mm. PR.

26

452 Nederland penningen [1979-1] VPK. AE. 200 Jaar Teyler s Stichting door F. Weinberg. Vz.: ammoniet met pootafdrukken. Kz.: electriseermachine; koperen bollen en grote glazen schijven met opschrift: "TEYLERS STICHTING". 86 gr., ø 58 mm. PR.

32

453 Nederland penningen [1980-1] VPK. CU. Vierkant met cirkel in hoek door L. Tedinger van Berkhout. Vz.: twee identieke, in elkaar draaibare vormen. Binnenzijde vignet VPK en vignet ontwerpster. 180 gr., 60 x 60 mm. ZFR/PR.

36

Page 39: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

39

454 Nederland penningen [1980-2] VPK. AE. "A bird in the hand is worth two in the bush," door A. Haarlem. Vz.: zittend vrouwelijk naakt. Kz.: tekst door dicht gebladerte. 168 gr., ø 60 mm. PR. Foto

60

455 Nederland penningen [1981-1] VPK. AE. Geboortepenning door J. Schepp. Gietpenning. Vz.: kindje in liggende houding, "IN HET HEDEN, LIGT HET VERLEDEN." Kz.: kinderspeeltje "IN HET NU WAT WORDEN ZAL". 94 gr., ø 52 mm. PR.

28

456 Nederland penningen [1981-1] VPK. AE. Geboortepenning door J. Schepp. Gietpenning. Vz.: kindje in liggende houding, "IN HET HEDEN, LIGT HET VERLEDEN." Kz.: kinderspeeltje "IN HET NU WAT WORDEN ZAL". 96 gr., ø 52 mm. PR.

28

457 Nederland penningen [1982-1] VPK. AE. Kiem door W. Kobbenhagen. Vz.: vrij ontwerp met kiem op de voorzijde. Kz.: het zwierige logo van de vereniging. 144 gr., ø 50 mm. Mooi grijsblauw patina. PR.

22

458 Nederland penningen [1982-1] VPK. AE. Kiem door W. Kobbenhagen. Vz.: vrij ontwerp met kiem op de voorzijde. Kz.: het zwierige logo van de vereniging. 144 gr., ø 50 mm. PR.

20

459 Nederland penningen [1982] VPK. AE. Holle Bolle Gijs door C. de Vries. Gietpenning. Vz.: afbeelding Holle Bolle Gijs met zweep. Kz.: "MENU", van de veeleter en tekst "HOLLE BOLLE GIJS". 208 gr., ø 63 mm. PR. Foto

26

460 Nederland penningen [1982] VPK. AE. Holle Bolle Gijs door C. de Vries. Gietpenning. Vz.: afbeelding Holle Bolle Gijs met zweep. Kz.: "MENU", van de veeleter en tekst "HOLLE BOLLE GIJS". Mooi blauwgroen patina. 204 gr., ø 63 mm. PR.

26

461 Nederland penningen [1983-1] VPK. AE. Hugo de Groot door J. Reniers. Gietpenning. Vz.: portret Hugo de Groot. Kz.: "HUGO GROTIUS", met logo. 210 gr., ø 65 mm. PR.

28

462 Nederland penningen [1983-1] VPK. AE. Hugo de Groot door J. Reniers. Gietpenning. Vz.: portret Hugo de Groot. Kz.: "HUGO GROTIUS", met logo. 218 gr., ø 65 mm. PR.

28

463 Nederland penningen [1984-1] VPK. AE. Willy the naughty cat door C. Klein. Gietpenning. Vz.: slapende kat. Kz.: Tekst: "WILLY THE NAUGHTY CAT", tussen pootafdrukken. 200 gr., ø 60 mm. Mooi grijswit patina. PR.

36

464 Nederland penningen [1984-1] VPK. AE. Willy the naughty cat door C. Klein. Gietpenning. Vz.: slapende kat. Kz.: Tekst: "WILLY THE NAUGHTY CAT", tussen pootafdrukken. 209 gr., ø 61 mm. Iets groen op de rand. PR.

36

465 Nederland penningen [1984-2] VPK. AE. De bot door F. Letterie. Vz.: portret van Gunter Grass met bot. Kz.: geknielde man en gezeten vrouw met kind. 286 gr., ø 78 mm. PR. Foto

36

466 Nederland penningen [1984-2] VPK. AE. De bot door F. Letterie. Vz.: portret van Gunter Grass met bot. Kz.: geknielde man en gezeten vrouw met kind. 332 gr., ø 79 mm. Mooi blauwgroen patina. PR.

36

467 Nederland penningen [1985-1] VPK. AE. Niels Holgersson door M. Letterie. Vz.: vliegende gans met opschrift: "GANZEVLUCHT". Kz.: 2 vliegende ganzen. 170 gr., ø 85 mm. PR.

38

468 Nederland penningen [1985-1] VPK. AE. Niels Holgersson door M. Lettrie. Vz.: vliegende gans met opschrift: "GANZEVLUCHT". Kz.: 2 vliegende ganzen. 174 gr., ø 85 mm. PR. Foto

38

469 Nederland penningen [1986-1] VPK. AE. Duifje van Noach door R. Brouwer. Gietpenning. Vz.: duifje met tak. Kz.: bijbeltekst: "EN ZIE EEN VERS OLIJFBLAD WAS IN HAAR SNAVEL." 69 gr., ø 43 mm. PR.

30

470 Nederland penningen [1986-1] VPK. AE. Duifje van Noach door R. Brouwer. Gietpenning. Vz.: duifje met tak. Kz.: bijbeltekst: "EN ZIE EEN VERS OLIJFBLAD WAS IN HAAR SNAVEL." 70 gr., ø 43 mm. PR.

24

471 Nederland penningen [1986-2] VPK. AE. Piet Esser door W. Put. Gietpenning. Vz.: portret Piet Esser. Kz.: "Piet Esser". 206 gr., ø 63 mm. PR. Foto

30

472 Nederland penningen [1986-2] VPK. AE. Piet Esser door W. Put. Gietpenning. Vz.: portret Piet Esser. Kz.: "Piet Esser". 190 gr., ø 63 mm. PR.

30

473 Nederland penningen [1987] VPK. AE. Nederlands Openluchtmuseum door J. Limperg. Gietpenning. Vz.: vierdeling met gat "MORGEN IS HEDEN VERLEDEN". Kz.: het Nederlands Openluchtmuseum 1912-1967. 70 gr., ø 62 mm. PR. Foto

20

474 Nederland penningen [1987] VPK. AE. Nederlands Openluchtmuseum door J. Limperg. Gietpenning. Vz.: vierdeling met gat "MORGEN IS HEDEN VERLEDEN". Kz.: het Nederlands Openluchtmuseum 1912-1967. 68 gr., ø 62 mm. PR.

20

Page 40: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

40

475 Nederland penningen [1988-1] VPK. AE. Eeuw concertgebouworkest door E. Cornelissen. Slagpenning. Vz.: "CONCERTGEBOUW ORKEST". Kz.: slinger metronoom 1888- 1988. 100 gr., ø 70 mm. PR.

22

476 Nederland penningen [1988-1] VPK. AE. Eeuw concertgebouworkest door E. Cornelissen. Slagpenning. Vz.: "CONCERTGEBOUW ORKEST". Kz.: slinger metronoom 1888- 1988. 102 gr., ø 70 mm. PR.

18

477 Nederland penningen [1988-2] VPK. AE. Rembrandt door V.P.S. Esser. Gietpenning. Vz.: portret van de jonge Rembrandt en profil. Kz.: de letter "R". 220 gr., ø 58-64 mm. PR.

44

478 Nederland penningen [1988-2] VPK. AE. Rembrandt door V.P.S. Esser. Gietpenning. Vz.: portret van de jonge Rembrandt en profil. Kz.: de letter "R". 216 gr., ø 58-64 mm. PR.

44

479 Nederland penningen [1989-1] VPK. CU. 150 jaar Nederlandse Spoorwegen door L. Nijland. Slagpenning. Vz.: symboliek; goed in elkaar schuivend NS vervoerssysteem. Kz.: uit de letters NS ontstaat een netwerk met knooppunten: "1839 150 JAAR NEDERLANDSE SPOORWEGEN 1989". 114 gr., ø 65 mm. PR .

18

480 Nederland penningen [1990-1] VPK. Messing. Getrapt vlak door N. de Wit. Vz.: blok, plat driedimensionaal. Open zijde, alsof men in een hoek van een kubus kijkt. Kz.: buitenhoek kubus. 248 gr., 93 x 67 mm. Geperst. PR.

40

481 Nederland penningen [1990-2] VPK. AE. Het woord op afstand door J. Hollander. Gietpenning. Vz. en Kz.: vrij ruimtelijk werk. 176 gr., ø 65 mm. Plekje. PR.

18

482 Nederland penningen [1991-1] VPK. AE. Vrouw in raam door F. Bemelmans. Gietpenning. Vz.: vrouw voor open raam met vogel. Kz.: vrouw op de rug gezien, zittend voor venster. 404 gr., ø 79 mm. PR. Foto

60

Page 41: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

41

Munten Buitenland 483 Amerika (V.S.). 1 Dollar goud 1853. K.M.: 73. Liberty Head. ZFR. Foto 50

484 Amerika (V.S.). 5 Dollar goud 1882. K.M.: 101. Coronet Head. ZFR. 190

Australië 485 Australië. 1 Penny 1915H. K.M.: 23. George V. Originele muntglans. PR+. Foto 60

486 Australië. 1 Penny 1925. K.M.: 23. George V. Originele muntglans. ZFR. 50

487 Australië. 6 Pence 1918M. K.M.: 25. George V. ZFR. 50

488 Australië. 1 Florin 1933. K.M.: 33. George V. 100 Jaar Victoria. PR+. Foto 80

489 Australië. 1 Sovereign goud 1887M. K.M.: 7. Victoria. ZFR-/ZFR. 180

490 Australië. 1 Sovereign goud 1888M. K.M.: 10. Victoria, 1 Sovereign goud 1900S. K.M.: 13. Victoria. ZFR-. (2)

360

491 Australië. 1 Sovereign goud 1906M. K.M.: 15. Edward VII. ZFR. 180

492 Belize. 100 Dollar goud 1978. K.M.: 55. Itzamna, heerser van de goden. Proof. 75

493 België. 20 Francs goud 1865. K.M.: 23. Leopold I. FR+. 150

494 België. 20 Francs goud 1874 positie A. K.M.: 37. Leopold II. ZFR. 140

495 België. 20 Francs goud 1878. K.M.: 37. Leopold II. ZFR. 140

496 België. 20 Frank goud 1914 positie A. K.M.: 79. Albert. ZFR+. Foto 140

497 België. 20 Frank goud 1914 positie A. K.M.: 79. Albert. ZFR . 140

498 Britse Maagden Eilanden. 100 Dollar goud 1975. K.M.: 7A. Elizabeth. Proof. 160

499 Britse Maagden Eilanden. 100 Dollar goud 1976. K.M.: 8. Elizabeth 50 jaar. Proof. 160

500 Canada. 200 Dollar goud 1990. K.M.: 178. Elizabeth II. Zilveren jubileum Canadese vlag. Proof. 390

501 China. 10 Yuan 1990. K.M.: 276 en 10 Yuan 2000. K.M.: 1310. Panda s. UNC/Proof. (2) 60

Denemarken 502 Denemarken. 25 Öre 1900VBP. K.M.: 796.2. Christian IX. PR-. 40

503 Denemarken. 20 Kronen goud 1876. K.M.: 791.1. Christian IX. ZFR-. 200

504 Denemarken. 20 Kronen goud 1900. K.M.: 791.1. Christian IX. ZFR. 200

505 Denemarken. 20 Kronen goud 1908. K.M.: 810. Frederik VIII , 20 Kronen 1917. K.M.: 817.1. Christian X. Krasje. ZFR. (2)

400

506 Denemarken. 20 Kronen goud 1911VBP. K.M.: 810. Frederik VIII. ZFR. 200

507 Denemarken. 20 Kronen goud 1913. K.M.: 817.1. Christian X. ZFR . 200

Duitsland 508 Duitsland (Beieren) [1694]. AR. 1 Thaler. K.M.: 363.2. Maximilian II Emanuel. Sterk krullend haar.

ZFR. Foto 120

509 Duitsland (Brunswick-Luneberg-Calenberg) [1649]. AR. 1 Thaler. K.M.: 52.2. Georg Wilhelm. FR/ZFR. Foto

160

510 Duitsland (Brunswick-Luneberg-Calenberg) [1690?]. AR. 2/3 Thaler. K.M.: 340. Ernst August. FR+/ZFR-. Foto

40

511 Duitsland (Emden) [z.j.(1637-1657). AR. 28 Stuiver. K.M.: 10.1. Ferdinand III. PR. 70

512 Duitsland (Hamburg). 3 Mark 1909. K.M.:620. ZFR. 20

513 Duitsland (Hessen). 2 Mark 1904. K.M.: 372. Ernst Ludwig. ZFR . Toegevoegd 5 Mark 1876. K.M.: 353. Ludwig III. FR/FR .(2)

80

Page 42: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

42

514 Duitsland (Saksen). AR. 1 Groot z.j. (ca. 1450-1550). Vz.: engelfiguur boven wapen met omschrift: "GROSSVS.NOVVS.DVCVM.SAXON*". Kz.: samengesteld wapen met omschrift: "FRIDERICVS.GEORGIVS.IOHANN*". 4,0 gr., ø 30 mm. FR/ZFR.

40

515 Duitsland (Saksen) [1556-1570]. AR. 1/8 Thaler 1570. August van Saksen. 3,36 gr., ø 27 mm. FR . Toegevoegd 1/8 Thaler 1556. August van Saksen 7,0 gr., ø 27 mm. FR-. (2) Foto

70

516 Duitsland (Stolberg) [1533]. AR. ½ Taler. Vz.: gekroonde helm met pluimen. Kz.: wapen met 4 velden met bovenstaand jaartal. Wolfgang Ludwig II Heinrich XXI Albrecht Georg Christof I. 14,28 gr., ø 35 mm. FR/ZFR-. Foto

100

517 Duitsland (Baden). 5 Mark 1876G. K.M.: 263.1. Groothertog Friedrich I. ZFR-. 60

518 Duitsland (Beieren). 2 Mark 1876D. K.M.: 903. Ludwig II. ZFR+. Foto 50

519 Duitsland (Pruisen). 2 Mark 1888A. K.M.: 510. Friedrich. Toegevoegd 5 Mark 1888A. K.M.: 512. Friedrich. ZFR+/PR-.(2) Foto

60

520 Duitsland (Pruisen). 3 Mark 1910A. K.M.: 530. Universiteit van Berlijn. Toegevoegd 3 Mark 1911A. K.M.: 531. Universiteit van Breslau. ZFR /PR-. (2)

50

521 Duitsland (Pruisen). 20 Mark goud 1873C. K.M.: 501. Wilhelm I. ZFR. 180

522 Duitsland (Pruisen). 20 Mark goud 1883A, 1884A. K.M.: 505. Wilhelm I. ZFR. (2) 360

523 Duitsland (Pruisen). 20 Mark goud 1888A. K.M.: 515. Friedrich III. ZFR. 180

524 Duitsland (Pruisen). 20 Mark goud 1888A. K.M.: 516. Friedrich, 20 Mark goud 1898A. K.M.: 521. Wilhelm II. ZFR. (2)

360

525 Duitsland (Pruisen). 20 Mark goud 1905A. K.M.: 521. Wilhelm II. ZFR/PR-. 180

Engeland 526 Engeland. 1 Sovereign goud 1878. K.M.: 752. Victoria, 1 Sovereign goud 1910. K.M.: 804. Edward

VII. FR . (2) 360

527 Engeland. 1 Sovereign goud 1892. K.M.: 767. Victoria. ZFR+. 180

528 Engeland. 1 Sovereign goud 1895. K.M.: 785. Victoria. Krasje. FR/ZFR-. 180

529 Engeland. 1 Sovereign goud 1900. K.M.: 785. Victoria. ZFR. 180

530 Engeland. 1 Sovereign goud 1912. K.M.: 820. George V. ZFR. 200

531 Engeland. 1 Sovereign goud 1967. K.M.: 908. Elizabeth II. ZFR/PR. 180

532 Engeland. 1 Sovereign goud 1968. K.M.: 908. Elizabeth II. PR. 180

Frankrijk 533 Frankrijk [1328-1350]. Ecu goud. Vz.: Philippe VI gezeten op Gotische troon, geharnast met kroon

en zwaard. Rechts wapen met lelies. Omschrift: "PHILIPPVS DEI GRATIA FRANCORUM REX". Kz.: bloemkruis in vierpas binnen parelrand met bloemornamenten. Omschrift: "XPC VINCIT XPC REGNAT XPC IMPERAT". Philippe de Valois. 4,48 gr., ø 28 mm. Dup 249. Iets gewafeld, toch FR /ZFR-. Foto

1200

534 Frankrijk. 10 Francs 1862A. K.M.: 800.1. Napoleon III. FR/FR+. 70

535 Frankrijk. 10 Francs goud 1862A. K.M.: 781.1, 20 Francs goud 1857A. K.M.: 800.1, 20 Francs goud 1866BB. K.M.: 801.2. Napoleon III. ZFR-/ZFR. (3)

