+ All Categories
Home > Documents > arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي:...

arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي:...

Date post: 13-Mar-2020
Category:
Upload: others
View: 5 times
Download: 0 times
Share this document with a friend
41
ی ل عا ت مه س ب ل ی ب ی ارد ک ش ز پ وم ل ع گاه ش ب دا ی ک ش ز پ ن دا ه دن کد ش ب دا ع م ا ح درس ج ر ط ام درس : ن ی س ب ود ت ار1 ری< ظ نن@ شال ا ون ج ش ب ع : دا ط ق م4 ی ک ش ز پ ن دا دنع واجد و تاد و عد ت: 1 ری< ظ ن واجدارد د : ن ار ی ب شJ يL پ امه : زن پ ولO ئ س م مدرس ام ن: ی ی ولا م ز کپ ی،د مت ع ت ز کپ ،د وس ت ز ا کپ د: ی كل هدف ی: ص صاc ت خ ا اهداف1 . ی ی ا ی شh ا ان@ ون ج ش ب دا ا ن مال ن@ ور ل ك ا و ه ق ب ط دی ی ب ح ی ح ص@ نh ا2 ی ی ا ی شh ا. ان@ ون ج ش ب دا وع ئ ش مال ن@ ور ل ك ا و ار ی ب ه ن ی س ب ود تن@ ار درما3 . ی ی ا ی شh ا ان@ ون ج ش ب دا ا ن م ی ه ا ف م ه ی ل او د رش و م ن و و های ش رو عه مطال د رش ی کJ ن ز پ ف4 ی ی ا ی شh . ا ان@ ون ج ش ب دا ا ن ل ج زا م ه ی ل او ل م کا ت ی عت ت ز سپ ل م کا ت ی ت ی ن خ و ی ی ها ی ار ج ن ه ا ن کهمکان@ ا اد ج ی ا ی ط@ ن ی ا دوره را د دارن ه د ک ش ب ا د ی ک ش ز پ ن ا د ن د
Transcript
Page 1: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

بسمه تعالی

دانشگاه علوم پزشکی اردبیلدانشکده دندانپزشکی

طرح درس جامع

نظری1ارتودنسی نام درس : 4مقطع : دانشجویان سال

دندانپزشکی واحد نظری1: تعداد و نوع واحد

پيش نیاز : نداردمسئول برنامه :

دکتر انوش،دکتر:نام مدرسنعمتی،دکتر موالیی

هدف كلي :

اهداف اختصاصی:

آن صحیح بندی طبقه و اکلوژن مال با دانشجویان آشنایی .1درمان ارتودنسی به نیاز و اکلوژن مال شیوع دانشجویان . آشنایی2فیزیکی رشد مطالعه روشهای و و نمو رشد اولیه مفاهیم با دانشجویان آشنایی .3 که ناهنجاریهMMایی و جنینی تکامل سیر یعنی تکامل اولیه مراحل با دانشجویان . آشنایی4

دارند را دوره این طی ایجاد امکانgrowth spurtآشنایی دانشجویان با مراحل تکامل دنتیشن در ارتباط با .5

آشنایی با مراحMMل مختلMMف رویشMMی دنMMدانها و دوره هMای مختلMMف دنMدانی و چگMونگی .6کاربرد این دانش در تعیین مراحل مختلف تکاملی

آشنایی دانشجویان با انواع ، اجزا و عملکرد دستگاههای متحرک .7آشنایی دانشجویان با اتیولوژی مشکالت ارتودنسی .8

سMMخنرانی و بMMه مشMMارکت گMMرفتن دانشMMجویان در بحثهMMایروش های تدریس: به صMMورت گروهی می باشد.

جدول زمان بندیجدول زمان بندي ارائه

جلسه اولجلسه دوم

جلسه سوم

آن صحیح بندی طبقه و اکلوژن مال با دانشجویان آشناییدرمان به نیاز و اکلوژن مال شیوع دانشجویان با آشناییفیزیکی ونمو رشد اولیه مفاهیم با دانشجویان آشنایی

MهMدMكMشMنMاMد د&ن&د&ا&ن&پ&ز&ش&ک&ی&

Page 2: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

جلسه چهارمجلسه پنجم

جلسه ششمجلسه هفتمجلسه هشتم

جلسه نهم جلسه دهم

جلسه یازدهمجلسه دوازدهمجلسه سیزدهم

جلسهچهاردهم

جلسه پانزدهم جلسه

شانزدهم

فیزیکی رشد مطالعه روشهای با دانشجویان آشنایی آشنایی جنینی تکامل سیر اولیه مراحل با دانشجویان آشنایی

جنینی دوره تکامل طی شده ناهنجاریهای ایجاد با دانشجویاندنتیشن تکامل مراحل با دانشجویان آشنایی مختلف های دوره و دندانها رویشی مختلف مراحل با آشناییدندانی

مختلف مراحل تعیین مراحل رویش دندانها در کاربرد چگونگیتکاملیمتحرک دستگاههای وعملکرد اجزا ، انواع با دانشجویان آشناییارتودنسی مشکالت اتیولوژی با دانشجویان آشنایی

