+ All Categories
Home > Documents > Biksady 3rd auction | catalog

Biksady 3rd auction | catalog

Date post: 28-Mar-2016
Category:
Upload: biksady-gallery
View: 220 times
Download: 2 times
Share this document with a friend
Description:
Biksady 3rd auction | catalog
Popular Tags:
240
Transcript
Page 1: Biksady 3rd auction | catalog
Page 2: Biksady 3rd auction | catalog

2

Page 3: Biksady 3rd auction | catalog
Page 4: Biksady 3rd auction | catalog

4

AÁgh Ajkelin Lajos - 150Agrikola Lídia - 10Albrecht Dürer után, 17.sz - 4Arntz, Gred - 184, 187Armfield, Maxwell Ashby - 19BBaertling, Olle - 175Baja Benedek - 151, 154Bálint Rezső - 85Balla Demeter - 209, 210, 241Balogh Csaba - 178Barabás Miklós - 7Barcsay Jenő - 94Barta István - 149Basch Andor - 77Basiliedes Barna - 18, 108Baska József - 159Bauchant, Andre - 70Bencze László - 131Beothy, Étienne - 174Beöthyné-Steiner Anna - 199Berkes Antal - 64Bernáth Aurél - 105Bertalan Albert - 128Bíró Antal - 138Bíró László - 148Bockris, Victor - 229, 230Bolivare, Gaudin - 195Bolmányi Ferenc - 123, 155, 156Bonnard, Pierre - 40Bornemisza Géza - 97Bourel, Bruno - 224, 236Brodszky Sándor - 12Bruck Lajos - 13Búza Barna - 42Byssz Róbert - 46CCsáky László - 99Csortos Elek József - 124Crouÿ Chanl László gróf - 118Czégény J. jelzéssel, 20. sz. eleje - 37

Page 5: Biksady 3rd auction | catalog

5

DDemeter de Semeria Károly - 207Depero, Fortunato - 71Dési-Huber István - 43, 49, 103, 104Dritikol, Frantisek - 204Duray Tibor - 121EÉbneth Lajos - 192Eemans, Marc - 181Eifert János - 237Engelbert Knecht, Fred - 200Erb János - 234Erdey Dezső - 89Európai festő 19.sz. - 14Európai festő 20.sz. első fele - 79FFajó János - 190Faragó Géza - 35Farkas István - 16, 27, 28Font, Constantin - 80Francia Festő 20. sz. eleje - 62Francia szobrász 19.sz. - 90Frank, Erna - 30Frank Frigyes - 127GGábor Jenő - 47, 51Ganzevoort, Wybrand - 180Gauermann, Friedrich - 8Gauguin, Paul - 39Gergely Imre - 73Gergely Tibor - 120Glatz Oszkár - 54Gleizes, Albert - 6Goldfield, Robert S. 20.sz. eleje - 129Gráber Margit - 98Greguss, Carl - 22HHaas, Leo - 117Halász Rudolf - 212, 238Halvax Gyula - 113, 115Hanko, Hans - 164Hencze Tamás - 177Hervé, Lucien - 247Hincz Gyula - 44, 143Holesch Dénes - 152Horsley, Michael - 176IIstókovits Kálmán - 66Itáliai festő 16.sz. - 5Iván Szilárd - 111

JJanin, Louise - 41Járitz Józsa - 36, 57Jávor Pál - 61Johnas, Paul - 228, 240Johnstone T. jelzéssel 20.sz. - 63KKacziány Aladár - 24Kádár Béla - 68, 92, 93Károlyi Lajos - 83Kassák Lajos - 185, 186, 193Kertész, André - 208, 218, 225, 233,239, 243, 245Kesting, Edmund - 206Klie Zoltán - 140, 144, 153, 158, 162Kmetty János - 53, 72, 74Kontuly Béla - 48Kósza Sipos László - 133Krenn, Hans - 165, 182, 183LLábady István - 252Landau, Ergy - 213Landori Vilmos - 88Laske, Oskar - 134, 135, 139Lichtenstein, Roy - 201MMaatsch, Thilo - 168, 170, 172Macalik Alfréd - 65Macarol, Victor - 227Magyar festő 20. sz. eleje - 82Magyar-Mannheimer Gusztáv - 67Magyar szobrász 20.sz. Közepe - 146Marcus Bemer - 15Marosány Gyula - 141Masereel, Frans - 56Maywald, Willy - 203, 211, 248Mednyánszky László Báró - 20, 25, 29Medveczky Jenő - 122Miro, Joan - 169, 171Moholy-Nagy László - 217, 222Moiret Ödön - 91Molnár C. Pál - 31Molnár Róza - 132Mosley, Tom - 173Munkacsi, Martin - 214, 215, 226NNagy István - 55Németalföldi festő 18.sz. - 1, 2Német festő 18. sz. - 3Newton, Helmut - 202, 205, 231, 251

OO’Neil, Hank - 242Oppenheim, Max - 26Orozco, Jose Clemente - 136, 142Osztrák festő 19. sz. vége - 11PPál Franciska - 58Pauer Gyula - 145Patkó Károly - 100, 101Pécsi József - 220Pekáry István - 23Perlott – Csaba Vilmos - 102Peterdi Gábor - 87Pettenkofen, August - 9Pierre, Molinier - 232Plány Ervin - 38Polczer Lajos - 17Pólya Iván - 59Primi, Italo - 189, 197RRappaport, Max - 81Remsey Jenő György - 34Roebuck Keeler, Lucile - 196Romolo, Pergola - 110Rudnay Gyula - 95Ruttkay György - 50, 75, 76, 114SSzandai Sándor - 161Sassy Attila - 32Szász Endre - 160Szász János Dr. - 216, 219, 221, 223, 235,244, 246Scheiber Hugó - 106Scheggi, Paolo - 191Schéner Mihály - 126Schröeder – Sonnenstern, Fried-rich - 166Schwalbach, Carl - 21Smith, Kyan - 179Steding, Walter - 167Stones, Bryon - 198Stückgold, Stanislav - 45Szabó Gyula - 109Szántó Piroska - 137Szeles Fülöp - 33Szepesi Kuszka Jenő - 116Szigethy István - 119Szobotka Imre - 86Sugár Andor - 84

TTibor Ernő - 96Tipary Dezső - 52, 60Tóth B. László - 157Tóth György - 249, 250VVasarely, Victor - 188, 194WWilliam, Wauer - 163Wingen, Fritz - 69Winter, Peter - 107ZZálogh Sándor - 147Zemplényi Magda - 112, 125Ziel, Christian - 253Ziffer Sándor - 78Z. Gács György - 130

INDEX

Page 6: Biksady 3rd auction | catalog

6

1 - NémEtalfölDI fEstő 18.sz.VADÁSZZSÁKMÁNy / HANTER-CATCHolaj, vászon / oil on canvas36,5*47 cm

340 000 ft € 1 170

2 - NémEtalfölDI fEstő 18.sz. ElEjEMÁRIA ÉS ANNA / MARIA AND ANNAolaj, vászon / oil on canvas39,5*48,5 cm

280 000 ft € 970

2011. NovEmbEr 30.

Page 7: Biksady 3rd auction | catalog

7

3 - NémEt fEstő 18. sz.MADONNA JÉZuSSAL ÉS DONÁTORRALMADONNA WITH JESuS AND DONATORolaj, fa / oil on wood53*51 cm

280 000 ft € 970

4 - albrEcht DürEr utáN, 17. sz.SZENT JEROMOS / SAINT JEROMESolaj, fa / oil on wood40,5*29 cm

340 000 ft € 1 170

5 - ItálIaI fEstő 16. sz.LuKRÉCIA / LuCRETIAolaj, vászon / oil on canvas73*61,5 cm

800 000 ft € 2 760

Page 8: Biksady 3rd auction | catalog

8

6 - carl Gussow (1843-1907)FÉRFIPORTRÉ, 1883 / MAN’S PORTRAIT, 1883olaj, fa / oil on woodjelzett / signed: C. Gussow BRLN. 188376,5*62 cm

1 800 000 ft € 6 210

7 - barabás mIklós (1810-1898)FÉRFIPORTRÉ, 1849 / MAN’S PORTRAIT, 1849olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Barabás 84960*46 cm

550 000 ft € 1 900

Page 9: Biksady 3rd auction | catalog

9

8 - frIEDrIch GauErmaNN (1807-1862)HEGyI TÁJ PATAKKAL / MOuNTAIN LANDSCAPE WITH STREAMolaj, papír / oil on canvas49*39 cm

950 000 ft € 3 280

Aukcionálva:Nagyházi Galéria 163. árverés 168. tételAuctioned:Gallery Nagyházi, auction 163. lot 168.

Page 10: Biksady 3rd auction | catalog

10

9 - auGust PEttENkofEN (1822-1889)MAGyAR FOGAT / HuNGARIAN CARRIAGEolaj, fa / oil on woodrestaurált / restoredjelzett / signed: Á. P.7,2*12,5 cm

750 000 ft € 2 590

Aukcionálva:Nagyházi Galéria 163. árverés 200. tételAuctioned:Gallery Nagyházi, auction 163. lot 200.

11 - osztrák fEstő 19.sz. véGEBÉKEKÖTÉS / CONCLuSION OF PEACEolaj, vászon / oil on canvas47,5*81,5 cm

280 000 ft € 970

10 - aGrIkola líDIa (1914-1994)FOLyóPARTI VÁROS / RIVERSIDE TOWNolaj, fa / oil on woodjelzett / signed: Agrikola Lídia9,5*15 cm

46 000 ft € 160

Page 11: Biksady 3rd auction | catalog

11

12 - broDszky sáNDor (1819-1901)VÖLGy LÁTKÉPE/ LANDSCAPE OF THE VOLLEyolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Brodszky S.51*66,5 cm

850 000 ft € 2 930

Page 12: Biksady 3rd auction | catalog

12

13 - bruck lajos (1846-1910)BABALÁTOGATÁS / BAByVISITolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Bruck Lajos; hagyatéki cimke / Bruck Lajos legacy paper81*101 cm

1 300 000 ft € 4 480

14 - EuróPaI fEstő 19.sz.IMÁDKOZó / PRAyERolaj, vászon / oil on canvas82*40 cm

380 000 ft € 1 310

Page 13: Biksady 3rd auction | catalog

13

15 - mEDNyáNszky lászló báró (1852-1919)SZIKLÁS TÁJ / CRAGGy LANDSCAPEceruza, papír / pencil on paperhátoldalon: vázlat /backside: skatch21,5*34 cm

80 000 ft € 280

16 - farkas IstváN (1887-1944)FIATAL FÉRFI ARCKÉPE / yOuNG MAN’S PORTRAITszén, papír / coal on paper44,5*36,5 cm

80 000 ft € 280

Dr. S Nagy Katalin a Farkas István monográfiaszerzőjének szakvéleményével With the expertise of Dr. Katalin S, Nagythe István Farkas monographie author’s

Page 14: Biksady 3rd auction | catalog

14

17 - PolczEr lajos (1902-)FÉRFIPORTRÉ / MAN’S PORTRAITolaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: Polczer Lajos49*39 cm

100 000 ft € 340

18 - basIlIEDEs barNa (1903-1967)GÁBRIEL ARKANGyAL / ARCHANGEL GABRIELolaj, fa / oil on wood46,5*37,5 cm

220 000 ft € 760

Page 15: Biksady 3rd auction | catalog

15

19 - maXwEll ashby armfIElD (1882-1972)MEDEA A SÁRKÁNNyAL, 1914 / MEDEA WITH THE DRAGON, 1914gouache, fedőfehér, tus, papír / gouache, opaque white, ink on paperjelzett / signed: AM 1426*19,5 cm

320 000 ft € 1 100

Reprodukálva:A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest 1996, 646. szám, 113. oldalReproduced:Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996, lot 646., page 113.

20 - marcus bEmEr (1879-1958)GOLDHELM, 1901tus, pasztell, papír / ink, pastel on paperjelzett / signed: Marcus Bemer; 190123*19 cm

220 000 ft € 760

Page 16: Biksady 3rd auction | catalog

16

21 - carl schwalbach (1885-1983)ELHIVATÁS, 1921 / VOCATION, 1921olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Schwalbach 21105,5*89 cm

1 200 000 ft € 4 140

Page 17: Biksady 3rd auction | catalog

17

22 - albErt GlEIzEs (1881-1953)SZűZ MÁRIA MEGKORONÁZÁSACORONATION OF THE VIRGIN MARygouache, papír stencil technikávalgouache on paper with stencil techniquejelzett / signed: Gleizes 2649*49 cm

1 200 000 ft € 4 140

23 - PEkáry IstváN (1905-1981)KuRuC VITÉZ / KuRuC VALIANTszövött kárpit / weaved draperyjelzett / signed: P.96*62 cm

140 000 ft € 480

24 - kaczIáNy alaDárVÁZLAT A CHOREN CíMű KÉPHEZSKETCH FOR THE CHOREN COMPOSITIONceruza, papír / pencil on paper27,5*40,5 cm

30 000 ft € 100

Page 18: Biksady 3rd auction | catalog

18

25 - mEDNyáNszky lászló báró (1852-1919)TANuLMÁNyRAJZ / STuDyINGceruza, papír / pencil on paperjelzett / signed: olvashatatlan / unreadable;hátoldalon vázlat / backside: sketch15,5*26 cm

80 000 ft € 280

26 - maX oPPENhEIm (1885-1954)POTSDAMER PLATZ (1912)rézkarc, papír / etching on paperjelzett / signed: Mopp.: 17/5021*21 cm

180 000 ft € 620

27 - farkas IstváN (1887-1944)NőI AKT / WOMEN’S NuDEszén, diópác, papír / coal, wallnut-pickle on paper50*43 cm

120 000 ft € 410

Dr. S Nagy Katalin, a Farkas István monográfiaszerzőjének szakvéleményévelWith the expertise of Dr. Katalin S, Nagythe István Farkas monographie author’s

Page 19: Biksady 3rd auction | catalog

19

29 - mEDNyáNszky lászló báró (1852-1919)TÁJKÉP VÁZLAT / LANDSCAPE SKETCHceruza, papír / pencil on paper13*21 cm

70 000 ft € 240

30 - ErNa fraNk (1908-1955)VELENCE / VENICElitográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: Erna Frank; 25/10024*36 cm

44 000 ft € 150

28 - farkas IstváN (1887-1944)MOZDuLAT - TANuLMÁNy / MOVEMENT- STuDyINGszén, fedőfehér, papír / coal, opaque white on paper38*50 cm

80 000 ft € 280

Dr. S Nagy Katalin a Farkas István monográfia szerzőjénekszakvéleményéveWith the expertise of Dr. Katalin S, Nagy, the István Farkas monog-raphie author’s

Page 20: Biksady 3rd auction | catalog

20

31 - molNár c. Pál (1894-1984)MADONNA A GyERMEK JÉZuSSAL / MADONNA WITH THE CHILD JESuSolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: MCP140*100 cm

4 500 000 ft € 15 520

Reprodukálva:A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996, C/16 szám 94. oldalReproduced:Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996, lot C/16, page 94.

Page 21: Biksady 3rd auction | catalog

21

Page 22: Biksady 3rd auction | catalog

22

32 - sassy attIla (1846-1910)NőI AKT, 1917 / WOMEN’S NuDE, 1917olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: A Sassy 1917 1 13133,5*88 cm

1 800 000 ft € 6 210

33 - szENEs fülöP (1863-1944)KOSZORúS KISLÁNy / GIRL WITH GIRDLEolaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: Szenes46*34 cm

280 000 ft € 970

Page 23: Biksady 3rd auction | catalog

23

1 800 000 ft € 6 210

34 - rEmsEy jENő GyörGy (1885-1980)LANTON JÁTSZó FIATAL LÁNy / yOuNG LuTIST WOMENolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: R120*186 cm

950 000 ft € 3 280

35 - faraGó Géza (1877-1928)LILIOM / LILyceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paperjelzett / signed: Faragó Géza: „Liliom” Marianne36*16,5 cm

80 000 ft € 280

Page 24: Biksady 3rd auction | catalog

24

36 - járItz józsa (1893-1986)ÜLő AKT / SITTING NuDEolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Járitz94*67 cm

360 000 ft € 1 240

37 - czéGéNy j. jElzéssEl, 20.sz. ElEjENőI AKT / WOMAN’S NuDEolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Czégény J.93*77 cm

120 000 ft € 410

Page 25: Biksady 3rd auction | catalog

25

38 - PláNy ErvIN (1885-1916)BRETON NőK, 1908 / BRETON WOMEN, 1908olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Plány Ervin 1908; hátoldalon: 1912-es pozsonyi kiállítási cédulabackside: scrip from the exhibition of Pozsony, in 1912.110*120 cm

2 600 000 ft € 8 970

Aukcionálva:Kieselbach Galéria 29. árverés 180. tételKiállítva: 1909. december, Művészház, I. kiállításAuctioned:Gallery Kieselbach, auction 29. lot 180.Exhibition: Művészház, I. exhibition, December 1909

Page 26: Biksady 3rd auction | catalog

26

39 - Paul GauGuIN (1848-1903)TAHITI LÁNyOK / TAHITI GIRLSfametszet, papír / woodcut on paperjelzett / signed: P Gauguin (nyomaton) / P Gauguin (on the print)17,5*28 cm

550 000 ft € 1 900

40 - PIErrE boNNarD (1867-1947)FÜRDÉS uTÁN / AFTER BATHINGlitográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: PB trés rare: P. Bonnard; hátoldalon: Henri Marie Petietgyűjteményi pecsétbackside: Henri Marie Petiet collection stamp23*13 cm

360 000 ft € 1 240

Page 27: Biksady 3rd auction | catalog

27

41 - louIsE jaNIN (1893-1997)KELETI JELENET / ORIENTAL SCENEceruza, akvarell, pasztell, papír / pencil, watercolor, pastel on paperjelzett / signed: Janin48*33 cm

950 000 ft € 3 280

Page 28: Biksady 3rd auction | catalog

28

44 - hINcz Gyula (1904-1986)ÜLő FÉRFI / SITTING MANfilctoll, papír / brush-pen on paper58*40 cm

50 000 ft € 170

43 - DésI-hubEr IstváNFALu HATÁRÁBAN / AT THE VILLIGE’S BOARDERszén, papír / coal on paper13*15 cm

30 000 ft € 100

42 - búza barNa (1910-)TÁVOLBANÉZő / WIDEVIEWERbronz márvány talapzaton / bronz on marble pedestaljelzett / signed: Buzi Barnam: 46 cm

650 000 ft € 2 240

Page 29: Biksady 3rd auction | catalog

29

45 - staNIslav stückGolD (1868-1933)NőI PORTRÉ / WOMAN’S PORTRAITolaj, rétegeltlemez / oil on plywoodjelzett / signed: St.St.60*50 cm

280 000 ft € 970

46 - byssz róbErt (1893-1961)TÁMASZKODó / THE LEANINGtempera, tus, vászon / tempera, ink on canvasjelzett / signed: Byssz22*19 cm

40 000 ft € 140

Page 30: Biksady 3rd auction | catalog

30

47 - Gábor jENő (1893-1968)KÖVEZőK / PAVERStus, papír / ink on paperjelzett / signed: Gábor43*30,5 cm

60 000 ft € 210

48 - koNtuly béla (1904-1983)FEJTANuLMÁNy / HEAD STuDyINGceruza, papír / pencil on paperjelzett / signed: Kontuly29*21 cm

44 000 ft € 150

49 - DésI-hubEr IstváN (1895-1944)KuCSMÁS PARASZT / FARMER WITH BuSByszén, papír / coal on paper38*29 cm

80 000 ft € 280

Page 31: Biksady 3rd auction | catalog

31

50 - rutkay GyörGy (1898-1975)ÜLTETőK / PLANTERSakvarell, karton / watercolor on cardboard19,5*25 cm

80 000 ft € 280

51 - Gábor jENő (1893-1968)DóZSA GyÖRGy, 1949tempera, papír vászonra kasírozva / tempera, paper pasted on canvasjelzett / signed: Gábor 4956,5*41 cm

180 000 ft € 620

Page 32: Biksady 3rd auction | catalog

32

52 - tIPary DEzső (1887-1964)LOVASFOGAT, 1921 / CARRIAGE, 1921pasztel, papír / pastel on paperjelzett / signed: Tipary Dezső 192142*56,5 cm

260 000 ft € 900

Reprodukálva:Gömör Béla: Tipary Dezső élete és művészete, Budapest, 2010.Reproduced:Gömör Béla: Life and art of Tipary Dezső, Budapest, 2010.