360

536 Frankrijk. 20 Francs goud 1811A. K.M.: 695.1. Napoleon Bonaparte. FR+. 150

537 Frankrijk. 20 Francs goud 1812W. K.M.: 695, 20 francs goud 1813A. K.M.: 695.10. Napoleon Bonaparte. FR/FR . (2)

290

538 Frankrijk. 20 Francs goud 1820A. K.M.: 712.1. Louis XVIII. Krasje. FR/FR+. 150

539 Frankrijk. 20 Francs goud 1824A. K.M.: 712.1. Louis XVIII. FR+/ZFR-. 150

540 Frankrijk. 20 Francs goud 1825A. K.M.: 726.1. Charles X. FR+/ZFR-. 150

541 Frankrijk. 20 Francs goud 1830A. K.M.: 726.1. Charles X. ZFR-. 150

542 Frankrijk. 20 Francs goud 1834A. K.M.: 750.1. Louis Philippe. FR+/ZFR-. 150

543 Frankrijk. 20 Francs goud 1848A. K.M.: 750.1. Louis Philippe. ZFR. 150

Page 43: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

43

544 Frankrijk. 20 Francs goud 1850A. K.M.: 762. Tweede Republiek. ZFR-. Foto 150

545 Frankrijk. 20 Francs goud 1851A. K.M.: 762. Tweede Republiek. FR. 150

546 Frankrijk. 20 Francs goud 1852A. K.M.: 774, 20 Francs goud 1858A. K.M.: 781.1. Napoleon III. ZFR-/ZFR. (2)

290

547 Frankrijk. 20 Francs goud 1858A. K.M.: 781.1. Napoleon III. FR/ZFR. 150

548 Frankrijk. 20 Francs goud 1859BB, 1860BB. K.M.: 781.2. Napoleon III. 1859BB tikje op de rand. ZFR-/ZFR. (2)

290

549 Frankrijk. 20 Francs goud 1861A, 1862A. K.M.: 801.1. Napoleon III. ZFR-/ZFR+. (2) 290

550 Frankrijk. 20 Francs goud 1867BB. K.M.: 801.2. Napoleon III. ZFR. 150

551 Frankrijk. 20 Francs goud 1876A. K.M.: 825. Moderne Republiek. ZFR-. 150

552 Frankrijk. 20 Francs goud 1877A. K.M.: 825. Moderne Republiek. ZFR-. 150

553 Frankrijk. 20 Francs goud 1900. K.M.: 847. Moderne Republiek. ZFR-. 150

554 Frankrijk. 20 Francs goud 1902A. K.M.: 847. Moderne Republiek. ZFR-. 150

555 Griekenland. 20 Drachme goud 1884A. K.M.: 56. George I. FR/ZFR. 150

556 Griekenland. 20 Drachme goud 1884A. K.M.: 56. George I. ZFR-. 150

557 Griekenland. 2500 Drachme goud 1981. Oude Spelen, Agon. K.M.: 128. Proof. 150

558 Griekenland. 5000 Drachme goud 1981. Oude Spelen, Zeus. K.M.: 129. Proof. 280

559 Hongarije. 20 Korona goud 1893. K.M.: 486. Franz Joseph I. ZFR. 150

560 Hongarije. 20 Korona goud 1894KB. K.M.: 486. Franz Joseph I. Vlekje. ZFR+. 150

561 Iran. 5000 Dinar (5 Kran). K.M.: 976. Muzaffar al-Din Shah. ZFR-/ZFR. (2) 30

562 Italië. 20 Lire goud 1867T BN. K.M.: 10.1. Emanuel II. ZFR-. 150

563 Italië. 20 Lire goud 1873M BN. Vittorio Emanuele II. K.M.: 10.3. Iets randschade. ZFR+. 200

564 Italië. 20 Lire goud 1882R. K.M.: 21. Umberto I. PR-. 150

565 Italië. 20 Lire goud 1882R. K.M.: 21. Umberto I. ZFR+. Foto 200

566 Maleisië. 200 Ringgit goud 1976. K.M.: 18. Derde 5-Jaren plan. Proof. 160

567 Mexico [1792-1798]. AR. 2 Reaal 1798. K.M.: 91 Carolus IIII. FR. Toegevoegd 8 Reaal 1792. Carolus IIII. K.M.: 109. ZG. (2)

60

568 Mexico. AR. 4 Reaal 1740MF. K.M.: 94. Vz.: gekroond samengesteld wapen met gesplitste waardeaanduiding. Kz.: gekroonde globes, geflankeerd door gekroonde pilaren. 13,12 gr., ø 32 mm. Donker patina, vlekjes. Volgens inzender afkomstig uit V.O.C. scheepswrak "Hollandia", vergaan in 1743 bij Scilly Islands. FR/ZFR.

50

569 Mexico. 8 Reales 1883 Mexico City (M.C.). K.M.: 377.10. ZFR. 24

Oostenrijk 570 Oostenrijk (Tirol) [z.j.(1564-1595)]. AR. 1 Thaler. Ferdinand. D.: 8092V. 28,6 gr., ø 41 mm.

Stempelbreuk, justeersporen. ZFR. Foto 150

571 Oostenrijk [1588]. AR. 1 Thaler. Rudolph II. 14,4 gr., ø 35 mm. FR. Foto 200

572 Oostenrijk [1780]. AR. 1 Thaler . K.M.: 23. Maria Theresa. 27,9 gr., ø 42 mm. ZFR-/ZFR. 25

573 Oostenrijk. 10 Corona goud 1897. K.M.: 2805, 20 Corona goud 1893, 1894. K.M.: 2806. Franz Joseph I. ZFR. (3)

380

574 Oostenrijk. 10 Corona goud 1906. K.M.: 2805. Franz Joseph I. ZFR/PR. 75

575 Oostenrijk. 20 Corona goud 1897. K.M.: 2806. Franz Joseph I. ZFR/PR. 150

576 Oostenrijk. 1 Dukaat goud 1915. K.M.: 2267. Franz Joseph I. 85

577 Oostenrijk. 8 Florin-20 Francs goud 1892. K.M.: 2269. Franz Joseph I. ZFR+. 150

578 Oostenrijk. 8 Florin-20 Francs goud 1892. K.M.: 2269. Franz Joseph I. Restrike. ZFR. 140

579 Oostenrijk. 500 Schilling goud 1992. K.M.: 3006. 150 Jaar Philharmonisch Orkest. Proof. 200

580 Oostenrijk. 500 Schilling goud 1993. K.M.: 3012. Stadsgebouw. Proof. 200

581 Oostenrijk. 500 Schilling goud 1994. K.M.: 3015. Congres Wenen. Proof. 200

Page 44: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

44

582 Oostenrijk. 500 Schilling goud 1995. K.M.: 3023. Lidmaatschap Oostenrijk Europese Unie. Proof. 200

583 Oostenrijk. 500 Schilling goud 1996. K.M.: 3032. Heinrich II. Proof. 200

584 Oostenrijk. 1000 Schilling goud 1992. K.M.: 3008. Johann Strauss. Proof. 400

585 Oostenrijk. 1000 Schilling goud 1993. K.M.: 3013. Maria Theresia. Proof. 400

586 Oostenrijk. 1000 Schilling goud-zilver 1994. K.M.: 3018. 800 Jaar muntslag Wenen. Goud netto 13 gr., zilver netto 24 gr. Proof.

330

587 Panama. 5 Balboas 1972. K.M.: 30. FAO. ZFR. 16

588 Panama. 100 Balboas goud 1973. Vasco Nunez de Balboa. Proof. 190

589 Papua Nieuw Guinea. 100 Kina goud 1975. K.M.: 9. Onafhankelijkheid. Proof. 210

590 Peru. 1/5 Libra goud 1961. K.M.: 210. ZFR. 35

591 Peru. 1 Libra goud 1917. K.M.: 207. PR. 180

592 Polen (Litzmannstadt Lodz ghetto). 5 Mark 1943. PR. Foto 40

593 Roemenië. 20 Lei goud 1944. K.M.: Pn278. Mihai I. ZFR+. 120

594 Roemenië. 20 Lei goud 1944. K.M.: PnA 278. Mihai I. Lichte randschade. ZFR. 150

Rusland 595 Rusland. 10 Kopeke 1833EMØX. K.M.: C.141.1. Putje, overigens ZFR. Toegevoegd 5 Kopeke

1836EMØX. K.M.: C.140.1. FR. (2) Foto 50

596 Rusland. 5 Roebel goud 1899r. K.M.: Y62. Nicolaas II. ZFR. Foto 95

597 Rusland. 5 Roebel goud 1898Ar. K.M.: 62. Nicolaas II. Tikje op de rand. ZFR. Foto 100

598 Rusland. 10 Roebel goud 1899r. K.M.: 64. Nicolaas II. ZFR. Foto 200

599 Rusland. 10 Roebel goud 1899r. K.M.: 64. Nicolaas II. ZFR. Foto 190

600 Rusland. 100 Roebel goud 1978. K.M.:151. Olympische Spelen 1980, Lenin stadion. Proof. Foto 380

601 Spanje. AR. 4 Reaal 1718. Vz.: pilaar met golven en diverse letters op 3 regels. Kz.: kruis met 4 velden, waarin 2 leeuwen en 2 kastelen. Philips V. 13,04 gr., ø 26-29 mm. FR. Foto

100

602 Spanje. 20 Pesetas goud 1890. K.M.: 693. Alfonso VIII. ZFR-. 140

603 Spanje. 20 Pesetas goud 1896(62). K.M.: 709. Alfonso XIII. ZFR. 150

604 Spanje. 25 Pesetas goud 1878. K.M.: 673. Alfonso XII. ZFR. 200

605 Spanje. 25 Pesetas goud 1880. K.M.: 673. Alfonso XII. ZFR. 180

606 Turkije. 20 Kurush 1916-1918. K.M.: 780. Ottomaanse Rijk. ZFR-. 22

607 Turkije. 100 Kurush goud 1923/33. K.M.: 855. Atatürk. ZFR. 170

608 Turkije. 100 Kurush goud 1923/53. K.M.: 855. Atatürk. ZFR/PR. 170

Zuid-Afrika 609 Zuid-Afrika. 1 Sovereign goud 1927. K.M.: 21. George V. ZFR. 180

610 Zuid-Afrika. 1 Sovereign goud 1928. K.M.: 21. George V. ZFR. 180

611 Zuid-Afrika. 1/10 Krugerrand goud 1980. K.M.: 105. Springbok. PR. 75

612 Zuid-Afrika. 1 Rand goud 1969. K.M.: 63. Springbok. UNC. 90

613 Zuid-Afrika. 1 Krugerrand goud 1977. K.M.: 73. Springbok. 220 Kartelstreepjes op de rand. In originele cassette. Proof. Foto

780

614 Zweden. 20 Kronen goud 1878. K.M.: 748. Oscar II. ZFR /PR. 200

615 Zweden. 20 Kronen goud 1880EB. K.M.: 748. Oscar II. Iets randschade, overigens ZFR /PR-. 200

616 Zwitserland. 20 Francs goud 1883. K.M.: 31.1. ZFR. 150

617 Zwitserland. 20 Francs goud 1883. K.M.: 31.1. Tik op de rand. ZFR . 140

618 Zwitserland. 20 Francs goud 1896B. K.M.: 31.3. ZFR. Foto 150

Page 45: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

45

Euro’s 619 België Euro's [2004]. 50 Euro goud. K.M.: 250. Albert II, 70e geboortedag. Proof. 160

620 België Euro's [2004]. 100 Euro goud. K.M.: 239. Franc Germinal. Proof. 390

621 Duitsland Euro's [2002]. 100 Euro goud. K.M.: 220. Introductie Euro. Proof. 390

622 Duitsland Euro's [2004]. 100 Euro goud. K.M.: 235. UNESCO Stadt Bamberg Weltkulturerbe. Proof.

390

623 Finland Euro's [2004]. 100 Euro goud. K.M.: 117. 150e geboortedag Albert Edelfelt. Proof. 190

624 Frankrijk Euro's [2003]. 10 Euro goud. K.M.: 1362. Pierre de Coubertin. Proof. 190

625 Frankrijk Euro's [2003]. 10 Euro goud. K.M.: 1392. Uitbreiding EU. Proof. 190

626 Griekenland Euro's [2004]. 100 Euro goud. K.M.: 204. Olympiade met Acropolis. Proof. 250

627 Italië Euro's [2003]. 50 Euro goud. K.M.: 264. Kunst in Europa. Proof. 360

628 Luxemburg Euro's [2003]. 5 Euro goud. K.M.: 84. Europese Centrale Bank. Proof. 160

629 Oostenrijk Euro's [2002]. 25 Euro goud. K.M.: 3093. Weens Philharmonisch Orkest. Proof. 190

630 Portugal Euro s [2004]. 8 Euro goud. K.M.: 758B. Europa 2004 Soccer. Proof. 700

631 Spanje Euro's [2003]. 200 Euro goud. K.M.: 1075. Juan Carlos en Sofia. Proof. 340

Page 46: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

46

Penningen Buitenland 632 Albanië penningen [1927]. AU. Vz.: buste Amet Zogu. Kz.: ploegende boer. 0,21 gr., ø 10 mm.

ZFR. 30

633 Amerika (V.S.) [1849]. AU. Life saving benevolent association of New York, gesigneerd door G. Lovett. "Eleven men rescued in midocean wreck.... the sea was running high and the passengers with breathless interest while the little boat made its way to the bark ... " (Bron: The New York Times, 30 juni 1902.) Vz.: zinkend schip op volle zee in de storm met op de voorgrond sloep met drenkelingen die een boei vanaf de wal krijgen aangeschoten. In de afsnede : "INCd. 29TH / 1849". Kz.: rondschrift: "VITA FELICIBUS AUSIS SERVATA" en met opschrift tussen eikentakken inscriptie: "PRESENTED TO / CAPTAIN A. POTJER / OF S.S. POTSDAM IN RECOGNITION / HIS HUMANITY AND SEAMANSHIP / IN RESCUING THE OFFICERS AND / CREW OF THE FOUNDERING / BARK BISHOP BRUN / IN A HIGH CROSS SEA MID / ATLANTIC OCEAN / JUNE 25 1902". 52,1 gr., ø 51 mm. ZFR/PR. Foto

2500

634 Duitsland (Weimar) penningen [1918-1933]. AE (verzilverd). Reichstrauertag door J. von Manz, geslagen bij Poellath in Schrobenhausen. Vz.: knielende vrouw met sluier en lauwertak. Opschrift: "GEDENKET / UNSERER / TREUEN / TOTEN". Omschrift: "REICHSTRAUERTAG VDB KRIEGSGRABER FURSORGE LV BAYERN". 25,4 gr., ø 41 mm. ZFR. (2).

22

635 Duitsland penningen [1929] luchtvaart/Zeppelin. AR. Ter gelegenheid van de wereldtournee van de Graf Zeppelin in 1929, geslagen bij de Pruisische Munt. Vz.: portretten van Zeppelin, de bedenker, Eckener, de kapitein en Durr, de bouwer. Kz.: globe met omschrift:"I. WELTFAHRT DES LUFTSCHIFFS GRAF ZEPPELIN 1929". 24,8 gr. 900/1000, ø 36 mm. Miniem putje in omschrift "ZEPPELIN", overigens ZFR/PR-.

26

636 Duitsland penningen [1934-1935] sport. AR/emaille. Plaquette ter gelegenheid van de Kieler Woche, zeilevenement. Vz.: in wit emaille op zilver uitgevoerd hakenkruis met centraal het wapen van Kiel, zwarte rand met in zilver: "KIELER WOCHE 1934". Kz.: glad. Bedoeld als bootversiering en heeft daartoe de 2 originele boringen ten behoeve van de bevestiging. 108 gr., vierkant, 67 x 67 mm. Toegevoegd plaquette ter gelegenheid van de Kieler Woche 1935, zeilevenement door M. Hansen. Vz.: in wit emaille op zilver uitgevoerd front van een zeilschip tegen een helder blauwe achtergrond met in zilver in de zwarte rand: "KIELER WOCHE 1935" en twee, in zilver uitgevoerde hakenkruisen. Kz.: naam medailleur, verder glad. Bedoeld als bootversiering en heeft eveneens de 4 originele boringen ten behoeve van de bevestiging. 100 gr., vierkant, 67 x 67 mm. (2)

100

637 Engeland penningen [1714] Koninklijk Huis. AE. Kroning koning George I door J. Croker. Vz.: gelauwerde buste van George I. Kz.: Brittannia plaatst kroon op het hoofd van koning George met jaartal "MDCCXIIII" in afsnede. 11,81 gr., ø 34 mm. Cat. Eimer 470. 1200 exemplaren geslagen. FR.

20

638 Europa penningen [z.j.]. AR. Vz.: Sint Joris verslaat de draak met omschrift: "GEORGIVS.EQ VITVM.PATRONVS". Kz.: storm op het meer, slapende Christus aan dek met omschrift: "INTEMPESTATE.SECVRITAS*". 13,9 gr., ø 36 mm. Met draagoog. ZFR.

30

639 Europa penningen [z.j.]. AU. Miniatuur uitvoering van bestaande Europese munten met Zwitserland 1 Frank en Italië 100 Lire Vittorio Emanuel III. Bruto 0,42 gr., netto 0,38 gr., ø 10 mm. UNC. (2)

20

640 Italië penningen [1983]. AE. Gesigneerd door Manzu. Vz.: 6 duiven in vlucht. Kz.: dubbel omschrift: "VI BIENNALA INTERNAZIONALE DEL BRONZETTO DANTESCO / CENTRO DANTESCO RAVENNA MARZO OTTOBRE 1983" met leeg centrum. 84 gr., ø 59 mm. Iets groen patina. ZFR/PR.

18

641 Rusland penningen [1965]. AU. Vz.: portret man naar rechts. Kz.: astronaut met onderstaand 5-regelige tekst. Bruto 9,91 gr., netto 5,79 gr. Proof.

150

Page 47: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

47

Onderscheidingen 642 Nederland (onderscheidingen) [1865]. AR. Draaginsigne Zilveren Herdenkingskruis 1813-1815.