مقررات: رعایت قوانین آموزشی دانشگاه و سایلنت بودن گوشی الزامی است

فهرست: منابع

1 -Contemporary Orthodontics, Proffit, Last edition

ومشارکت در بحث دوره پایان در MCQبصورت کتبی امتحاننحوه ارزشيابي: کالسی

Page 3: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

بسمه تعالی

دانشگاه علوم پزشکی اردبیلدانشکده دندانپزشکی

طرح درس جامع

عملی2نام درس : ارتودنسی 5مقطع : دانشجویان سال

دندانپزشکی واحد عملی1تعداد و نوع واحد:

پيش نیاز : عملی1ارتودنسی

مسئول برنامه : ،دکتر انوش،نام مدرس: دکتر نعمتی

دکتر موالیی

آشنا ساختن دانشMMجویان دندانپزشMMکی بMMا عوامMMل ایجMMاد کننMMده ناهنجاریهMMای هدف كلي :ها آن ارجاع یا و درمان و پیشگیری تشخیص، دندانی- فکی- صورتی و روش های

اهداف اختصاصی:ارتودنسی بیمار برای پرونده - تشکیل1لترال سفالومتری در دندانی و استخوانی مهم های لندمارک شناسایی-2لترال سفالومتری تریسینگ-3لترال سفالومتری آنالیز-4فانکشنال های دستگاه ساخت و طراحی اصول- 5دهانی خارج ارتودنسی های دستگاه انواع با آشنایی- 6ارتودنسی بیمار برای مشکالت لیست تهیه-7درمان وطراحی - تشخیص8

کوچک های گروه در کار ، case ارائه سخنراني،روش های تدریس:به صورت

MهMدMكMشMنMاMد د&ن&د&ا&ن&پ&ز&ش&ک&ی&

Page 4: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

جدول زمان بندیجدول زمان بندي ارائه درس روش تحقيق

جلسه اول و دومجلسه سوم

جلسه چهارم و پنجمجلسه ششم و هفتمجلسه هشتم و نهم

جلسه دهم و یازدهم جلسه دوازدهم و

سیزدهم جلسه چهاردهم و

پانزدهم جلسه شانزدهم و

هفدهم

یادگیری نحوه صحیح تشکیل پرونده برای بیمارتعیین لندمارک های الزم برای آنالیز سفالومتری

یادگیری نحوه انجام آنالیز سفالومتری و کاربرد آنلترال سفالومتری تریسینگ

یادگیری انواع دستگاههای فانکشنال و خارج دهانی و نحوهاستفاده از آنها

ارتودنسی بیمار برای مشکالت لیست تهیه یادگیری روش صحیح در تشخیص ارتودنسی

یادگیری روش صحیح در ارائه طرح درمان ارتودنسی

مقررات: رعایت قوانین آموزشی دانشگاه و سایلنت بودن گوشی الزامی است

نحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اسMMاس آزمونهMMای عملکMMردی از جملMMه نحوه تهیMه پرونMده بیمMMار،تMMراش مMMدلهای مطالعMه، سMاخت دسMMتگاه ارتودنسMی،نحMMوه برخورد با بیمار و حضور منظم در بخش و جلسات طرح درمان و آزمMMون کتMMبی پایMMان

ترم از آموخته های کلینیکی تعیین می گردد.

:فهرست منابع

1- Contemporary Orthodontics ; Proffit ; Last Edition 2- Functional Appliances ; Graber – Rakosi ; Last Edition

3-Colour atlas of dental medicine;Orthodontic diagnosis ;Rakosi –

Graber – 1993.

Page 5: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس: تاریخچMMMMMMMMMMMMMMMMه،

و ترمینولMMMMMMMMMوژی مMMMال بنMMMدی طبقه

اکلوژن

رشته و مقطع تحصیلی:

دکتری حرفه–دندانپزشکی ای

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه1

تدوین کننده: دکتر کیوان انوش آن صحیح بندی طبقه و اکلوژن ل ما با دانشجویان آشنایی هدف کلی:

فدی

ر

1شناختیاهداف درمان ارتودنتیک را نام ببرد1

سکالدرس

به و سخنرانیگرفتن مشارکت

در دانش&&&&&جویانبحثهایگروهی

ویدیوپروژکتور

(power point)

بورد وایت و پوینتر

وماژیک

و مطلب بیانارائه

: :اسالیددقیقه45

و پرسش 10: پاسخدقیقه و بندی جمع:خالصه بیان

دقیقه5

کت&&&&بی امتح&&&&انبصورت

MCQ پای&&&ان در ومش&&ارکت دوره

کالسی بحث در

تفاوت اهداف درمانی بر اساس نظ&&ر انگ&&ل و عقی&&ده2شناختیتاکید بر بافت نرم را توضیح دهد

شناختیبتواند خط اکلوژن را تعریف کند3شناختی را تعریف کندNHANESویژگیهای 4

شناختیتفاوت مال اکلوژن را از اکلوژن نرمال بیان کند5

Page 6: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس: تاریخچMMMMMMMMMMMMMMMه، ترمینولMMMMMMMوژی و