53 - kmEtty jáNos (1889-1975)”DuNÁNTuL”akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paperjelzett / signed: Kmetty23*31 cm

320 000 ft € 1 100

Page 33: Biksady 3rd auction | catalog

33

54 - Glatz oszkár (1872-1958)BuJÁKI GyEREKEK / CHILDREN FROM BuJÁKolaj, vászon / oil on canvas60*80 cm

750 000 ft € 2 590

55 - NaGy IstváN (1873-1937)PIHENő PÁSZTOROK / BREATHER SHEPHERDSpasztel, papír / pastel on paperjelzett / signed: Nagy István49*45 cm

380 000 ft € 1 310

Page 34: Biksady 3rd auction | catalog

34

56 - fraNs masErEEl (1889-1972)ALVó FIú, 1928 / SLEEPING BOy, 1928olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: FM 1928;hátoldalon: Frans Masereel 1928 / backside: Frans Masereel 192854*73 cm

1 600 000 ft € 5 520

Reprodukálva:A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest 1996, 494. tétel, 92. oldalReproduced:Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996, lot 494., page 92.

Page 35: Biksady 3rd auction | catalog

35

57 - járItz józsa (1893-1986)FEKVő AKT / LyING NuDEolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Járitz91*135 cm

1 200 000 ft € 4 140

58 - Pál fraNcIska (1882-)NőI AKT, 1917 / WOMEN’S NuDE, 1917olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Pál F., 191770*50 cm

140 000 ft € 480

Page 36: Biksady 3rd auction | catalog

36

59 - Pólya IváN (1889-1939)TISZAI HALÁSZOK, 1935 / FISHERMEN OF THE TISZA, 1935olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Pólya Iván 193576*100 cm

340 000 ft € 1 170

60 - tIPary DEzső (1887-1964)DuNAI BÁRKÁK / ARKS OF DANuBEpasztel, fedőfehér, karton / pastel, opaque white on cardboardjelzett / signed: Tipary Dezső45,5*61 cm

140 000 ft € 480

Page 37: Biksady 3rd auction | catalog

37

61 - jávor Pál (1880-1923)FALuVÉGE / BOTTOM OF THE VILLAGEolaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: Jávor45*66 cm

120 000 ft € 410

62 - fraNcIa fEstő 20.sz. ElEjEBRETAIGNE-I PARTOK / PARKS OF BRETAIGNEolaj, karton / oil on cardboard15,5*22 cm

60 000 ft € 210

63 - johNstoNE t. jElzéssEl, 20.sz.TóPART, 1949 / LAKESIDE, 1949olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: T. Johnstone 4950,5*60 cm

90 000 ft € 310

Page 38: Biksady 3rd auction | catalog

38

64 - bErkEs aNtal (1874-1938)ANDRÁSSy úT / ANDRÁSSy STREETolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Berkes A60*80 cm

240 000 ft € 830

65 - macalIk alfréD (1888-1979)FALu LÁTKÉPE, 1936 / PANORAMA OF A VILLAGE, 1936olaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: Macalik 93636*42 cm

160 000 ft € 550

Page 39: Biksady 3rd auction | catalog

39

66 - IstókovIts kálmáN (1898-1990)A SZóNOKLAT / THE ORATIONtempera, vászon / tempera on canvasjelzett / signed: Istókovits36,5*49 cm

220 000 ft € 760

67 - maGyar-maNNhEImEr Gusztáv (1859-1937)BORúS TÁJ / GLOOMy LANDSCAPEolaj, vászon kartonra ragasztva / oil, canvas pasted on cardboardjelzett / signed: Magyar-Mannheimer G.35*50 cm

50 000 ft € 170

Page 40: Biksady 3rd auction | catalog

40

68 - káDár béla (1877-1956)KOMPOZíCIó / COMPOSITIONtus, papír / ink on paperhátoldalon: Kádár Béla, lánya Kádár Zsuzsa hitelesítő aláírásávalbackside: Béla Kádár’s daughter Zsuzsa Kádár attested sign14,5*12 cm

340 000 ft € 1 170

69 - frItz wINGEN (1889-1944)uTCARÉSZLET, 1926 / STREET DETAIL, 1926gouache, papír / gouache on paperjelzett / signed: Fritz Wingen 192648*32,5 cm

180 000 ft € 620

Page 41: Biksady 3rd auction | catalog

41

70 - aNDrE bauchaNt (1873-1958)VIRÁGCSOKOR, 1925 / BOuquET, 1925olaj, fa / oil on woodjelzett / signed: A Bauchant 192556*23 cm

1 800 000 ft € 6 210

Page 42: Biksady 3rd auction | catalog

42

71 - fortuNato DEPEro (1892-1960)FIGuRATERV A „MAGICAL FAuNA AND FLORA” SOROZATHOZ FIGuRE DESIGN FOR THE „MAGICAL FAuNA AND FLORA” SERIESceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paperjelzett / signed: Fortunato Depero44*40,5 cm

8 000 000 ft € 27 590

Reprodukálva:A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest 1996, 476. tétel, 120. oldalReproduced:Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest,1996, lot 476., page 120.

Page 43: Biksady 3rd auction | catalog

43

Page 44: Biksady 3rd auction | catalog

44

74 - kmEtty jáNos (1889-1975)SZENTENDREI RÉSZLET / DETAIL OF SZENTENDRErézkarc, papír / etching on paperjelzett / signed: Kmetty; Szentendrei részlet36,5*27 cm

40 000 ft € 140

72 - kmEtty jáNos (1889-1975)BuDAI TEMPLOM / CHuRCH IN BuDArézkarc, papír / etching on paperjelzett / signed: Kmetty; Budai templom37*27 cm

40 000 ft € 140

73 - GErGEly ImrE (1868-)„ÁLMODIK A NyOMOR”, 1906„THE DREAMS OF MISERy”, 1906tus, papír / ink on paperjelzett / signed: Álmodik a nyomor (Ady) Gergely Imre 90630*20 cm

50 000 ft € 170

Page 45: Biksady 3rd auction | catalog

45

75 - ruttkay GyörGy (1989-1974)NőI AKT KOMPOZíCIó, 1963WOMEN’S NuDE COMPOSITION, 1963ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paperjelzett / signed: RGy; 6336,5*28 cm

120 000 ft € 410

76 - ruttkay GyörGy (1989-1974)KOMPOZíCIó / COMPOSITIONakvarell, papír / watercolor on paperjelzett / signed: RGy29*18,5 cm

120 000 ft € 410

Page 46: Biksady 3rd auction | catalog

46

77 - basch aNDor (1885-1944)ASZTALI CSENDÉLET, 1941 / STIL-LIFE ON TABLE, 1941olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Basch 4160*103 cm

280 000 ft € 970

78 - zIffEr sáNDor (1880-1962)RóZSÁS CSENDÉLET, 1950 / STIL-LIFE WITH ROSES, 1950olaj, vászon rétegeltlemezre kasírozva / oil on plywood pasted canvasjelzett / signed: Ziffer S 195063*46 cm

440 000 ft € 1 520

Page 47: Biksady 3rd auction | catalog

47

80 - coNstaNtIN foNt (1890-1954)VIRÁGCSENDÉLET, 1927 / FLOWER STIL-LIFE, 1927olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Constantin Font 192745,5*38 cm

140 000 ft € 480

79 - EuróPaI fEstő 20.sz. Első fElEKIKÖTő / PIERolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: olvashatatlan / ureadable45,5*38 cm

180 000 ft € 480

Page 48: Biksady 3rd auction | catalog

48

81 - maX raPPaPort (1884-1924)PÁLuCAI FIúK / THE BOyS OF THE PÁL STREETolaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: MR50,5*33 cm

420 000 ft € 1 450

AukcionálvaKieselbach Galéria 32. árverés 121. tételAuctioned:Gallery Kieselbach, auction 32. lot 121.

82 - maGyar fEstő 20. sz. ElEjEFIATAL FÉRFI KÉPMÁSA / yOuNG MAN’S PORTRAITolaj, fa / oil on wood46*39 cm

120 000 ft € 410

Page 49: Biksady 3rd auction | catalog

49

84 - suGár aNDor (1903-1944)FÖLDMűVESEK / PEASANTSolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Sugár100*74 cm

460 000 ft € 1 590

83 - károlyI lajos (1877-1927)IMPRESSZIó NÉLKÜL / WITHOuT IMPRESSIONolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Károlyi; Impresszió nélkül90,5*125 cm

380 000 ft € 1 310

JuHÁSZ GyuLA: károlyI lajoshoz

Az életünk rövid, de a művészetÖrökebb, mint a földek és egek.Mi elmegyünk, de a jövő ködébeLelkünk világa fényeket vetett.A mi országunk nem való közétek,Ti balga dúsak, kontár emberek.És mégis mi vagyunk az igaz élet,Az ősi és új s bár a szép ma vétek,Bennünk van csak a bocsánat bűnökre;Mi, múló üdvöt váltottunk örökre.

Page 50: Biksady 3rd auction | catalog

5044

85 - bálINt rEzső (1885-1945)BuDAI GANZ GyÁR / GANZ FACTORy IN BuDApasztell, papír / pastel on paperjelzett / signed: Bálint R ... Budai Ganz gyár 63*79 cm

280 000 ft € 970

86 - szobotka ImrE (1890-1961)CSÉPLÉS / THRESHINGceruza, tempera, papír / pencil, tempera on paper50,5*73 cm

220 000 ft € 760

Page 51: Biksady 3rd auction | catalog

51

87 - PEtErDI Gábor (1915-2001)ARATóK / REAPERSolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Peterdi G.; hátoldalon: Várnai Zseni portréja backside: Várnai Zseni’s portrait70*80 cm

550 000 ft € 1 900

Page 52: Biksady 3rd auction | catalog

52

89 - ErDEy DEzső (1902-1957)VíZHORDó FIú / WATER-CARRyING BOybronz / bronzejelzett / signed: Erdey D.m: 39,5 cm

220 000 ft € 760

90 - fraNcIa szobrász 19. sz.NAPóLEON / NAPOLEONbronz márvány talapzaton / bronze on marble pedestalm: 21 cm

100 000 ft € 340

88 - laNDorI vIlmos (1872-1923)ATLÉTA MELLSZOBRA / ATHLETE’S BuSTbronz márvány talapzaton / bronze on marble pedestaljelzett / signed: Landorim: 18 cm

190 000 ft € 660

Aukcionálva:Dorotheum 1992.02.21, 776. tételAuctioned:Dorotheum 21.02.1992, lot 776.

Page 53: Biksady 3rd auction | catalog

53

91 - moIrEt öDöN (1883-1966)TÁNCOLó AKT / DANCER NuDEbronz márvány talapzaton / bronz on marble pedestalsérült / damagedjelzett / signed: MÖm: 46 cm

1 200 000 ft € 4 140

Page 54: Biksady 3rd auction | catalog

54

Page 55: Biksady 3rd auction | catalog

55

92 - káDár béla (1877-1956)ÁRKÁDIAI JELENET / ARCADIAN SCENEolaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: Kádár Béla69*92 cm

1 500 000 ft € 5 170

Aukcionálva:Nagyházi Galéria 158. árverés 457. tétel Auctioned:Gallery Nagyházi, auction 158, lot 157.

93 - káDár béla (1877-1956)Nő MACSKÁVAL / WOMAN WITH CATceruza, tus, papír / pencil, ink on paper28*21,5 cm

480 000 ft € 1 660

Page 56: Biksady 3rd auction | catalog

56

94 - barcsay jENő (1900-1988)ALFÖLDI ALKONyAT / GLOAMING AT THE PAINolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Barcsay J.77*93 cm

1 600 000 ft € 5 520

Page 57: Biksady 3rd auction | catalog

57

95 - ruDNay Gyula (1878-1957)MuLATOZóK / REVELERSolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Rudnay40*50 cm

240 000 ft € 830

96 - tIbor ErNő (1885-1945)VÁSÁR / SALESolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Tibor E.110*80 cm

280 000 ft € 970

Page 58: Biksady 3rd auction | catalog

58

borNEmIsza Géza (1884-1996)KÖLCSEy ÁKOS NÁBRÁNDON, 1908olaj, vászon98*104 cm

Reprodukálva:Pápai Emese: Bornemisza Géza festőművész fauve-os korszaka. Művészettörténeti Értesítő, 2002/3-4. 313. oldal, 4. kép

Irodalom:Genthon István: Bornemisza Géza. Művészet, 1960. Szeptember, 29-31.Mikes István József: Bornemisza Géza művészete. Művészet, 1966. December, 18-20.Dévényi Iván: Bornemisza Géza emlékezete. Nagyvilág, 1974/2., 313-314.Passuth Krisztina: Neósok: kelet- és közép európai analógiák, ill. Szabó Júlia: Nagybánya és az európaiművészeti irányzatok. In: Nagybánya. Nagybányai festészet a neósok fellépésétől1944-ig. MissionArt Galéria, Miskolc, 1992., 43-56.Pápai Emese: Bornemisza Géza festőművész fauve-os korszaka. Művészettörténeti Értesítő, 2002/3-4. 309-321. oldalPápai Emese: Bornemisza Géza. In: Magyar Vadak Párizstól Nagybányáig 1904-1914(Szerk.: Passuth Krisztina és Szücs György), Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2006. 250-251. oldal

Bornemisza Géza 1884-ben Nábrándon született. Művészeti tanulmányait a Mintarajz-iskolában kezdte, majd 1902-től a nagybányai művész-telep aktív tagja lett. Egy évvel később tett először látogatás Párizsban, így ő is azon ingázó festők körébe tartozott, akik évközi tanulmányaikat Franciaországban folytatták, a szünetek alkalmával viszont hazatértek, ahol kibontakoztathatták korábban megszerzett tapasztalataikat. 1907-től Henri Matisse tanítványa lett, a híres francia fauve mester magánakadémiájának stúdiumait hallgatta.A tanulmányok és utazások alkalmával Perlott Csaba Vilmos társa lett. Kettőjük munkásságán érhető tetten leginkább Matisse hatása. Fes-tészeti stílusukban a kompozícióban elhelyezett figura és a táj egyenrangúsága hangsúlyos, valamint jellemzőek a keveretlen élénk színekkel megjelenített, kontúrokkal körülvett formák. Bornemissza a fenn említett stíluseszközöket vonultatja fel ezen a festményén is. A fauves irányzat kedvenc műfaja a tájkép volt. Legszívesebben Párizs, valamint Saint Tropez vidékéről készült verőfényes nyári, élénk színekkel lüktető témáit ismerjük, tehát Bornemisza képe is ebbe a sorba illeszthető be. A Nagybányán élő és tanuló alkotók különlegesen kötődtek ehhez a helyhez.Mint mondják, különös atmoszféra uralja, van benne valami megfoghatatlan önfeledtség, nyugalom és öröm.Ez a hangulat, a fauve stíluseszközök alkalmazásával még inkább kiemelkedik a festmény kompozíciójában. A táj egyértelműen Erdély világát, a kultikussá vált nagybányai művésztelep környékét tárja elénk. A háttérben álló templom építészeti stílusa, valamint a főalak viselete mind ezt támasztják alá. A kép nagyszerűsége abban rejlik, hogy Erdély látképe -mint egyszerű, falusi, hagyományos téma a kor franciás felfogásában- a legkorszerűbb stíluseszközök használatával jelenik meg. Bornemisza, erőteljes színek alkalmazásával mozgásba hozza a tájat; a vidéken élő emberekre jellemző tenyeres-talpas, kissé nehézkes karaktert is ily módon könnyeddé teszi.A vibráló fények -a fauve stílusra jellemző, itt is alkalmazott- merész színjátéka, a nyári hangulat, élővé varázsolja az egyébként statikus témát. Az alkotáson tehát Erdélyt láthatjuk Párizs tükrében.Matisse tanításai kiváló befogadóra találtak Bornemisza Géza személyében. A magyar festő elismertségét mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy mestere, maga Henri Matisse igazolást adott ki kiemelkedő tehetségéről:„Én, alulírott bizonyítom, hogy Bornemisza Géza úr - aki mint tanítványom dolgozott műtermemben az elmúlt évben és az idén - kitűnt mun-kájának komolyságával és művészi tehetségével. Ennek igazolásul adom ezt a bizonyítványt.”

Henri Matisse, Paris, 1909. Április 20. 33 Boulevard des Invalides.

sipos tünde

Page 59: Biksady 3rd auction | catalog

59

97 -borNEmIsza Géza (1884-1966)KÖLCSEy ÁKOS NÁBRÁNDON, 1908 / ÁKOS KÖLCSEy IN NÁBRÁND, 1908olaj, vászon / oil on canvas98*104 cm

4 500 000 ft € 15 520

Reproduced:Emese Pápai: Fauve period of Géza, Bornemisza. Művészettörténeti Értesítő 2002/3-4., page 313, lot 4.