Ingesteld voor Nederlandse militairen die deel hebben genomen aan de strijd tegen de Fransen. Vz.: lint met 5 banen in geel en wit met daaraan een draagoog met vijfarmig kruisje met in het hart "1813". Kz.: zoals voorzijde, echter met "1815". Breedte 12 mm. Lint iets smoezelig. Foto

40

643 Nederland onderscheidingen [1939-1940]. AE. Herinneringskruis 1939-1940 van het Nederlandse Rode Kruis, kruis met rechte armen. Vz.: 1939-1940, met in het midden van het embleem een rood kruis in witte cirkel. Eikentak en lauwertak aan weerszijden. Lint met 7 banen. Toegevoegd Rode Kruis medaille voor 10 jaar trouwe dienst, met rood lint met twee witte banen en medaille Prof. Dr. Karl Landsteiner-bloedtransfusiedienst. (3)

30

644 Duitsland onderscheidingen [1941-1942]. "Ostmedaille", veldtocht van de Wehrmacht naar de Sovjet Unie. Vz.: helm op loop met adelaar met gespreide vleugels, gezeten op een hakenkruis. Kz.: opschrift: "WINTERSCHLACHT / IM OSTEN / 1941/42". 21 gr., ø 35 mm. Draagoog heeft instempeling "15". Oxidatiepuntje, zonder lint.

20

645 Engeland onderscheidingen [1914-1918]. 1e Wereldoorlog. Vz.: lint met 7 banen in de kleuren licht- en donkerblauw, wit, okergeel met daaraan een gesp met penning met aan de voorzijde George V naar links. Kz.: naakt figuur te paard met zwaard en "1914-1918". Met randschrift: "249268 GNR.R.R.PROUSE.R.A.". Toegevoegd lint met drie banen in rood, wit en blauw met daaraan een penning in de vorm van een gekroond vierpuntig kruis met gekruiste zwaarden en banier: "1914-1915". Onder monogram: "GV". Kz.: glad met inscriptie "9173 / DVR:W McDONALD. / R.F.A.". Beide linten zijn aan de bovenzijde los en er ontbreekt een bevestigingsspeld. (2)

40

646 Rusland (onderscheidingen) [ca 1880-1900]. AU. Kruis van Sint Anna, 3e klasse. Lint met 5 banen in geel en helderrood met draagoog met 4-armig kruis met rode emaillering. Centraal afgebeeld Sint Anna in landschap, meerkleurig geschilderd met in de oksels van het kruis opengewerkte gouden ornamenten versiering. Kz.: als voorzijde, echter met wit-blauwe versiering in het hart. Met draaggespen. In origineel doosje met hoesje. Met extra draagoog. Toegevoegd draaginsigne, miniatuurkruis met Sint Anna en aan de achterzijde draagknoop ter bevestiging met daarop de aanduiding: "MAISON VAN WIELIK*LA HAYE". Daarnaast reverlintje (3) en extra lint (4) in diverse breedtes en als klap op de vuurpijl een brief uit 1893 gericht aan J.M. Janse, waarin wordt verhaald over de verschillen tussen Russische en Nederlands-Indische uniformen waarop de onderscheidingen dienen te worden gedragen en welke kleine aanpassing er noodzakelijk is om deze onderscheiding te kunnen dragen. Kostelijk! Zeer compleet geheel, in onze ogen uniek. (11) Foto

360

647 Rusland onderscheidingen [z.j.]. Leninorde. Lint, vijfhoekig, 7 banen in geel en helderrood op aluminium schildvormig plaatje met draagspeld aan de achterzijde en draagoog met daaraan messingkleurige medaile met het portret van Lenin. In de rand "LENIN" binnen een rood applicatiekader. 33 gr., ø 37-39 mm. Replica. In cassette. Foto

25

Sieraden 648 Sieraden. AU. Gouden muntwisselaar, geschikt voor 10 Gouden Tientjes met gravering aan de

bovenzijde. Bruto 26,6 gr. 375/1000, netto 9,97 gr., 56 x 14 x 31 mm. Met draagoog. Foto 250

649 Sieraden. Armband. AU. Rosé gouden armband met platte dubbele schakels en veiligheidssluiting. Bruto 39,3 gr. 585/1000, netto 22,9 gr. Lengte 20 cm.

580

650 Sieraden. Armband. AU. Armband met 12 bloemvormige kralen met turkoois blauwe knopjes, verbonden middels fijne schakels. Bruto 8,3 gr., 585/1000, netto 6 gr. Foto

150

651 Sieraden. Horloge. AU. Damespolshorloge met platte fantasieschakelband. Rond ø 19 mm. Lengte 18,3 cm. Merk Zenith. Bruto 32,2 gr. 585/1000, netto ca 16 gr. Werkend.

400

652 Sieraden. Horloge. AU. Klassiek heren zakhorloge met platte schakelketting (onedel), witte wijzerplaat met in zwart uitgevoerde cijfers en separate secondewijzer. Opwindkroon aan de bovenzijde en werkend. Lengte 48 cm, ø 48 mm. Bruto 88,9 gr., 585/1000, netto ca 12 gr. Binnenzijde te naam stelling "J. MINNEMA HERINNERING AAN DEN 25 JARIGEN TROUWEN DIENST BIJ DE LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ 1878-1903". In origineel doosje Antoine Frères met inschrift: "CONSTrs DE CHRONOMêTRES DE POCHE BESANÇON".

300

Page 48: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

48

653 Sieraden. Ketting. AU. Ketting met fijne fantasieschakels met opengewerkte bloemvormige hanger met camee. Bruto 7,3 gr. 585/1000, netto ca 3,6 gr. Lengte 55 cm.

90

654 Sieraden. AU. Hanger. Ronde hanger met draagoog met sterrenbeeld Waterman. Toegevoegd tweede exemplaar met sterrenbeeld Stier. Bruto 6,00 gr. 750/1000, netto 4,5 gr., ø 21 mm. (2)

110

655 Sieraden. Oorbellen. AU. Oorbellen in fantasie bloemmotief. Bruto 6,7 gr. 585/1000, netto 3,7 gr. (4)

90

656 Sieraden. Ring. AU. Geelgouden damesring met 7 verdiepte steentjes. Bruto 6,5 gr. inclusief steentjes, 585/1000, ø 18 mm. Toegevoegd damespinkring, glad met monogram "MT". Bruto 6,9 gr., netto 4,03 gr. ø 16 mm. (2)

180

657 Sieraden. Ring. AU. Witgouden ring met 11 steentjes in fantasiemotief gezet met zowel chaton- als crustatiezetting. Bruto 5,3 gr., 750/1000, ø 18 mm. Foto

75

658 Sieraden. Ring. AU. Rosé gouden ring met navette vormig gezette stenen, waarbij 1 centrale steen, omringd door 14 witte en 2 groene stenen. Bruto ca 4,56 gr., netto ca 2 gr. Doet Jugendstil aan.

60

Munten verwerkt in sieraden 659 Sieraden. Munten verwerkt in sieraden. AU. Hanger met rand waarin verwerkt Canada 100 Dollar

goud. K.M.: 119. Bruto 19,06 gr. diverse gehalten, netto 15,13 gr. 400

660 Sieraden. Munten verwerkt in sieraden. AU. Ketting met hanger waarin verwerkt 10 Gulden goud 1897 Wilhelmina hangend haar. Bruto 14,91 gr., diverse gehalten, netto 10,83 gr. Lengte 38,5 cm., ø 28 mm.

270

661 Sieraden. Munten verwerkt in sieraden. AU. Engeland 1 Sovereign 1908. K.M.: 805. Met aangesoldeerd oog. FR.

180

662 Sieraden. Munten verwerkt in sieraden. AU. Geboortepenning Willem-Alexander. Bruto 7,03 gr. 900/1000, netto 6,33 gr., ø 23 mm. Met draagoog.

160

663 Sieraden. Munten verwerkt in sieraden. AU. Hanger of broche van drie aan elkaar gesoldeerde penningen, alle betrekking hebbende op het Koninklijk Huis. Bruto 17,2 gr. 585/1000, netto 10,06 gr. Lengte 65 mm.

250

664 Sieraden. Munten verwerkt in sieraden. AU. Broche met draagspeld en opengewerkte sierrand waarin Zuid-Afrika 1 Pond goud 1896 bevestigd. Bruto 10,37, diverse gehalten. Netto 8,69 gr.

220

665 Sieraden. Munten verwerkt in sieraden. AU. Hanger met aangesoldeerde versiering met draagoog met Engeland 1 Sovereign goud 1889. Bruto 8,63 gr., diverse gehalten, netto 7,69 gr.

190

666 Sieraden. Munten verwerkt in sieraden. AU. Hanger met rand en draagoog waarin geklemd 5 Gulden goud 1912. Bruto 6,08 gr., diverse gehalten, netto 4,61 gr.

120

667 Sieraden. Munten verwerkt in sieraden. AU. Armband met filigrain veiligheidssluiting waarin geklemd Engeland 1 Sovereign goud George V (6). Bruto 71,9 gr., diverse gehalten, netto 57,95 gr.

1400

Naslagen 668 Nederland naslagen. ½ Gouden Rijder van 7 Gulden. Bruto 5,0 gr. 900/1000, netto 4,5 gr.

ZFR/PR. 110

669 Nederland naslagen. 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. Bruto 3,00 gr 750/1000, netto 2,25 gr. FR/ZFR.

55

670 Nederland naslagen. 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. Bruto 3,4 gr. 585/1000, netto 1,98 gr. 50

671 Nederland naslagen. 10 Gulden goud 1897 Wilhelmina hangend haar. Bruto 5,99 gr. 585/1000, netto 3,50 gr. ZFR.

85

672 Amerika (V.S.) naslagen. 1 Dollar goud 1853. K.M.: 73. Liberty Head. Bruto 1,69 gr. 585/1000, netto 0,98 gr. ZFR.

24

673 Horloge. Omega Seamaster automatic calendar [± 1960]. Ongerestaureerde maar goede staat met edelstalen flexband. Recentelijk geserviced.

250

674 Rolex Submariner [2006] type 116610 in nieuwstaat met originele binnen en buitendoos en papieren (nieuwprijs € 7.350,-) Stalen band, zwarte wijzerplaat en uur aanduiding met clipsluiting. Garantiebewijs USA toegevoegd in origineel Rolex hoesje. Het complete plaatje.

4500

Page 49: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

49

Verzamelingen in witte mappen

Antiek & Provinciaal 700 Antiek Romeins [ca.193-300 na Chr.]. Collectie van zilveren (4) en bronzen (16) munten, waarbij

Denarius van Giordanus III. ZFR . In munthouder met, soms gedeeltelijke, beschrijving. Gemiddelde kwaliteit ZFR-/ZFR . (20).

220

701 Antiek Romeins. AE. Verzameling Romeins, waarbij 1 Sestertius Philippus Augustus. (6) 20

702 Antiek Romeins-Byzantijns. Verzameling Romeins (2), waarbij Diocletianus en Byzantijns (9), waarbij zilver. FR/ZFR. (11)

75

703 Middeleeuws. AR. Lotje diversen, waarbij Middeleeuws (2), nader te determineren. Toegevoegd modern, waarbij zilver. (12)

100

704 Zuidelijke Nederlanden [1346-1622]. AR. Verzameling met Vlaanderen Leeuwengroot [1346-1364], Zuidelijke Nederlanden Schelling 1622. Toegevoegd Bourgondische Nederlanden (Dordrecht) Dubbele Stuiver 1499-1506. Gemiddeld FR. (3)

80

705 Provinciaal (Gelderland) [1679-1792]. Verzameling Dubbele Stuivers. Diverse tussen ZG en ZFR-. (14)

60

706 Provinciaal (Utrecht) [1785-1787]. Verzameling Dubbele Stuivers. (8) 80

707 Provinciaal (Utrecht) [1615-1789]. Verzameling Dubbele Stuivers. Kwaliteit tussen ZG en ZFR. (7) 30

708 Provinciaal (Holland) [1702-1793]. Verzameling Dubbele Stuivers (72) in gevarieerde kwaliteit. Toegevoegd Pijl- of Bezemstuiver 1738, 1760. (74)

260

709 Provinciaal [1738-1792]. AR. Verzameling Holland met 1 Duit 1702, 1753, zilveren afslagen, 1 Bezemstuiver 1738, 1739, Muntmeesterpenninkje 1759 en 1 Gulden 1792. (6). Toegevoegd Utrecht Dubbele Wapenstuiver (3). (9)

140

710 Provinciaal (West-Friesland) [1671-1794]. Verzameling Dubbele Stuivers in gevarieerde kwaliteit. (72)

240

711 Provinciaal [1593-1774]. AR. Verzameling West-Friesland met o.a. 1 Stuiver (2), waarbij 1593 en ½ Dukaton of Zilveren rijder 1774. Gemiddeld FR. (5)

110

712 Provinciaal [1678-1679]. Verzameling met West-Friesland Scheepjesschelling van 6 Stuiver 1678. V.: 72.4. ZFR-/ZFR. (2). Toegevoegd Holland Scheepjesschelling 1679. V.: 55.5. FR-. (3)

65

713 Provinciaal (Zeeland) [1699-1765]. Verzameling Dubbele Stuivers in diverse kwaliteit. (36) 140

714 Provinciaal (Zeeland) [1643-1784]. Verzameling Duiten in verschillende typen en diverse kwaliteiten. (19)

90

715 Provinciaal (Friesland) [1652-1712]. Verzameling Dubbele Stuivers met 1652, 1664, 1675, 1682, 1709, 1710, 1712. Kwaliteit gemiddeld ZG/FR-. (7)

55

716 Provinciaal [1678-1792]. Verzameling Dubbele Stuivers diverse gewesten en steden (49), waarbij Kampen (3). Toegevoegd diversen provinciaal, waarbij Zeeland Scheepjesschelling 1780, Holland 1 Gulden en V.O.C. Duit (3). (60)

220

717 Provinciaal [ca 1583-1785]. AR. Verzameling met Overijssel (2), waarbij Leeuwendaalder ca 1678 en Zilveren Rijder 1742, Gelderland (2) en Friesland ½ Stuiver of Butken ca 1583. Gemiddeld FR/ZFR-. (5)

200

718 Provinciaal [1680-1692]. Verzameling Rijderschellingen met Zwolle (2), Gelderland, Deventer (3), Groningen, Zutphen (2), Nijmegen (2), Kampen. Gemiddeld ZG/FR. (12)

100

719 Provinciaal [ca 1600-1625]. AR. Verzameling met Kampen (5), waarbij Rijderschelling van 6 Stuiver, Arendschelling (2) en Zwolle (2), waarbij Arendschelling en ½ Stuiver. Gemiddeld FR. (7)

100

720 Provinciaal [1619-1742]. AR. Verzameling met o.a. West-Friesland Nederlandse Rijksdaalder 1619 en Overijssel Zilveren Rijder 1742. Gemiddeld FR-/FR. (4)

100

721 Provinciaal [1571-1621]. West-Friesland Rijksdaalder 1621, Zuidelijke Nederlanden 1/5 Philipsdaalder 1571, Zuidelijke Nederlanden 5 Sols 1603-1610. Gemiddeld ZG/FR. (3)

60

722 Provinciaal [1586-1758]. AR. Verzameling met Zeeland Daalder van 30 Stuiver 1683, Scheepjesschelling van 6 Stuiver 1758, Holland 1/20 Reaal of Stoter 1586, Kampen Arendschelling van 6 Stuiver. Gemiddeld FR-. (4)

60

Page 50: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

50

723 Provinciaal [ca 1600-1763]. Friesland Snaphaanschelling, Overijssel Dubbele Stuiver 1619, Zeeland 1/8 Dukaat 1762 en Gelderland 1 Gulden 1763. ZG/ZFR-. (4)

60

724 Provinciaal [1734-1788]. Verzameling diverse gewesten, waarbij Holland 1 Stuiver 1734. Toegevoegd V.O.C., waarbij 1 Stuiver Colombo. Scho. 1296 en Utrecht ½ Duit 1753 grove misslag. (11)

55

725 Provinciaal [1628-1771]. Verzameling provinciaal , waarbij Groningen provincie van Stad en Lande met Pijl- of Bezemstuiver 1765, 1 Duit 1770, 1771. (3). Toegevoegd diversen (4). (7)

50

Koninkrijk Nederland & Overzeese Rijksdelen 726 Nederland [1840-1943]. Verzameling 5 Cent t/m 2½ Gulden, waarbij 5 Cent 1909, 1933, 1 Gulden

1840, 1907. Gemiddelde kwaliteit FR/PR-. (50) 260

727 Nederland [1898-1908]. Verzameling met ½ Gulden 1898, 1906, 1907, 1908 en 1 Gulden 1898, 1904, 1907, 1908. Kwaliteit tussen ZFR-/PR-. (8)

300

728 Nederland [1898-1930]. Verzameling ½ Gulden Wilhelmina van 1898 t/m 1930 waarbij 1898, 1904 en 1906. Alle verschillend. FR-/ZFR. (16)

100

729 Nederland [1892-1943]. Collectie 1 Gulden, waarbij 1916, 1917. (24) 270

730 Nederland [1904-1917]. Verzameling 1 Gulden Wilhelmina, waarbij 1904, 1907, 1917. Gemiddeld ZFR. (8)

160

731 Nederland [1914-1917]. 1 Gulden 1914, 1915, 1916, 1917 Wilhelmina. Kwaliteit tussen ZFR-/PR. (4)

160

732 Nederland [1845-1965]. Collectie Nederland, waarbij 1 Gulden (11) met o.a. 1908. (13) 50

733 Nederland [1847-1937]. Verzameling 2½ Gulden waarbij 1847, 1848, 1852, 1854. Gemiddelde kwaliteit FR /ZFR. (17). Toegevoegd 10 Uniedaalders 1979. (18)

120

734 Nederland jaarsets [1973-1980]. Verzameling van 9 sets in plastic strips deels met opdruk 's Rijksmunt.

60

735 Nederland [1989-2011]. Verzameling Zilveren Dukaten Beatrix. Proof. (10). Toegevoegd diversen (4). Bruto ca 320 gr., netto ca 280 gr. (14)

85

736 Nederland. Collectie boordgeld met N.V. Stoomvaart Maatschappij Nederland, Holland Amerika Lijn, Maasoord Portugaal, Delta Ziekenhuis Portugaal en complete set papiergeld van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V. (40)

50

737 V.O.C. (Utrecht) [1754-1792]. Verzameling Duiten in diverse kwaliteiten. (16) 55

738 V.O.C. (Holland) [1732-1790]. Verzameling Duiten, waarbij 1735 (ZFR). (19) 65

739 V.O.C. (West-Friesland) [1747-1791]. Verzameling Duiten in diverse kwaliteiten. (19) 65

740 V.O.C. (Zeeland) [1732-1790]. Verzameling Duiten, waarbij betere kwaliteiten. (17) 65

741 Nederlands-Indië (Atjeh). Verzameling tinnen Kepings. K.M.: Tn1. Tussen ZG en ZFR. (19) 130

742 Nederlands-Indië (Palembang) [ca 1700-1800]. Verzameling tinnen Pitis, waarbij achthoekig. (10) 70

Penningen Nederland 743 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AU. Verzameling van 4 penningen met op de voorzijde

Emma, Wilhelmina, Juliana en Beatrix. Kz.: onder wapen Oranjeboom met ijsvogel en nest. Bruto 13,98 gr. 916/1000, netto 12,80 gr., ø 21 mm. Proof. (4)

320

744 Nederland penningen [1937-1973] VPK. AE. Verzameling penningen VPK met 1937-2, 1943, 1944, 1946, 1949-2, 1960-2, 1968-1, 1970-1. (8). Toegevoegd diversen (3). Gemiddeld ZFR/PR. (11)

100

745 Nederland penningen [1815-1962] Koninklijk Huis. Verzameling penningen vanaf Willem I t/m Juliana, waarbij Willem Frederik Karel als grootmeester nationaal der orde van vrijmetselaren. (8)

80

746 Nederland penningen [1990]. AR. 100 Jaar N.V. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij gesigneerd door M. Kutterink. Vz.: brullende, liggende leeuw met verschillende facetten van oliewinning; boren, raffineren, opslaan en transporteren. Kz.: globe met vlag met kroon en banier met "1890-1990". Bruto 212 gr., ø 75 mm. Keerzijde donker patina. In originele houten presentatiebox. PR.