MMالهطبقMMدی مMMبن اکلوژن

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه–دندانپزشکی

ای

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه2

درمMMان به نیMMاز و اکلMMوژن مMMال شMMیوع دانشMMجویان آشMMنایی هدف کلی: ارتودنسی

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

فدی

ر

1شناختیدهد توضیح را دندانی سیستم تکاملی روند1

سکالدرس

به و سخنرانی مش&&&&&&&&ارکت

گرفتن در دانشجویان

بحثه&&&&&&&&&&&ایگروهی

ویدیوپروژکتور

(power point)

بورد وایت و پوینتر

وماژیک

مطلب بیانارائه و

: :اسالیددقیقه45

و پرسش 10: پاسخدقیقه و بندی جمع بیان

:خالصهدقیقه5

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

را دارد ارتودنسی درم&&ان به نی&&از که روانی مش&&کالت2شناختیکند بیان

شناختیرابداند دندانی اسیب با اکلوژن مال رابطه3

شناختیدهد توضیح بتواند را IOTN شاخص4

رشته و مقطع تحصیلی :موضوع درس:عنوان درسی: دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

:شماره جلسهنیمسال و سالتحصیلی:

Page 7: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

و رشد مفMMMاهیم نظری1ارتودنسی نمو

13943-95نیمسال دوم

روشMMهای و ونمو رشد اولیه مفMMاهیم با دانشMMجویان آشMMنایی هدف کلی:فیزیکی رشد مطالعه

تدوین کننده: دکتر کیوان انوش

فدی

ر

11

وب&&&دون بطورجداگانه را نمو و رشد کلم&&&ات مفه&&&ومشناختی.کند تشریح خطا

سکالدرس

و س&&&&خنرانیبه

مش&&&&&&&ارکتگرفتن

دانش&&&&جویان بحثه&&&&&ای در

گروهی

ویدیوپروژکتور

(power point)بورد وایت و

وماژیک پوینتر

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه5

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

%80 دقت با را رشد روی بر زمان و تنوع الگو، تاثیر2شناختی.کند تشریح

عم&&ده ب&&افتی سیس&&تم 4 رشد خاتمه و ش&&روع زمان3شناختی.ببرد نام% 80دقت با را بدن

دقت با را فیزیکی رشد اندازگیری مختلف های روش4شناختی.کند تشریح% 80

تش&&ریح%80دقت با رشد بررسی تج&&ربی ه&&ای روش5شناختی.کند

روانی-حرکتی.نماید رسم خطا%20 با را scammon رشد منحنی6

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس: و رشد مفMMMاهیم

نمو

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه4

Page 8: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

روشMMهای و ونمو رشد اولیه مفMMاهیم با دانشMMجویان آشMMنایی هدف کلی:فیزیکی رشد مطالعه

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

فدی

ر

11

توض&&یح خطا راب&&دون ن&&رم ب&&افت رشد روش&های انواعشناختی.دهد

سکالدرس

به و سخنرانی مش&&&&&&&&ارکت

گرفتن در دانشجویان

بحثه&&&&&&&&&&&ایگروهی

پروژکتور ویدیو(power point)بورد وایت و

وماژیک پوینتر

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه5

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

توض&&یح خطا رابدون سخت بافت رشد روشهای انواع2شناختی.دهد

3 با را سر کاسه درناحیه رشد و ش&&دن استخوانی نحوه

توضیح خطا % 20.دهد

شناختی

با را جمجمه درقاع&&ده رشد و ش&&دن اس&&تخوانی نحوه4شناختیتوضیح دهد خطا% 20

خطا بدون را باال درفک رشد و شدن استخوانی نحوه5شناختی.دهد توضیح

ب&&دون را پ&&ایین درفک رشد و ش&&دن اس&&تخوانی نح&&وه6شناختی.دهد توضیح خطا

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس: اولیه مراحلتکامل

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه5

Page 9: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

تکامل سMMیر یعMMنی تکامل اولیه مراحل با دانشMMجویان آشMMنایی هدف کلی:.دارند را دوره این طی ایجاد امکان که ناهنجاریهایی و جنینی

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

فدی

ر

11

بن&&دی ون&&ام تقسیم خطا بدون را جنینی تکامل مراحلشناختیببرد

سکالدرس

و س&&&&خنرانیبه

مش&&&&&&&ارکتگرفتن

دانش&&&&جویان بحثه&&&&&ای در

گروهی

پروژکتور ویدیو(power point)بورد وایت و

وماژیک پوینتر

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه5

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

ب&&ادقت را ص&ورت تش&&کیل جنی&&نی مراحل و چگ&&ونگی2شناختی.دهد شرح% 80

درمرحله ص&&&&&&&&ورت تکامل روی محیطی عوامل اثر3germ layer formation شناختی.دهد شرح% 80 بادقت را

fetal جنینی الکل سندرم مشخصات4 alcohol راب&&دون شناختی.ببرد نام خطا

خطا%20با الکل فت&&ال به مبتال بیمار تشخیص به قادر5شناختیباشد

6 مرحل&&&&ه در ص&&&&ورت تکامل روی محیطی عوامل اثر

تشکیل ومه&&اجرت س&&لولهای نورالکرس&&ت را ب&&ا دقت% شرح دهد.80

شناختی

دقت با را میک&&&&&روزومی فاس&&&&&یال همی س&&&&&ندرم7شناختی.دهد %توضیح80

شناختی.توضیحدهد % 80 دقت با را کولین تریشر سندرم8 تریشر وس&&ندرم میک&&روزومی فاس&&یال همی س&&ندرم9