Page 60: Biksady 3rd auction | catalog

60

98 - GrábEr marGIt (1895-1993)ERDőRÉSZLET / WOOD DETAILolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Gráber60*80 cm

260 000 ft € 900

Page 61: Biksady 3rd auction | catalog

61

99 - csáky lászló (1888-1918)ARATóK / REAPERSolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Csáky László70*58 cm

900 000 ft € 3 100

Page 62: Biksady 3rd auction | catalog

62

100 - Patkó károly (1895-1941)TÖRÖKKOPPÁNyI TÁJ, 1927 / LANDSCAPE OF TÖRÖKKOPPÁNy, 1927olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Patkó 192781*65 cm

14 000 000 ft € 48 280

Proveniencia:László Károly-Gyűjtemény, Basel

Reprodukálva:A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. 90.szám, 96.oldal

Aukcionálva:Bizományi Áruház Vállalat 1981. szeptember, 145. tételKieselbach Galéria 19. aukció, 96. tétel

Provenance:Carl Laszlo Collection, Basel

Reproduced:Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996, lot 90., page 96

Auctioned:Bizományi Áruház Vállalat September 1981, lot 145Gallery Kieselbach, auction 19., lot 96

Page 63: Biksady 3rd auction | catalog

63

Page 64: Biksady 3rd auction | catalog

64

művészek és mecénások

Az első világháború után induló klasszicizáló nemzedék számos tagja megfordult 1926-28 nyarán a somogyi dombság festői falvaiban. Igalon a művészetkedvelő körorvos, dr. Baumgartner Sándor és öccse, Oszkár , míg Törökkoppányban dr. Németh Andor és felesége látta vendégül a fővárosból érkező festőket. A házigazdák biztosították a szállást és ellátást - megteremtve a gondtalan alko-tás feltételeit -, amelyet a művészek egy-egy személyes jellegű dedikációval ellátott festménnyel vagy grafikával köszöntek meg. Az 1925-ös felsőbányai kolónia csaknem minden tagját itt talál-juk, Aba-Novák Vilmos, Patkó Károly, Kelemen Emil, Fonó Lajos és Bánk Ernő spontán szerveződő művésztelepéhez csatlakozott Tarjáni Simkovics Jenő, a fiatalabb pályatársak közül pedig Barcsay Jenő, Mattioni Eszter és Medveczky Jenő is. Többségük szerepel azon az archív fotográfián (Zwickl 2001. 32. oldal), amely Törökkoppányban készült 1927 szeptemberében.

levelek, visszaemlékezések …

A somogyi vidékhez köthető alkotások mellett ebből az időszakból sajnos igen kevés dokumen-tum, levél vagy visszaemlékezés maradt fenn számunkra. A művésztársaság mindennapjait – az alkotómunkát és kirándulásokat egyaránt – Barcsay Jenő elevenítette fel visszaemlékezésében. Aba-Novák „egyszer megkérdezte tőlem, hol töltöm a nyaram. Nem tudom, nincs egy vasam sem - ezt válaszolhattam. ő folytatta: mi a feleségemmel Igalba megyünk. Dr. Baumgartner Sándor biztosít lakást. Én bizony velük tartottam. A lakás az iskolának egy terme volt - akkor már nem folyt tanítás. A feleség, Kató főzött, és nekem is jutott belőle.Kiváló, de nehéz ételeket csinált, pl. töltött káposztát. Patkó is nagy étvágyú volt, még Aba-Novák-nál is többet evett: akár 12-15 tölteléket! Ha meg szilvás gombóc volt, még ennél is több fogyott. A társaságnak nagyon örültem. Én Aba-Novákkal és Kelemen Emillel laktam. A kollégáim stílusa már félig-meddig kialakult akkorra, az enyém még korántsem. Közvetlen kapcsolatban voltam a természettel, de Párizs után lévén, eléggé fölkavarva: nem találtam az egyéniségemet. Igazán ezért nem volt szerencsés, hogy egy ilyen mester mellé jutottam, mint Aba-Novák. Meg-zavart, mert a varázsa alá kerültem.” (Sümegi-Tóth 1994. 6-7. oldal). A táj különleges atmoszférá-járól Aba-Novák Vilmos tudósította Lázár Bélát, az Ernst Múzeum művészeti igazgatóját egy 1927 júliusában Igalról keltezett levelében. „A vidék igen megfelelő: földszintes tájék, enyhe dombvidék, tipikusan Dunántúl, Somogy.Az élet is az: porban kérődzik itt az élet, és ez részemre új. Néhány vásznamon evvel foglalkozom. Csodálatos dolog az, hogy mint viaskodik az őszinte, egyenes fény a meleg, sőt forró porral. Való-ságos színorgia, igen kicsi skálán. Nem tarka, a por uniformizálja a színeket és mégis ugyanakkor felbontja!” (Magyar Nemzeti Galéria, Adattár, ltsz.: 4547).

Irodalom:

Gerevich Tibor: Patkó Károly, a művész. In: Patkó Károly emlékkiállítás. (Katalógus) Nemzeti Szalon, Budapest, 1941. 5-10. oldalBlaskó János: Patkó Károly (1895–1941). (Szakdolgozat, témavezető tanár: Kontuly Béla) Magyar Képzőművészeti Főiskola, Budapest, 1942. Magyar Képzőművészeti Egyetem, Könyvtár, ltsz.: Gi4/1720Sümegi György-Tóth Piroska: Egy délután Barcsay Jenőnél. [Forrás, 1985/12.] In: Idekint és odabent. Beszélgetések a képzőművészetről. Tevan Kiadó, Békéscsaba, 1994. 5-14. oldalP. Szűcs Julianna: Patkó Károly. Közelítés egy félig-meddig elfeledett életműhöz. In: Patkó Károly. Kovács Dezső gyűjteménye I. (Katalógus) Belvárosi Aukciósház, Budapest, 1996. 4-9. oldalA László Károly-gyűjtemény. Részletek egy bázeli műgyűjteményből (Szerk.: Fitz Péter és Lorányi Judit), Műcsarnok-Fővárosi Képtár, 1996. Árkádia tájain. Szőnyi István és köre 1918-1928. (Katalógus, szerk.: Zwickl András) Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2001.

Társaság Törökkoppányban, 1927 (fotó)

Patkó Károly: Almaszedés, 1928Magántulajdon

Page 65: Biksady 3rd auction | catalog

65

festői témák és motívumok

Igal és Törökkoppány festői részletei, valamint e táj lakóinak hétköznapjai és ünnepei váltak a kis kolónia tagjainak legfontosabb témáivá. A kompozíciók többsége Igalhoz köthető, emblematikus motívummá vált a téglagyár, a homokbánya és a gémeskút, amelyek például Aba-Novák Vilmos vagy Patkó Károly esetében szinte egész képsorozatokat alkotnak. De megjelennek képeiken a falu életé-ből vett jelenetek is: a mezei munkások, a kubikusok, a favágók, az állatvásárok nyüzsgő forgataga és a vasárnapi templomjárók sokasága. Nehezebben azonosíthatók a Törökkoppányban született alkotások, Aba-Novák pontos címekkel meghatározott festményei jelentős segítséget nyújtanak a két helyszín korábban összemosódó motívumainak szétválasztásához. A törökkoppányi patakpar-ton átívelő hidak, háttérben a falusi házakkal és a templom karakteres tornyával több festményen (Aba-Novák: Törökkoppányi híd, Falusi híd szekérrel/Ragyogó fények, Patkó: Somogyi falu 1927, magántulajdon), lavírozott tusrajzon (Aba-Novák: Törökkoppányi táj, Törökkoppány gémeskúttal, 1927 magántulajdon) is megjelennek. Aba-Novák és Patkó fénnyel átitatott tájainak, jeleneteinek érdekes ellenpontját képezi Medveczky festménye (Törökkoppányi táj, 1927 mgt.), amely egyénien próbálja ötvözni a szerkezetet hangsúlyozó képépítést és a szikrázó napfény megjelenítését. Az Igal-hoz, illetve Törökkoppányhoz kapcsolható alkotások egy jellegzetes csoportját képezik az önarcképek és művészportrék. Dokumentum értékűek Bánk Ernő a művészek önarcképeit (Aba-Novák: Pipás önarckép, 1926, Magyar Nemzeti Galéria, Patkó: Önarckép, 1928, magántulajdon) is megjelenítő portréábrázolásai Aba-Novák Vilmosról és Patkó Károlyról (Aba-Novák fest, 1926, Patkó Károly festő, 1928, Magyar Nemzeti Galéria).

Nagybánya vagy törökkoppány?

Patkónak a Biksady Galéria aukciós kiállításán szereplő alkotása több évtizedes lappangás után 1981-ben bukkant fel a Bizományi Áruház Vállalat aukciós kiállításán, akkor még meghatározatlan tájképként megjelölve. László Károly gyűjteményének reprezentatív budapesti bemutatóján 1996-ban már nagybányai tájképként szerepelt, bizonyára nem kis szerepe volt ebben a Nagybánya mű-vészetét bemutató, a Magyar Nemzeti Galériában rendezett nagyszabású kiállításnak is. A művész bizonyíthatóan csak 1924-ben járt az erdélyi városkában, 1925-ben pedig Aba-Novákkal és a körébe tartozó művészekkel együtt elsősorban Felsőbányán dolgozott. 1926-1928 közötti nyári hónapokat Somogyban, Igalon és Törökkoppányban töltötte. 1926-ban készített klasszicizáló hangvételű alko-tásai stilárisan még a felsőbányai képekhez köthetők, későbbi munkái már Aba-Novák újabb kísér-leteinek hatására oldottabbá, fénnyel telítetté váltak. Ezért vizsgált képünket annak ellenére, hogy egy kevéssé jellegzetes falusi részletet ábrázol, csaknem teljes bizonyossággal a Törökkoppányban született festmények közé sorolhatjuk.

törökkoppányi táj

Az igali-törökkoppányi művészkolónia vezető mestereként Aba-Novák Vilmost határozhatjuk meg, ezekben az esztendőkben készült merész, kísérletező jellegű alkotásainak elsődleges szereplőjévé a sugárzó, mindent átjáró fény és az élénk színek váltak. Somogyban készült képeinek szereplői egyre inkább felolvadnak a vakító fény és a vibráló színek hatására, néha szinte látomássá ala-kítva az egészen hétköznapi motívumokat is. Barcsayval ellentétben - akinek korabeli tájképei és csendéletei Aba-Novák nagybányai, illetve zugligeti alkotásaihoz köthetők - Patkó művészetében is hasonló törekvéseket fedezhetünk fel. Korábbi, szigorúan szerkesztett kompozíciói, szobrászian formált alakjai egyre inkább feloldódnak, a klasszicizáló jellegű kompozíciókkal szemben expressz-ív-dekoratív felfogásról tanúskodnak az 1927-1928 körül készült festmények. A Törökkopppányi táj Patkó művészi kísérletezéseinek egy ritka darabja, amelyen a kis somogyi település egy romantikus részletét választotta ábrázolása tárgyául. A faluba vezető kanyargó ösvényt magasba szökkenő lombos fák és bokrok, valamint dús aljnövényzet szegélyezi, a háttérben egy sátortetős épület zárja a teret. Az zöldek, sárgák és vörösek számtalan árnyalatában pompázó, expresszív felfogású, nagyvonalú ecsetkezelésű festményt a művész különleges kompozíciójaként tarthatjuk számon.

zsákovics ferenc

Patkó Károly: Önarckép, 1928László Károly-GyűjteményKiállítva: Dubniczay-palota, Veszprém

Barcsay Jenő: Fasor napsütötte lombokkal, 1927 körülMagántulajdon

Aba-Novák Vilmos: Felsőbánya látképe, 1925Kieselbach Gyűjtemény

Page 66: Biksady 3rd auction | catalog

66

101 - Patkó károly (1895-1941)AKT TANuLMÁNy / NuDE STuDyINGtus, akvarell, papír / ink, watercolor on paper20*30 cm

120 000 ft € 410

102 - PErlott-csaba vIlmos (1880-1955)NőI AKT / WOMAN’S NuDEszén, papír / coal on paperjelzett / signed: Perlott Cs Vilmos42*24 cm

110 000 ft € 380

Page 67: Biksady 3rd auction | catalog

67

103 - DésI-hubEr IstváN (1895-1944)MELEGEDő / WARMERceruza, papír / pencil on paperjelzett / signed: Dési HI30*23 cm

80 000 ft € 280

104 - DésI-hubEr IstváN (1895-1944)FALu LÁTKÉPE / VILLAGE’S LANDSCAPEszén, papír / coal on paper18,5*26 cm

30 000 ft € 100

105 - bErNáth aurél (1895-1982)ÜLő FÉRFIALAK / SITTING MANceruza, papír / pencil on paperjelzett / signed: BA45,5*32,5 cm

50 000 ft € 170

Page 68: Biksady 3rd auction | catalog

68

106 - schEIbEr huGó (1873-1950)CSAVARGó / TRAMPtempera, papír / tempera on paperjelzett / signed: Scheiber76*70 cm

650 000 ft € 2 240

107 - PEtEr wINtEr (1871-1920)AKT FÁK KÖZÖTT / NuDE BETWEEN TREESakvarell, tus, papír / watercolor, ink on paperjelzett / signed: Peter Winter42*32 cm

80 000 ft € 280

Page 69: Biksady 3rd auction | catalog

69

108 - basIlIEDEs barNa (1903-1967)BALATONI STRAND, 1950 / BALATON BEACH, 1950olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Basilides Barna 195059*74 cm

850 000 ft € 2 930

Page 70: Biksady 3rd auction | catalog

70

109 - szabó Gyula (1907-1972)ÖNARCKÉP PALETTÁVAL, 1935SELFPORTRAIT WITH PALETTE, 1935olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Gyula Szabó 3579,5*60,5 cm

950 000 ft € 3 280

Kiállítva:Szabó Gyula emlékkiállítás, MissionArt Galéria, 2007.Exhibition:Szabó Gyula memory-exhibition, MissionArt Galéria, 2007.

110 - PErGola romolo (1890-1960)NőI AKTOK, 1933 / WOMEN NuDES, 1933olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Pergola 1933. Ma89*58 cm

420 000 ft € 1 450

Page 71: Biksady 3rd auction | catalog

71

111 - IváN szIlárD (1912-1988)KODÁLy SZóLó SZONÁTA / KODÁLy SOLO SONATAolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Iván60*70 cm

120 000 ft € 410

112 - zEmPléNyI maGDa (1899-1965)KALAPOS ÖNARCKÉP / SELFPORTRAIT WITH HATolaj, karton / oil on wardboardjelzett / signed: Zemplényi87,5*60 cm

550 000 ft € 1 900

Page 72: Biksady 3rd auction | catalog

72

113 - halvaX Gyula (1906-1984)BADACSONy LÁTKÉPE, 1946 / LANDSCAPE OF BADACSONy, 1946olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Halvax Gyula 194673*84 cm

130 000 ft € 450

114 - ruttkay GyörGy (1898-1974)ERDőRÉSZLET, 1944 / WOOD DETAIL, 1944pasztell, papír / pastel on paperjelzett / signed: RGy 4460*42 cm

60 000 ft € 210

Page 73: Biksady 3rd auction | catalog

73

115 - halvaX Gyula (1906-1984)BALATONI HALÁSZOK, 1949FISHERMENS OF THE BALATON, 1949olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Halvax Gyula 194990*69,5 cm

280 000 ft € 970

116 - szEPEsI kuszka jENő (1885-1948)FűZFA / WILLOW TREEpasztell, papír / pastel on paperjelzett / signed: Szepesi Kuszka Jenő26*31 cm

60 000 ft € 210

Page 74: Biksady 3rd auction | catalog

74

117 - lEo haas (1901-1983)A CSAVARGó / TRAMPolaj, vászon kartonra kasírozva / oil on wardboard pasted canvasjelzett / signed: Leo Haas 27-3059*72 cm

240 000 ft € 830

118 - crouy chaNEl lászló Gróf (1885-1945)BÁBuK / MARIONETTEolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Crouÿ59*80 cm

600 000 ft € 2 070

Page 75: Biksady 3rd auction | catalog

75

119 - szIGEthy IstváN (1891-1966)ANyASÁG, 1923 / MOTHERHOOD, 1923olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Szigethy 92395*66 cm

650 000 ft € 2 240

120 - GErGEly tIbor (1900-1978)APA GyERMEKÉVEL / FATHER WITH HIS CHILDolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Gergely108*74 cm

240 000 ft € 830

Page 76: Biksady 3rd auction | catalog

76

121 - Duray tIborKIKÖTőI MuNKÁSOK, 1934 / WORKERS OF THE DOCK, 1934olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Duaray T. 934180*100 cm

9 000 000 ft € 31 030

Aba-Novák Vilmos műterme, 1936 (fotó)

Page 77: Biksady 3rd auction | catalog

77

Page 78: Biksady 3rd auction | catalog

7872

122 - mEDvEczky jENő (1902-1969)FELESÉGE PORTRÉJA, 1926 / THE PORTRAIT OF HIS WIFE, 1926olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Medveczky 192680*59 cm

950 000 ft € 3 280

Aukcionálva:Kieselbach Galéria, 18. aukció 147. tételAuctioned:Gallery Kieselbach, auction 18. lot 147.

Page 79: Biksady 3rd auction | catalog

7973

123 - bolmáNyI fErENc (1904-1990)RABBIolaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: Bolmányi;hátoldalon: Kisfiú furulyávalbackside: Boy with flute81*69 cm

180 000 ft € 620

124 - csortos-ElEk józsEf (1875-)CIGARETTÁZó Nő, 1932 / SMOKING WOMEN, 1932olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Csortos E. József 932.100*70 cm

500 000 ft € 1 720

Page 80: Biksady 3rd auction | catalog

80

125 - zEmPléNyI maGDa (1889-1965)IRGALOM / CLEMENCyolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Zemplényi67*86, 5 cm

480 000 ft € 1 660

126 - schéNEr mIhály (1923-2009)EMLÉK / MEMORyolaj, farost / oil on chipboardjelzett / signed: Schéner; Schéner;hátoldalon: ajánlásbackside: reference70*50 cm

80 000 ft € 280

Page 81: Biksady 3rd auction | catalog

81

127 - fraNk frIGyEs (1890-1976)ABSZTRAKT SZOBABELSő / ABSTRACT INTERIORolaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: Frank Frigyes45*68 cm

220 000 ft € 760

128 - bErtalaN albErt (1899 -1957)VÁROS / TOWNolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Bertalan49*65 cm

280 000 ft € 970

Aukcionálva:Kieselbach Galéria 35. árverés, 61. tétel Auctioned:Gallery Kieselbach, auction 35, lot 61.