60

Page 51: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

51

747 Nederland penningen [1928-1950] VPK. Koninklijk Huis. AE. Verzameling penningen VPK met 1928-1, Willem I, 1948-2, inhuldiging Juliana en 1950-1, reis van Prins Bernhard naar de West. Gemiddeld ZFR. (3)

50

748 Nederland penningen [z.j.] Delft. Verzameling gaspenningen. Kooij GA 047 (3). Toegevoegd café-restaurant penningen Stadsdoelen 10. Kooij CC 080, nr. 2, 15. Kooij CC 080, nr. 3 en 25. Kooij CC 080, nr. 4. (6)

36

Gouden munten o.a. Tientjes en Dukaten 749 10 Gulden goud 1875, 1876, 1877, 1879 Willem III. ZFR/PR. (4) 600

750 10 Gulden goud 1875, 1876, 1877 Willem III. ZFR/PR. (3) 450

751 10 Gulden goud 1875, 1876, 1877 Willem III. ZFR/ZFR . (3) 450

752 10 Gulden goud 1875, 1876, 1877 Willem III. ZFR. (3) 450

753 10 Gulden goud 1911, 1912, 1925, 1926, 1927 en 1933 Wilhelmina. PR. (6) 900

754 10 Gulden goud 1911, 1912, 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR. (4) 600

755 10 Gulden goud 1911, 1912, 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR/PR-. (4) 600

756 10 Gulden goud 1911, 1912, 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR/PR-. (4) 600

757 10 Gulden goud 1911, 1912, 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR/PR-. (4) 600

758 10 Gulden goud 1911, 1912, 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR. (4) 600

759 10 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR/ZFR . (4) 600

760 10 Gulden goud 1917 Wilhelmina. ZFR+. (3) 450

761 10 Gulden goud 1925, 1926, 1927, 1932, 1933 Wilhelmina. ZFR+/PR-. (5) 750

762 10 Gulden goud 1925, 1926, 1927, 1932, 1933 Wilhelmina. ZFR/PR. (5) 750

763 10 Gulden goud 1925, 1926, 1927, 1932, 1933 Wilhelmina. ZFR/ZFR .(5) 750

764 10 Gulden goud 1925, 1927, 1932, 1933 Wilhelmina. ZFR/PR. (4) 600

765 10 Gulden goud 1932 Wilhelmina. ZFR/PR-. (6) 900

766 10 Gulden goud 1932 Wilhelmina. ZFR/PR-. (6) 900

767 10 Gulden goud 1932 Wilhelmina. ZFR/PR. (5) 750

768 Enkele Dukaat goud 1972, 1974 muntslag, 1975, 1976, 1978 Juliana. Prooflike. (5) 420

769 Enkele Dukaat goud 1985, 1986, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993 Beatrix. Proof. (7) 600

770 Enkele Dukaat goud 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 Beatrix. Proof. (7) 600

Buitenland 771 Australië [1991-2000]. Collectie van 1 Dollar Kookaburra. Alle verschillend. Proof. (9) 90

772 China [9 v. Chr.-600 n. Chr.]. Verzameling van vn. munten uit de Wang Mang periode. Merendeels groen patina. (19)

220

773 China [2008]. Verzameling van 10 Yuan, waarbij spelende kinderen (4), gebouwen (4) en Chinese danseressen (3). Alle met gekleurde applicaties en verschillend. Bruto 340 gr., 999/1000. (11)

120

Duitsland 774 Duitsland (Baden) [1887-1909]. Verzameling met 2 Mark 1887, 1902, 1902G, 1906, 1907 en 3

Mark 1909. Gemiddelde kwaliteit ZFR/ZFR . (6) 100

775 Duitsland (Beieren) [1844-1911]. Verzameling van ½ Gulden t/m 5 Mark, waarbij 3 Mark 1911D. Kwaliteit tussen FR en PR. (8)

180

776 Duitsland (Bremen) [1744-1802]. Verzameling Bremen (7), waarbij Groten (4). Toegevoegd diversen (4), waarbij Brunswick-Luneberg 2 Mariëngroschen 1694. (11)

50

Page 52: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

52

777 Duitsland (Hamburg) [1847-1908]. Verzameling van 6 Pfennig t/m 5 Mark, waarbij 3 Mark 1908J. K.M.: 620. Toegevoegd Hannover 6 Pfennig 1847B en Bremen 1 Thaler 1863. K.M.: 246. FR/ZFR. (9)

80

778 Duitsland (Pruisen) [1901-1914]. Verzameling van 2 Mark t/m 5 Mark. (6). Toegevoegd Duitsland penningen (2). Gemiddeld ZFR /PR. (8)

150

779 Duitsland (Pruisen) [1870-1911]. Verzameling van ½ Neu-Groschen t/m 5 Mark, waarbij 5 Mark (4). Gemiddeld FR/FR . (8)

95

780 Duitsland (Saxen) [1900-1913]. Verzameling van 2 Mark t/m 5 Mark, waarbij 2 Mark 1909. K.M.: 1268. 500 Jaar Universiteit Leipzig. FR/ZFR . (4)

70

781 Duitsland (Württemberg) [1875-1911] . Verzameling van 2 Mark t/m 5 Mark, waarbij 3 Mark 1913. K.M.: 636. Zilveren bruiloft Wilhelm II en Charlotte. FR/ZFR . (5)

80

782 Engeland [1844-1953]. Verzameling Engeland van ½ Farthing t/m 1 Crown, waarbij 1 Crown 1935. (13). Toegevoegd diversen Brits Gemenebest (10). Kwaliteit tussen FR-/PR. (23)

60

783 Engeland [1881-1945]. Verzameling Engeland waarbij 1 Florin 1887. K.M.: 762 en 1 Crown 1889. K.M.: 765. Kwaliteit tussen FR en PR. (8)

55

784 Europa [2007]. AU. Verzameling gouden muntjes met België 12½ Euro 2007, Frankrijk 5 Euro 2007, Spanje 20 Euro 2007, Ierland 20 Euro 2007, Portugal ¼ Euro. Bruto 6,59 gr., 999/1000. Proof. (5)

160

785 Europa [1837-1943]. Verzameling Crownsize zilveren munten met o.a. Engeland 1 Crown 1935, Beieren 5 Mark 1903 en Zweden 50 Kronen 1935. Kwaliteit tussen FR- en ZFR+. Bruto 520 gr., netto ca 400 gr. (21)

140

786 Polen (Riga) [1583-1606]. AR. Verzameling 3 Groschen (7), waarbij Sigismund III. (6). Toegevoegd diversen, waarbij Hongarije 3 Groschen (2). Gemiddeld ZG/ZFR-.

110

787 Portugees India (Malacca) [1521-1641]. Verzameling tinnen munten, waarbij 10 Soldos. Gomes: 31.04 en Dinheiro. Sim 03-07. (10)

130

788 Rusland [1924-1980]. Verzameling met 1 Roebel 1924. K.M.: 90.1, 1 Roebel 1982. K.M.: 190.1, 5 Roebel 1977. K.M.: 145, 5 Roebel. K.M.: 146, 5 Roebel. K.M.: 147, 5 Roebel. K.M.: 148. (4) en 10 Roebel. K.M.: 149, 10 Roebel. K.M.: 150. (2). (8)

44

789 Vaticaan [1929]. Set met 5 Centisimi t/m 100 Lire goud. (9). K.M.: 1 t/m 9, MS1 1929 (Mint Set), waarbij met originele muntglans, 100 Lire ietsje verkleuring, in originele cassette. UNC. (9) Foto

720

790 Wereld [1804-2003]. Verzameling van vn. zilveren munten, waarbij India 1 Rupee 1840, Indonesië 10.000 Rupiah 1987. Bruto ca 680 gr., netto ca 580 gr. (64)

170

Euro sets 791 Monaco [2002]. Euroset. Officiële uitgifte LMO-AKI 2002. Oplage 40.000. UNC. 80

792 San Marino [2002]. Euroset. Officiële uitgifte LSM-AKI 2002. UNC. 45

793 Vaticaan [2002]. Euroset. Officiële uitgifte. LVA-AKI 2002. UNC. 150

794 Vaticaan [2005]. Euroset. Officiële uitgifte. LVA-AKI 2005. UNC. 50

795 Vaticaan [2005]. Euroset. Officiële uitgifte "SEDE VACANTE". LVA-AKI 2005 II. UNC. 100

796 Vaticaan [2006]. Euroset. Officiële uitgifte. LVA-AKI 2006. UNC. 45

797 Vaticaan [2010]. Euroset. Officiële uitgifte. LVA-AK1 2010. UNC. 50

Page 53: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

53

Penningen Europa 798 Engeland penningen [1649-1820]. AE. Penning gesigneerd door J. Dassier naar aanleiding van het

overlijden van Charles I. Vz.: gelauwerd portret naar links. Kz.: wenende figuur op graftombe met in de afsnede: "NAT.13.NOV.1600.COR. / 2.FEBR.1626.M.30. / IANV.1649.". 25,4 gr., ø 40 mm. Eimer 164, Eisler 262/27. FR . Toegevoegd penning gesigneerd door J. Dassier. Vz.: portret Carolina naar rechts. Kz.: in toga gehulde vrouw, voorstellende de liefdadigheid, omringd door 4 kinderen met omschrift: "DILECTA DEO ET HOMINIBUS". In de afsnede "I.D." 29,4 gr., ø 40 mm. Eimer 524, Eisler 252/2. FR . Toegevoegd derde penning naar aanleiding van terugtrekken van de scheidingswet, gesigneerd door P. Kempson. Vz.: portret Caroline naar links. Kz.: vredesengel met document met daarop "NO BILL" en reikende hand naar een knielende vrouw. Omschrift: "VIRTUE WHEN WOUNDED FLOURISHES. In de afsnede "BILL WITHDRAWN / NOV. 10". 30,3 gr., ø 41 mm. Eimer 1133. ZFR-. (3)

75

799 Engeland penningen [z.j.]. AR. The Churchill medals gesigneerd door Cornell en uitgegeven door John Pinches Ltd. Vz.: diverse portretten van Churchill. Kz.: diverse citaten tussen vlaggen. Bruto 153 gr., netto 141 gr. Met certificaat in luxe cassette. (4)

40

800 Europa penningen. Verzameling pauselijke zegels (3), bulla s genaamd. Vz.: dubbelportret bebaarde Paulus en Petrus met opschrift: "SPASPE". (Sanctus Paulus Apostolus Sanctus Petrus Episcopus). Kz.: naam paus, waarbij paus Eugenius IV (1383-1447). Toegevoegd diversen (7), waarbij loden afgietsels. (10)

100

801 Frankrijk penningen [1869]. AR. Prijspenning "Course de velocipèdes". Vz.: gelauwerd portret Napoleon III naar rechts. Kz.: binnen lauwerkrans op naam stelling: "A. THUILLOT 25 JUILLET 1869". 38 gr., ø 41 mm. ZFR-. Toegevoegd Frankrijk 10 Francs. K.M.: 932. (3). (4)

32

Nederland papiergeld 802 Nederland papiergeld [1968-1997]. Verzameling met 100 Gulden 1992 Steenuil. AV.: 88.1D, 50

Gulden 1982 Zonnebloem. AV.: 68.1A, 25 Gulden 1971 Sweelinck. AV.: 56.1B.2, 25 Gulden 1989 Roodborstje. AV.: 57.1, 10 Gulden 1968 Hals. AV.: 37.1D.1, 10 Gulden 1997 IJsvogel. AV.: 38.1A en 5 Gulden 1973 Vondel. AV.: 19.1B.2. Gemiddelde kwaliteit AU/UNC. (7)

80

803 Nederland papiergeld [1966-1970]. Verzameling met 100 Gulden 1970 De Ruyter. AV.: 86.1a, 100 Gulden 1970 De Ruyter. AV.: 86.1b2. F/ZF. (2). Toegevoegd 5 Gulden 1966 Vondel. AV.: 18. (3)

75

804 Nederland papiergeld [1943-1955]. Verzameling papiergeld, waarbij o.a. 10 Gulden 1953. A.V.: 36 (6), 25 Gulden 1955. A.V.: 55 (3). Toegevoegd Nederlands-Indië en Indonesië, waarbij Nederlands-Indië muntbiljet 2½ Gulden 1940. AU (2). (39)

70

805 Nederland papiergeld [1938-1953]. Verzameling met 10 Gulden Hugo de Groot. AV.: 36.1B. AU/AU+. (3). Toegevoegd AV.: 4. (8), AV.: 7. (2), AV.: 11, AV.: 14 en Oostenrijk P.: 20. In diverse kwaliteiten. (16)

45

Wereld papiergeld 806 Duitsland papiergeld [1980]. 100 Mark 1980. P.: 34, 20 Mark 1980. P.: 32, 10 Mark 1980. P.: 31.

Gemiddelde kwaliteit ZFR. (3) 50

807 Egypte waardepapieren [1951]. Set coupons met 50 Piaster, 100 Piaster, 5 Pond, 10 Pond en 50 Pond, uitgegeven door het Egyptisch Ministerie van Binnenlandse Zaken ter verkrijging van financiële middelen voor de bevrijding van Palestina. (5)

60

808 Groenland papiergeld [1942]. Verzameling met 1 Skilling. P.: M8, 5 Skilling. P.: M9 en 20 Skilling, P.: M10. Trade certificates, in gebruik bij het Amerikaanse leger dat een bevoorradingsstation op Groenland in gebruik had. Totale oplage ca. 1200 sets, waarvan ca 925 daadwerkelijk uitgegeven. Gemiddelde kwaliteit ZF/PR. (3)

60

809 Literatuur. [1958]. Muntboek voor Nederland, Curaçao en Suriname 18e-20e eeuw, door Jan A.C. van Mill.

12

Page 54: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

54

Verzamelingen in albums

Nederland 900 Nederland zilvergeld [1959-1966]. Partij 2½ Gulden Juliana (291) in ringband. 980

901 Nederland zilvergeld [1954-1966]. Partij in twee ringbanden, in totaal 546 exemplaren. 800

902 Nederland [1821-1982]. Verzameling van ½ Cent t/m 2½ Gulden, waarbij 1 Cent 1907, 1924, 5 Cent 1909, 1933, 25 Cent 1826U, 1 Gulden 1904, 1917, 2½ Gulden 1845, 1846Zwaard, 1898. Uiteenlopende kwaliteiten, op jaartal verzameld. (343)

700

903 Nederland [1859-1967]. Verzameling van ½ Cent t/m 2½ Gulden, soms in kleine aantallen. Bevat o.a. 2½ Cent 1898, 1 Gulden 1917. Bruto ca 1200 gr., netto ca 950 gr. In 2 albums.

400

904 Nederland [1826-1987]. Collectie van vn. Wilhelmina van ½ Cent t/m 2½ Gulden, waarbij 1 Cent 1924, 1 Gulden 1904, 1913. Toegevoegd collectie doubletten. In drie albums.

360

905 Nederland [1891-1948]. Verzameling Nederland van ½ Cent t/m 2½ Gulden, waarbij 1 Cent 1924, 5 Cent 1909, 1933, ½ Gulden 1909, 1 Gulden 1905, 1909. Bruto ca. 570 gr., netto ca. 410 gr.

380

906 Nederland [1852-1890]. Collectie Willem III, met o.a. 2½ Gulden (19), waarbij 1852, 1854, 1857. Hier en daar verrassend leuke kwaliteiten! Zeker bekijken.

330

907 Nederland [1845-1948]. Verzameling van ½ Cent t/m 2½ Gulden met o.a. 5 Cent 1887, 1 Gulden 1901 en 2½ Gulden 1938 Wilhelmina grof haar. Bruto ca 590 gr., netto ca 450 gr.