شناختی.متمایزسازد خطا% 20با را کولین

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس: اولیه مراحلتکامل

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه6

Page 10: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

تکامل سMMیر یعMMنی تکامل اولیه مراحل با دانشMMجویان آشMMناییهدف کلی: .دارند را دوره این طی ایجاد امکان که ناهنجاریهایی و جنینی

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

فدی

ر

1شناختی.دهد شرح خطا رابدون صورتی شکافهای ایجاد علت1

سکالدرس

و س&&&&خنرانیبه

مش&&&&&&&ارکتگرفتن

دانش&&&&جویان بحثه&&&&&ای در

گروهی

پروژکتور ویدیو(power point)بورد وایت و

وماژیک پوینتر

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه5

کتبی امتحانبصورت

MCQ پایان در و دوره

بحث در مشارکتکالسی

بیان خطا وبدون تفکیک به را وکام لب شکاف ایجاد زمان2شناختی.کند

رابا ص&&ورت مختلف قس&&متهای دهنده تشکیل جنینی زوائد3شناختی.ببرد نام% 80دقت

ک&&دام از ص&&ورت از قس&&مت هر که دهد خطاتوض&&یح بدون4شناختی.است منشاگرفته زوائد

ش&&رح خطا ب&&دون را سینوس&&توزیس سندرمهای ایجاد علل5شناختیدهد

شناختی.دهد شرح%80 دقت با را کروزون سندرم ویژگیهای6 س&&وچور هر زودرس اتص&&ال که دهد توض&&یح%&& 80دقت با7

شناختیفورمیشنی ایجاد می کند مال چه ای جمجمهشناختیدهد شرح%80 دقت با را جنینی تکامل آخر مراحل8 کامل بط&&ور را تولد از بعد ف&&یزیکی رشد در م&&وثر عوامل9

شناختی.دهد شرح

%80 ب&&ا دقت را ف&&یزیکی رشد بر مزمن بیماریهای اثرات10شناختی.دهد شرح

شناختی.توضیح دهد% 80دقت با را زودرس تولد اثرات11شناختی.دهد شرح کامل بطور را فیزیکی رشد بر تغذیه اثرات12

:شماره جلسهنیمسال و سالتحصیلی: رشMMMMMته و مقطMMMMMعموضوع درس:عنوان درسی:

Page 11: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

1ارتودنسMMMMMMMMMMی نظری

ومراحل جنسی بلMMMMMوغ دنتو تکامل نهMMMMMMMMMایی

فاسیال

تحصیلی : دکتری–دندانپزشکی

حرفه ای

13947-95نیمسال دوم

با ارتبMMاط در دنتیشن تکامل مراحل با دانشMMجویان آشMMناییهMMدف کلی: growth spurt

تدوین کننده: دکتر کیوان انوش

فدی

ر

1شناختی.نماید توصیف % 80 بادقت را بلوغ وقایع سیر1

سکالدرس

به و سخنرانی مش&&&&&&&&ارکت

گرفتن در دانشجویان

بحثه&&&&&&&&&&&ایگروهی

پروژکتور ویدیو(power point)بورد وایت و

وماژیک پوینتر

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه5

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

2 بارشد ارتب&&اط در را م&&اگزیال و من&&دیبل رشد منح&&نی

ترس&&یم دقت%&& 80با جنرال ورشد بدن بافتهای سایر.نماید

-روانیحرکتی

با را وپس&&&ران دخ&&&تران در رشد س&&&رعت منح&&&نی3.نماید ترسیم %دقت80

-روانیحرکتی

شرح%& 80دقت با را نازوماگزیالری در بلوغ تغییرات4شناختی.دهد

شناختی.شرح دهد% 70 دقت با را مندیبل در بلوغ تغییرات5 اس&&کلتی بط&&ور درمانه&&ای در را رشدی جهش اهمیت6

شناختی.بداند کامل

را مرحله رش&&دی این اهمیت که بداند موظف را خود7نگرشی.توضیح دهد بیمار والدین برای درمان در

:شماره جلسهنیمسال و سالتحصیلی: رشMMMMMMته و مقطMMMMMMعموضوع درس:عنوان درسی:

Page 12: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

ومراحل جنسی بلوغ نظری1ارتودنسی دنتو تکامل نهMMMMMایی

فاسیال

تحصیلی : دکتری–دندانپزشکی

حرفه ای

13948-95نیمسال دوم

با ارتبMMاط در دنتیشن تکامل مراحل با دانشMMجویان آشMMناییهMMدف کلی: growth spurt

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

فدی

ر

11

خط&&ا بی&&ان ب&&دون را ص&&ورت ابع&&اد رشد خاتمه ترتیبشناختی.نماید

سکالدرس

به و سخنرانی مش&&&&&&&&&ارکت

گرفتن در دانش&&&جویان

گروهی بحثهای

ویدیوپروژکتور

(power point)