Page 82: Biksady 3rd auction | catalog

82

129 - robErt s. GolDfIElD jElzéssEl 20.sz. Első fElEVASúT / RAILWAyakvarell, tus, papír / watercolor, ink on paperjelzett / signed: Robert S. Goldfield37*49 cm

220 000 ft € 760

130 - z. Gács GyörGy (1914-1978)SZENTENDREolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Z. Gács.80*70 cm

240 000 ft € 830

Page 83: Biksady 3rd auction | catalog

83

131 - bENczE lászló (1907-1992)uTCARÉSZLET ALAKOKKAL, 1973STREET DETAIL WITH FIGuRES, 1973tempera, farost / tempera on chipboardjelzett / signed: Bencze L 97340,5*46 cm

60 000 ft € 210

132 - molNár róza (1900-1977)SZÉNSZÁLLíTóK / COAL-SuPPLIERSszén, pasztell, papír / coal, pastel on paperjelzett / signed: Molnár Róza36,5*49,5 cm

60 000 ft € 210

133 - kósza sIPos lászló (1943-1989)SÁRGA KOMPOZíCIó, 1974 / yELLOW COMPOSITION, 1974tempera, farost / tempera on chipboardjelzett / signed: Kósza-Sipos 197448*78 cm

240 000 ft € 830

Page 84: Biksady 3rd auction | catalog

84

134 - oskar laskE (1874-1951)A HÁROM KIRÁLyOK / THE THREE KINGSlitográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: O Laske29*37 cm

95 000 ft € 330

135 - oskar laskE (1874-1951)KARÁCSONyI ÜDVÖZLET / CHRISTMAS COMPLEMENTlitográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: O Laske28*37 cm

110 000 ft € 380

Page 85: Biksady 3rd auction | catalog

85

136 - josé clEmENtE orozco (1883-1949)„BAIL DE PuTAS”akvarell, szén, ceruza, papír / watercolor, coal, pencil on paperjelzett / signed: Bail de Putas J.C. Orozco38*35,5 cm

7 500 000 ft € 25 860

Page 86: Biksady 3rd auction | catalog

86

138 - bíró aNtal (1907-1990)FÉRFI KARIKATúRA, 1940 / MAN’S CARICATuRE, 1940ceruza, pasztel, fedőfehér, papírpencil, pastel, opaque white on paperjelzett / signed: Bíró 1940 Budapest29*21 cm

40 000 ft € 140

137 - száNtó PIroska (1913-1998)CIRKuSZ / CIRCuStus, akvarell, papír / ink, watercolor on paperjelzett / signed: Szántó P.48*64 cm

80 000 ft € 280

139 - oskar laskE (1874-1951)CSODÁLATOS HALÁSZAT / MIRACuLOuS FISHINGrézkarc, papír / etchig on paperjelzett / signed: O Laske49*33 cm

80 000 ft € 280

Page 87: Biksady 3rd auction | catalog

87

140 - klIE zoltáNVíZIÁLOM / AquATIC-DREAMolaj, farost / oil on chipboardjelzett / signed: Klie104*122 cm

460 000 ft € 1 590

141 - marosáN Gyula (1915-2003)PONDRóK, 1950 / MAGGOTS, 1950olaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: Marosán 95059*48 cm

440 000 ft € 1 520

Aukcionálva:Kieselbach Galéria 12. árverés, 244. tételAuctioned:Gallery Kieselbach, auction 12., lot 244.

Page 88: Biksady 3rd auction | catalog

88

142 - josé clEmENtE orozco (1883-1949)„LA ORA DEL GALLO”akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paperjelzett / signed: La ora del gallo J.C.Orozco30*40,5 cm

7 500 000 ft € 25 860

Page 89: Biksady 3rd auction | catalog

89

144 - klIE zoltáN (1897-1992)TÉRKOMPOZíCIó, 1963 / STRECH COMPOSITION, 1963olaj, farost / oil on chipboardjelzett / signed: Klie; hátoldalon: Klie Z. 1963 Térkompozíció backside: Klie Z. 1963 Square composition60*50 cm

180 000 ft € 620

143 - hINcz Gyula (1904-1986)SíKOK VÁZÁVAL, 1965 / DIMENSIONS WITH VASE, 1965olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Hincz Gy.; hátoldalon: Hincz Síkok vázával 965/70 backside: Hincz Dimension with Vase 965/7070*80,5 cm

280 000 ft € 970

Aukcionálva:Mű-Terem Galéria 32. árverés, 35. tétel Auctioned: Gallery Mű-Terem, auction 32., lot 35

Page 90: Biksady 3rd auction | catalog

90

146 - maGyar szobrász 20.sz. közEPEKőHAJíTó / STONE-CASTERbronz / bronzem: 23 cm

120 000 ft € 410

145 - PauEr Gyula (1941-)HEGEDűS, 1962 / VIOLINIST, 1962bronz / bronzejelzett / signed: Pauer 10/6m: 58 cm

85 000 ft € 290

Page 91: Biksady 3rd auction | catalog

91

147 - záloGh sáNDor (1954-)A KíSÉRLET / ExPERIMENTpasztell, papír / pastel on paperjelzett / signed: Zálog Sándor: A kísérlet / Experiment50*40 cm

80 000 ft € 280

148 - bíró aNtal (1907-1990)KOMPOZíCIó, 1971 / COMPOSITION, 1971vegyestechnika, karton / mixed media on cardboardjelzett / signed: 971 Antal Bíró58*82 cm

160 000 ft € 550

149 - barta IstváN (1892-1976)KOMPOZíCIó, 1966 / COMPOSITION, 1966monotípia, papír / monotype on paperjelzett / signed: Barta István; 196639*27 cm

55 000 ft € 190

Page 92: Biksady 3rd auction | catalog

92

150 - áGh ajkElIN lajos (1907-1995)ARC, 1967 / FACE, 1967olaj, farost, gipsz, kerámia / oil, chipboard, cast, ceramicjelzett / signed: Ágh Ajkelin 196756*62 cm

60 000 ft € 210

151 - baja bENEDEk (1893-1924)ADy ILLuSZTRÁCIó (SíRNI,SíRNI, SíRNI)ADy ILLuSTRATION (CRy, CRy, CRy)litográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: Baja51*49 cm

40 000 ft € 140

152 - holEsch DéNEs (1910-1983)VÁGTATó MÉNES / GALLOPPING STuDolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Holesch51*66 cm

180 000 ft € 620

Page 93: Biksady 3rd auction | catalog

93

154 - baja bENEDEk (1893-1924)ADy ILLuSZTRÁCIó (ALAKOK) / ADy ILLuSTRATION (FIGuRES)litográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: Baja51*49 cm

40 000 ft € 140

153 - klIE zoltáN (1897-1992)TÁNCOLó LOVAK / DANCING HORSESolaj, papír / oil on paperjelzett / signed: Klie Z40*50 cm

100 000 ft € 340

155 - bolmáNyI fErENc (1904-1990)ExPRESSZíV FEJ, 1973 / ExPRESSIVE HEAD, 1973akvarell, tus, tempera, papír / watercolor, ink, tempera on paperjelzett / signed: 1973 Bolmányi27*38,5 cm

60 000 ft € 210

Page 94: Biksady 3rd auction | catalog

94

156 - bolmáNyI fErENc (1904-1990)LÁTOMÁS (ÖRDÖGTÁNC), 1959 / VISION (DANCE OF THE DEVIL), 1959olaj, farost / oil on chipboardjelzett / signed: Bolmányi 195980*188 cm

2 600 000 ft € 8 970

Page 95: Biksady 3rd auction | catalog

95

Page 96: Biksady 3rd auction | catalog

96

157 - tóth b. lászló (1906-1982)CSENDÉLET, 1967 / STIL-LIFE, 1967olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Tóth B. László 196750*60 cm

60 000 ft € 210

158 - klIE zoltáN (1897-1992)VÁGyAKOZÁS, 1961 / LONGING, 1961akvarell, papír / watercolor on paperjelzett / signed: Klie; 196140*50 cm

80 000 ft € 280

159 - baska józsEf (1935-)CSENDÉLET / STIL-LIFEolaj, farost / oil on chipboardjelzett / signed: Baska60*80 cm

140 000 ft € 480

Page 97: Biksady 3rd auction | catalog

97

160 - szász ENDrE (1926-2003)FÉRFIFEJ / MAN-HEADolaj, műlemez / oil on plasticplatejelzett / signed: Szász34*29 cm

240 000 ft € 830

161 - szaNDaI sáNDor (1903-1978)LABIRINTuS / LAByRINTHolaj, karton / oil on cardboardjelzett / signed: Szandai S43*48 cm

40 000 ft € 140

162 - klIE zoltáN (1897-1992)FEKETE ALAKOK / BLACK FIGuREStus, papír / ink on paperjelzett / signed: Klie49,5*38,5 cm

160 000 ft € 550

Page 98: Biksady 3rd auction | catalog

98

163 - wIllIam wauEr (1866-1962)BOKSZOLó / BOxERA hét eredeti öntvény első példánya / First peace os the seven original casts.bronz / bronzejelzett / signed: W.Wauer 1/7 Gus W. Berlin Öntés 1945 után / casted after 1945m: 35 cm

5 500 000 ft € 18 970

Aukcionálva:Kieselbach Galéria 21. árverés, 139. tételAuctioned:Galery Kieselbach, auction 21., lot 139.

Page 99: Biksady 3rd auction | catalog

99

Page 100: Biksady 3rd auction | catalog

100

164 - haNs haNko (1923-)CíM NÉLKÜL, 1973 / uNTITLED, 1973olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Hanko 197350*30 cm

80 000 ft € 280

165 - haNs krENN (1932-2007)KOMPOZíCIó, 1974 / COMPOSITION, 1974olaj, MDF / oil on MDFjelzett / signed: Krenn 197458*51 cm

190 000 ft € 660

Page 101: Biksady 3rd auction | catalog

101

166 - frIEDrIch schröEDEr-soNNENstErN(1892-1982)METAFIZIKA KAKASSAL, 1964METAPHySICS WITH ROOSTER, 1964litográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: Sonnenstern 196442*33 cm

60 000 ft € 210

167 - waltEr stEDING (1953-)NőI PORTRÉ / WOMEN’S PORTRAITolaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: W. Steding68*54 cm

240 000 ft € 830

Page 102: Biksady 3rd auction | catalog

102

168 - thIlo maatsch (1900-1983)KOMPOZíCIó, 1926 / COMPOSITION, 1926ceruza, tus, papír / pencil, ink on paperjelzett / signed: TM 2625*32,5 cm

140 000 ft € 480

169 - joaN mIro (1893-1983)KOMPOZíCIó / COMPOSITIONlitográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: Miro (a nyomaton) / Miro (on the print)38*28 cm

46 000 ft € 160

Page 103: Biksady 3rd auction | catalog

103

170 - thIlo maatsch (1900-1983)CSENDÉLET, 1929 / STIL-LIFE, 1929ceruza, tus, papír / pencil, ink on paperjelzett / signed: TM 29; hátoldalon vázlatbackside sketch25*32,5 cm

140 000 ft € 480

171 - joaN mIro (1893-1983)KOMPOZíCIó / COMPOSITIONlitográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: Miro (a nyomaton) / Miro (on the print)38*28 cm

46 000 ft € 160

Page 104: Biksady 3rd auction | catalog

104

172 - thIlo maatsch (1900-1983)KOMPOZíCIó, 1979 / COMPOSITION, 1979olaj, rétegeltlemez / oil on plywoodjelzett / signed: 2214 11.9.79 Thilo MA55,5*81 cm

420 000 ft € 1 450

173 - tom moslEy (1927-)„SHADOW-BOx”, 1978olaj, karton, fadoboz / oil, cardboard, woodboxjelzett / signed: Tom Mosley 1978 Shadow-Box87,5*67,5 cm

180 000 ft € 620

Page 105: Biksady 3rd auction | catalog

105

174 - étIENNE bEothyARANySOR, 1919 / GOLDLINE, 1919bronz márvány talapzaton / bronze on marble pedestaljelzett / signed: “aranysor” 1919 E Beothy 9/10m: 36 cm

1 600 000 ft € 5 520

Page 106: Biksady 3rd auction | catalog

106

175 - ollE baErtlING (1911-1981)KOMPOZíCIó / COMPOSITIONszitanyomat, papír / silkscreen on paperjelzett / signed: Baertling; 4/50 1972-77150*75 cm

280 000 ft € 970

176 - mIchaEl horslEy (1941-)CíM NÉLKÜL / uNTITLEDolaj, MDF / oil on MDF52*42*5 cm

380 000 ft € 1 310

177 - hENczE tamásKOMPOZíCIó / COMPOSITIONakrill, kollázs, karton / acrylic, collage on cardboard62*42 cm

90 000 ft € 310

Page 107: Biksady 3rd auction | catalog

107

178 - baloGh csaba (1964-)ZERNyETEG, 2011olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: 2011 Balogh Csaba99,5*99,5 cm

460 000 ft € 1 590BALOGH CSABAFestészeti tanulmányait, 1985-1990 között a kolozsvári Ion Andreescu Művészeti Akadémián végezte.Az 1989-es romániai forradalom után Budapestre költözött, és bekapcsolódott aMagyar Képzőművészeti Egyetem DLA programjába.

művei közgyűjteményekben:Gyergyószárhegy, Nemzetközi Művésztelep GyűjteményeMarosvásárhely, Maros Megyei MúzeumSzentendre, Vajda Lajos Stúdió gyűjteményeBudapest, MissionArt GalériaBudapest, MaMű GalériaBrüsszel, Európai Parlament GyűjteményePescara, Városi KéptárMagángyűjteményekben: Budapest, Miskolc, Kolozsvár, Marosvásárhely, Székelyudvarhely

Page 108: Biksady 3rd auction | catalog

108

Page 109: Biksady 3rd auction | catalog

109

179 - kyaN smIth (1983-)Reflection y2, 2007olaj, vászon / oil on canvasjelzett / signed: Kyan Smith; y2, 2007100*150 cm

480 000 ft € 1 660

180 - wybraND GaNzEvoort (1935-)KOMPOZíCIó, 1965 / COMPOSITION, 1965szitanyomat, papír / silkscreen on paperjelzett / signed: Wybrand 6532*32 cm

40 000 ft € 140

Page 110: Biksady 3rd auction | catalog

110

181 - marc EEmaNs (1907-1998)DE AEOLISCHE WEEGSCHAALolaj, karton rétegeltlemezre kasírozva / oil, cardboard pasted on plywoodjelzett / signed: Marc Eemans 7073*60 cm

1 200 000 ft € 4 140

Page 111: Biksady 3rd auction | catalog

111

182 - haNs krENN (1932-2007)CSODÁLKOZOL MAGADON? ARE yOu SuRPRISED OF yOuRSELF?szitanyomat, papír / silkscreen on paperjelzett / signed: Krenn; 20/10028*28 cm

60 000 ft € 210

183 - haNs krENN (1932-2007)A KEZEK ESTE PIHENNEK THE HANDS REST AT NIGHTszitanyomat, papír / silkscreen on paperjelzett / signed: Krenn; 20/10028*28 cm

60 000 ft € 210

Page 112: Biksady 3rd auction | catalog

112

184 - GErD arNtz (19010-1989)BÁR / BARlinometszet, papír / linocut on paperjelzett / signed: G Arntz; x43,5*32,5 cm

80 000 ft € 280

185 - kassák lajos (1887-1967)MA KÉPESKÖNyV, 1922 / MA PICTuRE-BOOK, 1922szitanyomat, papír / silkscreen on paperjelzett / signed: Kassák 1922 (nyomtatott) / Kassák 1922 (printed)32*25 cm

60 000 ft € 210

Page 113: Biksady 3rd auction | catalog

113

186 - kassák lajos (1887-1967)MA KOMPOZíCIó / THE COMPOSITION OF MAszitanyomat, papír / silkscreen on paperjelzett / signed: Kassák (pecsételt) / Kassák (stamped)21,5*19,5 cm

50 000 ft € 170

187 - GErD arNtz (1900-1989)ÁRuHÁZ / MALLSlinometszet, papír / linocut on paperjelzett / signed: G Arntz; xI43,5*32,5 cm

80 000 ft € 280

Page 114: Biksady 3rd auction | catalog

114

188 - vIctor vasarEly (1908-1997)KOMPOZíCIó / COMPOSITIONszitanyomat, papír / silkscreen on paperjelzett / signed: Vasarely28*28 cm

60 000 ft € 210

190 - fajó jáNos (1937-)KONSTRuKTíV KOMPOZíCIóCONSTRuCTIVE COMPOSITIONszitanyomat, papír / silkscreen on paperjelzett / signed: Fajó 69.-91.: 8/9068*56 cm

55 000 ft € 190

189 - Italo PrImI (1903-1983)KOMPOZíCIó / COMPOSITIONgouache, ceruza, papír / gouache, pencil on paperjelzett / signed: I Primi35*28 cm

120 000 ft € 410

Page 115: Biksady 3rd auction | catalog

115

191 - Paolo schEGGI (1940-1971)INTERSuPERFICIE, (1969)plexi, karton, plexi doboz / cardboard, plexi boxjelzett / signed: Scheggi41*41*11 cm

1 600 000 ft € 5 520

Page 116: Biksady 3rd auction | catalog

116

192 - ébNEth lajos (1902-1982)KOMPOZíCIó / COMPOSITIONszitanyomat, papír / silkscreen on paperjelzett / signed: Ébneth50*37 cm

160 000 ft € 550

193 - kassák lajos (1887-1967)KÉPARCHITEKTúRA / IMAGEARCHITEKTlinometszet, papír / linocut on paperjelzett / signed: Kassák22*17,5 cm

60 000 ft € 210

194 - vIctor vasarEly (1908-1997)FEKETE-FEHÉR FORMÁK / BLACK-WHITE FORMSszitanyomat, dombronyomott papíron / silkscreen on raised paperjelzett / signed: Vasarely; 1/13560*40 cm

80 000 ft € 280

Page 117: Biksady 3rd auction | catalog

117

195 - GauDIN bolIvarE (1932-)KOMPOZíCIó, 1989 / COMPOSITION, 1989olaj, rétegeltlemez / oil on chipboardjelzett / signed: Bolivare 1989 F. Madi. Huile S/Bois.70*65,5 cm

160 000 ft € 550

Reprodukálva:A László Károly Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest 1996, 504. tételReproduced:Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996, Lot: 504

Page 118: Biksady 3rd auction | catalog

118

196 - lucIlE roEbuck kEElEr jElzéssEl, 20.sz. kö-zEPEKOMPOZíCIó / COMPOSITIONlitográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: Roebuck28*28 cm

40 000 ft € 140

198 - bryoN stoNEs (1906-)KOMPOZíCIó, 1965 / COMPOSITION, 1965litográfia, papír / lithograph on paperjelzett / signed: BrSt 196528*28 cm

40 000 ft € 140

197 - Italo PrImI (1903-1983)KOMPOZíCIó, 1955 / COMPOSITION, 1955gouache, ceruza, papír / gouache, pencil on paperjelzett / signed: I Primi 5544*32,5 cm

160 000 ft € 550

Page 119: Biksady 3rd auction | catalog

119

199 - bEöthyNé-stEINEr aNNa (1902-1985)KOMPOZíCIó, 1929 / COMPOSITION, 1929gouache, papír / gouache on paperjelzett / signed: BAS 2969*58,5 cm

850 000 ft € 2 930

Reprodukálva:A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest 1996, 334. szám,116. oldalReproduced:Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996, lot 334., page 116.