300

908 Nederland [1823-1967]. Verzameling van ½ Cent t/m 2½ Gulden, vn. Wilhelmina, waarbij doubletten. Bevat o.a. 1 Gulden 1847, 1858, 1913. (438)

280

909 Nederland papiergeld [1949-1985]. Collectie met o.a. 2½ Gulden 1949. A.V.: 14.1A en 250 Gulden 1985. A.V.: 93.1. Ook diversen, zoals Nederlands-Indië (2), betaalkaarten, cheques en knipsels Delft.

250

910 Nederland [1821-1980]. Verzameling van ½ Cent t/m 10 Gulden, waarbij 2½ Cent 1883, 1898. In drie albums.

210

911 Nederland [1723-2006]. Verzameling van ½ Cent t/m 2½ Gulden, waarbij 1 Gulden Juliana. (52). Bevat ook iets Euro's en papiergeld. Bruto ca 590 gr., netto ca 420 gr. In 3 albums.

200

912 Nederland. Collectie Juliana compleet met 10 Gulden 70/73 (4). Toegevoegd collectie Beatrix, waarbij 50 Gulden (10) en Zilveren Dukaat (6). Bruto ca 740 gr., netto ca 600 gr. In twee luxe albums.

180

913 Nederlandse Antillen zilvergeld [1978]. 10 Gulden 1978 (27). 170

914 Nederland [1825-1994]. Collectie Nederland van ½ Cent t/m 50 Gulden. Ook provinciaal, waarbij Dubbele Wapenstuiver (8), V.O.C., Nederlands-Indië en iets diversen, waarbij Engeland penning Lord Nelson. Bruto ca 240 gr., netto ca 190 gr.

200

915 Nederland papiergeld [1938-1997]. Collectie van 1 Gulden t/m 100 Gulden, waarbij AV.: 50.1A, AV.: 65.1, AV.: 85. (18). Ook buitenland, waarbij Libanon, West-Afrika, Peru en China. Diverse kwaliteiten (70). (88)

210

916 Nederland zilvergeld [1970-1973]. 10 Gulden 1970 (11) en 10 Gulden 1973 (16) in ringband. (27) 160

917 Nederland [1910-1948]. Verzameling Wilhelmina, waarbij 1 Gulden 1913, 2½ Gulden (10), waarbij 1940. Bruto ca 460 gr., netto ca 320 gr.

120

918 Nederland [1788-1984]. Verzameling met het accent op Juliana, maar ook iets Wilhelmina, waarbij zilver.

110

919 Nederland papiergeld [1937-1973]. Verzameling papiergeld tussen AV.: 4 en AV.: 86, waarbij 100 Gulden 1942. (17). Toegevoegd wereld, waarbij Albanië, Noord Korea, en Suriname. In diverse kwaliteiten. Ruim 130.

80

920 Nederland [1941-1980]. Complete verzameling Juliana, waarbij toegevoegd iets Wilhelmina. Bruto 255 gr., netto 180 gr.

60

921 Nederland penningen [z.j.]. AR. Dubbel verzamelde collectie penningen (26), waarbij zilver (24) met als thema Rembrandt en zijn leerlingen. Bruto ca 220 gr. 800/1000, netto ca 180 gr. In twee luxe mappen. (26)

55

Page 55: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

55

922 Nederland penningen [z.j.(na 2004)]. AE. "Beatrix Collectie", naar ontwerpidee van J.C. Wienecke. Vz.: portret van diverse leden van het Koninklijk Huis vanaf Willem van Oranje t/m Juliana. Kz.: persoonlijk wapen. ø 50 mm. (15). Ook bevat de set de geboortepenning van Beatrix. ø 70 mm (1). (16)

50

923 Nederland [1948-1988]. Verzameling in Juliana album, inclusief wat Beatrix en zilvergeld. 50

Buitenland 924 Oostenrijk. Collectie in 3 albums van 1 Heller t/m 500 Schilling waarbij 1 album met uitsluitend

zilver (131). Prachtkoop met hoge waarde. 700

925 Australië [1910-2008]. Collectie van ½ Penny t/m 5 Dollar, beter gespecialiseerd met o.a. ½ Penny 1924M, 1 Penny 1915H, 1918I, 1919, 1920 (2), 1 Florin 1914H, 1 Crown 1938. Met veel nette kwaliteiten en iets slagvarianten. Bruto ca 950 gr., netto ca 740 gr.

500

926 Frankrijk [1864-2000]. Collectie van 1 Centime t/m 50 Francs op type en jaartal verzameld met o.a. 50 Francs. K.M.: 941.1 (13). Toegevoegd iets Monaco. Bruto 1150 gr., netto ca 1000 gr. In twee albums.

340

927 China. Collectie waarbij diverse provincies, maar ook 1 Dollar 1934, Mantsjoerije, Japanse Marionettenstaten, en Japan, waarbij zilver.

250

928 Antiek Romeins [58-408 n. Chr.]. Collectie van vn. Romeinse munten, waarbij 1 Denarius 180-192 n. Chr. Commodus, 1 Denarius 235-238 n. Chr. Maximius . Bevat ook Byzantijnse Rijk. Hier en daar leuke kwaliteiten, een buitenkans voor de specialist. (43)

250

929 Japan papiergeld [1915-1946]. Collectie met Japans bezettingsgeld uit China, Korea en Taiwan met o.a. China 1 Yen. P.: M22, Korea 5 Yen. P.: 39A (2), 10 Yen. P.: 40 en Taiwan 1 Yen. P.: 1921. Toegevoegd oorlogsobligaties (14). Gespecialiseerde, overzichtelijke collectie in nette kwaliteit. (89)

250

930 Japan papiergeld [1942-1945]. Collectie papiergeld Japanse bezetting van Burma (103), waarbij 100 Rupee. P.: 22A met serienummer. Maleisië (118), Oceanië (9) en Philippijnen (110). Veelal AU/UNC. (340)

250

931 Indonesië papiergeld [1942-1952]. Collectie met vn. Japanse bezetting in aantallen en overgangsperiode, waarbij 100 Rupiah 1945. P.: 20. Toegevoegd iets Nederlands-Indië met o.a. 100 Gulden 1925. P.: 73C, 5 Gulden 1938. P.: 78B en NICA-geld van 1 Gulden t/m 100 Gulden. Merendeels nette kwaliteit.

250

932 Wereld [1739-1994]. Verzameling van vn. Nederland, Engeland en Amerika (V.S.), waarbij zilver, maar ook iets Romeins en provinciaal. In twee albums.

220

933 Amerika (V.S.) [1884-2000]. Verzameling Amerika van 1 Cent t/m 1 Dollar op type en jaartal verzameld. Bevat bruto ca 730 gr., netto ca 690 gr.

200

934 Duitsland papiergeld. Verzameling van ruim 740 noodgeldbiljetten, alle verschillend, waarbij o.a. Stadtsparkasse Bielefeld 10 Mark, Stadt Rodach 25 Pfennig, Stolberg 2.000.000 Mark en Kammgarnspinnerei Mühlhaussen 100 Mark. Merendeel PR/UNC. (Ruim 740)

220

935 Indonesië papiergeld [1950-2009]. Collectie van 1 Rupiah t/m 100.000 Rupiah, waarbij 1000 Rupiah 1960. P.: 88, 500 Rupiah 1968. P.: 111A, 2½ Rupiah 1961. P.: 79B met opdruk "SPECIMEN" niet in Pick genoemd. Merendeels AU/UNC. (Ruim 190 en twee bundels)

200

200

936 Egypte [1864-1984]. Collectie Egypte van 1/40 Qirsh t/m 20 Piaster, waarbij 20 Piaster 1916 en 20 Piaster koning Farouk. Bevat iets diversen. Bruto ca 300 gr., netto ca 240 gr.

160

937 Finland [1890-1999]. Collectie op type en op jaartal verzameld van 1 Penni t/m 100 Markka, waarbij zilver.

160

938 China papiergeld [1938-1945]. Collectie Japanse Marionettenstaten met Central Reserve Bank of China (36), Federal Reserve Bank of China (16), Mengchiang Bank (4) en Central Bank of Manchukuo (8). Netjes opgezet in mooie kwaliteit. (64)

160

939 België. Collectie in 2 albums van 20 Centimes t/m 500 Francs, waarbij 32 stuks crownsize zilver. Ook verzameling Luxemburg achterin.

150

940 Engeland [1861-2009]. Collectie Engeland op type en jaartal verzameld van Farthing t/m 2 Pond, waarbij iets zilver en nominaal ruim 80 Pond. In 2 albums.

130

Page 56: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

56

941 Wereld papiergeld [1945-2007]. Collectie papiergeld met IJsland, Israël, Irak, Iran India, Indonesië en Italië, waarbij Indonesi

120

942 Zaïre papiergeld [1956-2002]. Collectie Zaïre waarbij Congo 100 Francs. P.: 6, 1000 Francs. P.: 8S. Toegevoegd iets munten, waarbij zilver en collectie papiergeld Republiek Congo, waarbij 50 Francs. P.: 91 en 100 Francs. P.: 92 met opdruk "SPECIMEN", niet genoemd in Pick.

70

943 Zweden. Collectie in album van 1 Ore t/m 50 Kronen waarbij wat zilver. 100

944 Peru. Verzameling in ringband inclusief zilver met ook ouder materiaal. 100

945 Portugal [1883-1999]. Collectie Portugal op type en jaartal verzameld, waarbij zilver. Toegevoegd collectie Italië [1866-1999] ook op type en jaartal verzameld, waarbij iets zilver. In 2 albums.

80

946 Duitsland religie. Collectie papiergeld, munten, penningen en postzegels met als thema Maarten Luther. Toegevoegd iets diverse landen. Leuk.

80

947 Wereld papiergeld [ca 1943-1950]. Speciaalcollectie militairgeld. Toegevoegd achtergrondinformatie en iets diversen, waarbij plastic geld van het Ministerie van Oorlog.

70

948 India. Verzameling vanaf 1919 met vn. modern materiaal in ringband. Iets zilver. 60

949 Indonesië [1941-2004]. Collectie Indonesië van 1 Sen t/m 5000 Rupiah, met o.a. 2000 Rupiah 1974. K.M.: 39 en 5000 Rupiah 1974. K.M.: 40. Toegevoegd Nederlands-Indië met o.a. 2½ Gulden 1943.

50

950 Kroatië [1941-2000]. Collectie munten op type en jaartal verzameld. (173) Toegevoegd papiergeld van 2 Kuna t/m 10.000.000.000 Kuna (53). Vn. AU/UNC.

50

951 Peru papiergeld [1962-2001]. Collectie van 5 Soles de Oro t/m 10 Nuevos Soles, waarbij 1000 Soles de Oro 1975. P.: 111. Overzichtelijk opgezet in album in vn. nette kwaliteit. (Ruim 100)

40

952 China papiergeld. Collectie "Hell money", papiergeld bestemd om mee te geven aan overledenen door middel van verbranding. In album waarbij documentatie en bundels. Leuke verscheidenheid.

25

953 Papiergeld diversen. Kleine collectie propagandageld, waarbij Vietnam en Irak. Bevat ook artikelen met achtergronden (22)

25

Page 57: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

57

Verzamelingen & partijen in dozen 1001 Nederland [2007]. Dubbele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking. Proof. 170

1002 Nederland [2008]. Enkele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking. Proof. 85

1003 Nederland [2008]. Dubbele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking. Proof. 170

1004 Nederland [2006]. Dubbele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking. Proof. 170

1005 Nederland Euro's [2010]. 10 Euro goud Beatrix. Nederland Waterland. In originele verpakking. Proof.

150

1006 Nederland Euro's [2007]. 10 Euro goud Beatrix. Michiel de Ruyter. In originele verpakking. Proof. 150

1007 Nederland [2010]. Dubbele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking. Proof. 170

1008 Nederland Euro's [2011]. 10 Euro goud Beatrix. 100 Jaar Muntgebouw. In originele verpakking. Proof.

150

1009 Nederland Euro's [2008]. 10 Euro goud Beatrix. Architectuurtientje. In originele verpakking. Proof. 150

1010 Nederland Euro's [2006]. 10 Euro goud Beatrix. Belastingtientje. In originele verpakking. Proof. 150

1011 Nederland Euro's [2011]. 10 Euro goud Beatrix. Schilderkunst. In originele verpakking. Proof. 150

1012 Nederland Euro's [2006]. 10 Euro goud Beatrix. Australiëtientje. In originele verpakking. Proof. 150

1013 Nederland Euro's [2004]. 10 Euro goud Beatrix. Koninkrijksmunt. In originele verpakking. Proof. 150

1014 Nederland Euro's [2009]. 10 Euro goud Beatrix. Manhattantientje. In originele verpakking. Proof. 150

1015 Nederland Euro's [2012]. 10 Euro goud Beatrix. Beeldhouwkunsttientje. In originele verpakking. Proof.

150

1016 Nederland Euro's [2011]. 10 Euro goud Beatrix. 50 Jaar Wereld Natuur Fonds. In originele verpakking. Proof.

150

1017 Nederland Euro's [2012]. 10 Euro goud Beatrix. Grachtengordeltientje. In originele verpakking. Proof.

150

1018 Nederland Euro's [2013]. 10 Euro goud Beatrix. 300 Jaar Vrede van Utrecht. In originele verpakking. Proof.

150

1019 Nederland Euro's [2010]. 10 Euro goud Beatrix. Nederland Waterland. In originele verpakking. Proof.

150

1020 Nederland Euro's [2012]. 10 Euro goud Beatrix. Tulpenmunt. In originele verpakking. Proof. 150

1021 Nederland [2009]. Dubbele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking. Proof. 170

1022 Nederland [2007]. Enkele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking. Proof. 85

1023 Nederland [2006]. Enkele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking.Proof. 85

1024 Nederland [2009]. Enkele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking. Proof. 85

1025 Nederland Euro's [2005]. 20 Euro goud Beatrix. Jubileummunt. In originele verpakking. Proof. 190

1026 Nederland Euro's [2010]. 10 Euro goud Beatrix. Max Havelaar. In originele verpakking. Proof. 150

1027 Nederland Euro's [2009]. 10 Euro goud Beatrix. 400 Jaar Nederland-Japan. In originele verpakking. Proof.

150

1028 Nederland [2010]. Enkele Dukaat goud Beatrix. In originele verpakking. Proof. 85

1029 Nederland [1848-1984]. Verzameling met o.a. 1 Gulden Juliana (34), 2½ Gulden Juliana (15) en iets diversen, waarbij zilver. Bruto ca 530 gr., netto ca 390 gr.

120

1030 Nederland [1921-2005]. Partij zilvergeld, waarbij ½ Gulden Wilhelmina (10), 10 Gulden Juliana 70/73 (7) en 55 Euro nominaal. Bruto 410 gr., netto 330 gr. (30)

100

1031 Zilverbaar. Zilverbaar 1000 gr. 999/1000. Schöne N.V. te Amsterdam. Met merk. 300

1032 Nederland penningen [2004] Koninklijk Huis. AU/AR. Juliana in memoriam door W. Vis. Vz.: portret Juliana. Kz.: wapen met monogram "J", duif en omschrift: "WIJ ZIJN NIET VOOR ONSZELF OP DE WERELD MAAR VOOR ELKANDER". Bruto 3,5 gr. 916/1000, netto 3,20 gr., ø 21 mm. Toegevoegd zelfde exemplaar, ø 38 mm. uitgevoerd in zilver. (2)

90

1033 Nederland zilvergeld [1954-1973]. Partijtje zilvergeld met 10 Gulden Juliana 70/73 (2), 2½ Gulden Juliana (3) en 1 Gulden Juliana (37). Bruto 335 gr., netto 241 gr. (42)

70

Page 58: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

58

1034 Nederland Euro's [2009]. 10 Euro goud Beatrix. 400 Jaar Nederland-Japan. In originele verpakking. Proof.

150

1035 Diversen [1959]. Terracota/aardewerk. Plaquette ter gelegenheid van 40 jaar Communistische Partij Nederland. Vz.: hamer en sikkel met: "1919-1959 / COMMUNISTISCHE PARTIJ / VAN NEDERLAND". Kz.: glad, kleine, op duimafdrukken gelijkende deukjes en kleine gekruiste zwaarden (Meissen porcelein).

28

1036 Nederlands-Indië [1808] Koninkrijk Holland. ½ Duit. Scho. 562. Merendeel met originele stempelglans. (72)

40

1037 Diversen. Blikje met prijspenningen, medailles en speldjes, vn. sport, waarbij politie (2), maar ook Mobilisatiekruis 1914-1918. Merendeels vooroorlogs. (20)

25

1038 Nederlands-Indië [1918-1945]. Partij 10 Cent Wilhelmina (105) en ¼ Gulden (45). Bruto ca 280 gr., netto ca 200 gr.

60

1039 Sieraden. Verzameling horloges met dameshorloge, merk: "PONTIAC SIMPATICO" met grijze wijzerplaat en herenhorloge, merk: "OMEGA CONSTELLATION" eveneens met grijze wijzerplaat. Toegevoegd een klassiek herenzakhorloge, merk: "MOERIS" met opwindkroon aan de bovenzijde, zonder ketting, maar met separate secondewijzer. Heeft een wat vooroorlogse modern-retro aandoende uitstraling. Gefabriceerd in Zwitserland. Ook toegevoegd achthoekig herenzakhorloge, merk: "DIETRICH GRUEN" met draagketting en separate secondewijzer. Heeft een weelderig bewerkte rand en gladde achterzijde. Vermoedelijk gefabriceerd in Amerika (V.S.). Alle werkend en een buitenkans voor de verzamelaar. (4)

50

1040 Nederland [1929-2006]. Partij zilveren munten, waarbij 10 Gulden Beatrix (4), maar ook 25 Euro nominaal en Amerika (V.S.) 1 Dollar 1897. Bruto ca 300 gr., netto ca 240 gr. (20)

70

1041 Nederland penningen [1861-1972]. Doosje diverse penningen, waarbij broodpenning Amsterdamse Diakonie 1861 en penning Year of the Woman 1975. (12)

20

1042 Wereld [1842-1991]. Partij zilveren munten, waarbij Amerika (V.S.) 1 Dollar 1886, Australië 1 Florin 1927, Griekenland 30 Drachme 1964. Bruto ca 1000 gr., netto ca 800 gr.