بورد وایت و پوینتر

وماژیک

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه5

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

به موظف را خ&&&&&ود رشد خاتمه ت&&&&&رتیب به توجه با2نگرشیبداند درمانی الویتهای رعایت

فکین طی در اکس&&ترنال و اینترن&&ال چرخش&&های انواع3شناختی.دهند شرح % 80 دقت با را رشد

دقت با را دن&&&دانها م&&&وقعیت بر فکین چ&&&رخشاث&&&ر 4شناختی.نماید توصیف80%

دقت با را بل&&&&وغ از پس فکین رش&&&&دی تغی&&&&یرات.5شناختی.دهد %توضیح80

کنن&&ده آنها ساپورت بافت و دندانها در نرمال تغییرات6شناختی.نماید بیان% 90دقت با را بلوغ از بعد

ب&&ادقت را ت&&اخیری کراودینگ ایج&&اد در م&&وثر عوامل7شناختی.نماید %توصیف80

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس:اکلوژن تکامل

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه9

Page 13: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

مختلف هMMای دوره و دندانها رویشی مختلف مراحل با آشناییهدف کلی:تکاملی مختلف مراحل تعیین در دانش این کاربرد وچگونگی دندانی

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

فدی

ر

1شناختی.ببرد نام خطا بدون را دندانی های دوره انواع1

درسسکال

و س&&&&خنرانیبه

مش&&&&&&&ارکتگرفتن

دانش&&&&جویان بحثه&&&&&ای در

گروهی

ویدیوپروژکتور

(power point)

بورد وایت و پوینتر

وماژیک

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه5

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

توض&یح%& 80 ب&ادقت را شیری دندانهای تکامل زمان2شناختی.دهد

خطا بدون را شیری دندانهای دوره نرمال های ویژگی3شناختی.دهد توضیح

توض&&یح خطا ب&&دون را ش&&یری دن&&دانهای رویش ترتیب4شناختی.دهد

در ظه&&&ور از قبل دائمی دن&&&دانهای رویشی مکانیسم5شناختی.دهد توضیح خطا% 80 با را دهان

را دن&&دان رویشی مکانیسم م&&ورد در تئ&&وری قوی&&ترین6شناختی.دهد شرح خطا بدون

در ازظهور بعد دائمی دندانهای رویشی مکانیسم 7-& 7شناختی.دهد توضیح خطا% 20 با را دهان

8post اص&&&&&طالحات emergent spurt, juvenile

equilibrium, adult occlusal equilibrium با را.نماید تشریح دقت90%

شناختی

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس:اکلوژن تکامل

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه10

مختلف هMMای دوره و دندانها رویشی مختلف مراحل با آشنایی:هدف کلیتکاملی مختلف مراحل تعیین در دانش این کاربرد وچگونگی دندانی

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

Page 14: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

فدی

ر

1شناختی.دهد خطاتوضیح بدون را تکاملی سنین انواع1

درسسکال

و س&&&&خنرانیبه

مش&&&&&&&ارکتگرفتن

دانش&&&&جویان بحثه&&&&&ای در

گروهی

ویدیوپروژکتور

(power point)

بورد وایت و پوینتر

وماژیک

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه5

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

خطا %& 20 رابا دائمی دندانهای رویش وزمان ترتیب2شناختی.نماید بیان

را دن&&&دانهای دائمی رویشی اختالل اهمیت با م&&&وارد3شناختی.دهد شرح خطا بدون

توجه تک&&املی انحراف&&ات به که بداند مل&&زم را خ&&ود4نگرشی.گردد متذکر بیمار به نموده

خطا%20با را س&&ال 15 تا 6 دن&&دانی سن ویژگیهای5شناختی.نماید تفکیک

روی از را فرضی بیم&&&&&&&&&ار دن&&&&&&&&&دانی سن بتواند6روانی-حرکتیرادیوگرافی پانورکس تشخیص دهد.

با را دائمی دن&&دانهای رویش در نرم&&ال واریاس&&یونهای7شناختی.دهد توضیح خطا20%

با درارتب&&اط دن&&دانی ق&&وس وع&&رض ط&&ول تغی&&یرات8شناختی.دهد شرح %خطا20با را دائمی دندانهای جایگزینی

با درارتب&&اط دن&&دانی ق&&وس وع&&رض ط&&ول تغی&&یرات9شناختی.دهد شرح %خطا20با را دائمی دندانهای جایگزینی

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس:اکلوژن تکامل

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه11

مختلف هMMای دوره و دندانها رویشی مختلف مراحل با آشناییهدف کلی:تکاملی مختلف مراحل تعیین در دانش این کاربرد وچگونگی دندانی

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

فدی

ر

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&ان بیان ویدیوبه و سخنرانی کالسشناختی طور به را incisor liabilityو primate space واژه دو1