Page 120: Biksady 3rd auction | catalog

120

200 - frED ENGElbErt kNEcht (1934-2010)EMBEREK uTÁN / AFTER PEOPLEolaj, vászon / oil on canvas130*180 cm

750 000 ft € 2 590

Page 121: Biksady 3rd auction | catalog

121

201 - roy lIchtENstEIN (1923-1997)THATS THE WAyszitanyomat papír, farostlemezre kasírozva / silkscreen on paper, pasted on chipboard90*90 cm

360 000 ft € 1 240

Page 122: Biksady 3rd auction | catalog
Page 123: Biksady 3rd auction | catalog

ÁRVERÉSEINKRE A TÁRGYFELVÉTEL EGÉSZ ÉVBEN FOLYAMATOS

THE OBJECTS UPTAKE TO OUR AUCTIONS IN WHOLE YEAR CONTINOUS

Page 124: Biksady 3rd auction | catalog

124

202 - hElmut NEwtoN (1920-2004)IN My STuDIO, 1978fotólitográfia / photolithographyjelzett / signed: Helmut Newton; hátoldalán számozott: 2/24backside numbered; 2/2453*38 cm

280 000 ft € 970

203 - wIlly maywalD (1907-1985)MODE DE CARDIN, 1963vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Mode de Cardin 1963; W.Maywald; (Maywald pecsét)(Maywald stamp)30*24 cm

650 000 ft € 2 240

2011. DEcEmbEr 1.

Page 125: Biksady 3rd auction | catalog

125

204 - fraNtIsEk DrtIkol (1883-1961)TÁNCOLó AKTOK / DANCING NuDESfotólitográfia / photolithographyjelzett / signed: F. Drtikol; 5/1030*34 cm

300 000 ft € 1 030

205 - hElmut NEwtoN (1920-2004)CROIx-VALMER, 1976fotólitográfia / photolithographyjelzett / signed: Helmut Newton; hátoldalán: számozott 6/24backside: numbered 6/2453*38 cm

280 000 ft € 970

Page 126: Biksady 3rd auction | catalog

126

206 - EDmuND kEstING (1892-1970)CíM NÉLKÜL / uNTITLEDzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: (E. Kesting hagyatéki pecsét) / (Estate stamp of E. Kesting)18*24 cm

260 000 ft € 900

207 - DEmEtEr DE sEmErIa károly (1892-1985)CIGARETTÁZó AKT / SMOKING NuDEbarnított zselatinos ezüst nagyítás / brown-toned gelatin silver printjelzett / signed: Ch Demeter de Semeria15*20 cm

40 000 ft € 140

Page 127: Biksady 3rd auction | catalog

127

208 - aNDré kErtész (1894-1985)TORZíTÁS NO 91, 1933 / DISTORTION NO 91, 1933vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Distortion No 91 1933; A Kertész25,5*20,5 cm

1 300 000 ft € 4 480

Page 128: Biksady 3rd auction | catalog

128

209 - balla DEmEtEr (1931-)TÖRőCSIK MARI & MAÁR GyuLA, 1976vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Balla Demeter, 1976hátoldalon / backside: Törőcsik Mari és Maár Gyula, 1976 7061a/83(Balla Demeter pecsét) / (Balla Demeter stamp)24*30 cm

320 000 ft € 1 100

210 - balla DEmEtEr (1931-)ILLyÉS GyuLA, 1968vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Balla Demeter 68;hátoldalon / backside: Illyés Gyula 1968; 758/8329,5*24 cm

140 000 ft € 480

Page 129: Biksady 3rd auction | catalog

129

211 - wIlly maywalD (1907-1985)GERAED PHILIPPE PORTRÉJA, 1950 / THE PORTRAIT OF GERAED PHILIPPE, 1950vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Gerard Philippe 1950 W. Maywald; (Maywald pecsét) / (Maywald stamp)40*30,5 cm

550 000 ft € 1 900

Page 130: Biksady 3rd auction | catalog

130

212 - halász ruDolf (1919-1992)HóESÉSBEN / IN SNOWFALLvintázs, zselatinos ezüst nagyításvintage, gelatin silver printjelzett / signed: Hóesésben (Rudolf Halász pecsét)(Rudolf Halász stamp)24*18 cm

180 000 ft € 620

213 - ErGy laNDau (1896-1967)MONGOL Nő / MONGOLIAN WOMANvintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: (Ergy Landau pecsét) / (Ergy Landau stamp)25,5*24 cm

650 000 ft € 2 240

Reprodukálva:A László Károly Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, 1996, 149. oldal, 1. szám

Reproduced:Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budpest, 1996, page 149, lot: 1

Page 131: Biksady 3rd auction | catalog

131

214 - martIN muNkacsI (1896-1963)BERLIN, (1929)zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: 2007-es kiadás, számozott: 11/40; (Joan Munkacsi pecsét)2007., limited edition: 11/40; (Joan Munkacsi stamp)35*27,5 cm

700 000 ft € 2 410

Page 132: Biksady 3rd auction | catalog

132

215 - martIN muNkacsI (1896-1963)TÁNCOLó LÁNyOK AZ uTCÁN, (1923)DANCING GIRLS ON THE STREET, (1923)zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: 1994-es kiadás, számozott: 4/40; (Joan Munkacsi pecsét)1994, limited edition: 4/40; (Joan Munkacsi stamp)35*27,5 cm

600 000 ft € 2 070

216 - Dr. szász jáNos (1925-2005)SZANÁLÁS A SZIGETI KÜLVÁROSBANDIVEST IN THE INSuLAR SuBuRBzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: Szanálás a szigeti külvárosban Dr. Szász37,5*29,5 cm

240 000 ft € 830

Page 133: Biksady 3rd auction | catalog

133

217 - moholy-NaGy lászló (1895-1946)TEMPLOMKAPu / CHuRCH PORTALzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: Nachlaß László Moholy-Nagy, 1994; einmalige Auflange für die griffelkunst 199440*30 cm

1 200 000 ft € 4 140

Page 134: Biksady 3rd auction | catalog

134

218 - aNDré kErtész (1894 - 1985)TIHANyI LAJOSzselatinos ezüst nagyítás kartonra kasírozvagelatin silver print pasted on cardboard26*18 cm

500 000 ft € 1 720

219 - Dr. szász jáNos (1925-2005)DuSNOKI MALOM / MILL OF DuSNOKzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: Dr. János Szász Pécs, Jókai tér 5.; Dusnoki Malom39,5*30 cm

260 000 ft € 900

Page 135: Biksady 3rd auction | catalog

135

220 - PécsI józsEf (1889-1956)VONóSOK / STRINGSvintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver print21,5*28 cm

1 800 000 ft € 6 210

Page 136: Biksady 3rd auction | catalog

136

221 - Dr. szász jáNos (1925-2005)KENDERTILOLÁS / HEMP ASSIMILATIONzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: Kendertilolás; (Dr. Szász János pecsét)(Dr. Szász János stamp)22*38,5 cm

160 000 ft € 550

222 - moholy-NaGy lászló (1895-1946)uTCARÉSZLET / STREET DETAILzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: (László Moholy Nagy pecsét)(László Moholy Nagy stamp)29*39 cm

200 000 ft € 690

Page 137: Biksady 3rd auction | catalog

137

223 - Dr. szász jáNos (1925-2005)”NAGyÜZEMI GAZDÁLKODÁS”-TSZ GyÜMÖLCSÖS ZALÁBAN / „OPERATED FARMING”- ORCHARD IN ZALAvintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Sorozat: I/1 „Nagyüzemi gazdálkodás”- TSZ gyümölcsös Zalában, Dr. Szász János, Pécs Jókai T.5. (Szász János pecsét)(Szász János stamp)18*37,5 cm

340 000 ft € 1 170

224 - bruNo bourEl (1957-)TRABANT, 1991vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Bruno Bourel; Trabant, Budapest 1991; számozott: 2/25 numbered: 2/2549*40 cm

70 000 ft € 240

Reprodukálva: Bruno Bourel, Nagy Lajos: Fényrajzok, Budapest, 2001., 99. oldalReproduced:Bruno Bourel, Nagy Lajos: Lightdrawings, Budapest, 2001, page 99.

Page 138: Biksady 3rd auction | catalog

138

225 - aNDré kErtész (1894-1965)TORZíTÁS SOROZAT, 29 DB, (1932) / DISTORTION, 29 PIECES, (1932)fotógravűr / photogravure1976-os kiadás, Spanyolország, André Kertész fotóirólEdition 1976, Spain, Photos from André Kertész 30*23 cm / db / pieces

1 100 000 ft € 3 790

Page 139: Biksady 3rd auction | catalog

139

226 - martIN muNkacsI (1896-1963)NICE, (1930)zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: 1994-es kiadás, számozott: 1/40; (Joan Munkácsi pecsét) / 1994. limited edition: 1/40; (Joan Munkácsi stamp)35*27,5 cm

650 000 ft € 2 240

Page 140: Biksady 3rd auction | catalog

140

227 - vIctor macarol (1938-)NyÁRI ESő, BELGRÁD / SuMMER RAIN, BELGRADvintázs, zselatinos ezüts nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Victor Macarol; Summer rain, Belgrade; (Victor Macarol pecsét)(Victor Macarol stamp)27,5*35 cm

460 000 ft € 1 590

228 - Paul joNas (1921-1998)NEW yORK őSSZEL / NEW yORK IN AuTuMNdurst lambda printjelzett / signed: 1/1 Paul Jonas27,5*35,5 cm

550 000 ft € 1 900

Page 141: Biksady 3rd auction | catalog

141

229 - vIctor bockrIs (1949-)VICTOR BOCKIN & MuHAMMED ALI, FIGHTER’S HAVEN, 1978vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Victor Bockris; Victor Bockin & Muhammed Ali, Fighter’s Haven 197828*35,5 cm

1 600 000 ft € 5 520

Page 142: Biksady 3rd auction | catalog

142

230 - vIctor bockrIs (1949-)WILLIAM BuRROuGHS PORTRÉJA, 1980THE PORTRAIT OF WILLIAM BuRROuGH’S, 1980vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage gelatin silver printjelzett / signed: Victor Bockris 1/10; William Burroughs at the Chelsea Hotel, New york 198035*27,5 cm

1 200 000 ft € 4 140

231 - hElmut NEwtoN (1920-2004)BERGSTRÖM, PARIS, 1980fotólitográfia / photolithographyjelzett / signed: Helmut Newton 1980; hátoldalán számozott: 9/24backside, numbered; 9/2453*38 cm

280 000 ft € 970

Page 143: Biksady 3rd auction | catalog

143

232 - molINIEr PIErrE (1900-1976)CíM NÉLKÜL / uNTITLEDvintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett/ signed: P. M. 934; 43ā4512,5*17,5 cm

1 200 000 ft € 4 140

Page 144: Biksady 3rd auction | catalog

144

233 - aNDré kErtész (1894 - 1985)MONDRIAN MűTERME / MONDRIAN’S STuDIOzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: (yvon Le Marlec collection pecsét), 1985-ös kiadás(yvon Le marlec collection stamp), Edition 198540*30 cm

500 000 ft € 1 720

234 - Erb jáNos műköDött 20.sz.úJ EGyETEM LÉPCSőJE / STAIRS OF THE NEW uNIVERSITyvintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: (Erb János pecsét) / (Erb János stamp)22*18 cm

140 000 ft € 480

Reprodukálva:Pécs Képekben, Dankó Imre, Pécs 1967., 225. számReproduced:Pécs Képekben, Imre Dankó, Pécs 1967, lot 225

Page 145: Biksady 3rd auction | catalog

145

235 - Dr. szász jáNos (1925-2005)BICIKLIK / BICyCLESzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: (Szász János pecsét) / (Szász János stamp)23,5*17,5 cm

220 000 ft € 760

236 - bruNo bourEl (1957-)FÉRFI LÉGGÖMBBEL, 1991 / MAN WITH BALLON, 1991vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Bruno Bourel; Budapest 1991; Férfi léggömbbel; szá-mozott: 3/25 / numbered: 3/2550*40 cm

70 000 ft € 240

Reprodukálva:Bruno Bourel, Nagy Lajos: Fényrajzok, Budapest, 2001, 75. oldal Reproduced:Bruno Bourel, Nagy Lajos: Lightdrawings, Budapest, 2001, page 75.

Page 146: Biksady 3rd auction | catalog

146

237 - EIfErt jáNos (1943-)KuTyASÉTÁLTATÁS / DOG WALKINGvintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Eifert János 14/7527*40 cm

160 000 ft € 550

238 - halász ruDolf (1919-1992)ELRONTOTT BARÁTSÁG, 1958 / SPOILED FRIENDSHIP, 1958zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: Elrontott barátság; (Rudolf Halász pecsét)(Rudolf Halász stamp)16*23,5 cm

160 000 ft € 550

Reprodukálva: Halász Rudolf: Pécsi arcképek 2, Pécs, 2008., 86. oldalReproduced: Rudolf Halász: Portraits from Pécs 2, Pécs, 2008., page 86.

Page 147: Biksady 3rd auction | catalog

147

239 - aNDré kErtész (1894-1985)TuLIPÁN VÁZÁBAN, (1939) / TuLIP IN THE VASE, (1939)zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: (yvon Le Marlec Collection pecsét), 1985-ös kiadás / (yvon Le Marlec Collection stamp), Edition 198530*23,5 cm

500 000 ft € 1 720

Page 148: Biksady 3rd auction | catalog

148

240 - Paul joNas (1921-1998)KÁVÉSZÜNET / COFFEE BREAKdurst lambda printjelzett / signed: 1/1 Paul Jonas35*28 cm

550 000 ft € 1 900

241 - balla DEmEtEr (1931-)FÁKLyÁS SZOBOR / SCuLPTuRE WITH FIREBRANDvintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: (Balla Demeter pecsét) / (Balla Demeter stamp)19,5*17 cm

240 000 ft € 830

Page 149: Biksady 3rd auction | catalog

149

242 - haNk o’NEIl (1940-)MICK JONES & DAISy, 1982vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: H O’neal; Mick Jones & Daisy NyC Sept 198227,5*35,5 cm

550 000 ft € 1 900

Page 150: Biksady 3rd auction | catalog

150

243 - aNDré kErtész (1894-1985)HÁZ / HOuSEzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: (André Kertész pecsét) / (André Kertész stamp)25*20,5 cm

1 000 000 ft € 3 450

244 - Dr. szász jáNos (1925-2005)TÜZIFA / FIREWOODzselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: Tüzifa Dr. Szász; (Szász János pecsét)(Szász János stamp)24*18 cm

240 000 ft € 830

Page 151: Biksady 3rd auction | catalog

151

245 - aNDré kErtész (1894-1985)SÉTA A COBBLESTONE uTCÁN, (1961. OKTóBER 22.) / WALK ON THE COBBLESTONE STREET, (22 OCTOBER, 1961)vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: (André Kertész pecsét) / (André Kertész stamp)15,5*23 cm

1 600 000 ft € 5 520

Page 152: Biksady 3rd auction | catalog

152

246 - Dr. szász jáNos (1925-2005)FELLÉPÉS ELőTT... / BEFORE THE APPEARANCE...zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver printjelzett / signed: (Szász János pecsét) / (Szász János stamp)39,5*20 cm

340 000 ft € 1 170

247 - lucIEN hErvé (1910-2007)A LA TOuRETTE-I KOLOSTOR KÁPOLNÁJA, 1959THE CHAPEL OF THE LA TOuRETTE ABBEy, 1959vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: Convent de la Tourette de Le Corbusier; (Lucien Her-vé pecsét) / (Lucien Hervé stamp)24*16 cm

360 000 ft € 1 240

Page 153: Biksady 3rd auction | catalog

153

248 - wIlly maywalD (1907-1985)DIOR REKLÁMFOTó, 1949 / DIOR COMMERCIAL PHOTO, 1949vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatin silver printjelzett / signed: DIOR 1949; W.Maywald; (Maywald pecsét) / (Maywald stamp)38*30 cm

750 000 ft € 2 590

Page 154: Biksady 3rd auction | catalog

154

249 - tóth GyörGy (1950-)LOLITA I., 1998zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print124*103 cm

450 000 ft € 1 550

250 - tóth GyörGy (1950-)LINDA I., 1999zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silber printjelzett / signed: 1/5; Linda I. (új képek), 19991/5; Linda I. (new images), 1999128*108 cm

360 000 ft € 1 240

251 - hElmut NEwtoN (1920-2004)JANE KIRBy, 1977fotólitográfia / photolithographyjelzett / signed: Helmut Newton; hátoldalon számozott: 3/24Helmut Newton; backside numbered; 3/2453*38 cm

280 000 ft € 970

Page 155: Biksady 3rd auction | catalog

155

252 - lábaDy IstváN (1969-)KÉS, 2005 / KNIFE, 2005durst lambda printjelzett / signed: 2/6100*122 cm

260 000 ft € 900

253 - chrIstIaN zIEl (1986-)THE END, 2011durst lambda printjelzett / signed: 1/1 Christian Ziel; The End 201180*54 cm

65 000 ft € 225

Page 156: Biksady 3rd auction | catalog

156

255 - buDDha, fölDEt taNúsáGul hívó kéztartásbaNbuDDha, attItuDE of callING thE GooDNEss of thE Earth to wItNEssBurma, 19. század közepe, faragott, aranyozott, festett fa, színezett üveg díszítésselBurma, middle of the 19th century, carved, gilded, painted wood, colored glass decorationm: 37,5 cm

120 000 ft € 410

256 - koroNás buDDha, fölDEt taNúsáGul hívó kéztartásbaNcrowNED buDDha, attItuDE of callING thE GooDNEss of thE Earth to wItNEssBurma, 19. század első fele, faragott, festett fa, sérült / Burma, first half of the 19th century, carved, painted wood, damagedm: 54 cm

280 000 ft € 970

254 - buDDha, fölDEt taNúsáGul hívó kéztartásbaNbuDDha, attItuDE of callING thE GooDNEss of thE Earth to wItNEssBurma, 18. század második fele, festett, aranyozott, lakkozott papírmasché, színezett üvegdíszítésselBurma, second half of the 18th century, painted, gilded, lacquered paper mache, colored glass decorationm: 52 cm

440 000 ft € 1 520

Page 157: Biksady 3rd auction | catalog

157

257 - buDDha, fölDEt taNúsáGul hívó kéztartásbaNbuDDha, attItuDE of callING thE GooDNEss of thE Earth to wItNEssBurma, 19. század eleje, faragott, festett, aranyozott fa, hátán imaszöveg, sérültBurma, first half of the 19th century, carved, painted, gilded wood, prayer on the back side, damagedm: 48 cm

320 000 ft € 1 100

259 - szErzEtEs / moNkBurma, 19. század közepe, faragott, aranyozott faBurma, end of the 19th century, carved, gilded woodm: 36,5 cm

260 000 ft € 900

258 - buDDha, fölDEt taNúsáGul hívó kéztartásbaNbuDDha, attItuDE of callING thE GooDNEss of thE Earth to wItNEssThaiföld, 19. század eleje, aranyozott bronz, sérültThailand, first half of the 19th century, gilded bronze, damagedm: 18 cm

220 000 ft € 760

Page 158: Biksady 3rd auction | catalog

158

260 - buDDha, kEGyosztó tartásbaNbuDDha, IN favour DIvIsIoN attItuDEBurma, 18. század második fele, faragott, festett, aranyozott, lakkozott fa, színezett üveg díszítéssel, jobb kezében Mirobalan gyümölcssel, sérültBurma, second half of the 18th century, carved, painted, gilded, lacquered wood, colored glass decoration, Myrobalan fruit in his right hand, damagedm: 77,5 cm

550 000 ft € 1 900

261 - ajtóDísz / Door orNamENtBali, 19. sz. vége, faragott, festett, aranyozott, faBali, end of the 19th century, carved, painted, gilded wood17,5*96,5 cm

60 000 ft € 210

260

261

Page 159: Biksady 3rd auction | catalog

159

263 - buDDha, fölDEt taNúsáGul hívó kéztartásbaNbuDDha, attItuDE of callING thE GooDNEss of thE Earth to wItNEssBurma, 19. század közepe, faragott, festett fa, színezett üveg díszítéssel Burma, middle of the 19th century, carved, painted wood, colored glass decorationm: 41 cm