240

1043 Nederland [1919-1973]. Doosje met o.a. ½ Gulden Wilhelmina (13) en 10 Gulden Juliana (4). Bruto 175 gr., netto 126 gr. (19)

40

1044 Nederlandse Antillen [1952]. Partij 1 Gulden Juliana. Bruto 710 gr., netto 510 gr. (71) 150

1045 Engeland onderscheidingen [1939-1945]. Collectie van 4 onderscheidingen met Star 1939-1945 Battle of Britain, France and Germany Star, Defence Medal en War Medal 1939-1945. Toegevoegd de 4 bijbehorende draaginsignes. In origineel doosje. Leuk geheel. (8) Foto

80

1046 Nederlands-Indië [1808] Koninkrijk Holland. ½ Duit. Scho. 562. Merendeel met originele stempelglans. (100)

60

1047 Nederland. Verzameling van ½ cent (169) t/m 10 Gulden, waarbij zilver, maar ook Frankrijk 5 Francs L An 6 en België 5 Francs (2).

180

1048 Nederland [1848-1943]. Partij 10 Cent en 25 Cent Wilhelmina, vn. type opgestoken haar. Bruto 780 gr., netto ca 560 gr.

170

1049 Nederland [1862-1943]. Partij ½ Gulden en 1 Gulden, vn. Wilhelmina type opgestoken haar, maar ook ½ Gulden 1905. Bruto 735 gr., netto ca 530 gr.

160

1050 Sieraden. Verzameling sieraden, waarbij zilver met damesring met bloedkoraal ingelegd, ketting (3), schakelarmband en tabaksdoos met inscriptie: "LEVE DE BOERENSTAND". Bruto 200 gr. (6)

60

1051 Diversen. Doosje met partijtje los materiaal incl. wat Nederland met oud en wat zilver, enkele medailles, iets buitenland.

70

1052 Nederland penningen [2003] Koninklijk Huis. AU/AR. Geboorteset penningen door W. Vis. Vz.: Willem-Alexander en Maxima met baby. Kz.: gekroond wapen met gesplitst jaartal binnen lauwerkrans. Bruto 3,5 gr. 916/1000, netto 3,20 gr., ø 21 mm. Toegevoegd zelfde exemplaar, ø 38 mm en exemplaar ø 29 mm uitgevoerd in zilver. (3)

90

1053 Nederland Euro's [2002]. 10 Euro goud Beatrix met toegevoegd 10 Euro zilver. Huwelijksmunt. In originele verpakking. Prooflike.

150

1054 Panama. PT. 150 Balboa platina 1976. Simon Bolivar, het eerste Pan-Amerikaanse Congres. Proof. 240

1055 Nederland Euro's [2010]. 10 Euro goud Beatrix. Nederland Waterland. In originele cassette. Proof. 150

1056 Nederland [1842-2005]. Verzameling zilveren munten, waarbij 2½ Gulden Willem II (3), 2½ Gulden Wilhelmina (10). Toegevoegd Liberia 20 Dollar (2). Bruto ca 580 gr., netto ca 460 gr. (28)

170

1057 Nederland Euro's [2010]. 10 Euro goud Beatrix. Max Havelaar. In originele cassette. Proof. 150

Page 59: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

59

1058 Nederland penningen [1934-1972]. Collectie penningen (6), waarbij VPK en o.a. K. Doorman en de slag in de Javazee door P. Dom. Toegevoegd plaquette ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Zuid-Hollandsche maatschappij tot redding van schipbreukelingen 1924. (7)

100

1059 Wereld. Doosje met kleine verzameling, waarbij zilver met o.a. Nederland 50 Gulden Beatrix (3). Bruto ca 190 gr., netto ca. 160 gr. Toegevoegd Mexico, zonder waardeaanduiding goud 1865. Maximiliano Emperador. Bruto 0,37 gr.

60

1060 Nederland penningen [2005] Koninklijk Huis. AU. Regeringsjubileum Beatrix. Vz.: portret Beatrix met op de achtergrond de Ridderzaal en vlaggen. Kz.: paleis Noordeinde met wapen. Bruto 8 gr. 585/1000, netto 4,68 gr. ø 26 mm. UNC. Toegevoegd tweede exemplaar in zilver. Bruto 25 gr. 925/1000, netto 23 gr. UNC. (2)

120

1061 Europa [1808-1904]. AU. Muntset "The Four Great Rulers" met Duitsland 10 Mark 1874B. K.M.: 504, Rusland 5 Roebel 1899r. K.M.: 62, Hongarije 10 Korona 1904. K.M.: 485, Frankrijk 20 Francs 1808A. K.M.: 687.1. Gemiddeld FR/ZFR-. (4)

400

1062 Zuid-Afrika [2007]. "40 Year Anniversary Krugerrand Set", muntset met daarin 1 Krugerrand goud, ½ Krugerrand goud, ¼ Krugerrand goud, 1/10 Krugerrand goud en zilverbaar van 40 gram 925/1000 met afbeelding van de eerste slag van de Krugerrand door Dr. D. Diedricks. Bruto 62,77 gr. 916/1000, netto 57,54 gr. Genummerd, 307/700. In luxe kistje.

1450

1063 Nederland penningen [1747-1997]. Collectie penningen, waarbij Nederlands Nansen-comité door Chr. van der Hoef, 2e Vaticaans Concilie door P. DOM. (16). Toegevoegd Salzburg 15 Kreuzer 1686. (17)

90

1064 Nederland [1994-2000]. Zilveren Dukatenset, de Zeven Provinciënserie. Bruto 197 gr., netto 172 gr. In originele cassette. Proof.

70

1065 Antiek [400 v. Chr. - 5 n. Chr.]. Verzameling met Byblos 1/8 Shekel, Centraal Azië (Bactrië) 1 Billon Drachme, Judea 1 Lepton (2). Uitgifte KNM. In luxe doosje. (4)

80

1066 Zwitserland. Muntrollen. Doos met 138 muntrollen met 1 Rappen (50). Nominaal 69 Zwitserse Frank.

55

1067 Nederland [1989-2001]. 5 Gulden Nederland in aantallen "Nordic Gold", deels in originele muntrollen uit muntsets. Ca 250 exemplaren. Nominaal 1250 Gulden.

60

1068 Duitsland (BRD). Partij 10 Mark zilver vanaf 1972 (70). Nominaal 700 Mark. Netto 678 gr. 220

1069 Oostenrijk. Verzameling van 20 Euro zilver (18) en 25 Euro zilver (8). Nominaal 560 Euro. Netto 432 gr.

250

1070 Duitsland (BRD). Partij 5 Mark zilver vanaf 1975 (47). Nominaal 235 Mark. Netto 329 gr. 100

1071 Oostenrijk. Verzameling van 16 exemplaren 10 Euromunten, alle zilver in originele verpakking. Nominaal 160 Euro, netto 256 gr.

130

1072 Nederland [1852-2004]. Verzameling zilveren munten, waarbij 50 gulden Beatrix (9), maar ook Nederlandse Antillen 25 Gulden 1973. Uiteenlopende kwaliteiten, waarbij Proof.

180

1073 Nederland penningen [z.j.] Delft. AE. J.F. Westermann-penning door A. Termote. Vz.: man met stok en omschrift: "ST. STANISLASCOLLEGE DELFT". Kz.: omschrift: "J.F. WESTERMANN PENNING". 416 gr., ø 95 mm. PR.

50

1074 Oostenrijk [1995]. 100 Jaar Olympische Spelen met 1000 Shilling goud 1995. K.M.: 3028, 200 Shilling 1995. K.M.: 3027, 200 Shilling 1995. K.M.: 3026. In luxe cassette. Proof.

420

1075 Nederland [2002]. Muntrolpakket met complete rollen van 1 Cent t/m 2 Euro. Nominale waarde 111 Euro.

140

1076 Duitsland [1951-2000]. Verzameling 5 Mark (17) en 10 Mark (36). Toegevoegd Oost-Duitsland (10). Nominaal 445 Mark. Bruto 624 gr., netto 389 gr. (63)

120

1077 Nederland penningen [1914-1985]. Drietal penningen met 75-jarig jubileum Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij door J.C. Wienecke, 100 jarig bestaan firma Morpurgo door P.Dom en penning naar aanleiding van het bezoek van paus Johannes Paulus II aan de Benelux door E. Manfrini. (3). Toegevoegd gaspenning 's-Gravenhage door Chr. van der Hoef. Kooij GA 089 (15). (18)

55

1078 Diversen [z.j.]. Aardewerk, bovenzijde geglazuurd. Vermoedelijk zegel van Thurgau, Zwitserland. Vz.: versterkte stad of kasteel met omschrift. Kz.: glad, ongeglazuurd, 2, op duimafdrukken gelijkende deukjes. 102 gr., ø 98 mm. In origineel doosje.

26

1079 Wereld [1974-1979]. Collectie Crownsize zilveren munten met fauna als motief, waarbij Falkland Islands 10 Pond 1979, Fiji 20 Dollar 1978, Venezuela 50 Bolivares 1975. Veelal Proof en in capsule. Bruto ca 2100 gr., netto ca 1840 gr. (70)

550

Page 60: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

60

1080 Nederland [1993-1999]. Zilveren Dukatenset Beatrix. Bruto 198 gr., netto 173 gr. In cassette. Proof. (7)

70

1081 Nederland [1954-1973]. Kistje met 10 Gulden 70/73 Juliana (9), 2½ Gulden Juliana (32), 1 Gulden Juliana (63). Toegevoegd blikje kilowaar, waarbij iets zilver. Bruto ca. 1110 gr., netto ca. 800 gr.

250

1082 Nederland penningen. Verzameling prijspenningen hondententoonstellingen met o.a. Kynologenclub Den Haag 1924, Rotterdam 1927, Delft 1924, Zutphen 1925, Venlo 1925 en Dobermann Pinscher (40). (81)

80

1083 Nederland zilvergeld [1954-1967]. Partij 1 Gulden Juliana (243), 2½ Gulden Juliana (49). Bruto 2300 gr., netto 1650 gr. (292)

500

1084 Nederland. Partijtje munten, waarbij 1 Gulden Juliana (40), 10 Gulden Juliana 70/73 en iets distributiebonnen Tweede Wereldoorlog. Bruto ca 350 gr., netto ca 250 gr.

75

1085 Nederland. Diversen waarbij muntsets (3), doosje 1 Cent Juliana, maar ook 2½ Gulden Wilhelmina (5), Dubbele Wapenstuiver (3), 25 Cent 1826U Willem I en 5 Cent 1933 Wilhelmina. Bruto ca 320 gr., netto ca 220 gr.

100

1086 Finland [1975-2001]. Collectie UNC.-sets (28) en iets zilver. Bruto ca 190 gr., netto ca 150 gr. 60

1087 Nederland Euro's [2002-2009]. Partij 5 Euro (41) en 10 Euro (16), waarbij zilver en Proof. Toegevoegd Nederlandse Antillen 5 Gulden 2004. Bruto 650 gr., netto 600 gr. (58)

290

1088 Nederland [1728-1980]. Verzameling munten, waarbij Nederland met o.a. Dubbele Wapenstuiver (4), 25 Cent 1903 Wilhelmina, 2½ Gulden 1852 Willem III. Ook België 20 centimes 1853 en diversen, waaronder papiergeld (10). Bruto ca 250 gr., netto ca 200 gr.

110

1089 Wereld. Half schoenendoosje kilowaar. 40

1090 Nederland zilvergeld [1970-1984]. Kleine verzameling, waarbij 10 Gulden Juliana 70/73 (5), 50 Gulden Beatrix (3) en Nederlandse Antillen 50 Gulden 1982 Proof. (3). Ook iets Nederland nominaal en diversen. Bruto ruim 275 gr., netto 230 gr.

75

1091 Nederland [1994-2000]. Zilveren Dukatenset, de Zeven Provinciënserie. Bruto 197 gr., netto 172 gr. In originele cassette.

70

1092 Wereld. Verzameling van vn. zilveren munten, waarbij Zweden 1 Kroon 1912, IJsland 1000 Kroon 1974, Malta 4 Pond 1974, Amerika (V.S.) ½ Dollar 1964 (18), Frankrijk F.D.C.-set 1974, Beneluxset 1994 Proof. Bruto ca 1050 gr., netto ca 820 gr.

250

1093 Europa penningen [1996-2000]. Collectie Sterling zilveren pre-Euro uitgiften van diverse landen. Ook Nederland 10 Euro 2002 (10) en diversen, waarbij zilver. Bruto ca 950 gr., netto 8760 gr.

270

1094 Wereld. Verzameling Proofsets, waarbij Malta 1976, Philipijnen 1975, Panama 1975, Barbados 1976. Bruto ca 1000 gr., netto ca 830 gr. (16)

250

1095 Nederland [1954-2008]. Verzameling waarbij 5 Euro (10) en 1 Gulden Juliana (34). Toegevoegd Euroset (2) en Canada 5 Dollar 2004, 2005. Nominaal 57 Euro. Bruto ca 510 gr., netto ca 410 gr.

130

1096 Nederland zilvergeld [1954-1999]. Verzameling zilvergeld, waarbij 1 Gulden Juliana (19), 2½ Gulden Juliana (14), 50 Gulden Beatrix (8). Bruto 730 gr., netto 570 gr. (52)

170

1097 Europa Euro's [2002-2013]. Verzameling Eurosets van diverse landen, waarbij Finland F.D.C.-set 2002, maar ook Malta Proofset 2008. Nominale waarde 146 Euro. (33)

110

1098 Wereld. Schoenendoos met kilowaar, waarbij iets Nederland, Duitsland porceleinen noodgeld, Engeland Coventry Halfpenny 1793, Engeland Macclesfield Halfpenny 1791 en India XX Cash 1803. Bruto ruim 280 gr., netto ca. 220 gr.

75

1099 Nederland Euro's [2002-2012]. Partijtje 5 Euro munten (15), waarbij zilver (7) en 10 Euro (2). Toegevoegd Aruba 5 Florin 2004, Nederlandse Antillen 5 Gulden 2004 en Europa 20 Euro nominaal. Bruto ca 120 gr., netto ca 110 gr.

90

1100 Nederland [1773-1943]. Verzameling van ½ Cent t/m 2½ Gulden, vn. Wilhelmina, waarbij 2½ Gulden Wilhelmina (8), maar ook 2

160

1101 Nederland. Verzameling zilveren munten, vn. Juliana, waarbij 1 Gulden Juliana (56), 2½ Gulden Juliana (30), maar ook Nederlandse Antillen 25 Gulden Juliana. UNC. Bruto ca 1700 gr., netto ca 1360 gr.

400

1102 Nederland Euro's [2002-2013]. Verzameling Euro's waarbij 5 Euro (43), in blisterverpakking. Toegevoegd 10 Euro 2002 en 2 Euro (5), waarbij Proof. (2). Nominaal € 235,00. (50)

240

1103 Europa penningen [1996-2002]. AR. Collectie penningen, vn. Trialslagen met als thema de komst van de Euro. Diverse landen zoals Finland, San Marino en Frankrijk. Toegevoegd Nederland, diverse naslagen van Nederlandse munten. Bruto ca 900 gr., netto 720 gr. Proof. (33)

220

Page 61: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

61

1104 Sieraden. Verzameling sieraden en bestek, waarbij zilver en verzilverd, met o.a. ring (5), ketting (4), hanger (4) en horloge. Merk Arten, Zwitsers, werkend.

70

1105 Diversen zilver. Laatste set papiergeld Nederland, in zilver uitgevoerd en in perspex ingeraamd. Bruto ca 280 gr. 925/1000, netto ca 260 gr.

80

1106 Duitsland [1765-2003]. Collectie op albumbladen, waarbij 20 Pfennig 1888J, maar ook zilver met 2 Mark 1892A en 5 Mark 1933A evenals stedengeld. Netto ca 300 gr.