Page 15: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

.کند دقیق تعریف1

درس

مش&&&&&&&&ارکتگرفتن

در دانشجویان بحثه&&&&&&&&&&&ای

گروهی

پروژکتور(power

point)بورد وایت و

پوینتروماژیک

و مطلبارائه

: :اسالیددقیقه45

و پرسش 10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه5

بصورتMCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

2NORMAL CROWDING.شناختی را بدون خطا توضیح دهدشناختی.دهد را شرح کرودینگ نرمال رفع اصلی عوامل3 ب&&ودن ط&&بیعی از را بیمار والدین بداند موظفا ر خود4

شناختی.نماید آگاهسال7 -5سن در کراودینگ

5Leeway spaceدن&&دانهای ج&&ایگزینی و نقش آن را در شناختی.دهد شرح دقت%90 با را دائمی

اکل&&وژنی با روابط آن ارتباط و شیری اکلوژنی روابط6شناختی.نماید بیان را دائمی

با گ&&ردن مه&&ره ه&&ای روی از را اسکلتال سن ارزیابی7شناختی.دهد %توضیح90 دقت

روی سفالوگرام از را اسکلتال سن به مربوط مرحله8روانی-حرکتی.کند تعیین% 70دقت با

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس: هMMMMای دسMMMMتگاه

متحرک

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه12

دسMMتگاههای وعملکMMرد اجMMزا ، انMMواع با دانشMMجویان آشMMنایی هMMدف کلی:متحرک

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

فدی

ر

1شناختی.باشد آشنا متحرک دستگاههای تاریخچه با1

سکالدرس

به و سخنرانی مش&&&&&&&&ارکت

گرفتن در دانشجویان

بحثه&&&&&&&&&&&ای

ویدیوپروژکتور

(power point)

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکت

شناختی.باشد آشنا متحرک دستگاه بعنوان crozat دستگاه با2شناختی کامل بط&&ور را فانکش&&نال متح&&رک دس&&تگاههای انواع3

Page 16: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

.بشناسد

بورد وایت وگروهی پوینتر

وماژیک

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

کالسی

را به growth modificationدر دستگاه عملکرد نحوه4شناختیطور دقیق شرح دهد.

نمونه نموده تشریح را tooth borne فانکشنال دستگاه5شناختی.ببرد نام را دستگاه این

نمونه نموده تشریح را tissue borne فانکشنال دستگاه6شناختی.ببرد نام را دستگاه این

نموده تشریح را tooth borne active فانکشنال دستگاه7شناختی.ببرد نام را دستگاه این نمونه

نموده تشریح را tooth borne active فانکشنال دستگاه8شناختی.ببرد نام را دستگاه این نمونه

فرضی م&&دل در را فانکش&&نال دس&&تگاه اص&&لی اج&&زا9.نماید تفکیک

روانی-حرکتی

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس: هMMMMای دسMMMMتگاه

متحرک

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه13

دسMMتگاههای وعملکMMرد اجMMزا ، انMMواع با دانشMMجویان آشMMناییهدف کلی: متحرک

دکتر کیوان انوشتدوین کننده:

فدی

ر

1شناختیبا دستگاه فانکشنال اکتیواتور آشنا باشد.1

سکالدرس

و س&&&&خنرانیبه

مش&&&&&&&ارکتگرفتن

دانش&&&&جویان بحثه&&&&&ای در

گروهی

ویدیوپروژکتور

(power point)بورد وایت و

وماژیک پوینتر

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

شناختی.دقت بشناسد% 80 با را بایونیتور فانکشنال دستگاه2شناختیدقت بشناسد.% 80 با را herbst فانکشنال دستگاه3شناختی.بشناسد کامل بطور را twin block فانکشنال دستگاه4

Page 17: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دس&&ته را دن&&دانی حرک&&ات جهت متح&&رک دس&&تگاههای5شناختی.نماید بندی

را اکسپنشن جهت متح&&رک دس&&تگاه ویژگیهای و اجزا6شناختی.بشناسد کامل بطور

حرک&&ات ایج&&اد جهت متحرک دستگاه ویژگیهای و اجزا7شناختی.بشناسد کامل بطور را دندانی تک

از هریک در را متح&&رک هاای دستگاه از هریک کاربرد8شناختی.بداند فکی و دندانی های ناهنجاری

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس: مMMMال اتیولMMMوژی

اکلوژن

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه14

دکتر کیوان انوشتدوین کننده: ارتودنسی مشکالت اتیولوژی با دانشجویان آشناییهدف کلی:

فدی

ر

1 سکالشناختی.ببرد نام خطا بدون را اکلوژنها مال ایجاد کلی علل1

درس و س&&&&خنرانی

به مش&&&&&&&ارکت

گرفتن دانش&&&&جویان

بحثه&&&&&ای درگروهی

پروژکتور ویدیو(power point)بورد وایت و

وماژیک پوینتر

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 پرسش

:پاسخ و

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

شناختی.ببرد نام خطا%10با را اکلوژنها مال خاص علل2 خطا%10با را جنی&&نی دوره در موثر اتیولوژیک عوامل3

شناختی.دهد شرحبا را مندیبل نقص بر کودکی در کندیل شکستگی تاثیر4

.دهد توضیح خطا10%شناختی

Page 18: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

10 دقیقه جمع و بندی

ودن&&دانها فک تکامل بر عض&&النی فانکشن دیس اثرات5شناختیدهد شرح دقت% 80 رابا

درایج&&اد را دن&&دانی درسیس&&تم تک&&املی ت&&اثیراختالالت6شناختی.دهد توضیح خطا% 20 با اکلوژن مال