440 000 ft € 1 520

262 - buDDha, fölDEt taNúsáGul hívó kéztartásbaNbuDDha, attItuDE of callING thE GooDNEss of thE Earth to wItNEssBurma, 19. század eleje, faragott, festett, aranyozott, lakozott fa,színezett üveg díszítésselBurma, first half of the 19th century, carved, painted, gilded, lacquered wood, colored glass decorationm: 41,5 cm

180 000 ft € 620 262

263

Page 160: Biksady 3rd auction | catalog

160

264 - DémoNfEj / DEmoN-hEaDBali, 19. század vége, faragott, festett faBali, end of the 19th century, carved, painted wood34*70 cm

120 000 ft € 410

265 - lófEj / horsEhEaDBali, 19. század második fele, faragott, festett fa, sérültBali, second half of the 19th century, carved, painted wood, damagedm: 58 cm

220 000 ft € 760

Page 161: Biksady 3rd auction | catalog

161

266 - árNyjáték / shaDow PuPPEtBali, 19. század vége, festett, aranyozott bőr, szaruBali, en of the 19th century, painted, gilded leather, hornm: 80 cm

80 000 ft € 280

268 - DémoN / DEmoNBali, 19. század közepe, faragott, festett fa Bali, middle of the 19th century, carved, paited woodm: 59 cm

240 000 ft € 830

267 - GaruDaBali, 19. század vége, faragott, festett fa, sérültBali, end of the 19th century, carved, painted wood, damagedm: 56 cm

340 000 ft € 1 170

Page 162: Biksady 3rd auction | catalog

162

269 - DémoN / DEmoNBali, 19. század vége, faragott, festett faBali, end of the 19th century, carved, painted woodm: 28 cm

140 000 ft € 480

270 - maszk / maskBali, 20. század, faragott, festett fa, sérültBali, 20th century, carved, painted wood, damagedm: 19 cm

32 000 ft € 110

271 - árNyjáték / shaDow PuPPEtBali, 19. század második fele, festett, aranyozott bőr, szaruBali, second half of the 19th century, painted, gilded leather, hornm: 90 cm

80 000 ft € 280

Page 163: Biksady 3rd auction | catalog

163

272 - lEoPárD / lEoParDBali, 20. század, faragott, festett fa, hiányos, sérültBali, 20th century, carved, painted wood, deficient, damagedm: 21 cm

120 000 ft € 410

273 - maszk / maskBali, 20. század, faragott, festett faBali, 20th century, carved, painted woodm: 22,5 cm

38 000 ft € 130

Page 164: Biksady 3rd auction | catalog

164

274 - táNyér Pár / PaIr of PlatEKína, 1920-1930 körül, festett, aranyozott porcelánChina, around 1920-1930, painted, gilded porcelaind: 30 cm

120 000 ft € 410

275 - táNyér / PlatEJapán, 19. század vége, festett porcelánJapan, end of the 19th century, painted porcelaind: 20 cm

65 000 ft € 220

Page 165: Biksady 3rd auction | catalog

165

276 - halasEDéNy / Pot wIth fIshKína, 1920-1930 körött, festett porcelánChina, around 1920-1930, paited porcelainjelzett / signed: qIAN-HONGm: 36cm; d: 40 cm

340 000 ft € 1 170

Page 166: Biksady 3rd auction | catalog

166

278 - táNyér / PlatEJapán, 19. század vége, festett porcelánJapan, end of the 19th century, painted porcelaind: 22 cm

65 000 ft € 220

277 - asztalI lámPa / DEsk lamPKína, 19. század második fele, festett porcelán, tűzaranyozott bronz rátétekkelChina, second half of the 19th century, painted porcelain, fire-gilded bronze applicationm: 91 cm

180 000 ft € 620

279 - táNyér / PlatEJapán, 19. század vége, festett porcelán Japan, end of the 19th century, painted porcelaind: 22 cm

65 000 ft € 220

Page 167: Biksady 3rd auction | catalog

167

280 - vázaPár / PaIr of vasEWiener Werkstatte, Willy Wolf, 1900-1910 körül, mázas porcelán,szecessziós virágmotívumokkal díszítveWiener Werkstatte, Willy Wolf, about 1900-1910, glazed porcelain,decorated with flower-motives of Art Nouveaujelzett / signed: „POLO 152 WW” m: 28 cm

440 000 ft € 1 520

281 - váza / vasEFranciaország, 20.sz. eleje, porcelán, öblös, bordázott forma, savmaratott lüsztermázzal, fényes, zöldes-arany-, ezüst színű virágok, mattított,márványos felülettelFrance, first half of the 20th century, porcelain, rotound, robbed form, green-gold-silver flowers, with matte, mottled surface,with acid-etched lusterglassm: 19 cm

550 000 ft € 1 900

Page 168: Biksady 3rd auction | catalog

168

282 283

284 285

Page 169: Biksady 3rd auction | catalog

169

282 - kíNálótál / bowlKralik, Csehország, 20.sz. öblös tál hullámos szájperemmel, irizáló üveg, fényes fantázia deko-rációvalKralik, Bohemia, 20th century, rotound bowl with undulating, rim iridescent glass, glossy fan-tasy decorationd: 24 cm m: 5,5 cm

65 000 ft € 220

283 - váza / vasEPalme Kőnig, Habel, Steinschönau, 1900 körül, színezett, rogyasztott üveg, hullámzó száj-peremmel, fekete olvadékszállal díszítvePalme Kőnig, Habel, Steinschönau, about 1900, fusing, colored glass, with undulating rim, and with black fibers-melt decorationm: 12 cm

55 000 ft € 190

284 - váza / vasEJohann Loetz, Witwe, 1900 körül, áttetsző üveg, fémesen irizáló felülettelzöld sávos színezésselJohann Loetz, Witwe, about 1900, metallic iridescent glass, decoration with green streaksm: 33 cm

280 000 ft € 970

285 - váza / vasEOlaszország, Murano, 1960 körül formába fújt üveg, színezett olvadéküvegből kialakított rátétekkelItaly, Murano, about 1960, into a form blow glass, from colored, melted glass applicationm: 35 cm

280 000 ft € 970

286 - váza / vasEAndré Delatte, Nancy,1923-1925 körül, fúvott, kobaltkék üvegporba hengergetett, maratott, narancsvörös üveg, formája a Daum-gyár „Berluze” üvegtípusát követiAndré Delatte, Nancy, about 1923-1925 blowed rolled in cobalt-blue glass dust, etched oran-ge-red glass, the glass-form follows the „Berluze” type of Daum factoryjelzett / signed: A Delatte Nancym: 50 cm

1 200 000 ft € 4 140

Reprodukálva:A László Károly Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest 1996, 182. oldal, 915. számReproduced:Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996, page 182, lot: 915

Page 170: Biksady 3rd auction | catalog

170

287 - váza / vasEZsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, fehércserép, fémes folyatott labradorit eozin máz, domború körpecsét 4262-es formaszámZsolnay-manufacture, Pécs, around 1910, whittile, metallic, flowed labradorite eosin enamel, embossed roundstamp 4262m: 33 cm

280 000 ft € 970

288 - fEDElEs váza / vasE wIth caPZsolnay-gyár, Pécs, 20.sz. közepe, porcelánfajansz, pasztell színű mázzal festett, keleti ornamentikával díszített, 9944-es formaszámZsolnay-manufacture, Pécs, middle of the 20th century, porcelain ware, painted with pastel colored gloss, decorated with oriental ornament, form number 9944m: 34 cm

440 000 ft € 1 520

Page 171: Biksady 3rd auction | catalog

171

289 - váza / vasERuskin Pottery, Smethwick, Anglia, 1900 körül, porcelánfajansz, savmaratott, eozin máz, 1921-es formaszámRuskin Pottery, Smethwick, England, about 1900, porcelain ware, acid-eched eosin gloss, formnumber 1921jelzett / signed: England Ruskinm: 31 cm

1 200 000 ft € 4 140

Page 172: Biksady 3rd auction | catalog

172

290 - NőI Portré, 2Db / womaN PortraIts, (2 PIEcEs)Alfons Mucha, Nancy, 1900 körül, festett üvegpaszta, sérültAlfons Mucha, Nancy, about 1900, painted glasspaste, damagedjelzett / signed: Alfons Mucha (öntött) / (casted)34*18 cm; 36*19,5 cm

240 000 ft € 830

Page 173: Biksady 3rd auction | catalog

173

291 - váza / vasEAusztria, Bécs, 1900 körül, festett, aranyozott, formába öntött,kétrétegű üveg, sárgaréz díszítésselAustria, Vienna, around 1900, painted, gilded, in form casted,double-layered glass, with brass decorationm: 63 cm

240 000 ft € 830

292 - váza / vasEAusztria, Bécs, 1900 körül, festett, aranyozott, formába öntöttkétrétegű üveg, sárgaréz díszítésselAustria, Vienna,around 1900, painted, gilded, in form casted,double-layered glass, with brass decorationm: 63 cm

240 000 ft € 830

Page 174: Biksady 3rd auction | catalog

174

293 - utIIkoN / IcoNOroszország, 17.sz. vége, ezüst, üvegekkel és gyöngyökkel díszített, összehajthatóRussia, end of the 17th century, silver, glass and pearldecoration, foldable7*6 cm; 8*17 cm

480 000 ft € 1 660

Page 175: Biksady 3rd auction | catalog

175

294 - kaNDEllábEr Pár / PaIr of caNDElabraNémetország, Hanau, 18. sz. közepe, 13 latos antik ezüst, Johann Daniel mester, hitelesítőjegyekkel, kör talpon álló, hengeres forma, három karú, plasztikus férfi figurákkalGermany, Hanau, middle of the 18th century, 13 lat antique silver,Jonann Daniel master, with attested, stamp, standing on a circlef-loor, cylindric form three-branched,plastic man figuresm: 52 cm

1 600 000 ft € 5 520

Page 176: Biksady 3rd auction | catalog

176

295 - cukorDoboz / caNDy boXNémetország, 1880 körül, hitelesítőjegyekkel, magyar behozatali-jegy, 12 apostol ábrázolással, belül aranyozottGermany, around 1880, with attested stamp, with hungarian impor-tation stamp, 12 apostoles imagery, inside gildedm: 11,5 cm, súly: 594 g

360 000 ft € 1 240

296 - féNykéPkErEt / PhotoGraPh framEworkBolívia, 19.sz., trébelt antik ezüstBolivia, 19th century, embossed antique silver,

140 000 ft € 480

Proveniencia: Hugo Banzer Suarez bolíviai elnök tulajdonábólProvenance: Hugo Banzer Suarez bolivian president’s propety

Page 177: Biksady 3rd auction | catalog

177

297 - cukorDoboz / caNDy boXOroszország, 18. sz. első fele, 84 zlotnyikos antik ezüst hitelesítő jegyekkel, ívelt keresztforma, hódokkal,tetején vizsla és siketfajd díszítésselRussia, first half of the 18th century, 84 zlotnik antique silver, with attested stamp, curved crossform, with beavers, on top retriever and capercaillie decorationm: 14 cm, súly: 814 g

650 000 ft € 2 240

Page 178: Biksady 3rd auction | catalog

178

298 - vajDaPohár / cuP from traNsylvaNIaKolozsvár, Erdőd,1851, antik ezüst, kalapált, vésett díszítéssel,Lakatos Nothi felirattal Kolozsvár, Erdőd, 1851, antique silver, beaten engraved decoration sign Lakatos Nothim: 27 cm, súly: 1040 g

850 000 ft € 2 930

299 - tálca / trayuSA, 1900 körül, sterling ezüst, Wallace-gyár, 123-as formaszámuSA, about 1900, sterling silver, Wallace factory, form number:123d: 27 cm, súly: 378 g

160 000 ft € 550

Page 179: Biksady 3rd auction | catalog

179

300 - kíNálótál / offErING bowlVelence, 18. sz. eleje, trébelt, antik ezüst, velencei hitelesítő jeggyel, domborított edényforma, homorú középrésszel, hullámvonalas, íves szájperemmelVenice, first part of 18th century, embossed, antique silver, with venetian attested stamp, bowl formconcave midsection, with undulating rim30,5*20,5 cm, súly: 626 g

650 000 ft € 2 240

Page 180: Biksady 3rd auction | catalog

180

301 - cukorDoboz / caNDy boXSvédország, 1900 körül, Janderson mesterjegy, ezüst, hitelesítő je-gyekkel, ajándékozási felirattalSweden, around 1900, Janderson masterstamp with attested stamp and gift inscriptionm: 13 cm, súly: 542 g

320 000 ft € 1 100

302 - tálca / trayOroszország, 20. sz., ezüst, eredeti dobozában, BCR márkajegyRussia, 20. century, silver, in original box, with BCR markingd: 40 cm, súly: 1102 g

180 000 ft € 620

303 - kItűző / PINMagyarország, 1937-1966 közötti behozatali jegy, 800 ezrelékesaranyozott ezüst, színes zománcfestéssel, ametisztekkel,gyönygyökkel díszítve, 1 kő pótoltHungary, between 1937-1966 import stamp800 parts of silver per 1000, gilded silver, with enamelpainting and with ametist (one completed) and pearl decorationm: 10 cm, súly: brutto 30g

200 000 ft € 690

Page 181: Biksady 3rd auction | catalog

181

304 - sétabot / caNEMagyarország, 1837-1867 között, ezüst botfej, kígyófa szár, fém botvégHungary, between 1837-1867, silver walking stick with a fox head, leopard wood shaft, metal ferrulem:91 cm

90 000 ft € 310

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 174. oldal, 1.számReproduced: Cane, Bujanovics Eduárd, 2011. page 174., lot 1.

305 - sétabot / caNEAusztria, 1900 körül, ezüstintarziás botfej, ébenfa szár, fém botvég, „J.L.” mesterjegyAustria, around 1900, silver handle with tiny niello patterns, ebony shaft, metal ferrule, „J.L.” markm:90 cm

90 000 ft € 310

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 176. oldal, 2.számReproduced: Cane: Bujanovics Eduárd 2011, page 176, lot 2.

306 - sétabot / caNEOsztrák-Magyar Monarchia, 1900 körül, cizellált ezüst botfej, ébenfa szár, fém botvégAustrian-Hungary Monarchy, around 1900, silver handle with pressed chiselled pattern, ebony shaftf, metal ferrulem:91 cm

90 000 ft € 310

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 186. oldal, 3.számReproduced: Cane, Bujanovics Eduárd 2011, page: 186. lot 3.

Page 182: Biksady 3rd auction | catalog

182

307 - sétabot / caNEAusztria, 1837- 1867 között, ezüst cigaretta tárca botvég, nád szár, fém botvégAustria between 1837-1867, silver cigarette case in the form of a putter, cane shaft, metal ferrulem:91 cm

120 000 ft € 410

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 133. oldal, 2.számReproduced: Cane, Bujanovics Eduárd 2011, page 133. lot.2.

308 - sétabot / caNEOsztrák-Magyar Monarchia, 1837-1867 között, öntött trébelt ezüst, ébenfa szár, fém botvégAustrian-Hungarian Monarchy, around 1837-1867, cast and chased silver, resting lion, ebony shaft, metal ferrulem:92 cm

140 000 ft € 480

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 107. oldal, 2.számReproduced: Cane: Bujanovics Eduárd 2011, page 107., lot 2.

309 - sétabot / caNEAusztria, 19. század vége, sajtolt cizellált ezüst botfej, ébenfa szár, fém botvégAustria, end of the 19. century, pressed, chiselled, silver handle representing a riding jokey, ebony shaft, metal ferrulem:90

140 000 ft € 480

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 99. oldal, 3.számReproduced: Cane, Bujanovics Eduárd 2011, page 99., lot 3.

Page 183: Biksady 3rd auction | catalog

183

311 - sétabot / caNEAnglia, 18. század, elefántcsont botfej, ezüstgyűrű, spanyolnád szár, szaru botvégEngland, 18. century, carved ivory handle representing a lion, silver collar, Spanish cane shaft, horn ferrule m:88 cm

180 000 ft € 620

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 105. oldal, 2.számReproduced: Cane, Bujanovics Eduárd 2011, page 105., lot: 2.

310 - sétabot / caNEAnglia, 19. század, „K.T.”monogram, „E.S.Beary M.D.” felirat, elefánt-csont botfej, ezüst gyűrű, mogyorófa szárEngland, 19. century, „K.T.” monogram, „E.S.Beary M.D.” sign, L-sha-ped ivory handle, silver collar, hazelnut wood shaftm:84 cm

140 000 ft € 480

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 71. oldal, 2.számReproduced: Cane, Bujanovics Eduárd 2011, page 71., lot 2.

312 - sétabot / caNEAnglia, London, 19. század eleje, elefántcsont botfej, spanyolnád szár, fém botvégEngland, first half of the 19. century, Ivory bearded male’s head wearing a cap, brass collar, lathed cane shaft, horn ferrulem:88 cm

120 000 ft € 410

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 57. oldal, 3.számReproduced: Cane, Bujanovics Eduárd 2011, page 57. lot 3.

Page 184: Biksady 3rd auction | catalog

184

313 - sétabot / caNEFranciaország, 1890 körül, tömör üveg botfej, fém gyűrű és az ébenfa szár későbbi pótlásFrance, around 1890, compact glass rod, the metal corall and the ebony shaft represent later replacementsm: 86 cm

90 000 ft € 310

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 166. oldal, 3.számReproduced: Cane, Bujanovics Eduárd, 2011. page 166., lot 3.

314 - sétabot / caNEAusztria, 1890 körül, „L&S-Wien”jelzet, faragott diófa buldogfej csontfülekkel üvegszemekkel, spanyolnád szár, szaru botvégAustria, around1890, „L&S-Wien” mark, carved wallnut bulldog head with bone ears and glass eyes, gilt collar, Spanish cane shaft, horn ferrulem:90 cm

140 000 ft € 480

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 141. oldal, 2.számReproduced: Cane: Bujanovics Eduárd 2011, page 141., lot 2

315 - sétabot / caNrENémetország, 1930-1940 körül, világító bakelit botfej, diófa szár, szaru botvégGermany, about 1930-1940, lighting bakelite stick head, walnut tree stem, keratin ferrulem:90 cm

120 000 ft € 410

316 - sétabot / caNENémetország, 19. század, szarvasagancs botfej, eperfabot szár, fém botvégGermany, 19. century, Deer’s antler handle, mulberry wood shaft, metal ferrulem:94 cm

80 000 ft € 275

Reprodukálva: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, 198. oldal, 4.számReproduced: Sétabot, Bujanovics Eduárd 2011, page 198., lot 4.