200

1107 Nederland penningen [1928] Koninklijk Huis. AE. Emma 50 jaar Nederlands staatsburger in opdracht van het Haagsch Comité voor Volksfeesten met signatuur op de schouder. Vz.: portret Emma met sluier naar links. Kz.: centraal een kroon met vier velden, door een kruis gevormd met daarin een krans; symbool voor liefde, een madelief; symbool voor eenvoud, een aster; symbool voor trouw en edelweiss; symbool voor de adelstand. Omschrift: "KONINGIN*MOEDER*REGENTES*1879-1929". 31,49 gr., ø 41 mm. In doosje. ZFR-. Toegevoegd plaquette, gegoten bij Prowaseck & Stöxen te Leiden. Vz.: beschrijving zoals penning. Kz.: glad, incusie voorzijde. Ca 2240 gr., ø 260 mm. ZFR. (2)

150

1108 Amerika (V.S.) [1893-2005]. AR. Collectie ½ Dollar met o.a. 1893 en 1 Dollar, waarbij o.a. 1921, 2004, 2005, waarbij merendeel Proof. (18). Bruto ca 530 gr., netto ca 490 gr. (23)

150

1109 Europa [1837-1959]. Verzameling zilveren crownsize munten, waarbij Italië 5 Lire 1874, Duitse Rijk (Pruisen) 5 Mark 1902 en Oostenrijk 5 Korona 1900. Gemiddelde kwaliteit FR/ZFR. (24)

140

1110 Europa Euro's [2005-2008]. Verzameling Euro's, waarbij 1½ Euro, 5 Euro, 8 euro en 10 Euro van diverse landen, waarbij Malta, Tsjechië, Spanje, maar ook Nederland. Bruto ca 940 gr., netto ca 760 gr. In 2 luxe cassettes in capsules. Proof. (44)

230

1111 Goudbaar. Verzameling van 11 goudbaren van 5 gram met als thema "The world's famous gold rushes", uitgegeven door PAMP, Zwitserland. Bruto 55 gr. 999/1000. Toegevoegd twee nuggets van ca 1,25 gr. In luxe cassette. (13)

1450

1112 Europa [1994-2004]. Verzameling zilveren munten en penningen, waarbij 10 Gulden Beatrix (8), maar ook penning naar aanleiding van de Spoorwegstaking van september 1944. Bruto 310 gr., netto 280 gr. (18) Toegevoegd penning naar aanleiding van de uitbreiding van de Europese Unie in 2004. (19)

85

1113 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AR. Verzameling met als thema het leven van Willem-Alexander en Maxima (12), waarbij toegevoegd 9 replica s van Nederlandse munten uitgevoerd in sterling zilver. Bruto 560 gr., netto 525 gr. Proof. (21)

160

1114 Nederland penningen [z.j.] AU. Penningenset "Het waardevolste goud van Nederland". Vz.: Verzameling van 19 gouden, verkleinde replica's van provinciale en Nederlandse munten. Bruto 66,70 gr. 585/1000, netto 39 gr. In luxe cassette. Proof. (19)

980

1115 Wereld [2006]. AU. Speciale uitgifte set van de "Magnificent Seven", met Engeland 1 Sovereign goud, Amerika (V.S.) 10 Dollar goud, Zuid-Afrika ¼ Krugerrand goud, Canada 10 Dollar goud, China 100 Yuan goud, Mexico ¼ Onza goud en Australië 25 Dollar goud. Bruto 54,46 gr., netto 52,52 gr. PR/Proof. (7)

1300

1116 Nederland penningen [z.j.]. AR. Verzameling van 34 sterling zilveren penningen met als thema de verschillende deelaspecten van de Tweede Wereldoorlog. Bruto ca 1054 gr., netto ca 974 gr. In luxe cassette in capsules. (34)

290

1117 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AU."Oranje-Boven-Goud-Collectie". Verzameling van 17 gouden penningen met diverse leden van het Koninklijk Huis door de eeuwen heen. Op de keerzijde het wapen met Oranjeboom, ijsvogel en nest. Bruto 59,4 gr. 916/1000, netto 54,4 gr., ø 21 mm. In luxe cassette. (17)

1350

1118 Nederland penningen [z.j. ( ca 2002-2008)]. AR. Verzameling penningen naar aanleiding van de eerste slag van de Euromunten van Europa met vergulde deelelementen. Bruto ca 630 gr., 999/1000. In originele cassettes. (35)

190

1119 Wereld [2006-2008]. AR. Verzameling zilveren munten "Faboulus 12 Silver Collection", waarbij China 10 Yuan 2007. Toegevoegd 9 zilveren munten Olympische Spelen Beijing 2008. Bruto 430 gr., netto ca 410 gr. In luxe cassette. Proof. (21)

130

1120 Europa penningen [z.j.]. AR. Collectie van 30 zilveren penningen, deels verguld en met miniatuur replica s van diverse Europese munten ingelegd. Bruto 600 gr. 999/1000. In 2 luxe presentatiekistjes. Proof. (30).

180

1121 Europa penningen [z.j.] AR. Collectie zilveren penningen, geslagen naar aanleiding van de invoering van de Euro. Bruto 440 gr. 999/1000. In luxe koffer in capsules. Proof. (22)

130

Page 62: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

62

1122 Nederland penningen [z.j.] AU. Gecombineerde penningenset "Het waardevolste goud van Nederland" met "Het verdwenen goud van Nederland". Verzameling van 19 gouden, verkleinde replica's van diverse provinciale en Nederlandse afslagen en muntontwerpen. Bruto 66,70 gr. 585/1000, netto 39 gr. In luxe cassette. Proof. (19)

980

1123 Nederland penningen [z.j.] Koninklijk Huis. AU. Verzameling van 12 gouden penningen "Willem-Alexander als koning geportretteerd in goud door beroemde medailleurs". Vz.: verschillende portretten Willem-Alexander. Kz.: diverse afbeeldingen betrekking hebbende op het koningschap. Bruto 42 gr. 585/1000, netto 24,57 gr. In luxe cassette. Proof. (12)

620

1124 Nederland penningen [z.j.]. AR. Verzameling penningen gewijd aan "De Eerste Slag van de Eurolanden". Crownsize zilver, deels goud verguld. In luxe cassette, in capsules. Bruto 480 gr. 999/1000. (24)

160

1125 Europa penningen [1996-2000]. AR. Collectie crownsize zilveren penningen van diverse Europese landen, zoals Liechtenstein, Engeland, Andorra en San Marino. Pre-Euro uitgiften met Euro s maar ook Francs, Lei en Leba. Bruto ca 880 gr., netto ca 800 gr. Proof. (38)

240

1126 Nederland. Verzameling van vn. Juliana, ook iets Provinciaal, V.O.C. en Nederlands-Indië, waarbij zilver. Toegevoegd Europa, waarbij 1 Ore 1640. K.M.: 161, Duitsland Lagergeld (2), waarbij Münster, Danzig (4), waarbij 10 Pfennig 1923, ½ Gulden 1923, 3 Mark 1924A en Pruisen 1 Silbergroschen 1821.

80

1127 Wereld [1999-2000]. Verzameling crownsize munten uit de "Masterpiece 2000 Millennium Collection", waarbij Cyprus 2 Pond 2000, Barbados 5 Dollar 1999-2000 en Australië 10 Dollar 2000. Toegevoegd Nederlandse penningen Koninklijk Huis. In luxe koffer. Bruto ca 820 gr., netto ca 760 gr. (33)

230

1128 Nederland zilvergeld. Partij zilvergeld, waarbij 1 Gulden Juliana (111), 2½ Gulden Juliana (30), 10 Gulden Juliana 70/73 (6) en diversen (2). In 4 luxe Lindner muntladen. Bruto ca 1370 gr., netto ca 980 gr. (149)

300

1129 Goudbaar. "The World s Famous Gold Rush" uitgegeven door PAMP. Collectie van 6 goudbaartjes van 5 gr. Bruto 30 gr. 999/1000. Toegevoegd nugget van 0,41 gr. Verpakt in presentatieblister in luxe cassette. (7)

750

1130 Nederland Euro's [2002-2012]. Verzameling 5 Euro Beatrix (36), waarbij zilver (32). Toegevoegd 10 Euro Beatrix (6). Bruto 540 gr., netto 500 gr. (42)

190

1131 Nederland [1848-1998]. Doosje met verzameling van vn. zilveren munten, waarbij 1 Gulden 1913 en Suriname 1 Gulden 1962. Toegevoegd diversen, waarbij Proofsets (3), F.D.C.-sets, penningen en iets papiergeld. Bruto ca 1280 gr., netto ca 990 gr.

340

1132 Wereld. Doosje met album met o.a. Nederland, waarbij zilver, papiergeld (19) en doosje kilowaar, waarbij 1 Cent Juliana. Bruto ca 180 gr., netto ca 140 gr.

55

1133 Literatuur. "WORLD WAR II REMEMBERED", door C.F. Schwan en J.E. Boling. Muntboek waarin uitvoerig beschreven het munt- en papiergeld, dat wereldwijd gangbaar is geweest tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ruim 800 pagina's.

40

1134 Literatuur onderscheidingen [1990]. "Bronzen Leeuw en Bronzen Kruis", door H.G. Meijer. Literatuur betreffende militaire dapperheidsonderscheidingen, inclusief katern "Aanvullingen en Correcties". Zeer net boek.

32

1135 Amerika (V.S.) [1962-2000]. Partij UNC.- en Proofuitgiften, waarbij zilver. Bevat o.a. U.S. Veterans Commemorative Silver Dollar Set 1994. Bruto ca 680 gr., netto ca 600 gr.

200

1136 Frankrijk. Partij muntsets in doos waarbij zilver. Bevat minimaal 3360 Francs nominaal. 250

1137 Zwitserland [1997-1999]. Verzameling Proofuitgiften en F.D.C.-uitgiften, waarbij 20 Zwitserse Frank (22). Nominaal 490 Zwitserse Frank.

320

1138 Oostenrijk [1980-2001]. Verzameling 500 Schilling zilver (74) waarbij in originele verpakking. Netto 1635 gr.

450

1139 Wereld. Doos met diversen, waarbij penningen en draaginsignes, doosje kilowaar en album met o.a. 2½ Gulden Willem III (3), maar ook Duitse Staten. Interessant.

90

1140 Denemarken [1874-2007]. Collectie Denemarken op type en jaartal verzameld van 1 Ore t/m 200 Kronen, waarbij zilver. Toegevoegd diverse gelegenheidssets, waarbij F.D.C.-sets.

65

1141 Europa Euro's [2002-2012]. Collectie Euro muntsets, waarbij vn. Nederland, maar ook diverse Europese landen, waarbij Finland, Italië en San Marino. Bevat zilver. Nominaal ca 300 Euro. (58)

340

Page 63: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

63

1142 Nederland [1950-2002]. Verzameling Juliana en Beatrix van 1 Cent t/m 50 Gulden, waarbij 50 Gulden (10). Toegevoegd diversen met o.a. penningen, diverse sets. Bruto ca 1040 gr., netto ca 810 gr.

250

1143 Nederland [1948-1994]. Collectie van vn. Juliana munten, waarbij zilver en iets diversen. Bruto 320 gr., netto ca 230 gr.

70

1144 Nederland [1950-1995]. Collectie Juliana en Beatrix, waarbij zilver en F.D.C.-sets. (18). Bruto ca 720 gr., netto ca 550 gr.

180

1145 Noorwegen [1906-1999]. Collectie Noorwegen op type en op jaartal verzameld van 1 Ore t/m 200 Kronen. Toegevoegd zilver en F.D.C.-sets 1974-2008 (20) en Proofsets (7).

210

1146 Nederland [1955-2004]. Kleine collectie penningen en munten, waarbij zilver, met o.a. 50 Gulden Beatrix (6). Bevat ook de ABN-collectie Munten & Landen. Bruto ca 320 gr., netto ca 275 gr.

85

1147 Oostenrijk. Verzameling van 17 stuks 50 Schilling zilver (netto 12,8 gr.) en 101 stuks 100 Schilling met 83 ex. (netto 15,36), 16 ex. (netto 18 gr.) en 2 ex. (netto 9 gr.) Totaal 1798 gr.

500

1148 Duitsland [1973-1996]. Verzameling van 99 verschillende muntsets zowel op jaar als letter in doosje. Nominaal ca 1200 Mark.

360

1149 Nederland penningen [z.j.]. AR. Verzameling sterling zilveren penningen met als thema Koninklijk Huis. (24). Toegevoegd Euro's, waarbij Nederland Proofset 2007, 2009 en iets diversen. Bruto ca 725 gr., netto ca 665 gr.

270

1150 Frankrijk. Verzameling 100 Francs zilver (20) in originele doosjes. Nominaal 2000 Francs, netto 400 gr.

150

1151 Zweden [1979-2000]. Verzameling van ruim 70 sets in doosje waarbij speciale uitgiften van 100 of 200 Kronen (17).

120

1152 Duitsland (BRD). Partij sets vn. stempelglans tussen 1980-1996 (45) en 5 Mark nikkel (43). Totaal nominaal 677 Mark.

220

1153 Italië [1972-1999]. Collectie UNC.-sets en F.D.C.-sets, waarbij zilver. 160

1154 Overzeese Rijksdelen. Collectie zilveren munten, waarbij Aruba 10 Florin (3), 25 Florin (5), 50 Florin Proof. Toegevoegd UNC.-sets en F.D.C.-sets met Nederlandse Antillen [1984-2010] (25), Aruba [1986-2010] (33) en Suriname [2005-2009] (5). Bruto 770 gr., netto ca 700 gr.

240

1155 Vaticaan [1972-1998]. Verzameling Proofsets met PS1, PS2, PS4, PS6. (4) Toegevoegd Mintsets 1972 t/m 1998 (28) en iets diverse sets.

330

1156 Wereld. Verzameling F.D.C.-sets van diverse landen, waarbij Rusland, Belize, Joegoslavië, Luxemburg, Barbados, Zuid-Afrika. Bevat ook zilver.

140

1157 Nederland [1930-2005]. Partij van vn. zilveren munten, waarbij veel Proof. Bevat o.a. BENELUX-set 1994, maar ook diverse Aruba 25 Florin Proof. Bruto ca 1900 gr., netto ca 1600 gr. Toegevoegd gelegenheidspenningen, waarbij zilver.

480

1158 Overzeese Rijksdelen. Collectie zilveren munten, waarbij Nederlandse Antillen 25 Gulden 1973 (2), 1976, Suriname 25 Gulden 1990. Toegevoegd F.D.C.-sets met Nederlandse Antillen [1980-2007] (30), Aruba [1986-2010] (24) en Suriname [2004-2009] (6). Bruto 320 gr., netto 270 gr.

110

1159 Nederland Euro's [1999-2013]. Collectie Euro's 1999 t/m 2003 prooflike sets, ingeraamd (5), Proofsets 2007 t/m 2013 (7). Toegevoegd 10 Euro diverse landen. Proof (9). Frankrijk 1½ Euro. Proof (3). (24)

150

1160 Literatuur. Verzameling boeken en catalogi, waarbij "Nederlandse munten 1795-1969" door J. Schulman en "Das grosse Buch der Münzen und Medaillen" door E. & V. Clain Stefanelli en G. Schön. (17)

25

1161 Duitsland [1875-1995]. Verzameling van 1 Pfennig t/m 500 Mark, op type en op jaartal verzameld, waarbij zilver, maar ook 4 Pfennig 1932. Bruto ca 1100 gr., netto ca 900 gr. In 5 albums met hoge nominale waarde.

360

1162 Amerika (V.S.) onderscheidingen [1913]. AR. Wisselbeker van golfvereniging Buffalo Country Club. Pijpvormige, taps uitlopende vaas op gladde voet met inscriptie. Aangeboden door: "MRS. FRANK G. HIBBARD" en gewonnen door: "MRS. GEORGE K. FRALEY OCT 21st 1914". Bruto 664 gr., inclusief verzwaring in de voet, 925/1000. Netto ca 425 gr.

130

1163 Duitsland (BRD) [1974-1996]. Verzameling van 98 verschillende stempelglans muntsets, zowel op jaar als muntplaats verzameld in doosje. Nominaal ca 1190 Mark.

360

1164 Duitsland penningen [1992-1995]. Verzameling van 51 zilveren penningen, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Bondsrepubliek Duitsland, uitgegeven door MDM. Toegevoegd 4 bronzen penninkjes en certificaten. In luxe cassette. Bruto ca 1000 gr. 999/1000. (55)

300

Page 64: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

64

1165 Nederland zilvergeld [1954-1973]. Verzameling Juliana zilvergeld in luxe cassettes. Toegevoegd albumbladen buitenland, waarbij iets zilver en diversen. Bruto ca 900 gr., netto ca 650 gr.

200

1166 Wereld. Eenvoudige verzameling in drie albums en kistje. 20

1167 Nederland [1977-2001]. Verzameling Proofsets van 1982 t/m 2001 (31). F.D.C.-sets 1976 t/m 2001 (19). Toegevoegd 2 incomplete collecties Juliana 1950 t/m 1980.

100

1168 Nederland [1808-1994]. Verzameling Nederland waarbij zilver, met o.a. 10 Gulden Juliana 70/73 (14). Bevat ook kilowaar buitenland in doosje en in 3 albums, iets papiergeld, met o.a. Nederlands-Indië 2½ Gulden muntbiljet en diversen. Bruto ca 860 gr., netto ca 675 gr.

220

1169 Wereld. Doos met van alles en nog wat, bevat o.a. Nederland zilvergeld, papiergeld, kilowaar, etc., etc. Bruto ca 300 gr., netto ca 240 gr.

200

1170 Nederland [1950-2001]. Collectie Juliana en Beatrix van 1 Cent t/m 50 Gulden, waarbij 50 Gulden Beatrix (9). Bruto 520 gr., netto ca 420 gr. Toegevoegd cassette "Eerbetoon aan de Gulden".

130

1171 Europa Euro's [1999-2009]. Collectie F.D.C.-sets, waarbij Oostenrijk (34), waarbij 10 Euro zilver (8), België, Nederland. Toegevoegd doosje los materiaal, waarbij zilver en muntrollen. Nominaal ruim 520 Euro.

550

1172 Nederland [1859-2000]. Doosje met verzameling Nederland, waarbij zilver. Toegevoegd diversen, waarbij penningen naar ontwerp J.C. Wienecke. Bruto ca 280 gr., netto ca 220 gr.

75

1173 Nederland [1916-2000]. Verzameling van 1 Cent t/m 50 Gulden van vn. Juliana en Beatrix, waarbij complete collectie Juliana in album. Toegevoegd F.D.C.-sets (14) en album wereld. Bruto 1160 gr., netto ca 880 gr.

280

1174 Diversen. Eiken muntkabinet met 6 laatjes. Buitenmaat: breedte 32,5 cm, hoogte 24,5 cm, diepte 29 cm. Laatjes met vilt afgewerkt.

36

1175 Nederland [1891-1992]. Collectie van ½ Cent t/m 10 Gulden, waarbij 1 Cent 1907, 1924, 2½ Cent 1898, 5 Cent 1909, 1933, 1 Gulden 1916, 1917. Bruto ca 1000 gr., netto ca 730 gr. In oud muntkastje met 16 laatjes.

400

1176 Nederland [1950-1998]. Verzameling met Julianacollectie compleet, 50 Gulden Beatrix (10), waarbij Proof. Toegevoegd iets diversen, waarbij F.D.C.-sets (12). Bruto ca 900 gr., netto ca 700 gr.