خطا%10 با اکل&&وژن م&&ال پی&&دایش در را ژنتیک نقش7شناختی.کند بیان

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس: مMMMال اتیولMMMوژی

اکلوژن

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه15

دکتر کیوان انوشتدوین کننده: ارتودنسی مشکالت اتیولوژی با دانشجویان آشناییهدف کلی:

فدی

ر

11

%خطا 20 با اکل&&وژن مال پیدایش در را ژنتیک نقش و س&&&&خنرانیدرسس کالشناختی.کند بیان

به مش&&&&&&&ارکت

گرفتن دانش&&&&جویان

بحثه&&&&&ای درگروهی

ویدیوپروژکتور

(power point)

بورد وایت و پوینتر

وماژیک

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه45 و پرسش

10: پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

را اکلوژن پیدایش مال بر محیطی وارده تاثیرنیروهای2شناختی.دهد شرح خطا بدون

حرک&&ات محیطی بر نیروه&&ای اثر وم&&دت مق&&دار ت&&اثیر3شناختی.دهد شرح خطا بدون را دندانی

شناختی.دهد خطا شرح%10 با را انگشت مکیدن عوارض4

Page 19: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

:خالصهدقیقه5

عنوان درسی: نظری1ارتودنسی

موضوع درس:تکامل اکلوژن

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

:شماره جلسه16

دکتر کیوان انوشتدوین کننده: ارتودنسی مشکالت اتیولوژی با دانشجویان آشناییهدف کلی:

فدی

ر

11

دقت%80با را ص&&ورت وفرم تنفس الگوی بین رابطهشناختیدهد توضیح

سکالدرس

و س&&&&خنرانیبه

مش&&&&&&&ارکتگرفتن

دانش&&&&جویان بحثه&&&&&ای در

گروهی

ویدیوپروژکتور

(power point)

بورد وایت و پوینتر

وماژیک

بیان و مطلب

ارائه : :اسالید

دقیقه85 و پرسش

20:پاسخدقیقه بندی جمع

بیان و:خالصه

دقیقه51

کت&&&&&&بی امتح&&&&&&انبصورت

MCQ پای&&&&ان در و دوره

بحث در مش&&&ارکتکالسی

2 دی&&دگاه از مشکالت اسکلتی و کراودینگ پیدایش دلیل

%20با را معاصرکند بیان خطا

شناختی

م&&&ال اتیول&&&وژی از را بیم&&&اران بداند مل&&&زم را خ&&&ود3نگرشیسازد آگاه اکلوژنها

Page 20: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

عنوان درسی: عملی2ارتودنسی

موضوع درس: پرونMMده تشMMکیل بیمMMMMMار بMMMMMرای

ارتودنسی

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

شماره جلسه:

2و1

تدوین کننده: دکتر انوش یادگیری نحوه صحیح تشکیل پرونده برای بیمارهدف کلی:

فدی

ر

اخذ بیم&&ار از دندانپزش&&کی و پزش&&کی دقیق تاریخچه1روانی-حرکتی.نماید

بخشارتودنسی

س&&&&&&&&خنراني، کار ، case ارائه

ه&&ای گ&&روه درکوچک

کامپیوتر، بورد، وایت

های پروندهآرشیو

هر جلسه150

دقیقه

و حض&&&&&&&&&&&&ور غی&&&اب،فع&&&الیتآزمایش&&&&&گاهی،

log book

اص&&لی دلیل و بیم&&ار دی&&دگاه از مش&&کالت ترین اصلی2روانی-حرکتی.کند تعیین را مراجعه

را ده&&انی خ&&ارج ب&&الینی معاینه ب&&رای ض&&روری نک&&ات3شناختی.بداند

کسب را ده&&انی داخل دقیق معاین&&ات انج&&ام توان&&ایی4روانی-حرکتی.نماید

تع&&یین را تش&&خیص برای نیاز مورد پاراکلینیکی مدارک5روانی-حرکتی.کند

روانی-حرکتی.نماید صادر را ضروری تشخیصی مدارک تهیه دستور6روانی-حرکتی.کند تحلیل و تجزیه را بیمار تشخیصی مدارک7

Page 21: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

عنوان درسی: عملی2ارتودنسی

موضوع درس: شناسMMMMMMMMMMMMMایي

و ها لنMMMMMMMدمارک تریسMMMMMMMMMMMMMMینگ

لترال سفالومتری

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه–دندانپزشکی

ای

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

شماره جلسه:

3

دکتر انوشتدوین کننده: تعیین لندمارک های الزم برای آنالیز سفالومتریهدف کلی:

فدی

ر

در موج&&ود دن&&داني و اس&&تخواني مهم ه&&ای لن&&دمارک1شناختی.کند تعریف و برده نام را لترال سفالومتری