313

314

315

316

Page 185: Biksady 3rd auction | catalog

185

317 - mIstErIEuAusztria, Bécs, 19. sz. festett spiáter, young Hause szerkezetAustria, Vienna, 19th century, painted spiater, young House constructionm: 40 cm

220 000 ft € 760

318 - óra árus / clock vENDorNémetország, Schwarzwäld, 19. sz. közepe, festett fémlemez, működőképes szerkezet, eredeti kulcsávalGermany, Schwarzwäld, middle of the 19th century, painted metalplate, operable construction, with original keym: 35 cm

800 000 ft € 2 760

Page 186: Biksady 3rd auction | catalog

186

319 - asztalIóra / tablE clockAusztria, Bécs, 1800 körül, Ámor és Psyché, 1/4 ütős szerkezet,alabástrom tok, restauráltAustria, Vienna, around 1800, Amor and Psyche, 1/4 strikerconstruction, alabaster case, restoredm: 42 cm

800 000 ft € 2 760

320 - utazóóra / travEllEr clockAusztria, Bécs, 1830 körül, tűzaranyozott bronz, 1/4 ütős, ébresztős szerkezet, működőképes, eredeti állapotban, eredeti kulccsalAustria, Vienna, around 1830, fire-gilded bronze, 1/4 striker,operable alarm construction, in original state, with original keym: 20 cm

1 300 000 ft € 4 480

Page 187: Biksady 3rd auction | catalog

187

321 - asztalIóra / tablE clockAusztria, Bécs, 1820, tűzaranyozott bronz, 1/4 ütős naptáras szerkezet, eredeti állapotAustria, Vienna, around 1820, fire-gilded bronze, 1/4 striker, with calendarconstruction, in original statem: 36 cm

1 300 000 ft € 4 480

322 - falIóra / wall clockAusztria, Bécs, 1810-20 körül, Elzner Petrovics órásmester, fenyőfa alapon diófa borítású tokban, számlapja sérültAustria, Vienna, around 1810-20, Elzner Petrovics watchmaker, on pine tree basis, walnut tree cover case, numberplate damaged 94*27*12 cm

1 400 000 ft € 4 830

Page 188: Biksady 3rd auction | catalog

188

323 - kéPóra / PaINtING wIth clockAusztria, 1830-1840 körül, vaslemezre festett, 1/4 ütős szerkezet, működőképes, zeneszerkezettel, eredeti állapotAustria, aorund 1830-1840, painted on ironplate painted, 1/4 strikers construction, operable, with music-construction, original condition86*82 cm

1 300 000 ft € 4 480

Page 189: Biksady 3rd auction | catalog

189

324 - asztalIóra / tablE clockFranciaország, 18.sz. tűzaranyozott bronz, 1/2 ütős csengőre ütős szerkezet, működőképesFrance, 18th century, fire-gilded bronze, 1/2 striker with ringer, operablem: 27 cm

1 300 000 ft € 4 480

Page 190: Biksady 3rd auction | catalog

190

325 - maGyar szobrász 18. sz. véGEKun Madonna, faragott, festett fa, sérült, hiányosKun Madonna, carved, painted wood, damaged, deficientm: 46 cm

220 000 ft € 760

326 - maGyar szobrász 19. sz.faragott, festett fenyőfafacarved, painted pinewoodm: 36 cm

120 000 ft € 410

327 - házIoltár / homE altarnémet, 18.sz., festett, aranyozott faGerman, 18th century, painted, gilded wood61*39*15,5 cm

95 000 ft € 330

328 - koNzolPár / caNtIlEvEr PaIrOsztrák, 19.sz. második fele, faragott, aranyozott hársfa, sérültAustrian, second half of the 19th century, carved, gilded linden tree, damaged30*29*20 cm

140 000 ft € 480

Page 191: Biksady 3rd auction | catalog

191

329 - csIllár / chaNDElIErmagyar, 1900 körül, trébelt, kovácsolt vas, bronz rátétekkel, fújt üveg búrávalHungarian, about 1900, wrought iron, embossing, bronze applica-tion, blown glass shadem: 77 cm

140 000 ft € 480

330 - tálca / trayIndia, 19. sz. közepe, trébelt sárgarézIndia, middle of the 19th century, embrossing brassd: 70 cm

80 000 ft € 280

331 - amPolNaAusztria, 18. sz. vége, aranyozott, trébelt vörösrézAustria, end of the 18th century, gilded, embossing red copperm: 80 cm

180 000 ft € 620

332 - csENGő / bEllmagyar, 1787, Anton Litman Pestini készítette, bronzHungarian, 1787, made by Anton Litman Pestini, bronzem: 18 cm

300 000 ft € 1 030

Page 192: Biksady 3rd auction | catalog

192

333 - asztalI lámPa / DEsk lamPOsztrák, 1920-30 körül, krómozott fém talapzaton, aranyozott, ezüs-tözött, festett zománcos porcelán, apróbb javításokkalAustrian, around 1920-30, chromium-plated metal pedestal, gilded, silver-plated, painted enameled porcelain, with tiny correctionsm: 42,5 cm

240 000 ft € 830

334 - asztalI lámPa / DEsk lamPFancia, 1930 körül, öntött bronz, hiányosFrance, about 1930, casted bronze, deficientm: 19 cm

120 000 ft € 410

335 - asztalIlámPa / DEsk lamPAusztria, Bécs, 1900 körül, faragott, festett bükkfa, hiányosAustria, Vienna, about 1900, carved, painted beech tree, deficientm: 76 cm

220 000 ft € 760

336 - asztaltErítő / tablE-covErhímzett posztó, Kádár Jánosné Tamáska Mária hagyatékábólweaving baize, Kádár Jánosné Tamáska Mária’s legacy154*143 cm

20 000 ft € 70

Aukcionálva: Kádár Jánosné hagyatékának árverése, MűgyűjtőkGalériája 1993. március, 469. tételAuctioned: Legacy auction of Kádár Jánosné, Műgyűjtők Galériája, March 1993., lot 496..

Page 193: Biksady 3rd auction | catalog

193

337 - lámPabúra / lamP-shElluSA, 1920 körül, öntött ón vázzal, opáleszcensz üvegekkel,Artcraft jelzéssel a ón elemekben, egy üvegbetét sérültuSA, around 1920, casted tin with a frame, opalescentglass, with Artcraft mark in the tin elements, one glass deposit damaged25*55*55 cm

140 000 ft € 480

338 - PEzsGős vöDőr / chamPaGNE buckEtOlaszország, Miláno 1970 körül, Galbiati terv, aranyozott, kromozott fém, 6 db kristálypohárralItalia, Milan around 1970, Galbiati design, gilded, chromium-plated metal, 6-piece crystal glassm: 37 cm

85 000 ft € 290

339 - falIkárPIt / taPEstryKína, 19.sz. második fele, szövött, hímzett selyem, sérült, hiányosChina, second half of the 19th century, weaved, embroidered silk, damaged deficient164*90 cm

50 000 ft € 170

Page 194: Biksady 3rd auction | catalog

194

341 - PosztamENs / PEDEstalKína, 19.sz. vége, faragott egzotikus fa, sérültChina, end of the 19th century, carved exotic tree, damagedm: 85 cm; d: 53 cm

180 000 ft € 620

340 - szEkréNyPár / PaIr of chEstKína, 20. sz. eleje, festett lakozott faChina, first half of 20th century, painted, lacquered wood71*50*33 cm

120 000 ft € 410

Page 195: Biksady 3rd auction | catalog

195

342 - PosztamENs / PIEDEstalBurma, 18. sz. második fele, faragott, festett, lakkozott, aranyozott fa, színezett üveg díszítésselBurma, second half of the 18th century, carved, painted, lacquered, gilded wood, colored glass decoration74*63*48 cm

380 000 ft € 1 310

Page 196: Biksady 3rd auction | catalog

196

343 - toalEttasztal, székkEl / toIlEt-DEsk wIth chaIrFranciaország, 1920 körül, bükkfa alapon, cseresznyefa borítással, ezüstözött réz fogantyúkkal, tükör kerettelFrance, around 1920, on beech tree basis, cherry tree cover, silver-plated cover curbing, with mirror frameasztal: 107*103*43 cm; szék: 77*47*40 cm

750 000 ft € 2 590

Page 197: Biksady 3rd auction | catalog

197

344 -KANAPÉ PÁR / COuCH PAIRFranciaország, 1930 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, tömör diófaFrance, around 1930, on pine tree basis, walnut tree cover, compact walnut tree94*135*48 cm

340 000 ft € 830

Page 198: Biksady 3rd auction | catalog

198

345 - karosszék / armchaIrFranciaország, 18.sz. első fele, faragott tömör diófaFrance, first half of the 18th century, carved walnut tree94*62*47 cm

240 000 ft € 830

346 - komóD / commoDEFranciaország, Párizs 1765, jEaN GEorGEs schlIchtING (?-1782) mester, két fiókos korpusz, tölgyfa alapon, rózsafa, jávorfa intarziával, aranyozott bronz veretekkel, Langudeos-i márványlappalFrance, Paris, 1765, jEaN GEorGEs schlIchtING (?-1782) master, two-case corpus, on oak wood basis, rose-tree, with maple intarsia, gil-ded bronze drawers, marbleplate from Langudeos.

88*128*57 cm

4 500 000 ft € 15 520

Reprodukálva:Pierre Kjellberg: Le mobilier franciais du xVII siécle, les édit

Reproduced:Pierre Kjellberg: Le mobilier franciais du xVII siécle, les éditions de l’amat

Page 199: Biksady 3rd auction | catalog

199

Page 200: Biksady 3rd auction | catalog

200

347 - smIzEttÉszak-Itália, 1760 körül, 6 fiókos korpusz, fenyőfa alapon, faragott, aranyozott hársfa rátétekkel, sérült

North-Italy, around 1760, six-case corpus, on pine-tree basis, carved, gilded, linden-wood drawers, damaged104*76*37 cm

950 000 ft € 3 280

Page 201: Biksady 3rd auction | catalog

201

348 - oltár / altarDél-Németország, 18. század, festett aranyozott fenyőfa alapon, faragott aranyozott hársfa rátétekkel, forgatható ereklyetartóvalapró sérülésekkelSouth-Germany, 18. century, painted, gilded pine tree basis, carved filded lime tree application, rotatable religuary, tiny damages121*238*74 cm

1 600 000 ft € 5 520

Page 202: Biksady 3rd auction | catalog

202

349 - fotElPár / armchaIr PaIrSvédország, 1960 körül, Gillis Lundgren (1929-) terve, krómozott központi lábbal, öt felé ágazó talprésszelSveden, around 1960, designed by Gillis Lundgren (1929-), with chromium-plated central leg, five-branched support92*64*70 cm

120 000 ft € 410

350 - szófa / sofaLe Corbusier(1887-1965), 1928-ban tervezett LC-4-es típusú szék, 1960 körül, festett, krómozott acél, levehető bőrkárpittalLe Corbusier(1887-1965, in 1928 designed LC-4 type chair, around 1960 edition, painted, chrom-plated steel, detachable leathercarpet73*165*56 cm

260 000 ft € 900

Page 203: Biksady 3rd auction | catalog

203

351 - asztal / tablEMaison Jansen (1880-1979), 1960 körül, acél, tűzaranyozott bronz, plexi lappal, plexilap sérültMaison Jansen (1880-1979), about 1960, steel, fire-gilded bronze, with plexi-leaf, plexiplate damaged75*78*43 cm

1 200 000 ft € 4 140

Page 204: Biksady 3rd auction | catalog

204

352 - aNatólIaI-kIrsEhIr-szőNyEG / aNatolIaN kIrsEhIr-ruG1850 körül, gördesz csomózás, sérült, hiányosaround 1850, ghiordes-knot, damaged, deficient324*87 cm

380 000 ft € 1 310

353 - aNatólIaI-baNDIrma-ImaszőNyEG / aNato-lIaN-baNDIrma-PrayEr ruG1920 körül, gördesz csomózásaround 1920, ghiordes-knot175*122 cm

140 000 ft € 480

352

353

Page 205: Biksady 3rd auction | catalog

205

354 - aNatólIaI-GhIorDEs-ImaszőNyEG / aNatolIaN-GhIorDEs-PrayEr ruG1700 körül, gördesz csomózás, kopott, sérültaround 1700, ghiordes-knot, ragged, damaged142*107 cm

460 000 ft € 1 590

Page 206: Biksady 3rd auction | catalog

206

356 - türkméN-ErsarI bEschIr-szőNyEG / turk-mEN-ErsarI bEschIr-ruG19. sz. második fele, szenné csomózás, végén és szélén hiányos, kopottsecond half of 19th century, senneh-knot, deficient at the end and on the brink, ragged272*161 cm

120 000 ft € 410

355 - aNatólIaI-baNDIrma-ImaszőNyEG / aNato-lIaN-baNDIrma-PrayEr ruG1930 körül, gördesz csomózásaround 1930, ghiordes-knot81*220 cm

80 000 ft € 280

357 - türkméN-tEkkE-szőNyEG / turkmEN-tEk-kE-ruG1920 körül, gördesz csomózás, szövött rész javítottaround 1920, ghiordes-knot, the woven part corrected152*123 cm

80 000 ft € 280

355

356

357

Page 207: Biksady 3rd auction | catalog

207

357 - kaukázusI-karachoPf-szőNyEG / caucasIaN-karachoPf-ruG19.sz. második fele, gördesz csomózás, kopott, sérültsecond half of the 19th century, ghiordes-knot, ragged, damaged230*130 cm

800 000 ft € 2 760

Page 208: Biksady 3rd auction | catalog

208

358 - kaukázusI-vErNEh-szőttEscaucasIaN-vErNEh-wEavE1800 körül, szumák technika, sérült, hiányosaround 1800, sumak technique, damaged, deficient95*144 cm

160 000 ft € 550

359 - aNatólIaI-koNya szőttEs Pár / PaIr of aNato-lIaN-koNya-wEavE19.sz. vége, kilim technika, sérültend of the 19th century, kilim technique, damaged310*164 cm

60 000 ft € 210

359

358

Page 209: Biksady 3rd auction | catalog

209

360 - kaukázusI-vErNEh-szőttEs Pár / PaIr of caucasIaN-vErNEh-wEavE1900 körül, kilim technika, sérültabout 1900, kilim technique, damaged290*104 cm

600 000 ft € 2 070

Page 210: Biksady 3rd auction | catalog

210

361 - kaukázusI-karabaGh-szőNyEG / caucasIaN-kara-baGh-ruG19. sz. vége, gördesz csomózás, kissé kopott, javítottend of the 19. century, ghiordes-knot, slightly ragged, corrected205*125 cm

180 000 ft € 620

362 - kaukázusI-karabaGh-szőNyEG / caucasIaN-kara-baGh-ruG19.sz. második fele, gördesz csomózás, kopott, sérültsecond half of the 19th century, ghiordes-knot, ragged, damaged228*110 cm

140 000 ft € 480

363 - kaukázusI-kasIm ushak-szőNyEG / caucasIaN-kasIm ushak-ruG19.sz. vége, gördesz csomózás, kissé kopott, javítottend of the 19th century, ghiordes-knot, slightly ragged, corrected240*116 cm

340 000 ft € 1 170

361362

363

Page 211: Biksady 3rd auction | catalog

211

365 - kaukázusI-kuba shIrvaN-szőNyEG / caucasIaN-kuba shIrvaN-ruG1900 körül, gördesz csomózás, kopott, javítottaround 1900, ghiordes-knot, ragged, corrected180*125 cm

280 000 ft € 965

366 - kaukázusI-karabaGh-szőNyEG / caucasIaN-kara-baGh-ruG19.sz. második fele, gördesz csomózás, végein hiányossecond half of the 19th century, ghiordes-knot, at the end deficient210*105 cm

460 000 ft € 1 590

364 - kaukázusI-kazak-szőNyEG / caucasIaN-kazak-ruG19.sz. vége, gördesz csomózás, végén pótolt, javítottend of the 19th century, ghiordes-knot, completed at the end, corrected183*116 cm

80 000 ft € 280

364 365

366

Page 212: Biksady 3rd auction | catalog

212

367 - kaukázusI-akstafa-szőNyEG / caucasI-aN-akstafa-ruG1900 körül, gördesz csomózásaround 1900, ghiordes-knot225*125 cm

550 000 ft € 1 900

368 - kaukázusI-chElabErD kazak-szőNyEGcaucasIaN-chElabErD-kazak-ruG1900 körül, gördesz csomózás, kopott, sérült, javítottaround 1900, ghiordes-knot, ragged, damaged, corrected196*143 cm

380 000 ft € 1 310

Page 213: Biksady 3rd auction | catalog

213

369 - kaukázusI-lorI Pombak-szőNyEG / caucasIaN-lorI Pombak-ruG19. sz. második fele, gördesz csomózás, kissé kopottsecond half of the 19th century, ghiordes-knot, slightly ragged244*180 cm

800 000 ft € 2 760

Page 214: Biksady 3rd auction | catalog

214

370 - PErzsa-afschar-szőNyEG / PErsIaN-afschar-ruG19. sz. vége, szenné csomózás, sérült, sarkán hiányosend of the 19th century, senneh-knot, damaged, deficient at the pole118*164 cm

240 000 ft € 830

371 - PErzsa-kEschaN-szőNyEG / PErsIaN-kEschaN-ruG1920 körül, szenné csomózás, sérültaround 1920, senneh-knot, damaged93*63 cm

60 000 ft € 210

370

371

Page 215: Biksady 3rd auction | catalog

215

372 - PErzsa-kEschaN-ImaszőNyEG / PErsIaN-kEshaN-PrayEr ruG1920 körül, szenné csomózásaround 1920, senneh-knot216*140 cm

380 000 ft € 1 310

Page 216: Biksady 3rd auction | catalog

216

373 - PErzsa-sENNEh-szőNyEG / PErsIaN-sENNEh-ruG19. sz. vége, szenné csomózásend of the 19th century, senneh-knot193*137 cm

140 000 ft € 480

374 - PErzsa-sENNEh-szőNyEG / PErsIaN-sENNEh-ruG1920 körül, szenné csomózás, végein hiányos, molyrágtaaround 1920, senneh-knot, deficient at the ends, moth-eaten177*144 cm

80 000 ft € 280

375 - PErzsa -malayEr-szőNyEG / PErsIaN-mala-yEr-ruG1920 körül, gördesz csomózás, végén hiányosaround 1920, ghiordes-knot, deficient at the end202*130 cm

60 000 ft € 210

373 374

375

Page 217: Biksady 3rd auction | catalog

217

376 - PErzsa-kEschaN-szőNyEG / PErsIaN-kEschaN-ruG1850 körül, szenné csomózás, kopott, sérültaround 1850 senneh-knot, ragged, damaged171*130 cm

360 000 ft € 1 240

Page 218: Biksady 3rd auction | catalog

218

377 - kaukázusI-shIrvaN-szőNyEG / caucasI-aN-shIrvaN-ruG19. sz. második fele, gördesz csomózás, sérültsecond half of the 19th century, ghiordes-knot, damaged235*123 cm

800 000 ft € 2 760

378 - kaukázusI-GENDjE-szőNyEG / caucasI-aN-GENDjE-ruG19. sz. vége, gördesz csomózás, kissé kopott, javítottend of the 19th century, ghiordes-knot, slightly ragged, corrected240*129 cm

280 000 ft € 970

Page 219: Biksady 3rd auction | catalog

219

379 - kaukázusI-karachoPf-szőNyEG / caucasIaN-karachoPf-ruG19. sz. második fele, gördesz csomózás, kopott, sérültsecond half of the 19th century, ghiordes-knot, ragged, damaged220*170 cm

600 000 ft € 2 070

Page 220: Biksady 3rd auction | catalog

220

380 - kaukázusI-karabaGh-szőNyEG / caucasIaN-karabaGh-ruG19. sz. vége, gördesz csomózás, kopott, sérült, végein hiányosend of the 19th century, ghiordes-knot, ragged, damaged, at the ends deficient524*107 cm