220

1177 Wereld. Eenvoudige collectie wereld, waarbij iets zilver in zeven albums. In kratje. 25

1178 Wereld. Verzameling wereld met accent op Spanje, Portugal, Griekenland. Op type en op jaartal verzameld met enige sets en iets zilver.

60

1179 Nederland [1950-1980]. Partij 1 Cent Juliana ( ca 12.000 ) in de originele geldzakjes per 1000 verpakt, waarbij merendeel ongeopend. Toegevoegd zakje 5 Cent Juliana. In kist, voor sterke jongens of meisjes.

70

1180 Nederland. Collectie van ½ Cent t/m 10 Gulden, waarbij zilver. Ook Proofsets 1982-1991 (10), doosje 1 Cent Juliana, iets papiergeld, briefopener met perspex, waarin munten verwerkt, 3 kleine albums met eenvoudig Wereld en iets diversen. Bruto ca 880 gr., netto ca 610 gr.

250

1181 Nederland [1950-2012]. Collectie Juliana van 1 Cent t/m 10 Gulden en collectie Beatrix van 5 Cent t/m 50 Gulden. Toegevoegd 278 Euro nominaal. Bruto ca 875 gr., netto ca 735 gr.

370

1182 Nederland Euro's [2004-2012]. Proofset 2004, 2005, 2007 (2), 2008 (2), 2010, 2011, 2012. (9). Toegevoegd collectie Europa F.D.C.-sets. (13) en Europa penningen. (22)

90

1183 Nederland. Verzameling Juliana en Beatrix, waarbij zilver, maar ook jaarset 1973, 1975 in plastic strip, Dubbele Wapenstuiver 1724, vermoedelijk uit de Akerendam. Toegevoegd collectie Europa, waarbij Noorwegen en zilver. Bruto ca 1250 gr., netto ca 900 gr. In 7 mappen.

300

1184 Nederland Euro s [2002-2013]. Partij sets Koninklijke Nederlandse Munt, waarbij zilver met 5 Euro (21) en 10 Euro (4). Ook de 400 jaar Rembrandt collectie in luxe doos en muntmeesterset 2003, 2004, 2005 en 2006. (4). Nominaal ruim 180 Euro, Bruto ca 500 gr., netto ca 460 gr. (35)

240

1185 Nederland [1976-2001]. Verhuisdoos met partij Proofsets (20), F.D.C.-sets (40), waarbij uitgave "Een nieuwe vorstin, een nieuwe munt" (6). Ook munten, waarbij 50 Gulden Beatrix (14) en zilveren penningen. Bruto ca 1170 gr., netto ca 1000 gr.

400

1186 Engeland [1965-2008]. Aanzienlijke partij UNC.-sets, F.D.C.-sets en Proofsets. Bevat o.a. 5 Pond 1996. Nominaal ca 200 Pond.

220

Page 65: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

65

1187 Literatuur onderscheidingen. Verzameling boeken met o.a. "Orders and Decorations", door H.G. Meijer, C.P. Mulder en B.W. Wagenaar, "De Lombok-expeditie van 1894", door J.R. van der Neut en "Langdurige, Eerlijke, Trouwe Dienst bij de Nederlandse Krijgsmacht", door J.R. van der Neut. Enige toevoegingen betreffende ridderschap, heraldiek etc. (26)

120

1188 Duitsland papiergeld. Verzameling stedengeld met de meest uiteenlopende steden. Ruim 2200 exemplaren in 9 mappen. Vn. PR/UNC. (Ruim 2200)

900

1189 Nederland. Collectie Juliana en Beatrix, waarbij zilver met o.a. 50 Gulden Beatrix (16). Ook Nederlandse Antillen, Nederlands-Indië en Suriname. Toegevoegd Nederland en Nederlandse Antillen sets (142) waarbij Proof (27) en met o.a. mini-muntset 2002. Bruto ca 1400 gr., netto ca 1100 gr.

440

1190 Europa Euro's [2002-2013]. Verzameling van 1 Cent t/m 25 Euro, waarbij zilver. Toegevoegd "Trialsets" van landen die later of niet tot de EU zijn toegetreden, zoals Polen, Engeland en Andorra. (17). Nominaal ca 390 Euro.

440

1191 Nederland [1950-2000]. Collectie van 1 Cent t/m 50 Gulden op jaartal verzameld, waarbij doubletten en iets zilver. In vier albums. Ook jaarsets (45), waarbij Proof (8). Toegevoegd wereld in drie albums, waarbij iets zilver en papiergeld Duitsland stedengeld (360).

160

1192 Zwitserland [1982-2007]. Collectie met Proofsets [1982-2007], F.D.C.-sets [1981-1996], 20 Frank Proof, 5 Frank Proof. Nominaal ca 1180 Zwitserse Frank.

800

1193 Wereld [1925-2007] maritiem. Collectie munten en iets penningen met afbeeldingen van diverse schepen, waarbij zilver met o.a. China 5 Yuan 1986. In luxe houten ladenkastje. Bruto ca 400 gr., netto ca 320 gr. Trossen los voor dit kavel.

160

1194 Canada [1981-2008]. Partij vn. zilveren munten, merendeels Proof, maar ook UNC., veelal in capsules of cassettes. Bevat 5 Dollar Olympische Spelen (14), 10 Dollar Olympische Spelen (14). Bruto ca 1725 gr., netto ca 1425 gr.

440

1195 Wereld. Doos met kilowaar, waarbij diverse sets buitenland en iets zilver, muntsets Nederland, waarbij Proof. Albums buitenland (5) en papiergeld, waarbij Confederate States 5 Dollar 1864.

70

1196 Duitsland [1921-1989]. Verzameling van 1 Pfennig t/m 10 Mark, op jaar en op muntplaats verzameld, waarbij zilver. Toegevoegd collectie wereld, waarbij sets en zilver. Bruto ca 1450 gr., netto ca 920 gr. Nominaal ruim 1350 Mark. In 10 albums.

500

1197 Wereld. Doos met Nederland jaarsets (112), waarbij Proof (14). Toegevoegd kistje met 1 Cent Juliana, schoenendoos kilowaar, waarbij sets en iets Euro's.

150

1198 Nederland [1982-2000]. Partij 10 Cent, 25 Cent, 1 Gulden, 2½ Gulden Juliana en Beatrix waarbij aangebroken muntrollen (UNC) in groot krat, 15½ kilo.

25

1199 België. Krat met leuke partij muntsets waarbij in diverse aantallen. 150

1200 Nederland [1948-1980]. 1 Cent en 5 Cent Wilhelmina en Juliana. In grote krat. Ruim 49 kilo. 120

1201 Wereld diversen. Groot krat met ruim 32 kilo wereld munten met extra doosje met wat zilver o.a. Nederland 10 Gulden (27) en muntrollen.

180

1202 Oostenrijk [1976-2000]. Krat met partij muntsets. 150

1203 Wereld. Muntrollen. Partij muntrollen, waarbij o.a. Portugal, Finland, Duitsland, Denemarken, Amerika (V.S.) en Zwitserland waarbij ca 90 Zwitserse Frank nominaal.

140

1204 Nederland waardepapieren [1953]. Aandeel van "Coöperatieve Bergings- Vereniging Renate Leonhardt U.A.", groot Dfl. 100,-. Leuk, compleet geheel met prospectus, bewijs van betaling en artikelen.

32

1205 Mexico penningen [ z.j. ] AR. Collectie van 12 penningen met als thema: "DE SCHATTEN VAN DE AZTEKEN" uitgegeven door Franklin Mint. Verschillende afbeeldingen van voorwerpen uit de Azteekse beschaving, middels applicatie in goud uitgevoerd. In lijst geklemd in capsule. Bruto 396 gr., netto 366 gr. Proof. (12)

110

1206 Europa Euro's [2002-2010]. Lijst met daarin achter glas 1 Cent t/m 2 Euro van 16 verschillende Europese landen, verguld. 46 cm x 76 cm. Niets zo charmant als een Euro aan de wand.

60

1207 Diverse landen. Doosje waarbij Canada Olympiade set (2), Rusland Olympiade set en iets diversen. Bruto ca 430 gr., netto 400 gr.

150

1208 Wereld. Collectie in 6 ringbanden, waarbij hier en daar ook wat zilver. 160

1209 Europa zilver. Verzameling van 24 vn. crownsize Euromunten in zilver uitgevoerd. In 2 Lindner lades. Bruto ca 615 gr., netto ca 560 gr.

180

1210 Nederland. Doosje diversen, waarbij sets en ook wat zilver. Gevarieerd geheel, vn. modern. 140

Page 66: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

66

Nagekomen inzending gouden munten & penningen

1301 Zuid Afrika. 1 Sovereign 1925SA. K.M.: 21. George V. ZFR. (2) 370

1302 Amerika (V.S.). 1 Dollar goud 1851. K.M.: 73. Liberty Head. ZFR. (2) 75

1303 Amerika (V.S.) naslagen. 20 Dollar goud 1901S. K.M.: 74.3. Bruto 33,64 gr. 750/1000, netto 25,23 gr. ZFR.

620

1304 Amerika (V.S.) naslagen. 20 Dollar goud 1895S. K.M.: 74.3. Bruto 33,18 gr. 585/1000, netto 19,41 gr. ZFR.

480

1305 Amerika (V.S.). 10 Dollar goud 1881. K.M.: 102. Coronet Head. ZFR-. 370

1306 Amerika (V.S.). 10 Dollar goud 1908. K.M.: 130. Indian Head. ZFR/ZFR-. 370

1307 Amerika (V.S.) naslagen. 20 Dollar goud 1927. K.M.: 131. Bruto 33,36 gr. 750/1000, netto 25,02 gr. ZFR.

620

1308 Japan [1832-1869]. Nibu goud/zilverlegering. K.M.: C#18, Nishu Kim goud/zilverlegering. K.M.: C#21. ZFR. (2)

80

1309 Frankrijk. 10 Francs goud 1868A. K.M.: 800.1. Napoleon III. ZFR. 70

1310 Vaticaan penningen [1958]. AU. Orate Fratres. Vz.: buste paus Pius XII naar rechts. Kz.: Sint Pieter met omschrift in Latijn en "1958". Bruto 8 gr. 900/1000, netto 7,2 gr. Proof.

180

1311 Nederlandse Antillen. 300 Gulden goud 1980 Juliana met muntmeesterteken. Proof. 110

1312 10 Gulden goud 1885 Willem III. ZFR+. 160

1313 10 Gulden goud 1887 Willem III. ZFR+. 160

1314 10 Gulden goud 1898 Wilhelmina inhuldigingstype. ZFR. 300

1315 Israël. 100 Shekel goud 1962. David Ben Goerion Founder of Israël. Medallic Issue. Bruto 11,85 gr. 917/1000, netto 10,86 gr. PR.

270

1316 Israël. 100 Lirot goud 1969. K.M.: 54. 21 Jaar onafhankelijke vrede. PR. 500

1317 Hongarije. 20 Korona goud 1893. K.M.: 486. Franz Joseph I. ZFR-. 150

1318 België. 20 Francs goud 1868. K.M.: 32. Leopold II. ZFR-/ZFR. 150

1319 Zuid Afrika. 1 Krugerrand goud 1977. K.M.: 73. Springbok. PR. 780

1320 Engeland. 1 Sovereign 1869. K.M.: 736.2. Victoria. FR/ZFR-. 180

1321 Canada. 100 Dollar goud 1977. K.M.: 119. Elizabeth II. Vlekje, overigens Proof. 380

1322 Engeland naslagen. 1 Sovereign goud 1911. K.M.: 820. George V. Bruto 8,28 gr. 750/1000, netto 6,15 gr. ZFR-.

160

1323 Australië. 1 Sovereign goud 1919P. K.M.: 29. George V. ZFR. 180

1324 Rusland. 5 roebel goud 1898. K.M.: Y#62. Nicolaas II. Krasje. ZFR. 95

1325 Rusland. 10 roebel goud 1901. K.M.: Y#64. Nicolaas II. Krasje. ZFR-. 190

Page 67: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

67

Witte mappen engros gouden munten en penningen 1326 Nederlandse Antillen. 100 Gulden goud Juliana. UNC. (3) 450

1327 Nederlandse Antillen. 100 Gulden goud Juliana, waarbij 1 exemplaar Proof en 2 ex. UNC. (3) 450

1328 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. UNC. (3) 220

1329 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana, waarbij 1 exemplaar Prooflike en 2 exemplaren UNC. (3)

220

1330 Rusland naslagen. 10 Roebel 1899 goud. Nicolaas II. Bruto 25,8 gr. 585/1000, netto ca 15 gr. ZFR. (3)

370

1331 Rusland naslagen. 10 Roebel 1902 goud. Nicolaas II. Bruto 25,8 gr. 585/1000, netto ca 15 gr. ZFR. (3)

370

1332 Rusland naslagen. 10 Roebel 1902 goud. Nicolaas II. Bruto 25,8 gr. 585/1000, netto ca 15 gr. ZFR. (3)

370

1333 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR . (3) 450

1334 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR . (3) 450

1335 10 Gulden goud 1879 Willem III. ZFR+. (5) 750

1336 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR . (2) 300

1337 10 Gulden goud 1912, 1917, 1933 Wilhelmina. ZFR. (3) 450

1338 Nederland penningen [1979]. 50 Uniedaalders goud 1979. Bruto 20,16 gr. 900/1000, netto 18,15 gr. PR. (3)

450

1339 Oostenrijk. 4 Ducat goud 1915. K.M.: 2276. Franz Joseph I. Proof. (2) 680

1340 Israël penningen [1948]. AU. Verzameling van 3 gouden penningen, waarbij Theodor Herzl (2) en Ben Goerion. Bruto 24 gr. 900/1000, netto ca 21,5 gr. PR. (3)

540

1341 Zuid Afrika [1925-1931]. Verzameling Sovereigns met 1925SA. K.M.: 21, 1927SA. K.M.: 21, 1928SA. K.M.: 21, 1929SA. K.M.: A22, 1931SA. K.M.: A22. ZFR. (5)

920

1342 Australië [1912-1920]. Verzameling Sovereigns met 1912P (2). K.M.: 29, 1914S. K.M.: 29, 1918P (2). K.M.: 29, 1920P. K.M.: 29. George V. ZFR. (6)

1100

1343 Engeland [1911]. 1 Sovereign 1911. K.M.: 820. George V. ZFR. (4) 730

1344 Engeland [1957-1966]. 1 Sovereign 1957, 1958, 1966. K.M.: 908. Elizabeth II. (3) 550

1345 Australië [1902-1904]. 1 Sovereign 1902M, 1903S, 1904M, 1904S. K.M.: 15. Edward VII. ZFR-. (4)

730

1346 Engeland [1902-1907]. 1 Sovereign 1902, 1903, 1904, 1907. K.M.: 805. Edward VII. ZFR-. (4) 730

1347 Engeland [1905-1910]. 1 Sovereign 1905, 1907, 1910. K.M.: 805. Edward VII. ZFR-/ZFR. (3) 550

1348 Engeland [1889-1892]. 1 Sovereign 1889, 1891, 1892. K.M.: 767. Victoria. ZFR. (3) 550

1349 Engeland [1893-1901]. 1 Sovereign 1893, 1894, 1901. K.M.: 784. Victoria. ZFR. (3) 550

1350 Australië [1888-1897]. 1 Sovereign 1888S, 1893M, 1897M. K.M.: 10. Victoria. ZFR-/ZFR. (3) 550

1351 Australië [1874-1885]. 1 Sovereign 1874S, 1881M, 1885M. K.M.: 7. Victoria. FR /ZFR-. (3) 550

1352 Frankrijk [1858-1898]. 20 Francs 1858A. K.M.: 781.1, 20 Francs 1859BB. K.M.: 781.2 en 20 Francs 1898A. K.M.: 825. ZFR. (3).

440

1353 Nederland 10 Gulden goud [1876-1933]. 10 Gulden 1876, 1879 Willem III en 10 Gulden goud 1911, 1933 Wilhelmina. alle gepoetst(4)

600

1354 Engeland Sovereign [1872-1963]. Sovereign 1872, 1898 Victoria en 1963 Elizabeth alle gepoetst (3).|

550

1355 Diverse landen goud [1882-1935]. België 20 Frank, Leopold II, Nederland 10 Gulden goud 1897 parels vast Wilhelmina, Zwitserland 20 Franc / Vreneli 1935, alle gepoetst.(3)

440

1356 Suriname 500 Gulden goud [1992]. in origineel doosje. 15 Jaar staatkundige onafhankelijkheid, oplage slechts 1.250 stuks!

180

1357 Suriname 500 Gulden goud [1988] in origineel doosje Anthony Nesty. Oplage slechts 2.000 stuks. 180

1358 Suriname 1000 Gulden goud [1988]. 40e verjaardag van de militaire sportorganisatie. In origineel doosje oplage 1.250 ex.

360

Page 68: Muntenveiling 395...4 Muntenveiling 395, donderdag 12 december 2013 Bibliografie en bronnen Literatuur AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen.

68

1359 Suriname. verzameling diverse zilveren munten waarbij o.a. 50 Gulden zilver (Nesty 4x) ƒ 10,- en ƒ 25,- zilver 1976, 1 jaar Revolutie (2), zilveren penning distileerderij etc. totaal 10 exemplaren vnl. in originele doosjes. (10).

80

EINDE VEILING 395

WIJ DANKEN U VOOR UW AANDACHT EN

WENSEN U

FIJNE FEESTDAGEN

EN EEN

VOORSPOEDIG 2014.

GRAAG TOT ONZE VOLGENDE VEILING

IN JUNI 2014

MATERIAAL INLEVEREN VOOR DE

KOMENDE VEILING (396)

KAN TOT EN MET BEGIN APRIL 2014.

Recommended