بخشارتودنسی

ارائه س&&خنراني،case، در ک&&&ار

ه&&&&&ای گ&&&&&روهکوچک

کامپیوتر، بورد، وایت

های پروندهآرشیو

120 دقیقه

و حض&&&&&&&&&&&&ور غی&&&اب،فع&&&الیتآزمایش&&&&&گاهی،

logbook

شناختی.بشناسد را تریسینگ برای ضروری وسایل2 ل&&&ترال س&&&فالومتری تص&&&ویر روی بر را ها لن&&&دمارک3

روانی-حرکتی.کند گذاری عالمت

Page 22: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

عنوان درسی: عملی2ارتودنسی

موضوع درس: آنMMMMMMMMMMMMMMMMالیز سMMMMMMMفالومتری

لترال

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

شماره جلسه:

5و4

انوش تدوین کننده: دکتر یادگیری نحوه انجام آنالیز سفالومتری و کاربرد آنهدف کلی:

فدی

ر

را تشخیص برای ضروری و مهم طولي فاصل و زوایا1شناختی.کند تعریف لترال سفالومتری در

بخشارتودنسی

ارائه س&&خنراني،case ، در ک&&ار

ه&&&&&ای گ&&&&&روهکوچک

کامپیوتر، بورد، وایت

های پروندهآرشیو

هر جلسه150

دقیقه

و حض&&&&&&&&&&&&ور غی&&&اب،فع&&&الیتآزمایش&&&&&گاهی،

log book

و ترس&&یم ش&&ده، تریس سفالومتری بر را مهم زوایای2روانی-حرکتی.کند گیری اندازه

روانی-حرکتی.نماید تحلیل و تجزیه را فواصل و زوایا تغییرات3 یافته اس&&اس بر را بیم&&ار دن&&داني و اس&&کلتي وض&&عیت4

روانی-حرکتی.کند توصیف سفالومتری های

-قدامي ابعاد در را دنداني و اسکلتي اکلوژن مال نوع5روانی-حرکتی.نماید تعیین عمودی و خلفي

Page 23: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

عنوان درسی: عملی2ارتودنسی

موضوع درس: با آشMMMMMMMMMMنایي

هMMMMای دسMMMMتگاه و فانکشMMMMMMMنال

خارج ارتودنسيدهاني

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

شماره جلسه:

7و6

یادگیری انواع دستگاههای فانکشMنال و خMارج دهMانی و نحMMوههدف کلی: استفاده از آنها

دکتر انوشتدوین کننده:

فدی

ر

م&&وارد و ارتودنسي فانکش&&نال ه&&ای دس&&تگاه ان&&واع1شناختی.بشناسد را ها آن کاربرد

بخشارتودنسی

ارائه س&&خنراني،case ، در ک&&ار

ه&&&&&ای گ&&&&&روهکوچک

کامپیوتر، بورد، وایت

های پروندهآرشیو

هر جلسه150

دقیقه

و حض&&&&&&&&&&&&ور غی&&&اب،فع&&&الیتآزمایش&&&&&گاهی،

log book

شناختی.بداند را فانکشنال های دستگاه ساخت نحوه2 در اس&&تفاده م&&ورد ده&&اني خ&&ارج وس&&ایل ت&&رین رایج3

شناختی.ببرد نام را ارتودنسي های درمان

خ&&ارج ه&&ای دس&&تگاه از اس&&تفاده نحوه و تجویز موارد4شناختی.دهد توضیح را دهاني

را ده&&اني خارج های دستگاه از یک هر معایب و مزایا5.نماید تشریح

Page 24: arums.ac.irarums.ac.ir/file/download/page/1478087383-.docx · Web viewنحوه ارزشيابي: در پایان دوره نمره دانشجو بر اساس آزمونهای عملکردی

دانشکده دندانپزشکی فرم تدوین طرح درس روزانه استاد

عنوان درسی: عملی2ارتودنسی

موضوع درس: لیست تهیه

مشMMMMMMMMMMMکالت، و تشMMMMMMMMMخیص

درمان طراحی

رشته و مقطع تحصیلی : دکتری حرفه ای–دندانپزشکی

نیمسال و سالتحصیلی:1394-95نیمسال دوم

شماره جلسه:

9و 8

یMMادگیری روش صMMحیح در تشMMخیص و ارایMMه طMMرح درمMMانهMMدف کلی: ارتودنسی

دکتر انوشتدوین کننده:

فدی

ر

و ب&&الیني معاین&&ات براس&&اس را مشکالت جامع لیست1روانی-حرکتی.نماید تهیه تشخیصي رکوردهای

بخشارتودنسی

ارائه س&&خنراني،case ، در ک&&ار

ه&&&&&ای گ&&&&&روهکوچک

کامپیوتر، بورد، وایت

های پروندهآرشیو

هر جلسه150

دقیقه

و حض&&&&&&&&&&&&ور غی&&&اب،فع&&&الیتآزمایش&&&&&گاهی،

log book

و اس&&کلتي اکل&&وژن م&&ال مش&&کالت، لیست براس&&اس2روانی-حرکتی.دهد تشخیص را دنداني

موجود اکلوژن مال برای ممکن درماني های راه تمام3روانی-حرکتی.کند لیست را

انتخ&&اب را درمان طرح بهترین بیمار، شرایط برمبنای4روانی-حرکتی.کند


Recommended