140 000 ft € 480381 - kaukázusI-karabaGh-szőNyEG / caucasIaN-karabaGh-ruG19.sz. második fele, gördesz csomózás, végén hiányossecond half of the 19th century, ghiordes-knot, at the end deficient215*122 cm

460 000 ft € 1 590

381

380

Page 221: Biksady 3rd auction | catalog

221

382 - kaukázusI-fachralo kazak-szőNyEG / caucasIaN-fachralo kazak-ruG19. sz. második fele, gördesz csomózás, kissé kopott, sérültsecond half of the 19th century, ghiordes-knot, slightly ragged, damaged216*144 cm

340 000 ft € 1 170

Page 222: Biksady 3rd auction | catalog

222

383 - PErzsa-sENNEh-szőNyEG / PErsIaN-sENNEh-ruG1920 körül, szenné csomózásaround 1920, senneh-knot143*105 cm

80 000 ft € 280

384 - PErzsa-tabrIz-szőNyEG / PErsIaN-tabrIz-ruG1930 körül, gördesz csomózásaround 1930, ghiordes-knot190*130 cm

50 000 ft € 170

385 - PErzsa-kEschaN-szőNyEG / PErsIaN-kEs-chaN-ruG1930 körül, szenné csomózásaround 1930, senneh-knot208*131 cm

150 000 ft € 520

383 384

385

Page 223: Biksady 3rd auction | catalog

223

386 - PErzsa-sENNEh sIlEh-szőttEs / PErsIaN-sENNEh sIlEh-wEavE1900 körül, kilim technika, végén hiányosaround 1900, kilim-technique, deficient at the end186*134 cm

80 000 ft € 280

388 - PErzsa-sENNEh sIlEh-szőttEs / PErsIaN-sENNEh-sIlEh-wEavE1900 körül, kilim technika, végén hiányosabout 1900, kilim technique, deficient at the end196*121 cm

50 000 ft € 170

387 - PErzsa-NahavaND-szőNyEG / PErsIaN-Nava-haND-ruG19. sz. vége, szenné csomózás, kopott, végein hiányosend of the 19th century, senneh-knot, ragged, deficient at the ends190*130 cm

120 000 ft € 410

386 387

388

Page 224: Biksady 3rd auction | catalog

224

390 - kaukázusI-kuba-szőNyEG / caucasIaN-kuba-ruG19. sz. vége, gördesz csomózás, kopott, sérültend of the 19th century, giordes-knot, ragged, damaged317*110 cm

120 000 ft € 410

389 - kaukázusI-GENDjE-szőNyEG / caucasIaN-GENDjE-ruG19. sz. vége, gördesz csomózás, kopott, sérült, javítottend of the 19th century, ghiordes-knot, ragged, damaged, corrected327*85 cm

220 000 ft € 760

391 - kaukázusI-GENDjE-szőNyEG / caucasIaN-GENDjE-ruG19. sz. második fele, gördesz csomózás, kissé kopott, végein hiányos, sérültsecond half of the 19th century, ghiordes-knot, slightly ragged, deficient at the ends, damaged298*87 cm

180 000 ft € 620

389

390 391

Page 225: Biksady 3rd auction | catalog

225

392 - kaukázusI-fachralo kazak-szőNyEG / caucasIaN-fachralo kazak-ruG1870 körül, gördesz csomózás, kopott, javítottaround 1870, ghiordes-knot, ragged, corrected203*152 cm

480 000 ft € 1 660

Page 226: Biksady 3rd auction | catalog

226

393 - kaukázusI-shIrváN-szőNyEG / caucasIaN-shrIvaN-ruG19. sz. vége, gördesz csomózás, kopottend of the 19th century, ghiordes-knot, ragged255*141 cm

140 000 ft € 480

395 - kaukázusI-shulavEr kazak-szőNyEG / caucasIaN-shulavEr kazak-ruG19.sz. vége gördesz csomózás, javított, végén hiányosend of the 19th. century, ghiordes-knot, corrected, deficient at the end285*100 cm

340 000 ft € 1 170

394 - kaukázusI-kazak-szőNyEG / caucasIaN-kazak-ruG1900 körül, gördesz csomózás, kissé kopottaround 1900, ghiordes-knot, slightly ragged175*100 cm

120 000 ft € 410

393 394

395

Page 227: Biksady 3rd auction | catalog

227

396 - kaukázusI-borDjalu kazak-szőNyEG / cauca-sIaN-borDjalu kazak-ruG19.sz. második fele, gördesz csomózás, kopott, javítottsecond half of the 19th century, ghiordes-knot, ragged, corrected233*153 cm

120 000 ft € 410

398 - kaukázusI-GENDjE-szőNyEG / caucasI-aN-GENDjE-ruG19. sz. második fele, gördesz csomózás, kopott, sérült second half of the 19th century, ghiordes-knot, ragged, damaged218*107 cm

160 000 ft € 550

397 - kaukázusI-fElhős kazak-szőNyEG / cauca-sIaN-clouD baND kazak-ruG19.sz. második fele, gördesz csomózás, kopott, javított second half of the 19th century, ghiordes-knot, ragged, corrected210*120 cm

360 000 ft € 1 240

396 397

398

Page 228: Biksady 3rd auction | catalog

228

399 - PErzsa-kaskaI-szőNyEG / PErsIaN-kas-kaI-ruG1870 körül, szenné csomózás, kopott, sérültaround 1870, senneh-knot, ragged, damaged265*145 cm

320 000 ft € 1 100

400 - PErzsa-mashaD-szőNyEG / PErsIaN-mas-haD-ruG1900 körül, szenné csomózás, kopott, sérültaround 1900, senneh-knot, ragged, damaged244*199 cm

180 000 ft € 620

401 - PErzsa-kIrmaN-szőNyEG / PErsIaN-kIr-maN-ruG1930 körül, szenné csomózásaround 1930, senneh-knot220*135 cm

120 000 ft € 410

399 400

401

Page 229: Biksady 3rd auction | catalog

229

402 - PErzsa-IsfahaN-szőNyEG / PErsIaN IsfahaN-ruG1900 körül, szenné csomózás, végein, szélein sérültaround 1900, senneh-knot, damaged at the ends on the broad214*142 cm

360 000 ft € 1 240

Page 230: Biksady 3rd auction | catalog

230

403 - PErzsa-hamaDaN-szőNyEG / PEsIaN-hamaDaN-ruG19.sz. vége, gördesz csomózás, apró javításokkalend of the 19th century, ghiordes-knot, tiny corrections504*101 cm

550 000 ft € 1 900

404 - PErzsa-fErahaN-szőNyEG / PErsIaN-fErahaN-ruG1880 körül, szenné csomózás, végein hiányosaround 1880, senneh-knot, deficient at the ends196*126 cm

220 000 ft € 760

403

404

Page 231: Biksady 3rd auction | catalog

231

405 - PErzsa-kEschaN-szőNyEG / PErsIaN-kEschaN-ruG1900 körül, szenné csomózás, végein, szélein sérültaround 1900, senneh-knot, damaged at the ends and on the broads193*125 cm

420 000 ft € 1 450

Page 232: Biksady 3rd auction | catalog

232

407 - kaukázusI-kazak-szőNyEG / caucasIaN-ka-zak-ruG1900 körül, gördesz csomózás / around 1900, ghiordes-knot273*123 cm

220 000 ft € 760

406 - kaukázusI-GENDjE-szőNyEG / caucasI-aN-GENDjE-ruG1900 körül, gördesz csomózás, kissé kopott around 1900, ghiordes-knot, slightly ragged250*117 cm

280 000 ft € 970

Page 233: Biksady 3rd auction | catalog

233

408 - kaukázusI-kazak-szőNyEG / cauca-sIaN-kazak-ruG19. sz. második fele, gördesz csomózás, kopott, sérültsecond half of the 19th century, ghiordes-knot, ragged, damaged265*106 cm

180 000 ft € 620

Page 234: Biksady 3rd auction | catalog

234

ÁRVERÉSI FELTÉTELEK

1. A Biksady Galéria Kereskedelmi Kft. az árverést – az árvereztetők megbízásá-ból mint kereskedelmi képviselő – szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el.2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett VÉ-DETT tárgy esetében az 2001. évi LxIV. tv–ben biztosított elővásárlási jogát a magyar állam érvényesíti.3. A Galéria mint kereskedelmi képviselő az árvereztető – megbízó – nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e megha-talmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. A Galéria fentartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverezését mellőzze. licitlépcsők Emelkedés 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft 500 eft és 1 000 eft között 50 eft 1 000 eft és 2 000 eft között 100 eft stb. 4. A vevő a leütési ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A kereskedelmi képviselő biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 14 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege – határidőben történő teljesítés esetén – bele-számít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza.5. A vevő a kereskedelmi képviselő részére közvetítői díjat tartozik fizetni, a leütési ár 21%-át.6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 15. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Amennyiben az árverési vevő az árverést követően felszólítás ellenére a megbízás tárgyát nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesíti – a költségei levonását követően – a fennmaradt összeget pedig a vevő javára letétként őrzi.7. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálatára rávegyen és így megkárosítson.8. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető.9. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szol-gálnak, így a vevőknek saját maguknak kell – az árverést megelőzően – meg-győződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólalmlásnak nincs helye kivéve, ha a tárgy hamis – bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve.

Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy erede-tiségével kapcsolatban felmerülő első kételytől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. A Galéria vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti.10. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak.11. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az ár-verező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal, és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza.12. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette a Galéria - a megbízásnak megfelelően - teszi meg a vételi ajánlatokat. Kérjük, hogy a vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával eljuttatni, vagy a 0036-(1)-780-93-07 fax számra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20 előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás ese-tén visszajár. Ha vételi megbízás sikeres az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlévő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy maga-sabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollévő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is. Ebben az esetben bankgarancia szükséges. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. Amennyiben vételi megbízással árvereznek, banki átutalással fizetnek, kérjük a vételár összegétNév: biksady Galéria kereskedelmi kft. cím: hu 1055 budapest, falk miksa utca 24-26. bank név: cIb bank zrt. bank címe: hu 1027 budapest, medve utca 4-14. bankszámlaszám: hu 86 1070 0079 4478 2401 5110 0005 swIft: cIbhhuhb átutalni szíveskedjenek. A szállítás költségei a vevőt terhelik.13. Az árverési katalógusban „VÉDETT” jelzéssel szereplő tárgyakat Magyar-országról kivinni nem lehet. A „VÉDETT” jelzésű tárgyak mindenkori tulajdo-nosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő.14. A kulturális javak külföldre viteléről az 2001. évi LxIV. törvény rendelkezik. A kutlurális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal en-gedélyével vihetők ki az országból. Az engedély nélkül, valamint a végleges kiviteli engedéllyel kivihető kulturális javak külföldre vitelével (engedélyez-tetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) a Biksady Galériával együttműködő szakértő cég foglalkozik. 15. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával is. Ez esetben 3% hitel-kártya-jutalék külön felszámolásra kerül.16. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. a katalógusban jelzett euróárak kizárólag információs céllal szerepelnek. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta árfolyam.

Budapest, 2011

Page 235: Biksady 3rd auction | catalog

235

CONDITIONS OF SALE

1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Biksa-dy Gallery, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their paddle. Buyers may participate in the bidding only with a numbered bidding paddle. To receive a paddle buyers shall be registered with name and address, or client card preceding the auction. Being registered buyers acknowledge to accept the conditions of sale.2. On the fall of the auctioneer’s hammer, title to the offered lot will pass to the highest bidder acknowledged by the auctioneer. However, in case of lots marked as “protected items” (VÉDETT) in the catalogue, Hungarian museums reserve the right to buy the item at the hammer price. (Law No. LxIV. of 2001.)3. The buyer has to pay 20% of the hammer price, as deposit, in cash imme-diately after the sale. In case the whole price is paid, the buyer can have the object after the sale. A possibility to pay the amount over the deposit within the space of 14 days is rendered by the agent. The deposit is part of the ham-mer price on condition that it is paid within 14 days. In case of non-payment within two weeks of the date of the sale, the agent Biksady Gallery regards the buyer’s bid as null and void in which case the buyer has no right to rec-laim the deposit. Biksady Gallery reserves the right to reject the auctioning of certain lots listed in the catalogue. bidding steps under 20 000 huf – 1 000 huf between 20 000 – 50 000 huf 2 000 huf between 50 000 – 100 000 huf 5 000 huf between 100 000 – 200 000 huf 10 000 huf between 200 000 – 500 000 huf 20 000 huf between 500 000 – 1 000 000 huf 50 000 huf between 1000 000 – 2 000 000 huf 100 000 huf4. A buyer’s premium shall be added to the hammer price and paid by buyers: 21 of the hammer price. On purchasing fine arts an additional 5% artists’ royalty shall also be added to the hammer price as enacted by Law No. LxxVI 1999.5. Immediately after sale the buyer assumes full risk and responsibility thereof for the lot including any loss or damage and for shipment. The auctioneer is not responsible for any damage occuring after the sale. If the buyer fails to ship the purchased item the auctioneer has the right to charge 5 of the price as storage and handling price per month from the fifteenth day of the date of the auction. In case the buyer fails to removed the goods – in spite of be-ing called upon to do so – after 6 months the agent has the right to sell the item and will preserve the amount for the buyer as deposit minus expenses.6. No seller may bid nor may any third party bid on seller’s behalf in order to reach an unreasonably high price thus inflicting a loss on any other party.7. All lots are available for inspection prior to and during the sale.8. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The Gallery will not accept any complaints after the fall of the

auctioneer’s hammer ont he lot unless the item proves not to be genuine despite being marked so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her doubt to the provenance or the authenticity of the item, but no later than five years from the date of the auction. The Gallery undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee if an independent expert establishes that the item is not genuine.9. All goods are sold with all faults and imperfections they have at the time of the sale without any warranty.10. No object will be sold for an amount less than the estimate price in the catalogue. The auctioneer bears no responsibility for validity of the bids. The Gallery shall not be obliged to re-offer the lot for the hammer price at a future auction.11. In our discretion, The Gallery will execute order bids or accept telephone bids as a convenience to clients who are not present at auctions in accordance with a purchase assignment. Fifty percent of the amount agreed upon in the order bid is to be paid prior to sale on which the buyer is to be given acknow-ledgement of receipt. In case a higher bid is left for the same lot by a third party or is by buyers in the saleroom, the the advance will be paid back to the absentee bidder. If the order to buy is succesfully executed, 20% of the purchase price is to be considered as deposit from the advance. Name: biksady Galéria kereskedelmi kft. addresse: hu 1055 budapest, falk miksa u. 24-26. bank: cIb bank zrt. bank addresse: hu 1027 budapest, medve utca 4-14. account: hu 86 1070 0079 4478 2401 5110 0005 swIft: cIbhhuhb12. No objects marked “VÉDETT” (protected) in the catalogue may be taken abroad. Owners of protected goods will be registered by museums which should be notified in the case of any change in ownership.13. The exportation of cultural goods is governed by the Law No. LxIV of 2001. Cultural goods may be finally exported from the country only in the possession of a license issued by the National Office of Cultural Heritage. A special company – in corporation with Biksady Gallery – is dealing with the exportation of cultural goods to be exported without license or with a final exportation license (licensing, packaging, customs clearance, transportation).14. Credit Cards – subject to an additional 3% charge- may be accepted at the sale.15. unsold lots may be asked to be re-auctioned by the agent at the end of the sale. the Euro rate indicated in the catalogue is only for information. The basis of the account shall always be the exchange rate at the date of the payment of the purchase price.

Budapest, 2011

Page 236: Biksady 3rd auction | catalog

236

WWW.SILARDISAAK.COM

Page 237: Biksady 3rd auction | catalog

237

Page 238: Biksady 3rd auction | catalog

238

Page 239: Biksady 3rd auction | catalog

239

VÉTELI MEGBÍZÁS / ABSENTEE BID FORM

TELEFONOS LICIT / TELEPHONE BID FORM

3. AUKCIÓ / 3rdAUCTIONFESTMÉNYEK, GRAFIKÁK, FOTÓK, MŰVÉSZETI TÁRGYAK / PAINTINGS, GRAPHICS, PHOTOS, OBJECTS2011. NOVEMBER 30. 18:00 / ON 30th NOVEMBER AT 6 P.M. 2011. DECEMBER 1. 18:00 / ON 1st DECEMBER AT 6 P.M.

VÁSÁRLÓ ADATOK / CUSTOMER DETAILS

NÉV / NAME

CÍM / ADDRESS

TELEFON / PHONE

TELEFON / PHONE

E-MAIL

TÉTELSZÁM LOT No.

MOBIL / MOBILE FAX

FAX: 0036-1-780-9307TELEFON / PHONE: 0036-1-784-1111 www.biksady.comE-MAIL: [email protected]

DÁTUM / DATE ALÁÍRÁS / REQUIRED SIGNATURE

LICITEK / BIDS

SZÁMLÁZÁSI CÍM / ADDRESS FOR INVOICE

LEÍRÁS / LOT DESCRIPTION

* A MEGADOTT LIMIT NEM TARTALMAZZA A JUTALÉKOT ÉS AZ ADÓKAT / THESE LIMITS DO NOT INCLUDE FEES AND TAXES

CÍM / ADDRESS: 1055 BUDAPEST, FALK MIKSA U. 24-26.

LEGMAGASABB ÁR TOP LIMIT OF BID *

A VÉTELI MEGBÍZÁS ELFOGADÁSÁHOZ KÉRJüK CSATOLJA A BANKI ADATOKAT (IBAN SZÁM VAGY SWIFT KÓD, SZÁMLASZÁM) VALAMINT AZ AJÁNLATTEVő, MAGÁNSZEMÉLY ESETÉBEN (SZEMÉLYES OKMÁNYOK), CÉG ESETÉBEN (CÉGKIVONAT) FÉNYMÁSOLATÁT.A KATALÓGUSBAN FELTüNTETETT FELTÉTELEK SZERINT A KöVETKEZő TÉTEL(EK)RE LICITÁLJON A NEVEMBEN.A LICITEK LEGMAGASABB ÁRÁNAK MEGHATÁROZÁSA FORINTBAN TöRTÉNIK.

ÉRVÉNYES VÉTELI MEGBÍZÁSNAK AZ AUKCIÓ ELŐTT LEGKÉSŐBB 24 ÓRÁVAL BEÉRKEZETT MEGBÍZÁST TEKINTJÜK

PLEASE SIGN AND ATTACH THIS FORM TO A DOCUMENT INDICATING THE BIDDER'SBANK DETAILS (IBAN NUMBER OR SWIFT ACCOUNT NUMBER) AND A PHOTOCOPY OF THE BIDDER'S GOVERMENT ISSUED IDENTITY CARD. (COMPANIES MAY SEND A PHOTOCOPY OF THEIR REGISTRATION NUMBER)I HAVE READ THE TERMS OF SALE, AND GRANT YOU PERMISSION TO PURCHASE ON MY BEHALF THE FOLLOWING ITEMS WITHIN THE LIMITS INDICATED IN FORINT.

THIS ABSENTEE BID FORM SHOULD BE RECIVED BY US NO LATER THAN 24 HOURS BEFORE THE SALE

Page 240: Biksady 3rd auction | catalog

Recommended